Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-08-19, 14:28 Autor: Kamila Gal-Skorupa

Przed wioślarzami, którzy płyną do Londynu najtrudniejszy odcinek. Opole już minęli

Piotr Furman i Krzysztof Więckiewicz wypływają w charytatywny rejs [fot. Daria Placek]
Piotr Furman i Krzysztof Więckiewicz wypływają w charytatywny rejs [fot. Daria Placek]
Śmiałkowie, którzy płyną łodzią wiosłową do Londynu minęli już Opole. Piotr Furman i Krzysztof Więckiewicz wypłynęli wczoraj (18.08) z kędzierzyńskiej przystani "Szkwał". Przed nimi najtrudniejszy odcinek - do Wrocławia muszą przepłynąć przez 20 śluz.
- Rzeka na tym odcinku jest praktycznie martwa, więc muszą używać dużej siły rąk - mówi Rafał Młodzikowski, menadżer wioślarzy.

- Pogoda jest sprzyjająca, wyposażeni są we wszystko co im jest potrzebne, także póki co, jest wszystko dobrze, oby nie zapeszyć, oby było tak dalej. Oni płyną Odrą na wysokość Berlina i później kanałem Odra-Hawela omijają Berlin od północnej strony i dopływają do Łaby. Łabą płyną do Morza Północnego i opływają: Niemcy, Belgię, Holandię i dopływają do miejscowości Dunkierka we Francji - tłumaczy.

- Ostatnim etapem będzie podróż Tamizą. Po około 30 dniach powinni znaleźć się na wysokości Tower Bridge w Londynie, gdzie zakończą rejs - dodaje Młodzikowski.

Piotr Furman i Krzysztof Więckiewicz mają wieloletnie doświadczenie żeglarskie, do rejsu do Londynu przygotowywali się rok. Po zakończonej podróży ich łódź zostanie zlicytowana, a pieniądze ze sprzedaży zostaną przekazane na konto fundacji "Akogo?", która działa na rzecz osób w śpiączce oraz brytyjskiej Macmillan Cancer Support, która wspiera chorych na nowotwory.
Rafał Młodzikowski

Wiadomości z regionu

2017-09-22, godz. 17:06 Wypadek na A4. Są utrudnienia w ruchu Do wypadku z udziałem dwóch aut doszło na opolskim odcinku autostrady A4. Na nitce na Katowice, na wysokości węzła Opole Zachód, to 222 kilometr trasy, samoch ... » więcej 2017-09-22, godz. 16:30 Brzeg: Zamiast pytać o budżet obywatelski, zgłoś inwestycję radnemu Władze Brzegu od lat skutecznie wzbraniają się przed zabezpieczeniem pewnej kwoty w budżecie miasta na zadania wskazane przez samych mieszkańców. W sąsiednich ... » więcej 2017-09-22, godz. 16:00 Poseł Janusz Sanocki zawiadamia prokuraturę w sprawie zakładu w podnyskiej Konradowej Sprawa dotyczy firmy, której właściciel nie ogłasza upadłości, a załoga otrzymała wypowiedzenia. 30 pracowników nie może się doprosić zaległych wypłat i świad ... » więcej 2017-09-22, godz. 15:19 Woda w gminie Chrząstowice nadaje się do picia. Są pozytywne wyniki badań Woda w Chrząstowicach nadaje się do spożycia, choć jeszcze przez 3-4 dni mieszkańcy powinni ją przegotowywać przed wypiciem. » więcej 2017-09-22, godz. 14:30 Mieszkanka Ozimka ukryła nielegalny tytoń w łóżku i szafkach Nielegalny tytoń przechwycili policjanci z Ozimka. Funkcjonariusze podejrzewali, że jedna z mieszkanek może posiadać wyroby tytoniowe bez polskich znaków akcy ... » więcej 2017-09-22, godz. 14:00 Innowacyjna konferencja naukowa w Opolu. Rozmawiają o nowotworach u ludzi i zwierząt Wymieniają doświadczenia debatując o nowotworach u ludzi i zwierząt. Pierwsze z cyklu innowacyjnych spotkań lekarzy medycyny i weterynarii poświęcone jest dia ... » więcej 2017-09-22, godz. 12:00 Coraz więcej nowych aut w regionie. Dziś przypada dzień bez samochodu Rośnie liczba nowych aut rejestrowanych na Opolszczyźnie. Dziś (22.09) obchodzony jest Światowy dzień bez samochodu, dlatego wiele miast zachęca do pozostawie ... » więcej 2017-09-22, godz. 11:15 Niebezpiecznie na opolskich "krajówkach". Utrudnienia m.in. na drodze do Kluczborka [AKTUALIZACJA] Utrudnienia na drodze krajowej 45 Opole-Kluczbork. W Jełowej zderzyły się dwa auta osobowe i samochód dostawczy. » więcej 2017-09-22, godz. 11:00 Partia Razem: "Deklaracja Opolska doprowadzi do zgubnych konsekwencji" Opolska partia Razem sceptycznie odnosi się do Deklaracji Opolskiej, którą podpisała większość opozycyjnych środowisk politycznych i część społecznych organiz ... » więcej 2017-09-22, godz. 10:15 Sondaże dobre dla PiS. Szymański: "realizujemy obietnice". Kostuś: "najważniejszym sondażem są wybory" - Ludzie widzą, że realizujemy obietnice składane w kampanii wyborczej - powiedział w rozmowie 'W cztery oczy' radny wojewódzki Prawa i Sprawiedliwości - Arka ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »