Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-08-14, 09:45 Autor: Jacek Rudnik (oprac. Paula Hołubowicz)

"Tworzy nam się klasa "panów vatowskich". Paweł Grabowski o wyłudzeniach z tytułu podatku VAT

Sejm [fot. Piotr Waglowski (VaGla) http://www.vagla.pl]
Sejm [fot. Piotr Waglowski (VaGla) http://www.vagla.pl]
- Wyłudzenia z tytułu podatku VAT przekraczały poziom 30 mld złotych rocznie - szacował w porannej rozmowie "W cztery oczy" poseł Kukiz'15 Paweł Grabowski, pytany o pomysł powołania sejmowej komisji śledczej ws. ogromnych strat w budżecie kraju spowodowanych znacznie mniejszymi od spodziewanych wpływami z podatku VAT.
Jak mówi, konkluzja jest przygnębiająca.

- Cały rok, dzień w dzień, pracujecie na grupkę stu, kilkuset, może kilku tysięcy oszustów - złodziei, którzy odnajdując pewne kruczki prawne, jawią się jako nowa arystokracja finansowa - mówił Grabowski. - To takie nowoczesne niewolnictwo. Jest to wąska grupa ludzi koncesjonowana przez władzę, a Wy pracujecie przez rok za darmo.

Zdaniem parlamentarzysty, dziś mamy do czynienia z utworzeniem się pewnej klasy tzw. "panów vatowskich", którzy wypompowali 250 - 300 mld złotych z budżetu państwa, zapewniając byt sobie i swoim rodzinom.

- Nierówny start. Proszę zauważyć: młodzi ludzie, idąc na studia, zazwyczaj muszą pracować. Natomiast dziecko takiego arystokraty vatowskiego nie będzie musiało pracować po to, żeby się utrzymać, tylko np. będzie mogło pracować po to, żeby rozwijać swoje zainteresowania. Jaki to jest równy start dla młodych ludzi? - mówił Grabowski.

W przypadku luki vatowskiej - w opinii posła Grabowskiego - zasadne wydaje się nazwanie tego procederu kradzieżą. Jak przekonuje, gdybyśmy mieli szczelny, wydolny system ściągania podatków, to istniałaby możliwość wprowadzenia niższych podatków dla przedsiębiorców, a co za tym idzie znacznego pobudzenia gospodarczego.

Sejmowa komisja śledcza ws. strat z podatku VAT mogłaby - zdaniem opolskiego parlamentarzysty formacji Kukiz'15 - wyjaśnić, jak funkcjonował mechanizm wyprowadzania pieniędzy z budżetu państwa i wskazać, kto i w jakim zakresie ponosi za to odpowiedzialność.
Paweł Grabowski cz.1
Paweł Grabowski cz. 2

Wiadomości z regionu

2018-02-17, godz. 20:00 Bieg z historią. Przed nami VI opolska edycja biegu Tropem Wiczym Ruszyły zapisy do tegorocznej edycji biegu Tropem Wilczym, pamięci Żołnierzy Wyklętych. Ten odbędzie się w Opolu, podobnie jak w całym kraju, już 4 marca, z o ... » więcej 2018-02-17, godz. 18:00 Rodłacy upamiętnią 95. rocznicę powołania I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech W niedzielę (18.02) mija 95. rocznica powołania I Dzielnicy Związku Polaków w Niemczech z siedzibą w Opolu. » więcej 2018-02-17, godz. 16:17 Śmiertelne potrącenie rowerzysty w Krapkowicach Tragedia w Krapkowicach. Dziś (17.02) po godz. 13:00 na skrzyżowaniu ulic 3-go Maja i Leśnej doszło do śmiertelnego potrącenia rowerzysty przeprowadzającego r ... » więcej 2018-02-17, godz. 16:00 Najmłodsi opolanie uczyli się programowania przyszłości O tym, że nauka kodowania wcale nie musi być nudna, przekonali się najmłodsi uczniowie opolskich podstawówek, którzy wzięli udział w warsztatach pod hasłem 'P ... » więcej 2018-02-17, godz. 15:00 Dzieci z Kamiennika będą miały nowe przedszkole i żłobek Nowe przedszkole i żłobek dla dzieci z Kamiennika w powiecie nyskim. W gminie szykuje się budowa placówki. Prace mają ruszyć w lipcu. Według planu zakończą si ... » więcej 2018-02-17, godz. 12:00 Opolanie wracają z "saksów" i rejestrują się w urzędach pracy W nowym roku stopa bezrobocia w mieście Opolu delikatnie wzrosła. Według wyliczeń wynosi obecnie 4,4%, podczas gdy w listopadzie było to równe 4%. - Powody są ... » więcej 2018-02-17, godz. 11:30 Czy drony ograniczą obecność wirusa ASF? Niekoniecznie, bo choroba rozprzestrzenia się przez zwierzynę hodowlaną - To jedna z wielu propozycji, my w ramach możliwości realizujemy swoje zadania - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy' Jarosław Kuźmiński z opolskie ... » więcej 2018-02-17, godz. 11:00 Zabytkowy ratusz w Baborowie po remoncie będzie miejskim centrum kulturalnym Wymieniony dach, nowa elewacja, instalacje, nowe schody i strop. To część z zakresu prac, jakie zostaną wykonane w zabytkowym ratuszu w Baborowie. Po wielu la ... » więcej 2018-02-17, godz. 09:00 Droga krajowa 43 łącząca Jaworzno i Julianpol przebudowana W ramach inwestycji powstały 4 skrzyżowania, ścieżka pieszo-rowerowa, chodnik i pełne oznakowanie. W uroczystości otwarcia drogi wzięli udział wicewojewoda op ... » więcej 2018-02-17, godz. 08:00 Jedno centrum na kilka powiatów. Spotkanie w sprawie opieki psychiatrycznej w urzędzie marszałkowskim Lepsza koordynacja opieki nad pacjentem i odciążenie szpitali. Takie są założenia pilotażowego, rządowego programu utworzenia Centrów Zdrowia Psychicznego. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »