Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-10-13, 16:00 Autor: Witold Wośtak

Języki obce na wszystkich przedmiotach. Nowy projekt krapkowickiego "Skórzaka"

Iwona Medwid [fot. Witold Wośtak]
Iwona Medwid [fot. Witold Wośtak]
Ośmioro nauczycieli Zespołu Szkół im. Jana Kilińskiego w Krapkowicach dokształcało się na warsztatach językowych w Austrii i na Malcie.
Od początku roku do końca sierpnia wyjeżdżali na szkolenia w ramach projektu POWER "Aktywni w życiu, kreatywni na rynku pracy", który przewidziano na dwa lata. Nie chodzi jednak o anglistów czy germanistów, lecz o nauczycieli zajmujących się innymi przedmiotami.

- Mówimy o metodzie zintegrowanego nauczania przedmiotu i języka obcego - zwraca uwagę Iwona Medwid, dyrektor krapkowickiego "Skórzaka". - To jest istotne, żeby młodzież uczyła się języka obcego w bardzo naturalnym środowisku, bo przecież język polski też poznajemy w naturalnych warunkach. Chcemy, żeby to wszystko wybrzmiewało nie tylko na językach obcych, ale również na normalnych przedmiotach, gdzie nauczyciel będzie mógł zastosować takie techniki. Wtedy przyswajanie, zapamiętywanie i późniejsze odtwarzanie będzie proste.

Dyrektorka tłumaczy, że część lekcji będzie prowadzona całkowicie w języku obcym, a na niektórych zajęciach będzie wplatane słownictwo lub zwroty obcojęzyczne.
Iwona Medwid

Wiadomości z regionu

2020-11-29, godz. 20:30 Raport dnia: minionej doby wykonano 24,5 tysiąca testów. Na Opolszczyźnie spadła liczba zgonów 3 zgony i 432 nowe przypadki zakażenia koronawirusem zanotowano minionej doby w województwie opolskim. W codziennym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało… » więcej 2020-11-29, godz. 19:30 Opole: wolontariusze Domu z Nadzieją prowadzą zbiórkę artykułów spożywczych i codziennego użytku Wolontariusze Domu z Nadzieją w Opolu szukają darczyńców. Potrzebują artykułów spożywczych i odzieżowych. Codziennie po posiłek przychodzi do nich ponad… » więcej 2020-11-29, godz. 17:00 Restauracje bez wigilii firmowych. "Co roku mieliśmy ich mnóstwo" W tym roku pracownicy nie spotkają się na firmowych wigiliach. Ze względu na pandemię i trwające obostrzenia pracodawcy zrezygnowali z organizacji spotkań… » więcej 2020-11-29, godz. 15:15 Uwaga kierowcy i piesi! Wieczorem i nad ranem na ulicach oraz chodnikach w regionie może być ślisko Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia o możliwości wystąpienia oblodzenia dla całego województwa. » więcej 2020-11-29, godz. 14:30 Opolskie pielęgniarki i położne mogą liczyć na pomoc psychologiczną. "One bardzo emocjonalnie przeżywają czas tej… Personel medyczny w czasie pandemii walczy nie tylko z koronawirusem, ale również z ogromnym obciążeniem psychicznym. W naszym województwie pielęgniarki… » więcej 2020-11-29, godz. 13:09 Bp Andrzej Czaja na tegoroczny adwent: "Uważajcie, czuwajcie, bo Pan przychodzi i jest z nami" Pierwszą niedzielą adwentu Kościół katolicki rozpoczyna dziś (29.11) nowy rok liturgiczny. Adwent jest bezpośrednim czasem przygotowania do świąt Bożego… » więcej 2020-11-29, godz. 10:59 Raport MZ: ponad 11 tysięcy nowych przypadków COVID-19 w kraju. Na Opolszczyźnie mamy 432 zakażenia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 11 483 nowych przypadkach zakażenia, w tym o 432 na Opolszczyźnie. » więcej 2020-11-29, godz. 10:15 Młodzieżowa Rada Gminy Strzelce Opolskie prowadzi konsultacje dotyczące projektu skateparku Chcą zadbać o przestrzeń dla młodzieży w Strzelcach Opolskich, gdzie miłośnicy rolek i deskorolek mogliby bezpiecznie oddawać się swojej pasji. Młodzieżowa… » więcej 2020-11-29, godz. 09:15 Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami w Opolu wydało charytatywny kalendarz ze swoimi podopiecznymi Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami wydało charytatywny kalendarz, którego bohaterami są psy odebrane w trakcie interwencji. Dzięki pomocy wolontariuszy czworonogi… » więcej 2020-11-28, godz. 21:15 W gorączce zakupów nie traćmy głowy! Warto porównywać ceny i sprawdzać ofertę różnych sprzedawców W tygodniu handlowych promocji i w gorączce przedświątecznych zakupów warto dokładnie porównywać ceny konkretnych towarów nie dając się 'złapać' na… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »