Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-24, 14:13 Autor: Dorota Kłonowska

Ruszyli w I Otmuchowskim Grand Prix Biegowym. Dla zdrowia, bo i tak każdy dostanie medal [ZDJĘCIA]

[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
[Fot.Dorota Kłonowska]
W samo południe startem sprzed otmuchowskiego zamku rozpoczęło się I Otmuchowskie Grand Prix Biegowe. Na mecie stanęło około 150 zawodników, którym nie przeszkadza zimno, ani siąpiący deszcz. Przyjechali z różnych miejscowości, niektórzy nawet z odległych województw.
Małżeństwo Ewelina i Robert Figurowie z Węży cenią sobie takie imprezy także dlatego, że integrują rodzinę.

- Przychodzi niedziela, nie siedzimy w domu przy telewizorze, tylko wychodzimy i biegamy. Bardzo lubimy biegać, mamy już w domu cały rząd różnych medali, chociaż nie dlatego biegamy. To wszystko dla zdrowia, figury i przede wszystkim są to wspaniałe imprezy integrujące rodzinę. Biega też z nami nasz syn. Na co dzień biegamy głównie po okolicznych terenach, bo są tam fajne dukty leśne, górzyste, ale też przyjeżdżamy do Nysy, biegamy wokół Jeziora Nyskiego, a dzisiaj jesteśmy w Otmuchowie. Jest super. To wspaniałe, kiedy biega cała rodzina, a zwłaszcza takie wspólne pasje mają żona i mąż – mówią Ewelina i Robert Figurowie.

- Zapisało się ponad 150 zawodników. Trasa liczy 10 km i wcale nie jest łatwa, chociaż jest po mieście. Bo jest kostka brukowa, park, las, poza tym ulica. Mamy nadzieję, że się spodoba. Najwięcej osób jest z regionu i Opolszczyzny, ale są też zawodnicy z woj. dolnośląskiego, śląskiego, jest Łódź, Kraków, Warszawa, a nawet są zawodnicy zza granicy – wylicza dyrektor biegu Paweł Kampa.

Dodajmy, że miasto jest obstawione przez policję i 40 strażaków ochotników. Ulice są zamknięte, pojawił się niemal las nowych znaków. Organizatorzy proszą kierowców o wyrozumiałość.
Ewelina i Robert Figurowie, Paweł Kampa

Wiadomości z regionu

2017-10-18, godz. 07:30 Posłowie jadą do Paczkowa. Sejmowa komisja zajmie się m.in. tematem ochrony zabytków Do Paczkowa przyjeżdża sejmowa komisja samorządu terytorialnego i polityki regionalnej. Spotkanie rozpocznie się w środę (18.10 o godz. 10.30) w zabytkowym Mu ... » więcej 2017-10-18, godz. 07:00 Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Nysa najaktywniejsza na Opolszczyźnie Nyska policja podsumowała funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Tylko w tym roku od mieszkańców Nysy wpłynęło ponad 3 tysiące interwencji. To ... » więcej 2017-10-17, godz. 21:45 Przy LGD "Dolina Stobrawy" rusza Szkoła Animatorów Kulturalnych Kluczborskie i oleskie wioski zyskają nowe oblicze dzięki inicjatywom kulturalnym. Przy Lokalnej Grupie Działania 'Dolina Stobrawy' rusza Szkoła Animatorów Ku ... » więcej 2017-10-17, godz. 21:00 Stan alarmowy w otmuchowskiej policji. Poszukiwany jest Andrzej Maraś Kilkudziesięciu policjantów i zastępy straży pożarnej biorą udział w poszukiwaniach zaginionego Andrzeja Marasia z Kamiennika. » więcej 2017-10-17, godz. 20:30 Nauczyciele uczą się... jak uczyć najmłodszych. Cel to poznanie sztuki programowania Wyszkolą nauczycieli z klas I-III z podstaw programowania, a ci później przekażą tę wiedzę swoim uczniom - takie są założenia programu zatytułowanego „Sztuczn ... » więcej 2017-10-17, godz. 20:15 Historyczna Bismarckstraße to teraz kuriozalna droga. "Nie było uzgodnień" Dwie gminy nie dogadały się. W efekcie zrealizowano tylko część inwestycji drogowej. Chodzi o trasę Wilków - Wierzch. Zmodernizowana droga polna miał znacznie ... » więcej 2017-10-17, godz. 19:50 Nowy honorowy obywatel gminy Polska Cerekiew Marek Tukiendorf, rektor Politechniki Opolskiej, został honorowym obywatelem gminy Polska Cerekiew. To ósma osoba wyróżniona tym tytułem. Do tej pory odznacze ... » więcej 2017-10-17, godz. 19:30 Mniej przestępstw na seniorach w powiecie brzeskim. Metoda "na wnuczka" już nie tak skuteczna Funkcjonariusze z Brzegu od kilku miesięcy nie odnotowali skutecznej próby oszustwa metodą „na wnuczka” - powiedziała Patrycja Kaszuba, rzecznik tamtejszej po ... » więcej 2017-10-17, godz. 19:00 "Wciąż będziemy stawiać na praktykę". Zainaugurowano rok akademicki na WSB w Opolu Wyższa Szkoła Bankowa w Opolu zainaugurowała jubileuszowy rok akademicki. W mury uczelni świętującej 10-lecie działalności wstąpiło blisko 800 studentek i stu ... » więcej 2017-10-17, godz. 18:45 14 nowych etatów nauczycielskich w Kluczborku. Nauczyciele znaleźli pracę w internacie 14 nauczycieli zostało zatrudnionych w Kluczborku. Większość z nich pracuje w internacie Wojewódzkiego Ośrodka Dokształcania i Doskonalenia Zawodowego. Zajmuj ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »