Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-08-14, 09:45 Autor: Jacek Rudnik (oprac. Paula Hołubowicz)

"Tworzy nam się klasa "panów vatowskich". Paweł Grabowski o wyłudzeniach z tytułu podatku VAT

Sejm [fot. Piotr Waglowski (VaGla) http://www.vagla.pl]
Sejm [fot. Piotr Waglowski (VaGla) http://www.vagla.pl]
- Wyłudzenia z tytułu podatku VAT przekraczały poziom 30 mld złotych rocznie - szacował w porannej rozmowie "W cztery oczy" poseł Kukiz'15 Paweł Grabowski, pytany o pomysł powołania sejmowej komisji śledczej ws. ogromnych strat w budżecie kraju spowodowanych znacznie mniejszymi od spodziewanych wpływami z podatku VAT.
Jak mówi, konkluzja jest przygnębiająca.

- Cały rok, dzień w dzień, pracujecie na grupkę stu, kilkuset, może kilku tysięcy oszustów - złodziei, którzy odnajdując pewne kruczki prawne, jawią się jako nowa arystokracja finansowa - mówił Grabowski. - To takie nowoczesne niewolnictwo. Jest to wąska grupa ludzi koncesjonowana przez władzę, a Wy pracujecie przez rok za darmo.

Zdaniem parlamentarzysty, dziś mamy do czynienia z utworzeniem się pewnej klasy tzw. "panów vatowskich", którzy wypompowali 250 - 300 mld złotych z budżetu państwa, zapewniając byt sobie i swoim rodzinom.

- Nierówny start. Proszę zauważyć: młodzi ludzie, idąc na studia, zazwyczaj muszą pracować. Natomiast dziecko takiego arystokraty vatowskiego nie będzie musiało pracować po to, żeby się utrzymać, tylko np. będzie mogło pracować po to, żeby rozwijać swoje zainteresowania. Jaki to jest równy start dla młodych ludzi? - mówił Grabowski.

W przypadku luki vatowskiej - w opinii posła Grabowskiego - zasadne wydaje się nazwanie tego procederu kradzieżą. Jak przekonuje, gdybyśmy mieli szczelny, wydolny system ściągania podatków, to istniałaby możliwość wprowadzenia niższych podatków dla przedsiębiorców, a co za tym idzie znacznego pobudzenia gospodarczego.

Sejmowa komisja śledcza ws. strat z podatku VAT mogłaby - zdaniem opolskiego parlamentarzysty formacji Kukiz'15 - wyjaśnić, jak funkcjonował mechanizm wyprowadzania pieniędzy z budżetu państwa i wskazać, kto i w jakim zakresie ponosi za to odpowiedzialność.
Paweł Grabowski cz.1
Paweł Grabowski cz. 2

Wiadomości z regionu

2018-06-23, godz. 22:30 Joanna Lichocka kończy objazd po regionie. Na ostatnim przystanku rozmawiała z mieszkańcami Namysłowa Plany rządu, wypełnianie obietnic przedwyborczych, a także palące sprawy danego regionu - te kwestie zdominowały spotkanie Joanny Lichockiej z mieszkańcami pó ... » więcej 2018-06-23, godz. 22:30 O co chodzi w modlitwie "Ojcze Nasz"? Uliczny teatr wyjaśnił. Boży Weekend w Opolu Grupa aktorów wyszła na ulice Opola, by krótkim przedstawieniem teatralnym ewangelizować mieszkańców. Bohaterami przedstawienia są dwaj aniołowie, którzy zjaw ... » więcej 2018-06-23, godz. 20:35 Poważny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 403. Jedna osoba ranna Do zdarzenia doszło na na wysokości autostradowego węzła Brzeg. Toyota corolla wypadła z drogi i uderzyła bokiem w drzewo. » więcej 2018-06-23, godz. 20:30 Gospodarka to podstawa. Posłanki PiS w Oleśnie. "Padło wiele ciekawych pytań i postulatów" [FILM, ZDJĘCIA] Ponad trzydzieści osób uczestniczyło w Oleśnie w spotkaniu z posłanką Prawa i Sprawiedliwości Joanną Lichocką. Rozmawiano o sprawach międzynarodowych, jak cho ... » więcej 2018-06-23, godz. 18:45 Młodzi i nietrzeźwi. Dwie groźne kolizje na opolskich drogach. Kierowcy "na podwójnym gazie" Kilka minut po 22:00 w powiecie nyskim 24-letni kierowca opla wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 41 z drogą na Domaszkowice i zderzył się ... » więcej 2018-06-23, godz. 18:00 Piechniczek: na pewno dokonałbym zmian w składzie drużyny. W niedzielę mecz o wszystko - Jestem przekonany, że Adam Nawałka rozmawiał indywidualnie z niektórymi zawodnikami i to on musi sam podjąć decyzje dotyczące strategii na mecz z Kolumbią w ... » więcej 2018-06-23, godz. 17:35 Media mają misję mówić Polakom, jak jest naprawdę - posłanka Joanna Lichocka w Strzelcach Opolskich [FILM, ZDJĘCIA] Kwestie społeczne, plan rozwoju dróg lokalnych i kwestia repolonizacji mediów to tematy, które najbardziej interesowały mieszkańców Strzelec Opolskich, którzy ... » więcej 2018-06-23, godz. 17:30 Minęło 60 lat od święceń kapłańskich biskupa Jana Wieczorka W Bodzanowicach swoją 60. rocznicę święceń kapłańskich świętował dziś (23.06) biskup Jan Wieczorek. Emerytowany ordynariusz gliwicki 23 czerwca 1958 roku, dzi ... » więcej 2018-06-23, godz. 14:00 Warsztaty dla rodzin, przyjaciół i sąsiadów osób niewidomych "Świat dotyku i dźwięku bez tajemnic" Fundacja Szansa dla Niewidomych wychodzi z kolejną ofertą warsztatów, które mają przybliżyć codzienność, w jakiej muszą odnaleźć się osoby z dysfunkcjami wzro ... » więcej 2018-06-23, godz. 13:15 Odpalić motopompę, zassać wodę, zbudować linię i strącić stożki. Strażacy ochotnicy rywalizują o tytuł najlepszych [ZD ... Tor przeszkód, rozwijanie i skręcanie węży, a przede wszystkim praca zespołowa. Najlepsze drużyny pożarnicze z regionu walczą o tytuł mistrza województwa w za ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »