Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-17, 11:00 Autor: Jacek Rudnik

Yach Film Festiwal przenosi się z Gdańska do Opola

Jan "Yach" Paszkiewicz [fot. Barbara Więcek]
Jan "Yach" Paszkiewicz [fot. Barbara Więcek]
- Chcieliśmy znaleźć nowe miejsce bardziej związane z muzyką - powiedział w porannej rozmowie w cztery oczy Radia Opole Jan Paszkiewicz - twórca filmowy i organizator Yach Film Festiwal - przeglądu polskich teledysków pytany o to, dlaczego po 25 latach festiwal z Gdańska przenosi się do Opola. Obecna formuła przeglądu nieco się wyczerpała, a w jej odświeżeniu ma też pomóc zmiana miejsc, w którym festiwal jest organizowany.
Zmienia się nieco formuła festiwalu. W tym roku chodzi przede wszystkim o to, by autorzy teledysków umiejętnie pokazywali w nich historię polskiej kultury - przypomniał na antenie RO Jan "Yach" Paszkiewicz.

- Opole jest znakomitym przytulnym miastem. Od dawna rozmawiałem z moim producentem Robertem Sojką, który zajął się odświeżeniem formuły festiwalu oraz z Jarkiem Wasikiem i chcieliśmy wspólnie znaleźć jakieś miejsce związane bardziej z muzyką - powiedział na antenie Radia Opole Jan Paszkiewicz.

- Formuła festiwalu w Gdańsku w jakimś sensie się zakończyła, mimo zainteresowania ze strony widowni, młodych ludzi, którzy zajmują się tą sztuką, to jakoś wokół samego miasta jest teraz więcej inwestycji w inny rodzaj kultury bardziej związanej z wolnością, solidarnością i podobnymi prądami, z których słynie Gdańsk - argumentował twórca Yach Film Festiwal.

Zdaniem Jana Paszkiewicza, jeśli chodzi o produkcję teledysków, dziś w cenie jest przekraczanie pewnych konwencji, zaskakiwanie odbiorcy wciąż nowym podejściem tak, by przytrzymać jego uwagę.

Jan Paszkiewicz stwierdził też, iż ogromne możliwości promocji pojawiły się wraz z rozwojem internetu, który stał się medium nadrzędnym nawet wobec TV.

W zeszłym roku na Yach festiwal przesłano około 350 prac, w tym roku może być podobnie - spodziewa się Jan Paszkiewicz.

Jednym z laureatów Yach Filmu - jego trzeciej edycji jest też obecny dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki Jarosław Wasik doceniony za piosenkę "Nastroje".

Yach Film Festiwal 2017 odbędzie się w Opolu 8 i 9 grudnia.
Jan Paszkiewicz

Wiadomości z regionu

2018-01-17, godz. 13:30 Wojewoda opolski Adrian Czubak odpowiada posłowi Ryszardowi Wilczyńskiemu Przypomnijmy, poseł Platformy Obywatelskiej i były wojewoda Ryszard Wilczyński w jednym z artykułów medialnych sugeruje, że Adrian Czubak zachowuje się jakby ... » więcej 2018-01-17, godz. 13:10 Strzelce Opolskie zadbały o naśnieżony stok dla dzieci na ferie Policja sprawdza autokary i dba o bezpieczeństwo uczniów. » więcej 2018-01-17, godz. 13:00 Po tragedii w Skarbimierzu Osiedle. Mieszkańcy chcą solidnego ogrodzenia basenu i dodają, że to niebezpieczne miejsce Wczoraj o godzinie 19 na nieczynnym odkrytym kąpielisku przy ulicy Akacjowej pod nogami nastolatków załamał się lód. 14-letnią dziewczynę udało się uratować p ... » więcej 2018-01-17, godz. 12:30 Modernizacja drogi Sukowice-Cisek ukończona Wyremontowano drogę Sukowice-Cisek, która uległa zniszczeniu w czasie powodzi w 2010 roku. Pieniądze na modernizację udało się pozyskać z Ministerstwa Spraw W ... » więcej 2018-01-17, godz. 12:06 Więcej dzieci pomieści żłobek nr 3 przy ul. Górnej w Opolu. "Tygryski" mają salę zabaw Wszystko przez rozbudowę obiektu, który zyskał nowy moduł dla czwartej grupy Tygrysków, czyli 24 dzieci. W sumie żłobek pomieści teraz 89 maluchów. » więcej 2018-01-17, godz. 11:40 Nowe warunki do pomocy potrzebującym w Niemodlinie. Wyremontowano pomieszczenia OPS Remont pomieszczeń, a także podniesienie jakości usług i poprawa sytuacji zagrożonych rodzin - Ośrodek Pomocy Społecznej w Niemodlinie realizuje projekt: 'Swo ... » więcej 2018-01-17, godz. 11:05 Wypadek na autostradzie A4. Jedna osoba ranna Samochód osobowy wbił się pod ciężarówkę. Do wypadku doszło na autostradzie A4, to nitka na Katowice, pomiędzy węzłami Kędzierzyn-Koźle i Strzelce Opolskie. J ... » więcej 2018-01-17, godz. 10:16 Wstrzymano operacje i przyjęcia na oddziale chirurgii Szpitala Wojewódzkiego w Opolu Wstrzymano przyjęcia pacjentów na oddział chirurgi Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Nie odbędą się także zaplanowane na dziś operacje pacjentów już przebywając ... » więcej 2018-01-17, godz. 10:00 Gmina przeznacza ponad milion na remont przedszkola Przedszkole w Raszowej w gminie Leśnica w tym roku przejdzie gruntowny remont. Obiekt nie tylko będzie ocieplony, zniknie także kotłownia starego typu. Inwest ... » więcej 2018-01-17, godz. 09:03 Nie żyje nastolatek, pod którym wczoraj załamał się lód Do tragedii doszło na nieczynnym basenie w Skarbimierzu Osiedle. Około godziny 19 na zamarzniętej tafli akwenu młodzież zrobiła sobie ślizgawkę. W pewnym mome ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »