Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-08-18, 09:45 Autor: Dorota Kłonowska

Bez barier w nyskim starostwie. Łatwiej dla niepełnosprawnych petentów i pracowników

[Fot.Starostwo Powiatowe w Nysie]
[Fot.Starostwo Powiatowe w Nysie]
Grzegorz Samborski z petentem na wózku inwalidzkim [Fot.Dorota Kłonowska]
Grzegorz Samborski z petentem na wózku inwalidzkim [Fot.Dorota Kłonowska]
Wejście do nyskiego starostwa [Fot.Starostwo Powiatowe w Nysie]
Wejście do nyskiego starostwa [Fot.Starostwo Powiatowe w Nysie]
Parking dla osób niepełnosprawnych tuż przy drzwiach nyskiego starostwa już jest gotowy, podjazd prowadzący do windy jest na ukończeniu i zostanie oddany lada dzień. Nyskie starostwo przeprowadziło się wprawdzie do okazałej siedziby po banku, ale nie było tam do teraz udogodnień dla osób niepełnosprawnych.
Poruszający się o kulach Grzegorz Samborski, który pracuje w powiatowym wydziale komunikacji cieszy się, że bez utrudnień dotrze na pierwsze piętro, gdzie zajmuje się informacyjną obsługą petentów.

- Starostwo powiatowe w Nysie na ulicy Piastowskiej zostało w pełni dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Już parkuję na specjalnych kopertach, przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Osoba na wózku inwalidzkim nie będzie bezradna, będzie mogła skorzystać z podjazdu prowadzącego wprost do windy. Budynek przy ul. Moniuszki, w którym mieściliśmy się wcześniej był dostosowany dla osób niepełnosprawnych. Tutaj, na Piastowskiej, wprawdzie była winda, ale to rozwiązanie nie do końca spełniało oczekiwania zarówno moje, jak i innych osób niepełnosprawnych. Po rozmowach ze starostą udało się załatwić temat. Jestem zadowolony. Jest wejście dla niepełnosprawnych, jest koperta. Ułatwia to parkowanie. Walczę, ile sił wystarczy – mówi Grzegorz Samborski.

Grzegorz Samborski jest także radnym miejskim i jedną z najaktywniejszych społecznie oraz zawodowo osób niepełnosprawnych w tym regionie. Także dzięki jego staraniom i monitom władze miejskie jeszcze poprzedniej kadencji przystosowały nyski magistrat na potrzeby osób niepełnosprawnych. Również jest tam podjazd, winda i zlikwidowano progi.
Grzegorz Samborski

Wiadomości z regionu

2018-06-23, godz. 20:35 Poważny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 403. Jedna osoba ranna Do zdarzenia doszło na na wysokości autostradowego węzła Brzeg. Toyota corolla wypadła z drogi i uderzyła bokiem w drzewo. » więcej 2018-06-23, godz. 20:30 Gospodarka to podstawa. Posłanki PiS w Oleśnie. "Padło wiele ciekawych pytań i postulatów" [FILM, ZDJĘCIA] Ponad trzydzieści osób uczestniczyło w Oleśnie w spotkaniu z posłanką Prawa i Sprawiedliwości Joanną Lichocką. Rozmawiano o sprawach międzynarodowych, jak cho ... » więcej 2018-06-23, godz. 20:30 O co chodzi w modlitwie "Ojcze Nasz"? Uliczny teatr wyjaśnił. Boży Weekend w Opolu Grupa aktorów wyszła na ulice Opola, by krótkim przedstawieniem teatralnym ewangelizować mieszkańców. Bohaterami przedstawienia są dwaj aniołowie, którzy zjaw ... » więcej 2018-06-23, godz. 18:45 Młodzi i nietrzeźwi. Dwie groźne kolizje na opolskich drogach. Kierowcy "na podwójnym gazie" Kilka minut po 22:00 w powiecie nyskim 24-letni kierowca opla wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 41 z drogą na Domaszkowice i zderzył się ... » więcej 2018-06-23, godz. 18:00 Piechniczek: na pewno dokonałbym zmian w składzie drużyny. W niedzielę mecz o wszystko - Jestem przekonany, że Adam Nawałka rozmawiał indywidualnie z niektórymi zawodnikami i to on musi sam podjąć decyzje dotyczące strategii na mecz z Kolumbią w ... » więcej 2018-06-23, godz. 17:35 Media mają misję mówić Polakom, jak jest naprawdę - posłanka Joanna Lichocka w Strzelcach Opolskich [FILM, ZDJĘCIA] Kwestie społeczne, plan rozwoju dróg lokalnych i kwestia repolonizacji mediów to tematy, które najbardziej interesowały mieszkańców Strzelec Opolskich, którzy ... » więcej 2018-06-23, godz. 17:30 Minęło 60 lat od święceń kapłańskich biskupa Jana Wieczorka W Bodzanowicach swoją 60. rocznicę święceń kapłańskich świętował dziś (23.06) biskup Jan Wieczorek. Emerytowany ordynariusz gliwicki 23 czerwca 1958 roku, dzi ... » więcej 2018-06-23, godz. 14:00 Warsztaty dla rodzin, przyjaciół i sąsiadów osób niewidomych "Świat dotyku i dźwięku bez tajemnic" Fundacja Szansa dla Niewidomych wychodzi z kolejną ofertą warsztatów, które mają przybliżyć codzienność, w jakiej muszą odnaleźć się osoby z dysfunkcjami wzro ... » więcej 2018-06-23, godz. 13:15 Odpalić motopompę, zassać wodę, zbudować linię i strącić stożki. Strażacy ochotnicy rywalizują o tytuł najlepszych [ZD ... Tor przeszkód, rozwijanie i skręcanie węży, a przede wszystkim praca zespołowa. Najlepsze drużyny pożarnicze z regionu walczą o tytuł mistrza województwa w za ... » więcej 2018-06-23, godz. 11:00 Siła wolontariatu. "Dzieci wkładają dużo serca w swoją pracę" - Motywuje ich ranga akcji, przynależność do grupy i fajne rzeczy, które towarzyszą naszym przedsięwzięciom - powiedziała w porannej rozmowie 'W cztery oczy' ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »