Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-23, 18:30 Autor: Witold Wośtak

Ponad 500 harcerek i harcerzy spotkało się w Niemodlinie na wojewódzkim zlocie

[fot. archiwum Chorągwi Opolskiej Związku Harcerstwa Polskiego]
[fot. archiwum Chorągwi Opolskiej Związku Harcerstwa Polskiego]
Harcerze z całego województwa spotkali się w Niemodlinie. Trwa tam V Zlot Chorągwi Opolskiej Związku Harcerstwa Polskiego "Na Sokolim Wzgórzu".
Uczestniczy w nim łącznie 520 osób w wieku od 7 do 21 lat. Miasteczko harcerskie od wczoraj (22.09) było zlokalizowane na basenie olimpijskim w Niemodlinie-Lipnie, ale ze względu na intensywne opady deszczu dzisiaj (23.09) zapadła decyzja o przeniesieniu go do niemodlińskiej szkoły i hali widowiskowo-sportowej.

- Byliśmy przygotowani na każdą ewentualność - przekonuje podharcmistrz Grzegorz Krzyśków, komendant zlotu. - Jesteśmy taką grupą społeczną, że nawet jeśli pojawiają się jakieś problemy, wszyscy wczuwamy się w rolę organizatorów i niwelujemy je bardzo szybko. Nic nie stanowi dla nas kłopotu nie do rozwiązania i po dzisiejszym dniu - pełnym deszczu - znów jestem o tym przekonany. Jako harcerze jesteśmy w stanie zrobić wszystko.

Harcerze Basia i Kuba nie przejmują się złą pogodą. Mówią, że harcerz jest zawsze uśmiechnięty, a deszcz to kolejne wyzwanie. Zapytaliśmy o motywację do bycia harcerzem.

- Moją motywacją jest ogólna idea harcerstwa, czyli pomaganie innym. Kiedyś ja byłem młodszy i mnie trzeba było nauczyć wszystkiego, a teraz ja przekazuję swoją wiedzę innym – to jest dla mnie dobra zabawa - zaznacza Kuba.

- Jestem tutaj z uśmiechem i robię wszystko, co mogę, żeby pomóc innym. Moją motywacją jest współpraca z bardzo interesującymi ludźmi. W zasadzie nigdzie nie mogę poznać lepszych ludzi niż tutaj - wtóruje Basia.

Zlotowi towarzyszą leśne gry terenowe, mające na celu zapoznanie dzieci i młodzieży z zabytkami i miejscami wartymi odwiedzenia.

Na dziś zaplanowano jeszcze pokaz teatru ognia i koncert grupy rockowej. Zlot potrwa do jutra (24.09).
Grzegorz Krzyśków
Kuba i Basia

Wiadomości z regionu

2022-05-28, godz. 21:16 "Bardzo szczegółowo opisaliśmy trasę, analizując każdy zakręt". Rozpoczął się 53. Rajd Festiwalowy Nielicencjonowani kierowcy zjechali się do stolicy regionu, aby rywalizować na torze w ramach 53. edycji Rajdu Festiwalowego. To jedno z najstarszych wydarzeń… » więcej 2022-05-28, godz. 19:49 Europoseł Patryk Jaki zapowiada ustawę Lex Wiśniewski. "Zakaże samorządowcom przekazywania mieszkań samym sobie" - Przygotowujemy ustawę Lex Wiśniewski, która m.in. zakaże samorządowcom przekazywania mieszkań samym sobie - to propozycja europosła Patryka Jakiego z… » więcej 2022-05-28, godz. 17:00 Słodko i naturalnie. Do Opola zjechali pszczelarze z regionu na pierwszy festiwal pszczelarski ku czci ks. dr. Jana D… Lokalni pszczelarze pojawili się dziś (28.05) na rynku w stolicy regionu. To za sprawą I Opolskiego Festiwalu Pszczelarskiego, zorganizowanego ku czci księdza… » więcej 2022-05-28, godz. 15:30 Uwaga, stado byków na wolności. Zwierzęta uciekły z gospodarstwa koło Głuchołaz. Powołano sztab kryzysowy To nie była gonitwa byków w hiszpańskiej Pampelunie, chociaż mogło to tak wyglądać. Do nietypowego zdarzenia doszło w Starym Lesie nieopodal Głuchołaz… » więcej 2022-05-28, godz. 15:15 "Wszyscy czynią starania, abyśmy mogli jak najlepiej służyć i pomagać". Strażacy OSP obradowali w Gogolinie Strażacy z całego regionu spotkali się dziś (28.05) na XV Zjeździe Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Wydarzenie było okazją… » więcej 2022-05-28, godz. 15:00 Mieszkańcy Głubczyc w weekend bawią się na dniach miasta Głubczyce w ten weekend (27-29.05) organizują polsko-czeskie majówkowe dni miasta. Na dużej scenie pod ratuszem zaprezentuje się kilkanaście zespołów i… » więcej 2022-05-28, godz. 12:58 Zawodnik, ściana i "problem" do rozwiązania. W Opolu trwają zawody bulderowe dla dzieci i młodzieży Młodzi amatorzy wspinaczki z całego regionu rywalizują dziś (28.05) w Opolu. W szkole podstawowej nr 11 od rana (od 9:00) trwają I Zerwowe Zabawy Bulderowe… » więcej 2022-05-28, godz. 11:28 Strażacy z Głuszyny przekazali wóz miastu partnerskiemu na Ukrainie Druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Głuszynie przekazali Jaremczy - partnerskiej gminie Namysłowa - swój strażacki samochód. Pojazd ma w razie konieczności… » więcej 2022-05-28, godz. 08:15 Uwaga kierowcy, będą utrudnienia w ruchu. W Koźlu ruszają XII Biegi Koziołków Biegacze z całego regionu zgromadzą się dziś (28.05) na XII edycji Biegu Koziołków w Koźlu. Uczestnicy wydarzenia zmierzą się z trasą o długości 5… » więcej 2022-05-28, godz. 07:10 "Dzięki mediacjom możemy zmienić na lepsze nasze społeczeństwo". W prószkowskiej Pomologii uruchomiono Centrum Mediacji… Kluczem do porozumienia jest znalezienie 'złotego środka'. Spory, różnice, konflikty warto rozwiązywać na drodze rozmów i mediacji. Właśnie w takim celu… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »