Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-27, 20:12 Autor: Kamila Gal-Skorupa

Europejski Tydzień Umiejętności Zawodowych w kluczborskim ZSLT

Uczeń ZSLT na praktyce w Hiszpanii [fot. archiwum szkoły]
Uczeń ZSLT na praktyce w Hiszpanii [fot. archiwum szkoły]
Zespół Szkół Licealno-Technicznych z Kluczborka stawia na kształcenie zawodowe. Szkoła przystąpiła do programu "Praktyka Czyni Mistrza", który jest częścią Europejskiego Tygodnia Umiejętności Zawodowych.
30 uczniów wyjechało na miesięczne praktyki zawodowe do Hiszpanii, a w planach są także wizyty w lokalnych przedsiębiorstwach, które pomogą uczniom poznać specyfikę pracy w zawodzie logistyka.

- Każdy pracodawca chce pracownika z doświadczeniem, my umożliwiamy uczniom, aby zdobywali je już w szkole - mówi nauczycielka Barbara Mazur.

- Przede wszystkim nawiązują kontakty zawodowe już teraz, więc chodząc po różnych firmach już ci pracodawcy wiedzą, że są tacy wykwalifikowani uczniowie. Te wszystkie ich kompetencje zawodowe i umiejętności językowe zostały potwierdzone Europasem Mobilności - zaznacza.

- Podczas praktyk w Hiszpanii mogliśmy wykorzystać zdobytą w szkole wiedzę m.in. zajmowaliśmy się sporządzaniem zamówień, czy przyjmowaniem towaru - mówi Weronika Bulak, uczennica ZSLT. - Strona praktyczna jest bardzo ważna, ponieważ idąc do pracy jest nam łatwiej przystosować się do zadań jakie nam narzucą. Myślę, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowywani do pracy w zawodzie logistyk - dodaje.

Kolejna grupa uczniów z ZSLT ma wyjechać na zagraniczną praktykę w przyszłym roku.
Weronika Bulak
Barbara Mazur

Wiadomości z regionu

2024-07-16, godz. 14:54 Wbito łopaty na budowie nowego osiedla OTBS. Kiedy nabór? Ruszyła budowa nowego osiedla Opolskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego przy ulicy Wrocławskiej w Opolu. » więcej 2024-07-16, godz. 14:22 Po kolizji skoczyła "coś załatwić". Sprawa skończy się w sądzie Wymusiła pierwszeństwo, doprowadziła do zderzenia z innym autem a na końcu okazało się, że jest pijana. Tak wyglądało zdarzenie drogowe z udziałem 46-letniej… » więcej 2024-07-16, godz. 13:07 Ciężarówka wjechała w dom w Kotlarni. Jest decyzja nadzoru budowlanego [AKTUALIZACJA] 6 zastępów straży pożarnej bierze udział w akcji w miejscowości Kotlarnia, gdzie samochód wjechał w dom jednorodzinny. Nie ma poszkodowanych, ale straty… » więcej 2024-07-16, godz. 11:31 Ruszył remont podwórka przy Szpitalnej w Opolu Podwórko przy ul. Szpitalnej w Opolu zmieni się nie do poznania - podkreśla Adam Leszczyński, rzecznik opolskiego ratusza. Właśnie ruszyła rewitalizacja… » więcej 2024-07-16, godz. 11:30 Mamy ciszę przed burzą? Prawie cały kraj objęty jest alertem pogodowym Rządowe Centrum Bezpieczeństwo wydało alert pogodowy dla 15 województw - wszystkich, oprócz lubuskiego. Chodzi o spodziewane burze i silny wiatr. Mieszkańcy… » więcej 2024-07-16, godz. 11:13 Wypadek w Buszycach na krajówce. Są utrudnienia w ruchu Mamy utrudnienia na DK 94, na odcinki Opole - Brzeg. Na wysokości Buszyc samochód osobowy wypadł z jezdni, dachował i wylądował w rowie. Do zdarzenia doszło… » więcej 2024-07-16, godz. 10:43 Amerykanista o rosnących szansach Donalda Trumpa w wyborach w USA - Donald Trump ma bardzo dobrą sytuację w tych wyborach, ale uważam, że nic nie jest jeszcze przesądzone - tak o szansach byłego prezydenta w listopadowych… » więcej 2024-07-16, godz. 10:10 Groźnie wyglądająca kolizja samochodów osobowego z ciężarowym Wyglądało groźnie, ale ostatecznie skończyło się na strachu. Do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym doszło dziś (16.07) kilka minut po 8:00 w… » więcej 2024-07-16, godz. 09:26 Będzie remont akademika "Zaścianek". Koniec ze wspólnymi kuchniami i łazienkami [ZDJĘCIA] Politechnika Opolska wyremontuje akademik 'Zaścianek'. To ostatni budynek na I kampusie przy ul. Mikołajczyka, gdzie kuchnie i łazienki dla studentów są wspólne… » więcej 2024-07-15, godz. 20:00 Ruszył remont obwodnicy Opola. Jest zmiana organizacji ruchu Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj (15.07) rozpoczęły się prace na obwodnicy północnej Opola. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »