Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-08-19, 14:28 Autor: Kamila Gal-Skorupa

Przed wioślarzami, którzy płyną do Londynu najtrudniejszy odcinek. Opole już minęli

Piotr Furman i Krzysztof Więckiewicz wypływają w charytatywny rejs [fot. Daria Placek]
Piotr Furman i Krzysztof Więckiewicz wypływają w charytatywny rejs [fot. Daria Placek]
Śmiałkowie, którzy płyną łodzią wiosłową do Londynu minęli już Opole. Piotr Furman i Krzysztof Więckiewicz wypłynęli wczoraj (18.08) z kędzierzyńskiej przystani "Szkwał". Przed nimi najtrudniejszy odcinek - do Wrocławia muszą przepłynąć przez 20 śluz.
- Rzeka na tym odcinku jest praktycznie martwa, więc muszą używać dużej siły rąk - mówi Rafał Młodzikowski, menadżer wioślarzy.

- Pogoda jest sprzyjająca, wyposażeni są we wszystko co im jest potrzebne, także póki co, jest wszystko dobrze, oby nie zapeszyć, oby było tak dalej. Oni płyną Odrą na wysokość Berlina i później kanałem Odra-Hawela omijają Berlin od północnej strony i dopływają do Łaby. Łabą płyną do Morza Północnego i opływają: Niemcy, Belgię, Holandię i dopływają do miejscowości Dunkierka we Francji - tłumaczy.

- Ostatnim etapem będzie podróż Tamizą. Po około 30 dniach powinni znaleźć się na wysokości Tower Bridge w Londynie, gdzie zakończą rejs - dodaje Młodzikowski.

Piotr Furman i Krzysztof Więckiewicz mają wieloletnie doświadczenie żeglarskie, do rejsu do Londynu przygotowywali się rok. Po zakończonej podróży ich łódź zostanie zlicytowana, a pieniądze ze sprzedaży zostaną przekazane na konto fundacji "Akogo?", która działa na rzecz osób w śpiączce oraz brytyjskiej Macmillan Cancer Support, która wspiera chorych na nowotwory.
Rafał Młodzikowski

Wiadomości z regionu

2018-06-23, godz. 20:35 Poważny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 403. Jedna osoba ranna Do zdarzenia doszło na na wysokości autostradowego węzła Brzeg. Toyota corolla wypadła z drogi i uderzyła bokiem w drzewo. » więcej 2018-06-23, godz. 20:30 Gospodarka to podstawa. Posłanki PiS w Oleśnie. "Padło wiele ciekawych pytań i postulatów" [FILM, ZDJĘCIA] Ponad trzydzieści osób uczestniczyło w Oleśnie w spotkaniu z posłanką Prawa i Sprawiedliwości Joanną Lichocką. Rozmawiano o sprawach międzynarodowych, jak cho ... » więcej 2018-06-23, godz. 20:30 O co chodzi w modlitwie "Ojcze Nasz"? Uliczny teatr wyjaśnił. Boży Weekend w Opolu Grupa aktorów wyszła na ulice Opola, by krótkim przedstawieniem teatralnym ewangelizować mieszkańców. Bohaterami przedstawienia są dwaj aniołowie, którzy zjaw ... » więcej 2018-06-23, godz. 18:45 Młodzi i nietrzeźwi. Dwie groźne kolizje na opolskich drogach. Kierowcy "na podwójnym gazie" Kilka minut po 22:00 w powiecie nyskim 24-letni kierowca opla wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 41 z drogą na Domaszkowice i zderzył się ... » więcej 2018-06-23, godz. 18:00 Piechniczek: na pewno dokonałbym zmian w składzie drużyny. W niedzielę mecz o wszystko - Jestem przekonany, że Adam Nawałka rozmawiał indywidualnie z niektórymi zawodnikami i to on musi sam podjąć decyzje dotyczące strategii na mecz z Kolumbią w ... » więcej 2018-06-23, godz. 17:35 Media mają misję mówić Polakom, jak jest naprawdę - posłanka Joanna Lichocka w Strzelcach Opolskich [FILM, ZDJĘCIA] Kwestie społeczne, plan rozwoju dróg lokalnych i kwestia repolonizacji mediów to tematy, które najbardziej interesowały mieszkańców Strzelec Opolskich, którzy ... » więcej 2018-06-23, godz. 17:30 Minęło 60 lat od święceń kapłańskich biskupa Jana Wieczorka W Bodzanowicach swoją 60. rocznicę święceń kapłańskich świętował dziś (23.06) biskup Jan Wieczorek. Emerytowany ordynariusz gliwicki 23 czerwca 1958 roku, dzi ... » więcej 2018-06-23, godz. 14:00 Warsztaty dla rodzin, przyjaciół i sąsiadów osób niewidomych "Świat dotyku i dźwięku bez tajemnic" Fundacja Szansa dla Niewidomych wychodzi z kolejną ofertą warsztatów, które mają przybliżyć codzienność, w jakiej muszą odnaleźć się osoby z dysfunkcjami wzro ... » więcej 2018-06-23, godz. 13:15 Odpalić motopompę, zassać wodę, zbudować linię i strącić stożki. Strażacy ochotnicy rywalizują o tytuł najlepszych [ZD ... Tor przeszkód, rozwijanie i skręcanie węży, a przede wszystkim praca zespołowa. Najlepsze drużyny pożarnicze z regionu walczą o tytuł mistrza województwa w za ... » więcej 2018-06-23, godz. 11:00 Siła wolontariatu. "Dzieci wkładają dużo serca w swoją pracę" - Motywuje ich ranga akcji, przynależność do grupy i fajne rzeczy, które towarzyszą naszym przedsięwzięciom - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »