Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-08-19, 14:28 Autor: Kamila Gal-Skorupa

Przed wioślarzami, którzy płyną do Londynu najtrudniejszy odcinek. Opole już minęli

Piotr Furman i Krzysztof Więckiewicz wypływają w charytatywny rejs [fot. Daria Placek]
Piotr Furman i Krzysztof Więckiewicz wypływają w charytatywny rejs [fot. Daria Placek]
Śmiałkowie, którzy płyną łodzią wiosłową do Londynu minęli już Opole. Piotr Furman i Krzysztof Więckiewicz wypłynęli wczoraj (18.08) z kędzierzyńskiej przystani "Szkwał". Przed nimi najtrudniejszy odcinek - do Wrocławia muszą przepłynąć przez 20 śluz.
- Rzeka na tym odcinku jest praktycznie martwa, więc muszą używać dużej siły rąk - mówi Rafał Młodzikowski, menadżer wioślarzy.

- Pogoda jest sprzyjająca, wyposażeni są we wszystko co im jest potrzebne, także póki co, jest wszystko dobrze, oby nie zapeszyć, oby było tak dalej. Oni płyną Odrą na wysokość Berlina i później kanałem Odra-Hawela omijają Berlin od północnej strony i dopływają do Łaby. Łabą płyną do Morza Północnego i opływają: Niemcy, Belgię, Holandię i dopływają do miejscowości Dunkierka we Francji - tłumaczy.

- Ostatnim etapem będzie podróż Tamizą. Po około 30 dniach powinni znaleźć się na wysokości Tower Bridge w Londynie, gdzie zakończą rejs - dodaje Młodzikowski.

Piotr Furman i Krzysztof Więckiewicz mają wieloletnie doświadczenie żeglarskie, do rejsu do Londynu przygotowywali się rok. Po zakończonej podróży ich łódź zostanie zlicytowana, a pieniądze ze sprzedaży zostaną przekazane na konto fundacji "Akogo?", która działa na rzecz osób w śpiączce oraz brytyjskiej Macmillan Cancer Support, która wspiera chorych na nowotwory.
Rafał Młodzikowski

Wiadomości z regionu

2018-02-21, godz. 19:00 W Mikolinie nie propagowano totalitaryzmu, ale pomnik i tak zostanie rozebrany Końcem czerwca 2017 roku Stowarzyszenie Kursk w Mikolinie odsłoniło odrestaurowany obelisk ku czci poległych żołnierzy Armii Czerwonej, którzy końcem stycznia ... » więcej 2018-02-21, godz. 18:30 Opole ma mieć swoje "City" - Opłacalne są własne przestrzenie - powiedział w porannej rozmowie 'Poglądy i osądy' wiceprezydent Opola Maciej Wujec. Odniósł się w ten sposób do planowaneg ... » więcej 2018-02-21, godz. 18:10 Tragiczny wypadek na DK 42 w Faustiance. Jedna osoba nie żyje Jedna osoba zginęła w wypadku do jakiego doszło kwadrans po godzinie 13 na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Faustianka w gminie Rudniki. » więcej 2018-02-21, godz. 18:00 Chcą równych praw dla mniejszości narodowych i etnicznych w Europie W Opolu zbierano podpisy pod petycją Minority SafePack. Przedstawiciele Związku Młodzieży Mniejszości Niemieckiej zachęcali przechodniów do poparcia międzynar ... » więcej 2018-02-21, godz. 16:35 Marcin Ociepa przeciwny zamianie gruntów proponowanej przez opolski ratusz - Taka zamiana to żaden interes, a kwota dwóch milionów złotych oferowana za teren w centrum miasta jest śmieszna - mówił dziś (21.02) w Loży Radiowej Marcin ... » więcej 2018-02-21, godz. 16:24 Krewki namysłowianin znieważył policjantów i uszkodził radiowóz Aż trzy zarzuty usłyszał 27-letni mieszkaniec powiatu namysłowskiego, który kilka dni temu awanturował się w jednym z pobliskich lokali. Mężczyzna najpierw za ... » więcej 2018-02-21, godz. 14:54 Samochód całkiem zniszczony, kierowcy nic się nie stało Samochód rozerwany na dwie części - tak zakończyła się podróż 23-letniego mężczyzny, który jechał od strony Strzelec Opolskich w kierunku Zalesia Śląskiego. » więcej 2018-02-21, godz. 14:30 Brutalne zabójstwo w Baborowie? Trwa wyjaśnianie okoliczności sprawy Zabójstwo czy nieszczęśliwy wypadek? Policja w Głubczycach ustala okoliczności śmierci 47 letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono w Baborowie. Wczoraj (2 ... » więcej 2018-02-21, godz. 14:26 Radni opolskich Grudzic bronią boiska i planów ratusza ws. zamiany gruntów Radni Grudzic bronią uchwały o likwidacji targowiska i przejęciu terenów zielonych przez miasto. Przypomnijmy, prezydent Opola chce zamienić się na grunty z b ... » więcej 2018-02-21, godz. 14:00 Promują picie opolskiej wody. W PSP nr 14 stworzono źródełko dla uczniów Będą mogli ugasić pragnienie odwiedzając 'zdrój wodny' ufundowany przez spółkę Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »