Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-10-14, 20:00 Autor: Ewelina Laxy

Namysłowski "Mechaniczniak" ma nową pracownię. Jest linia diagnostyczna i podnośnik nożycowy

Nowa pracownia ZSM w Namysłowie [fot. Starostwo Powiatowe w Namysłowie]
Nowa pracownia ZSM w Namysłowie [fot. Starostwo Powiatowe w Namysłowie]
Nowa pracownia ZSM w Namysłowie [fot. Starostwo Powiatowe w Namysłowie]
Nowa pracownia ZSM w Namysłowie [fot. Starostwo Powiatowe w Namysłowie]
Nowa pracownia powstała w namysłowskim "Mechaniczniaku". Uczniowie szkoły mają możliwość korzystania ze zmodernizowanej pracowni mechaniki pojazdów samochodowych. Wśród wyposażenia znalazły się: nowa linia diagnostyczna, podnośnik nożycowy czy narzędzia specjalistyczne.
- Nowa pracownia gwarantuje wysoki poziom kształcenia - mówi Bartosz Medyk, dyrektor Zespołu Szkół Mechanicznych w Namysłowie. - Dzięki tym pomocom nasi uczniowie kształcą się w najlepszych warunkach, które nie odbiegają od nowoczesnych zakładów. Otrzymaliśmy też dwa nowe samochody. Uczniowie biorą udział w zajęciach z diagnostyki na wysokim poziomie. Nasze warsztaty należą do najlepszych w województwie. Możemy być dumni, że mamy możliwość kształcenia się w takich warunkach.

Pracownia została sfinansowana w ramach projektu wsparcia kształcenia zawodowego w powiecie, który jest współfinansowany z pieniędzy unijnych. W ramach inwestycji powstały trzy pracownie: logistyczna, elektroniczna i samochodowa. Koszt projektu to ponad milion złotych.
Bartosz Medyk

Wiadomości z regionu

2019-04-22, godz. 18:00 Turawa: tłumy opolan wypoczywały podczas świąt nad jeziorami turawskimi Turawa nie tylko na lato. Mimo, że do rozpoczęcia wodnego sezonu pozostało jeszcze trochę czasu, to nad jeziorami tłumy ludzi. Setki opolan i turystów wybrało ... » więcej 2019-04-22, godz. 16:00 Pod Grodkowem powstaje nowoczesna hala sportowa. Mają w niej trenować najlepsi polscy sportowcy W podgrodkowskim Sulisławiu powstaje nowoczesna hala widowiskowo-sportowa. Według planów, obiekt będzie mógł pomieścić 300-osobową widownię i gościć najlepszy ... » więcej 2019-04-22, godz. 15:00 W szkołach w gminie Namysłów pojawiły się pierwsze oczyszczacze powietrza. Każdy może pomóc w zakupie kolejnych W namysłowskich placówkach edukacyjnych pojawiły się pierwsze oczyszczacze powietrza. Docelowo, urządzenia mają pojawić się we wszystkich gminnych podstawówka ... » więcej 2019-04-22, godz. 14:49 "Zajączek" odwiedził dzieci z parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu Najpierw modlitwa, a później szukanie słodkości. Jak co roku dzieci i młodzież parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu otrzymały świąteczne, wielkanocne prez ... » więcej 2019-04-22, godz. 13:49 Opolskie: śmigus-dyngus. Tradycja powoli wymierająca Drugi dzień Świąt Wielkanocnych nieodzownie kojarzy nam się również z tradycją polewania wodą, czyli śmigusem-dyngusem. Patrząc jednak na puste, a co ważniejs ... » więcej 2019-04-22, godz. 13:45 Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Niemodlinie Jedna osoba została poszkodowana w wypadku dwóch samochodów osobowych na ul. Brzeskiej w Niemodlinie. » więcej 2019-04-22, godz. 12:00 Opóźnia się otwarcie rozbudowanego Solarisa i parkingu na pl. Kopernika w Opolu Opóźnienia na placu budowy przy Solarisie. Niektóre sklepy informowały, że otwarcie rozbudowanej galerii miało nastąpić 16 kwietnia. Urząd Miasta Opola poinfo ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:29 Coraz częściej świętujemy aktywnie Na rowerze, rolkach, z kijkami do nordic walking, wykorzystując infrastrukturę sportową, czy po prostu spacerowo. Coraz częściej świąteczny czas spędzamy akty ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:00 34. wielkanocna procesja konna z Żędowic do Zawadzkiego - Intencją naszej procesji jest przede wszystkim modlitwa o urodzaj - przypomniał w rozmowie 'W 4 oczy' Radia Opole ks. Rafał Przybyła, diecezjalny duszpaster ... » więcej 2019-04-22, godz. 09:00 Czerwone, żółte, niebieskie... Twórczynie ludowe o znaczeniu jajek wręczanych kawalerom w lany poniedziałek W tradycji ludowej jajko było nie tylko symbolem nowego życia, ale przede wszystkim służyło do obdarowywania się. Jaja w różnych kolorach, często opatrzone wi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »