Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-24, 14:13 Autor: Dorota Kłonowska

Ruszyli w I Otmuchowskim Grand Prix Biegowym. Dla zdrowia, bo i tak każdy dostanie medal [ZDJĘCIA]

[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
W samo południe startem sprzed otmuchowskiego zamku rozpoczęło się I Otmuchowskie Grand Prix Biegowe. Na mecie stanęło około 150 zawodników, którym nie przeszkadza zimno, ani siąpiący deszcz. Przyjechali z różnych miejscowości, niektórzy nawet z odległych województw.
Małżeństwo Ewelina i Robert Figurowie z Węży cenią sobie takie imprezy także dlatego, że integrują rodzinę.

- Przychodzi niedziela, nie siedzimy w domu przy telewizorze, tylko wychodzimy i biegamy. Bardzo lubimy biegać, mamy już w domu cały rząd różnych medali, chociaż nie dlatego biegamy. To wszystko dla zdrowia, figury i przede wszystkim są to wspaniałe imprezy integrujące rodzinę. Biega też z nami nasz syn. Na co dzień biegamy głównie po okolicznych terenach, bo są tam fajne dukty leśne, górzyste, ale też przyjeżdżamy do Nysy, biegamy wokół Jeziora Nyskiego, a dzisiaj jesteśmy w Otmuchowie. Jest super. To wspaniałe, kiedy biega cała rodzina, a zwłaszcza takie wspólne pasje mają żona i mąż – mówią Ewelina i Robert Figurowie.

- Zapisało się ponad 150 zawodników. Trasa liczy 10 km i wcale nie jest łatwa, chociaż jest po mieście. Bo jest kostka brukowa, park, las, poza tym ulica. Mamy nadzieję, że się spodoba. Najwięcej osób jest z regionu i Opolszczyzny, ale są też zawodnicy z woj. dolnośląskiego, śląskiego, jest Łódź, Kraków, Warszawa, a nawet są zawodnicy zza granicy – wylicza dyrektor biegu Paweł Kampa.

Dodajmy, że miasto jest obstawione przez policję i 40 strażaków ochotników. Ulice są zamknięte, pojawił się niemal las nowych znaków. Organizatorzy proszą kierowców o wyrozumiałość.
Ewelina i Robert Figurowie, Paweł Kampa

Wiadomości z regionu

2017-12-16, godz. 13:30 Rusza budowa Opolskiego Betlejem. Jak co roku, będą nowości Zwierzęta, obchody 800-lecia Opola, a także atrakcje dla dzieci - już po raz 19. opolanie będą mogli odwiedzać żywą szopkę w Szczepanowicach. Od kilku tygodni ... » więcej 2017-12-16, godz. 13:10 Czad zabił w Gogolinie 38-letniego mężczyznę Czad znów jest groźny. Do tragedii doszło w jednym z mieszkań w Gogolinie przy ulicy Wyzwolenia. » więcej 2017-12-16, godz. 11:40 Tylko co piąta budka dla nietoperzy w Opolu ma skrzydlatego lokatora. Podsumowanie akcji przyrodników Opolskie nietoperze są umiarkowanie zainteresowane własnym M w Opolu. W zeszłym roku na terenie lasów należących do samorządu zawieszono dla nich specjalnych ... » więcej 2017-12-16, godz. 09:45 Madera: Braki kadrowe w USK mogą być odczuwalne już od stycznia - Będziemy musieli odwołać część zabiegów operacyjnych, trzeba się też spodziewać dłuższych kolejek do lekarzy specjalistów - powiedział w porannej rozmowie ' ... » więcej 2017-12-16, godz. 09:45 Mieszkańcy gminy Gogolin mogą sprawdzić, czy oddychają zanieczyszczonym powietrzem Czujniki jakości powietrza pozwolą na stały monitoring poziomu zanieczyszczeń w gminie Gogolin. » więcej 2017-12-16, godz. 09:45 Doktorzy Clowni charytatywnie na rzecz szpitala w Ozimku „Magia Świąt czy iluzja?” - wydarzenie pod takim tytułem organizuje Fundacja dr Clowna w Opolu. Spotkanie ma charakter charytatywny. Wolontariusze z czerwonym ... » więcej 2017-12-16, godz. 08:30 Susły zadomowiły się w Kamieniu Śląskim i przeprowadzka im nie w smak Populacja nie maleje, ale też nie ekspanduje. Tak najkrócej podsumować można akcję reintrodukcji susła moręgowanego realizowaną na terenie Kamienia Śląskiego. ... » więcej 2017-12-16, godz. 08:30 Ratownicy i morsy razem na kamionce Bolko. Będą konkursy i warsztaty Pokaz sprzętu ratowniczego lodowego, konkursy, wykład o morsowaniu i warsztaty dla zawodników na fantomach - to tylko kilka atrakcji jakie będzie można zobacz ... » więcej 2017-12-16, godz. 07:00 Utrudnienia na ulicach Strzelec Opolskich w związku z biegiem Ferta Utrudnienia w ruchu czekają kierowców w sobotę (16.12) w Strzelcach Opolskich. W związku z organizacją Biegu Ulicznego im. Euzebiusza Ferta od wczesnych godzi ... » więcej 2017-12-15, godz. 22:41 Karambol na trasie Opole - Prudnik z powodu dzików na drodze Uwaga na leśną zwierzynę. Na trasie Opole - Prudnik, w Ligocie Prószkowskiej doszło do mini karambolu z powodu dzików na drodze. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »