Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-08-18, 09:45 Autor: Dorota Kłonowska

Bez barier w nyskim starostwie. Łatwiej dla niepełnosprawnych petentów i pracowników

[Fot.Starostwo Powiatowe w Nysie]
[Fot.Starostwo Powiatowe w Nysie]
Grzegorz Samborski z petentem na wózku inwalidzkim [Fot.Dorota Kłonowska]
Grzegorz Samborski z petentem na wózku inwalidzkim [Fot.Dorota Kłonowska]
Wejście do nyskiego starostwa [Fot.Starostwo Powiatowe w Nysie]
Wejście do nyskiego starostwa [Fot.Starostwo Powiatowe w Nysie]
Parking dla osób niepełnosprawnych tuż przy drzwiach nyskiego starostwa już jest gotowy, podjazd prowadzący do windy jest na ukończeniu i zostanie oddany lada dzień. Nyskie starostwo przeprowadziło się wprawdzie do okazałej siedziby po banku, ale nie było tam do teraz udogodnień dla osób niepełnosprawnych.
Poruszający się o kulach Grzegorz Samborski, który pracuje w powiatowym wydziale komunikacji cieszy się, że bez utrudnień dotrze na pierwsze piętro, gdzie zajmuje się informacyjną obsługą petentów.

- Starostwo powiatowe w Nysie na ulicy Piastowskiej zostało w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Już parkuję na specjalnych kopertach, przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Osoba na wózku inwalidzkim nie będzie bezradna, będzie mogła skorzystać z podjazdu prowadzącego wprost do windy. Budynek przy ul. Moniuszki, w którym mieściliśmy się wcześniej był dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Tutaj, na Piastowskiej, wprawdzie była winda, ale to rozwiązanie nie do końca spełniało oczekiwania zarówno moje, jak i innych osób niepełnosprawnych. Po rozmowach ze starostą udało się załatwić temat. Jestem zadowolony. Jest wejście dla niepełnosprawnych, jest koperta. Ułatwia to parkowanie. Walczę, ile sił wystarczy – mówi Grzegorz Samborski.

Grzegorz Samborski jest także radnym miejskim i jedną z najaktywniejszych społecznie oraz zawodowo osób niepełnosprawnych w tym regionie. Także dzięki jego staraniom i monitom władze miejskie jeszcze poprzedniej kadencji przystosowały nyski magistrat na potrzeby osób niepełnosprawnych. Również jest tam podjazd, winda i zlikwidowano progi.
Grzegorz Samborski

Wiadomości z regionu

2017-09-23, godz. 10:30 Edward Spyrka przepracował w opolskiej rozgłośni ponad 40 lat - Nie bać się przeszłości - tak radzi były szef redakcji muzycznej Radia Opole młodemu pokoleniu dziennikarzy. Edward Spyrka był gościem rozmowy 'W cztery ocz ... » więcej 2017-09-23, godz. 08:45 Wyznaczono termin wyborów uzupełniających do rady miejskiej w Wołczynie Wybory uzupełniające do rady miejskiej w Wołczynie zaplanowano na 10 grudnia. » więcej 2017-09-23, godz. 08:15 Utrudnienia na autostradzie A4. Zderzenie trzech samochodów [AKTUALIZACJA] Dwa samochody osobowe i bus zderzyły się na opolskim odcinku autostrady. » więcej 2017-09-23, godz. 08:00 Nowa siedziba - efektywniejsza praca. Opieka społeczna w Prudniku szykuje się do przeprowadzki Instytucje opieki społecznej w gminie Prudnik skupione będą w jednym obiekcie. Jest to budynek byłej szkoły podstawowej. Jego przystosowanie umożliwi pozyskan ... » więcej 2017-09-23, godz. 00:21 Mocne Granie dla naszych słuchaczy. Koncert na 65 lat Radia Opole [FILM, ZDJĘCIA] Słuchacze bawili się na Jubileuszu Radia Opole w Amfiteatrze Tysiąclecia w Opolu. Zaprosiliśmy zespoły związane z naszym miastem i Radiem Opole. Na scenie wys ... » więcej 2017-09-22, godz. 20:10 Najmłodsi opolanie tropili dawne znaczenia polskich wyrazów Ponad 50 uczniów z opolskich podstawówek wzięło udział w językowym quizie organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Opolu. Spotkanie w ramach projekt ... » więcej 2017-09-22, godz. 20:00 Burmistrz Brzegu przypomniał urzędnikom o dobrych manierach. Wzorce ściągnął ze stolicy W połowie sierpnia Jerzy Wrębiak postanowił rozesłać do pracowników nowe zarządzenie w sprawie wprowadzenia nowych standardów obsługi klienta. W kilkunastostr ... » więcej 2017-09-22, godz. 19:20 Mocne Granie na 65 lat Radia Opole. W opolskim amfiteatrze wystartował koncert jubileuszowy [ZDJĘCIA] Ten wieczór w Opolu należy do Radia Opole i jego słuchaczy. Na deskach amfiteatru, na muzycznych urodzinach Radia Opole gościmy Sabinę Sago, SBB, TSA i zespół ... » więcej 2017-09-22, godz. 18:43 Zmiany w sposobie segregacji śmieci w Oleśnie. Zdaniem radnego będą one odbierane za rzadko Rewolucja w segregacji śmieci w Oleśnie. Do tej pory papier i tworzywa sztuczne trafiały do jednego pojemnika, na ostatniej sesji radni wprowadzili jednak prz ... » więcej 2017-09-22, godz. 18:24 25 lat działalności "Szansy" w Opolu Ośrodek Readaptacji Społecznej 'Szansa' w Opolu świętuje ćwierćwiecze działalności. W jubileuszowym festynie wzięli udział przedstawiciele instytucji współpra ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »