Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-17, 11:00 Autor: Jacek Rudnik

Yach Film Festiwal przenosi się z Gdańska do Opola

Jan "Yach" Paszkiewicz [fot. Barbara Więcek]
Jan "Yach" Paszkiewicz [fot. Barbara Więcek]
- Chcieliśmy znaleźć nowe miejsce bardziej związane z muzyką - powiedział w porannej rozmowie w cztery oczy Radia Opole Jan Paszkiewicz - twórca filmowy i organizator Yach Film Festiwal - przeglądu polskich teledysków pytany o to, dlaczego po 25 latach festiwal z Gdańska przenosi się do Opola. Obecna formuła przeglądu nieco się wyczerpała, a w jej odświeżeniu ma też pomóc zmiana miejsc, w którym festiwal jest organizowany.
Zmienia się nieco formuła festiwalu. W tym roku chodzi przede wszystkim o to, by autorzy teledysków umiejętnie pokazywali w nich historię polskiej kultury - przypomniał na antenie RO Jan "Yach" Paszkiewicz.

- Opole jest znakomitym przytulnym miastem. Od dawna rozmawiałem z moim producentem Robertem Sojką, który zajął się odświeżeniem formuły festiwalu oraz z Jarkiem Wasikiem i chcieliśmy wspólnie znaleźć jakieś miejsce związane bardziej z muzyką - powiedział na antenie Radia Opole Jan Paszkiewicz.

- Formuła festiwalu w Gdańsku w jakimś sensie się zakończyła, mimo zainteresowania ze strony widowni, młodych ludzi, którzy zajmują się tą sztuką, to jakoś wokół samego miasta jest teraz więcej inwestycji w inny rodzaj kultury bardziej związanej z wolnością, solidarnością i podobnymi prądami, z których słynie Gdańsk - argumentował twórca Yach Film Festiwal.

Zdaniem Jana Paszkiewicza, jeśli chodzi o produkcję teledysków, dziś w cenie jest przekraczanie pewnych konwencji, zaskakiwanie odbiorcy wciąż nowym podejściem tak, by przytrzymać jego uwagę.

Jan Paszkiewicz stwierdził też, iż ogromne możliwości promocji pojawiły się wraz z rozwojem internetu, który stał się medium nadrzędnym nawet wobec TV.

W zeszłym roku na Yach festiwal przesłano około 350 prac, w tym roku może być podobnie - spodziewa się Jan Paszkiewicz.

Jednym z laureatów Yach Filmu - jego trzeciej edycji jest też obecny dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki Jarosław Wasik doceniony za piosenkę "Nastroje".

Yach Film Festiwal 2017 odbędzie się w Opolu 8 i 9 grudnia.
Jan Paszkiewicz

Wiadomości z regionu

2018-03-24, godz. 10:45 Kilka interwencji tygodniowo. Nie zawsze dbamy o swoje zwierzaki, ale Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami czuwa - Takich spraw mamy trzy, cztery w ciągu tygodnia i dotyczą najczęściej wsi wokół Opola - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Aleksandra Czechowsk ... » więcej 2018-03-24, godz. 07:20 "Dobra, zdrowa, tania". W Opolu woda prosto z kranu! WiK zaprasza na Światowy Dzień Wody - Przygotowaliśmy całą gamę różnych przedsięwzięć praktycznie dla wszystkich - powiedział w piątek w porannej rozmowie 'W cztery oczy' prezes spółki Wodociągi ... » więcej 2018-03-23, godz. 20:00 Nowy rentgen w głubczyckim szpitalu. Będzie bezpieczniej i komfortowo Jest nowoczesny, mało inwazyjny oraz sam podjedzie do pacjenta. Głubczycki Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej otrzymał przewoźny aparat rentgenows ... » więcej 2018-03-23, godz. 19:30 Inwestycje na os. Armii Krajowej. Radni dzielnicy mają sporo planów Rewitalizacja placu zabaw, montaż oświetlenia i przebudowa ścieżki prowadzącej do parku od strony ul. Pużaka - to plany rady dzielnicy os. Armii Krajowej w Op ... » więcej 2018-03-23, godz. 18:30 W Kietrzu seniorzy będą mieli swój klub Kietrzańscy seniorzy niebawem doczekają się własnej siedziby. Gmina pozyskała 80 tysięcy złotych z rządowego programu 'Senior+'. » więcej 2018-03-23, godz. 17:30 "Absolutnie nie czuję się winny, walczyłem o tego psa". Właściciel Dino zabiera głos Owczarek Dino ma przejść zabieg wycięcia ropnej tkanki nad oczami. Pies został odebrany właścicielom ze wsi Kały w gminie Murów przez Towarzystwo Opieki nad Z ... » więcej 2018-03-23, godz. 17:00 Likwidacja aresztu w Kędzierzynie-Koźlu. Będzie oddział Zakładu Karnego nr 2 w Strzelcach Opolskich Jeszcze tylko kilka dni istnieć będzie Areszt Śledczy w Kędzierzynie-Koźlu. Od 1 kwietnia w budynku przy ul. Racławickiej 10 będzie funkcjonował oddział półot ... » więcej 2018-03-23, godz. 17:00 Sporo planów inwestycyjnych w dzielnicy Chabry Budowa wybiegu dla psów, modyfikacja tras niektórych linii MZK i remont ulic w dzielnicy Kwiatów - to trzy najważniejsze postulaty opolskiej dzielnicy Chabry. » więcej 2018-03-23, godz. 16:00 Chcą wykupić ziemię na nowy chodnik. Plany rady dzielnicy Zaodrze O wykup fragmentu działek od prywatnych właścicieli w celu poszerzenia chodnika zawnioskowała do ratusza rada dzielnicy Zaodrze. Chodzi o tereny przy ul. Niem ... » więcej 2018-03-23, godz. 15:00 Mieszkańcy Strzelec Opolskich szukają siebie na starych fotografiach. Niezwykle udana akcja miejscowego fotografa Plażowanie na Rybaczówce, pochód pierwszomajowy, lodowisko na pl. Żeromskiego, otwarcie liceum w Zawadzkiem - to wszystko jest uwiecznione na kliszach. Waldem ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »