Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-08-14, 09:45 Autor: Jacek Rudnik (oprac. Paula Hołubowicz)

"Tworzy nam się klasa "panów vatowskich". Paweł Grabowski o wyłudzeniach z tytułu podatku VAT

Sejm [fot. Piotr Waglowski (VaGla) http://www.vagla.pl]
Sejm [fot. Piotr Waglowski (VaGla) http://www.vagla.pl]
- Wyłudzenia z tytułu podatku VAT przekraczały poziom 30 mld złotych rocznie - szacował w porannej rozmowie "W cztery oczy" poseł Kukiz'15 Paweł Grabowski, pytany o pomysł powołania sejmowej komisji śledczej ws. ogromnych strat w budżecie kraju spowodowanych znacznie mniejszymi od spodziewanych wpływami z podatku VAT.
Jak mówi, konkluzja jest przygnębiająca.

- Cały rok, dzień w dzień, pracujecie na grupkę stu, kilkuset, może kilku tysięcy oszustów - złodziei, którzy odnajdując pewne kruczki prawne, jawią się jako nowa arystokracja finansowa - mówił Grabowski. - To takie nowoczesne niewolnictwo. Jest to wąska grupa ludzi koncesjonowana przez władzę, a Wy pracujecie przez rok za darmo.

Zdaniem parlamentarzysty, dziś mamy do czynienia z utworzeniem się pewnej klasy tzw. "panów vatowskich", którzy wypompowali 250 - 300 mld złotych z budżetu państwa, zapewniając byt sobie i swoim rodzinom.

- Nierówny start. Proszę zauważyć: młodzi ludzie, idąc na studia, zazwyczaj muszą pracować. Natomiast dziecko takiego arystokraty vatowskiego nie będzie musiało pracować po to, żeby się utrzymać, tylko np. będzie mogło pracować po to, żeby rozwijać swoje zainteresowania. Jaki to jest równy start dla młodych ludzi? - mówił Grabowski.

W przypadku luki vatowskiej - w opinii posła Grabowskiego - zasadne wydaje się nazwanie tego procederu kradzieżą. Jak przekonuje, gdybyśmy mieli szczelny, wydolny system ściągania podatków, to istniałaby możliwość wprowadzenia niższych podatków dla przedsiębiorców, a co za tym idzie znacznego pobudzenia gospodarczego.

Sejmowa komisja śledcza ws. strat z podatku VAT mogłaby - zdaniem opolskiego parlamentarzysty formacji Kukiz'15 - wyjaśnić, jak funkcjonował mechanizm wyprowadzania pieniędzy z budżetu państwa i wskazać, kto i w jakim zakresie ponosi za to odpowiedzialność.
Paweł Grabowski cz.1
Paweł Grabowski cz. 2

Wiadomości z regionu

2017-11-21, godz. 20:32 TSKN niezadowolony z nowych propozycji okręgów wyborczych w Opolu Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim jest niezadowolone z projektu nowych okręgów wyborczych w Opolu. Jak powiedział Radiu Opole szef T ... » więcej 2017-11-21, godz. 19:15 Wymieniają parkomaty w Krapkowicach. Płacenie ma być łatwiejsze Ruszyła wymiana parkomatów w Krapkowicach. W mieście stoi 12 maszyn, a Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej, zarządzający płatną strefą parkowania, zd ... » więcej 2017-11-21, godz. 18:30 Sąd ponownie uniewinnił Daniela R. ws. dotyczącej grożenia ekologowi Adamowi Ulbrychowi Daniel R po raz drugi uniewinniony. Zdaniem kluczborskiego sądu mężczyzna nie groził śmiercią ekologowi Adamowi Ulbrychowi. To już drugi wyrok uniewinniający ... » więcej 2017-11-21, godz. 17:45 Manager z Wrocławia będzie nowym dyrektorem Opolskiego Centrum Onkologii Piotr Nowicki będzie nowym dyrektorem Opolskiego Centrum Onkologii w Opolu. Dotychczas pełnił on funkcję dyrektora szpitala klinicznego nr 1 we Wrocławiu, któ ... » więcej 2017-11-21, godz. 17:10 Wybudowali miasteczko ruchu drogowego, ale plac ma też wiele innych funkcji Ulice, chodniki, skrzyżowania, torowisko, ósemka, przystanek autobusowy i sygnalizacje świetlne. Tak wygląda nowe miasteczko ruchu drogowego przy Publicznej S ... » więcej 2017-11-21, godz. 16:18 "Krajówka" nr 46 w okolicach Hanuszowa jednokierunkowa. Na drodze jest rozlany olej Są utrudnienia w ruchu na DK 46, na wysokości Hanuszowa przed Nysą. Na jezdni jest rozlany olej - na odcinku półtora kilometra. Droga będzie zamknięta, na mie ... » więcej 2017-11-21, godz. 15:15 Trwa Wampiriada na Politechnice Opolskiej. Studenci oddają krew Ruszyła kolejna edycja Wampiriady na Politechnice Opolskiej. Dwudniową akcję krwiodawstwa zorganizowano w 'Łączniku' uczelni przy ul. Mikołajczyka w Opolu. » więcej 2017-11-21, godz. 14:30 W Brzegu powalczą o fuzję ze Skarbimierzem. Pulit: łączenie gmin nie ma sensu Wczoraj (20.11) przedstawiciele stowarzyszenia Młody Brzeg powołali do życia społeczny komitet na rzecz przyłączenia Skarbimierza do Brzegu. To pokłosie dział ... » więcej 2017-11-21, godz. 12:40 Ponad 20 procent opolskich seniorów nie czuje się bezpiecznie w domu. Prelekcje i konferencja w Opolu Co piąta starsza osoba na Opolszczyźnie nie czuje się bezpiecznie w swoim mieszkaniu - to wyniki badań prof. Anny Weissbrot-Koziarskiej z Uniwersytetu Opolski ... » więcej 2017-11-21, godz. 12:30 Ojciec oskarżony o molestowanie seksualne córki. Najpierw uniewinniony, teraz sprawa zostanie ponownie zbadana Prokuratura zarzuciła 29-letniemu Arturowi G., że w kwietniu 2015 roku doprowadził swoją 4-letnią córkę do poddania się tzw. innej czynności seksualnej. Sytua ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »