Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-08-14, 09:45 Autor: Jacek Rudnik (oprac. Paula Hołubowicz)

"Tworzy nam się klasa "panów vatowskich". Paweł Grabowski o wyłudzeniach z tytułu podatku VAT

Sejm [fot. Piotr Waglowski (VaGla) http://www.vagla.pl]
Sejm [fot. Piotr Waglowski (VaGla) http://www.vagla.pl]
- Wyłudzenia z tytułu podatku VAT przekraczały poziom 30 mld złotych rocznie - szacował w porannej rozmowie "W cztery oczy" poseł Kukiz'15 Paweł Grabowski, pytany o pomysł powołania sejmowej komisji śledczej ws. ogromnych strat w budżecie kraju spowodowanych znacznie mniejszymi od spodziewanych wpływami z podatku VAT.
Jak mówi, konkluzja jest przygnębiająca.

- Cały rok, dzień w dzień, pracujecie na grupkę stu, kilkuset, może kilku tysięcy oszustów - złodziei, którzy odnajdując pewne kruczki prawne, jawią się jako nowa arystokracja finansowa - mówił Grabowski. - To takie nowoczesne niewolnictwo. Jest to wąska grupa ludzi koncesjonowana przez władzę, a Wy pracujecie przez rok za darmo.

Zdaniem parlamentarzysty, dziś mamy do czynienia z utworzeniem się pewnej klasy tzw. "panów vatowskich", którzy wypompowali 250 - 300 mld złotych z budżetu państwa, zapewniając byt sobie i swoim rodzinom.

- Nierówny start. Proszę zauważyć: młodzi ludzie, idąc na studia, zazwyczaj muszą pracować. Natomiast dziecko takiego arystokraty vatowskiego nie będzie musiało pracować po to, żeby się utrzymać, tylko np. będzie mogło pracować po to, żeby rozwijać swoje zainteresowania. Jaki to jest równy start dla młodych ludzi? - mówił Grabowski.

W przypadku luki vatowskiej - w opinii posła Grabowskiego - zasadne wydaje się nazwanie tego procederu kradzieżą. Jak przekonuje, gdybyśmy mieli szczelny, wydolny system ściągania podatków, to istniałaby możliwość wprowadzenia niższych podatków dla przedsiębiorców, a co za tym idzie znacznego pobudzenia gospodarczego.

Sejmowa komisja śledcza ws. strat z podatku VAT mogłaby - zdaniem opolskiego parlamentarzysty formacji Kukiz'15 - wyjaśnić, jak funkcjonował mechanizm wyprowadzania pieniędzy z budżetu państwa i wskazać, kto i w jakim zakresie ponosi za to odpowiedzialność.
Paweł Grabowski cz.1
Paweł Grabowski cz. 2

Wiadomości z regionu

2017-09-23, godz. 10:30 Edward Spyrka przepracował w opolskiej rozgłośni ponad 40 lat - Nie bać się przeszłości - tak radzi były szef redakcji muzycznej Radia Opole młodemu pokoleniu dziennikarzy. Edward Spyrka był gościem rozmowy 'W cztery ocz ... » więcej 2017-09-23, godz. 08:45 Wyznaczono termin wyborów uzupełniających do rady miejskiej w Wołczynie Wybory uzupełniające do rady miejskiej w Wołczynie zaplanowano na 10 grudnia. » więcej 2017-09-23, godz. 08:15 Utrudnienia na autostradzie A4. Zderzenie trzech samochodów [AKTUALIZACJA] Dwa samochody osobowe i bus zderzyły się na opolskim odcinku autostrady. » więcej 2017-09-23, godz. 08:00 Nowa siedziba - efektywniejsza praca. Opieka społeczna w Prudniku szykuje się do przeprowadzki Instytucje opieki społecznej w gminie Prudnik skupione będą w jednym obiekcie. Jest to budynek byłej szkoły podstawowej. Jego przystosowanie umożliwi pozyskan ... » więcej 2017-09-23, godz. 00:21 Mocne Granie dla naszych słuchaczy. Koncert na 65 lat Radia Opole [FILM, ZDJĘCIA] Słuchacze bawili się na Jubileuszu Radia Opole w Amfiteatrze Tysiąclecia w Opolu. Zaprosiliśmy zespoły związane z naszym miastem i Radiem Opole. Na scenie wys ... » więcej 2017-09-22, godz. 20:10 Najmłodsi opolanie tropili dawne znaczenia polskich wyrazów Ponad 50 uczniów z opolskich podstawówek wzięło udział w językowym quizie organizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Opolu. Spotkanie w ramach projekt ... » więcej 2017-09-22, godz. 20:00 Burmistrz Brzegu przypomniał urzędnikom o dobrych manierach. Wzorce ściągnął ze stolicy W połowie sierpnia Jerzy Wrębiak postanowił rozesłać do pracowników nowe zarządzenie w sprawie wprowadzenia nowych standardów obsługi klienta. W kilkunastostr ... » więcej 2017-09-22, godz. 19:20 Mocne Granie na 65 lat Radia Opole. W opolskim amfiteatrze wystartował koncert jubileuszowy [ZDJĘCIA] Ten wieczór w Opolu należy do Radia Opole i jego słuchaczy. Na deskach amfiteatru, na muzycznych urodzinach Radia Opole gościmy Sabinę Sago, SBB, TSA i zespół ... » więcej 2017-09-22, godz. 18:43 Zmiany w sposobie segregacji śmieci w Oleśnie. Zdaniem radnego będą one odbierane za rzadko Rewolucja w segregacji śmieci w Oleśnie. Do tej pory papier i tworzywa sztuczne trafiały do jednego pojemnika, na ostatniej sesji radni wprowadzili jednak prz ... » więcej 2017-09-22, godz. 18:24 25 lat działalności "Szansy" w Opolu Ośrodek Readaptacji Społecznej 'Szansa' w Opolu świętuje ćwierćwiecze działalności. W jubileuszowym festynie wzięli udział przedstawiciele instytucji współpra ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »