Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-24, 14:13 Autor: Dorota Kłonowska

Ruszyli w I Otmuchowskim Grand Prix Biegowym. Dla zdrowia, bo i tak każdy dostanie medal [ZDJĘCIA]

[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
W samo południe startem sprzed otmuchowskiego zamku rozpoczęło się I Otmuchowskie Grand Prix Biegowe. Na mecie stanęło około 150 zawodników, którym nie przeszkadza zimno, ani siąpiący deszcz. Przyjechali z różnych miejscowości, niektórzy nawet z odległych województw.
Małżeństwo Ewelina i Robert Figurowie z Węży cenią sobie takie imprezy także dlatego, że integrują rodzinę.

- Przychodzi niedziela, nie siedzimy w domu przy telewizorze, tylko wychodzimy i biegamy. Bardzo lubimy biegać, mamy już w domu cały rząd różnych medali, chociaż nie dlatego biegamy. To wszystko dla zdrowia, figury i przede wszystkim są to wspaniałe imprezy integrujące rodzinę. Biega też z nami nasz syn. Na co dzień biegamy głównie po okolicznych terenach, bo są tam fajne dukty leśne, górzyste, ale też przyjeżdżamy do Nysy, biegamy wokół Jeziora Nyskiego, a dzisiaj jesteśmy w Otmuchowie. Jest super. To wspaniałe, kiedy biega cała rodzina, a zwłaszcza takie wspólne pasje mają żona i mąż – mówią Ewelina i Robert Figurowie.

- Zapisało się ponad 150 zawodników. Trasa liczy 10 km i wcale nie jest łatwa, chociaż jest po mieście. Bo jest kostka brukowa, park, las, poza tym ulica. Mamy nadzieję, że się spodoba. Najwięcej osób jest z regionu i Opolszczyzny, ale są też zawodnicy z woj. dolnośląskiego, śląskiego, jest Łódź, Kraków, Warszawa, a nawet są zawodnicy zza granicy – wylicza dyrektor biegu Paweł Kampa.

Dodajmy, że miasto jest obstawione przez policję i 40 strażaków ochotników. Ulice są zamknięte, pojawił się niemal las nowych znaków. Organizatorzy proszą kierowców o wyrozumiałość.
Ewelina i Robert Figurowie, Paweł Kampa

Wiadomości z regionu

2018-03-22, godz. 17:47 Grupa radnych Opola chce skontrolować prezydenta Radni Opola chcą skontrolować pracę prezydenta. Chodzi o transakcje zawierane między miastem, a prywatnym przedsiębiorcą Ryszardem Wójcikiem z lat 2014 - 2018. » więcej 2018-03-22, godz. 17:31 Kilkanaście nowych kierunków i specjalności. Uniwersytet Opolski przygotował już ofertę dla tegorocznych maturzystów W połowie kwietnia ruszy rekrutacja i licealiści będą mogli zalogować się do internetowego systemu kandydatów. W nadchodzącym roku akademickim pojawi się 11 n ... » więcej 2018-03-22, godz. 16:00 Akt oskarżenia ws. "producenta" marihuany. Grozi mu do 15 lat więzienia Do 15 lat pozbawienia wolności grozi 37 letniemu mieszkańcowi Kędzierzyna-Koźla, który zajął się produkcją narkotyków. Śledztwo prowadzone przez miejscową Pro ... » więcej 2018-03-22, godz. 15:29 Akcja rodem z gangsterskiego filmu. Zatrzymani na obwodnicy Poborszowa mieli przy sobie sporą ilość narkotyków [FILM, ... Centralne Biuro Śledcze Policji ujawnia kolejne fakty związane z wczorajszym pościgiem i zatrzymaniem na obwodnicy Poborszowa handlarzy narkotyków. » więcej 2018-03-22, godz. 15:11 Dawne sanatoria dla dzieci mają być sprzedane. Violetta Porowska o transakcji: "Jeśli suma się potwierdzi, to jest to ... Wciąż nie ma oficjalnych informacji, za jaką kwotę zostaną sprzedane dawne sanatoria w Suchym Borze i Jarnołtówku. Umowy nie zostały jeszcze podpisane. Marek ... » więcej 2018-03-22, godz. 13:45 Uprawiał konopie i dbał o to, by rośliny dobrze się rozwijały Policjanci z Brzegu zatrzymali 29-latka, który jest podejrzany o wytwarzanie i uprawę środków odurzających. W piwnicy domu miał specjalną szafę i lampy do upr ... » więcej 2018-03-22, godz. 13:32 Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla bez wody Kolejna awaria wodociągu w Kędzierzynie-Koźlu. Znów problemy mają mieszkańcy osiedla Kłodnica. Suche krany są w budynkach znajdujących się od skrzyżowania ul. ... » więcej 2018-03-22, godz. 13:00 Nierozwiązaną sprawą zabójstwa Samanty z Jasienia zajmują się policjanci z tzw. Archiwum X Specjaliści próbują ustalić, co wydarzyło się siedem lat temu, w czerwcu 2011 roku, w lesie między Ładzą a Popielowem. » więcej 2018-03-22, godz. 12:30 Jeden nowy blok TBS przy ul. Kaliskiej w Opolu tylko dla specjalistów 35 mieszkań tylko dla specjalistów. Władze Opola ruszają z naborem do niedawno otwartych, TBS-owskich mieszkań przy ul. Kaliskiej. Do dyspozycji specjalistów ... » więcej 2018-03-22, godz. 11:30 Gmina Rudniki chce zachęcać do zamiany samochodu na rower. Będzie centrum przesiadkowe Gmina Rudniki będzie mieć centrum przesiadkowe. Inwestycję uda się zrealizować dzięki pieniądzom na ograniczenie niskiej emisji w ramach wspólnego projektu tr ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »