Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-09-17, 11:00 Autor: Jacek Rudnik

Yach Film Festiwal przenosi się z Gdańska do Opola

Jan "Yach" Paszkiewicz [fot. Barbara Więcek]
Jan "Yach" Paszkiewicz [fot. Barbara Więcek]
- Chcieliśmy znaleźć nowe miejsce bardziej związane z muzyką - powiedział w porannej rozmowie w cztery oczy Radia Opole Jan Paszkiewicz - twórca filmowy i organizator Yach Film Festiwal - przeglądu polskich teledysków pytany o to, dlaczego po 25 latach festiwal z Gdańska przenosi się do Opola. Obecna formuła przeglądu nieco się wyczerpała, a w jej odświeżeniu ma też pomóc zmiana miejsc, w którym festiwal jest organizowany.
Zmienia się nieco formuła festiwalu. W tym roku chodzi przede wszystkim o to, by autorzy teledysków umiejętnie pokazywali w nich historię polskiej kultury - przypomniał na antenie RO Jan "Yach" Paszkiewicz.

- Opole jest znakomitym przytulnym miastem. Od dawna rozmawiałem z moim producentem Robertem Sojką, który zajął się odświeżeniem formuły festiwalu oraz z Jarkiem Wasikiem i chcieliśmy wspólnie znaleźć jakieś miejsce związane bardziej z muzyką - powiedział na antenie Radia Opole Jan Paszkiewicz.

- Formuła festiwalu w Gdańsku w jakimś sensie się zakończyła, mimo zainteresowania ze strony widowni, młodych ludzi, którzy zajmują się tą sztuką, to jakoś wokół samego miasta jest teraz więcej inwestycji w inny rodzaj kultury bardziej związanej z wolnością, solidarnością i podobnymi prądami, z których słynie Gdańsk - argumentował twórca Yach Film Festiwal.

Zdaniem Jana Paszkiewicza, jeśli chodzi o produkcję teledysków, dziś w cenie jest przekraczanie pewnych konwencji, zaskakiwanie odbiorcy wciąż nowym podejściem tak, by przytrzymać jego uwagę.

Jan Paszkiewicz stwierdził też, iż ogromne możliwości promocji pojawiły się wraz z rozwojem internetu, który stał się medium nadrzędnym nawet wobec TV.

W zeszłym roku na Yach festiwal przesłano około 350 prac, w tym roku może być podobnie - spodziewa się Jan Paszkiewicz.

Jednym z laureatów Yach Filmu - jego trzeciej edycji jest też obecny dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki Jarosław Wasik doceniony za piosenkę "Nastroje".

Yach Film Festiwal 2017 odbędzie się w Opolu 8 i 9 grudnia.
Jan Paszkiewicz

Wiadomości z regionu

2018-09-20, godz. 07:00 Firma ATOS wskaże zawodową drogę uczniom opolskiego liceum Uczniowie klas matematyczno-informatycznych z II LO w Opolu trafią pod opiekę firmy ATOS. Firma zajmuje się m.in. doradztwem IT, integracją systemów informaty ... » więcej 2018-09-20, godz. 06:30 Pacjenci poczekają dłużej. NFZ nie ma odpowiedzi w sprawie neurochirurgi w kluczborskim Vital Medic Ponad 2100 pacjentów w stanie stabilnym czeka na Opolszczyźnie na zabieg neurochirurgiczny. Średnio na operację trzeba czekać 268 dni. Tak wynika z internetow ... » więcej 2018-09-19, godz. 21:15 Ponad 300 repatriantów przyjęły opolskie gminy. Przoduje Byczyna W przyjmowaniu repatriantów w naszym regionie przoduje gmina Byczyna - tak wynika ze statystyk Opolskiego Urzędu Wojewódzkiego. W gminie mieszka obecnie 136 r ... » więcej 2018-09-19, godz. 21:15 Uwaga kierowcy! Od jutra utrudnienia na Ozimskiej w Opolu Od czwartku (20.09) do końca października wyłączony z ruchu będzie łącznik między ulicami Ozimską i Rejtana w Opolu. Chodzi o fragment pod podwójnym wiaduktem ... » więcej 2018-09-19, godz. 20:30 Najmłodsi nysanie oddychają czystym powietrzem w przedszkolach 70 oczyszczaczy powietrza trafiło do wszystkich publicznych żłobków i przedszkoli na terenie gminy Nysa. » więcej 2018-09-19, godz. 20:30 OHP ma już 60 lat i uczy ponad 60 zawodów! "Organizacja przeszła wiele zmian" Uczą pracy w 60 zawodach, umożliwiają kształcenie w szkołach dla dorosłych i realizują projekty unijne. Ochotnicze Hufce Pracy mają już 60 lat. Dzisiaj (19.09 ... » więcej 2018-09-19, godz. 19:00 Prudnik: przywłaszczyła opłaty za ubezpieczenia. Wśród oszukanych są przedsiębiorcy Fikcyjne oferty ubezpieczeniowe sprzedawała Joanna K. w Prudniku. Pracownica tamtejszego punktu oferującego ubezpieczenia pozostaje pod 14 zarzutami przestęps ... » więcej 2018-09-19, godz. 18:20 Pilot śmigłowca, który rozbił się w Domecku ostatni meldunek złożył 11 minut przed wypadkiem 57-latek pilotujący śmigłowiec, który rozbił się 11 lipca w Domecku ostatni meldunek złożył około 10 minut przed wypadkiem. Lot trwał zaledwie 28 minut. To us ... » więcej 2018-09-19, godz. 18:00 Nowe urządzenia pomogą w leczeniu małych pacjentów w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu Nowoczesne kardiomonitory trafiły na oddział neonatologii szpitala w Kędzierzynie-Koźlu. Nowe urządzenia - mikroskop klasy klinicznej oraz fiberoskop - przyje ... » więcej 2018-09-19, godz. 17:00 Policjanci z Grodkowa będą mieć lepsze warunki pracy. Trwa budowa nowego komisariatu Kilka lat temu samorząd przekazał nieodpłatnie grunty na rzecz Skarbu Państwa. Po przygotowaniu całej dokumentacji wraz z niezbędnymi pozwoleniami inwestycja ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »