Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-08-19, 14:28 Autor: Kamila Gal-Skorupa

Przed wioślarzami, którzy płyną do Londynu najtrudniejszy odcinek. Opole już minęli

Piotr Furman i Krzysztof Więckiewicz wypływają w charytatywny rejs [fot. Daria Placek]
Piotr Furman i Krzysztof Więckiewicz wypływają w charytatywny rejs [fot. Daria Placek]
Śmiałkowie, którzy płyną łodzią wiosłową do Londynu minęli już Opole. Piotr Furman i Krzysztof Więckiewicz wypłynęli wczoraj (18.08) z kędzierzyńskiej przystani "Szkwał". Przed nimi najtrudniejszy odcinek - do Wrocławia muszą przepłynąć przez 20 śluz.
- Rzeka na tym odcinku jest praktycznie martwa, więc muszą używać dużej siły rąk - mówi Rafał Młodzikowski, menadżer wioślarzy.

- Pogoda jest sprzyjająca, wyposażeni są we wszystko co im jest potrzebne, także póki co, jest wszystko dobrze, oby nie zapeszyć, oby było tak dalej. Oni płyną Odrą na wysokość Berlina i później kanałem Odra-Hawela omijają Berlin od północnej strony i dopływają do Łaby. Łabą płyną do Morza Północnego i opływają: Niemcy, Belgię, Holandię i dopływają do miejscowości Dunkierka we Francji - tłumaczy.

- Ostatnim etapem będzie podróż Tamizą. Po około 30 dniach powinni znaleźć się na wysokości Tower Bridge w Londynie, gdzie zakończą rejs - dodaje Młodzikowski.

Piotr Furman i Krzysztof Więckiewicz mają wieloletnie doświadczenie żeglarskie, do rejsu do Londynu przygotowywali się rok. Po zakończonej podróży ich łódź zostanie zlicytowana, a pieniądze ze sprzedaży zostaną przekazane na konto fundacji "Akogo?", która działa na rzecz osób w śpiączce oraz brytyjskiej Macmillan Cancer Support, która wspiera chorych na nowotwory.
Rafał Młodzikowski

Wiadomości z regionu

2017-11-22, godz. 19:00 Do Otmuchowa przywieźli pół tony zaległego narybku. Koniec awantury, wędkarze udobruchani Wpuszczeniem do Jeziora Otmuchowskiego pół tony sandacza zakończył się konflikt między tamtejszym kołem wędkarzy a okręgiem PZW w Opolu. » więcej 2017-11-22, godz. 19:00 Ekumenizm i tożsamość wyznaniowa - zakończyła się międzynarodowa konferencja teologiczna O tożsamości wyznaniowej i dążeniu do ekumenizmu dyskutowano podczas dwudniowej międzynarodowej konferencji teologicznej. W Opolu i Kamieniu Śląskim swoje wyk ... » więcej 2017-11-22, godz. 18:05 Konsorcjum dwóch firm wykona zbiornik przeciwpowodziowy w Raciborzu. Ma być gotowy za dwa lata Zakończono przetarg na dokończenie budowy suchego zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny. Wygrały polska firma BUDIMEX S.A, która jest liderem i jej his ... » więcej 2017-11-22, godz. 17:30 Ministerstwo Sprawiedliwości może zająć się sprawą dramatycznego porodu z Kędzierzyna-Koźla Jeśli tylko sprawa dramatycznego porodu z Kędzierzyna-Koźla trafi do Ministerstwa Sprawiedliwości, to warszawscy urzędnicy będą się nią zajmować. Interpelacje ... » więcej 2017-11-22, godz. 17:30 Podwyżka z 250 zł do 2 tysięcy? W Zawadzkiem rozmawiają o wynagrodzeniu dla sołtysów Złotówkę za każdego mieszkańca wsi - taka propozycja padła w gminie Zawadzkie. Chodzi o wynagrodzenie sołtysów za ich pracę na rzecz wsi. To dużo czy mało? I ... » więcej 2017-11-22, godz. 17:00 Łaźnia miejska działa już rok. Prawie 3000 odwiedzin osób bezdomnych Blisko 2900 odwiedzin odnotowano w miejskiej łaźni dla bezdomnych przy ul. Szpitalnej w Opolu. Od otwarcia placówki minął rok, a opolski Caritas dziś (22.11) ... » więcej 2017-11-22, godz. 16:00 MZK w Kędzierzynie-Koźlu ma wypłacić prawie 70 tysięcy złotych byłemu wiceprezydentowi Sąd pracy zdecydował, że Miejski Zakład Komunikacyjny z Kędzierzyna-Koźla ma wypłacić 67 tysięcy złotych Jackowi Królowi, prezesowi PKS-u w Strzelcach Opolski ... » więcej 2017-11-22, godz. 16:00 Czad atakuje. Mieszkanka Otmuchowa podtruła się tlenkiem węgla Do pierwszego w tym sezonie grzewczym podtrucia doszło dzisiaj (22.11) w Otmuchowie. Do szpitala trafiła dwudziestokilkuletnia kobieta, którą z mieszkania zab ... » więcej 2017-11-22, godz. 15:15 Potrzebne są "fioletowe domy" - apel fundacji Fioletowy Pies Fundacja Fioletowy Pies w Opolu szuka wolontariuszy oraz osób, które chciałby założyć 'fioletowy dom'. Są to miejsca tymczasowej adopcji dla czworonogów. Do o ... » więcej 2017-11-22, godz. 14:00 Na stawku Zamkowym powstaje sztuczna ślizgawka. W tym roku kilka udogodnień Rozpoczął się montaż sztucznego lodowiska, które po raz drugi powstanie na stawku przy Barlickiego w Opolu. Na miejscu są już przygotowane worki z piaskiem i ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »