Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-08-18, 09:45 Autor: Dorota Kłonowska

Bez barier w nyskim starostwie. Łatwiej dla niepełnosprawnych petentów i pracowników

[Fot.Starostwo Powiatowe w Nysie]
[Fot.Starostwo Powiatowe w Nysie]
Grzegorz Samborski z petentem na wózku inwalidzkim [Fot.Dorota Kłonowska]
Grzegorz Samborski z petentem na wózku inwalidzkim [Fot.Dorota Kłonowska]
Wejście do nyskiego starostwa [Fot.Starostwo Powiatowe w Nysie]
Wejście do nyskiego starostwa [Fot.Starostwo Powiatowe w Nysie]
Parking dla osób niepełnosprawnych tuż przy drzwiach nyskiego starostwa już jest gotowy, podjazd prowadzący do windy jest na ukończeniu i zostanie oddany lada dzień. Nyskie starostwo przeprowadziło się wprawdzie do okazałej siedziby po banku, ale nie było tam do teraz udogodnień dla osób niepełnosprawnych.
Poruszający się o kulach Grzegorz Samborski, który pracuje w powiatowym wydziale komunikacji cieszy się, że bez utrudnień dotrze na pierwsze piętro, gdzie zajmuje się informacyjną obsługą petentów.

- Starostwo powiatowe w Nysie na ulicy Piastowskiej zostało w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Już parkuję na specjalnych kopertach, przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Osoba na wózku inwalidzkim nie będzie bezradna, będzie mogła skorzystać z podjazdu prowadzącego wprost do windy. Budynek przy ul. Moniuszki, w którym mieściliśmy się wcześniej był dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Tutaj, na Piastowskiej, wprawdzie była winda, ale to rozwiązanie nie do końca spełniało oczekiwania zarówno moje, jak i innych osób niepełnosprawnych. Po rozmowach ze starostą udało się załatwić temat. Jestem zadowolony. Jest wejście dla niepełnosprawnych, jest koperta. Ułatwia to parkowanie. Walczę, ile sił wystarczy – mówi Grzegorz Samborski.

Grzegorz Samborski jest także radnym miejskim i jedną z najaktywniejszych społecznie oraz zawodowo osób niepełnosprawnych w tym regionie. Także dzięki jego staraniom i monitom władze miejskie jeszcze poprzedniej kadencji przystosowały nyski magistrat na potrzeby osób niepełnosprawnych. Również jest tam podjazd, winda i zlikwidowano progi.
Grzegorz Samborski

Wiadomości z regionu

2018-02-21, godz. 19:00 W Mikolinie nie propagowano totalitaryzmu, ale pomnik i tak zostanie rozebrany Końcem czerwca 2017 roku Stowarzyszenie Kursk w Mikolinie odsłoniło odrestaurowany obelisk ku czci poległych żołnierzy Armii Czerwonej, którzy końcem stycznia ... » więcej 2018-02-21, godz. 18:30 Opole ma mieć swoje "City" - Opłacalne są własne przestrzenie - powiedział w porannej rozmowie 'Poglądy i osądy' wiceprezydent Opola Maciej Wujec. Odniósł się w ten sposób do planowaneg ... » więcej 2018-02-21, godz. 18:10 Tragiczny wypadek na DK 42 w Faustiance. Jedna osoba nie żyje Jedna osoba zginęła w wypadku do jakiego doszło kwadrans po godzinie 13 na drodze krajowej nr 42 w miejscowości Faustianka w gminie Rudniki. » więcej 2018-02-21, godz. 18:00 Chcą równych praw dla mniejszości narodowych i etnicznych w Europie W Opolu zbierano podpisy pod petycją Minority SafePack. Przedstawiciele Związku Młodzieży Mniejszości Niemieckiej zachęcali przechodniów do poparcia międzynar ... » więcej 2018-02-21, godz. 16:35 Marcin Ociepa przeciwny zamianie gruntów proponowanej przez opolski ratusz - Taka zamiana to żaden interes, a kwota dwóch milionów złotych oferowana za teren w centrum miasta jest śmieszna - mówił dziś (21.02) w Loży Radiowej Marcin ... » więcej 2018-02-21, godz. 16:24 Krewki namysłowianin znieważył policjantów i uszkodził radiowóz Aż trzy zarzuty usłyszał 27-letni mieszkaniec powiatu namysłowskiego, który kilka dni temu awanturował się w jednym z pobliskich lokali. Mężczyzna najpierw za ... » więcej 2018-02-21, godz. 14:54 Samochód całkiem zniszczony, kierowcy nic się nie stało Samochód rozerwany na dwie części - tak zakończyła się podróż 23-letniego mężczyzny, który jechał od strony Strzelec Opolskich w kierunku Zalesia Śląskiego. » więcej 2018-02-21, godz. 14:30 Brutalne zabójstwo w Baborowie? Trwa wyjaśnianie okoliczności sprawy Zabójstwo czy nieszczęśliwy wypadek? Policja w Głubczycach ustala okoliczności śmierci 47 letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono w Baborowie. Wczoraj (2 ... » więcej 2018-02-21, godz. 14:26 Radni opolskich Grudzic bronią boiska i planów ratusza ws. zamiany gruntów Radni Grudzic bronią uchwały o likwidacji targowiska i przejęciu terenów zielonych przez miasto. Przypomnijmy, prezydent Opola chce zamienić się na grunty z b ... » więcej 2018-02-21, godz. 14:00 Promują picie opolskiej wody. W PSP nr 14 stworzono źródełko dla uczniów Będą mogli ugasić pragnienie odwiedzając 'zdrój wodny' ufundowany przez spółkę Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »