Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-08-18, 09:45 Autor: Dorota Kłonowska

Bez barier w nyskim starostwie. Łatwiej dla niepełnosprawnych petentów i pracowników

[Fot.Starostwo Powiatowe w Nysie]
[Fot.Starostwo Powiatowe w Nysie]
Grzegorz Samborski z petentem na wózku inwalidzkim [Fot.Dorota Kłonowska]
Grzegorz Samborski z petentem na wózku inwalidzkim [Fot.Dorota Kłonowska]
Wejście do nyskiego starostwa [Fot.Starostwo Powiatowe w Nysie]
Wejście do nyskiego starostwa [Fot.Starostwo Powiatowe w Nysie]
Parking dla osób niepełnosprawnych tuż przy drzwiach nyskiego starostwa już jest gotowy, podjazd prowadzący do windy jest na ukończeniu i zostanie oddany lada dzień. Nyskie starostwo przeprowadziło się wprawdzie do okazałej siedziby po banku, ale nie było tam do teraz udogodnień dla osób niepełnosprawnych.
Poruszający się o kulach Grzegorz Samborski, który pracuje w powiatowym wydziale komunikacji cieszy się, że bez utrudnień dotrze na pierwsze piętro, gdzie zajmuje się informacyjną obsługą petentów.

- Starostwo powiatowe w Nysie na ulicy Piastowskiej zostało w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Już parkuję na specjalnych kopertach, przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Osoba na wózku inwalidzkim nie będzie bezradna, będzie mogła skorzystać z podjazdu prowadzącego wprost do windy. Budynek przy ul. Moniuszki, w którym mieściliśmy się wcześniej był dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Tutaj, na Piastowskiej, wprawdzie była winda, ale to rozwiązanie nie do końca spełniało oczekiwania zarówno moje, jak i innych osób niepełnosprawnych. Po rozmowach ze starostą udało się załatwić temat. Jestem zadowolony. Jest wejście dla niepełnosprawnych, jest koperta. Ułatwia to parkowanie. Walczę, ile sił wystarczy – mówi Grzegorz Samborski.

Grzegorz Samborski jest także radnym miejskim i jedną z najaktywniejszych społecznie oraz zawodowo osób niepełnosprawnych w tym regionie. Także dzięki jego staraniom i monitom władze miejskie jeszcze poprzedniej kadencji przystosowały nyski magistrat na potrzeby osób niepełnosprawnych. Również jest tam podjazd, winda i zlikwidowano progi.
Grzegorz Samborski

Wiadomości z regionu

2017-11-22, godz. 19:00 Do Otmuchowa przywieźli pół tony zaległego narybku. Koniec awantury, wędkarze udobruchani Wpuszczeniem do Jeziora Otmuchowskiego pół tony sandacza zakończył się konflikt między tamtejszym kołem wędkarzy a okręgiem PZW w Opolu. » więcej 2017-11-22, godz. 19:00 Ekumenizm i tożsamość wyznaniowa - zakończyła się międzynarodowa konferencja teologiczna O tożsamości wyznaniowej i dążeniu do ekumenizmu dyskutowano podczas dwudniowej międzynarodowej konferencji teologicznej. W Opolu i Kamieniu Śląskim swoje wyk ... » więcej 2017-11-22, godz. 18:05 Konsorcjum dwóch firm wykona zbiornik przeciwpowodziowy w Raciborzu. Ma być gotowy za dwa lata Zakończono przetarg na dokończenie budowy suchego zbiornika przeciwpowodziowego Racibórz Dolny. Wygrały polska firma BUDIMEX S.A, która jest liderem i jej his ... » więcej 2017-11-22, godz. 17:30 Ministerstwo Sprawiedliwości może zająć się sprawą dramatycznego porodu z Kędzierzyna-Koźla Jeśli tylko sprawa dramatycznego porodu z Kędzierzyna-Koźla trafi do Ministerstwa Sprawiedliwości, to warszawscy urzędnicy będą się nią zajmować. Interpelacje ... » więcej 2017-11-22, godz. 17:30 Podwyżka z 250 zł do 2 tysięcy? W Zawadzkiem rozmawiają o wynagrodzeniu dla sołtysów Złotówkę za każdego mieszkańca wsi - taka propozycja padła w gminie Zawadzkie. Chodzi o wynagrodzenie sołtysów za ich pracę na rzecz wsi. To dużo czy mało? I ... » więcej 2017-11-22, godz. 17:00 Łaźnia miejska działa już rok. Prawie 3000 odwiedzin osób bezdomnych Blisko 2900 odwiedzin odnotowano w miejskiej łaźni dla bezdomnych przy ul. Szpitalnej w Opolu. Od otwarcia placówki minął rok, a opolski Caritas dziś (22.11) ... » więcej 2017-11-22, godz. 16:00 MZK w Kędzierzynie-Koźlu ma wypłacić prawie 70 tysięcy złotych byłemu wiceprezydentowi Sąd pracy zdecydował, że Miejski Zakład Komunikacyjny z Kędzierzyna-Koźla ma wypłacić 67 tysięcy złotych Jackowi Królowi, prezesowi PKS-u w Strzelcach Opolski ... » więcej 2017-11-22, godz. 16:00 Czad atakuje. Mieszkanka Otmuchowa podtruła się tlenkiem węgla Do pierwszego w tym sezonie grzewczym podtrucia doszło dzisiaj (22.11) w Otmuchowie. Do szpitala trafiła dwudziestokilkuletnia kobieta, którą z mieszkania zab ... » więcej 2017-11-22, godz. 15:15 Potrzebne są "fioletowe domy" - apel fundacji Fioletowy Pies Fundacja Fioletowy Pies w Opolu szuka wolontariuszy oraz osób, które chciałby założyć 'fioletowy dom'. Są to miejsca tymczasowej adopcji dla czworonogów. Do o ... » więcej 2017-11-22, godz. 14:00 Na stawku Zamkowym powstaje sztuczna ślizgawka. W tym roku kilka udogodnień Rozpoczął się montaż sztucznego lodowiska, które po raz drugi powstanie na stawku przy Barlickiego w Opolu. Na miejscu są już przygotowane worki z piaskiem i ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »