Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-07-19, 17:00 Autor: Ewelina Laxy

Niezwykłe odwiedziny w Radiu Opole [FILM, ZDJĘCIA]

Studenci Międzynarodowej Letniej Szkoły Języka Angielskiego (19.07.17)
Studenci Międzynarodowej Szkoły Letniej Języka Angielskiego odwiedzili Radio Opole. Młodzi ludzie z całego świata, którzy na opolskim uniwersytecie biorą udział w kursie językowym, nie tylko zwiedzali radio, ale poznawali też tajniki nagrywania i sposoby pracy w naszej rozgłośni.
- Najpierw byliśmy na pierwszym piętrze, potem na drugim. największe wrażenie zrobiły na mnie archiwa radiowe i stare taśmy, w których 38 cm taśmy to jedna sekunda dźwięki. Nie znałam tego, teraz wiem, jak kiedyś się to robiło. To wspaniałe - mówiła po zwiedzaniu radia Alison.

Najmłodszym uczestnikiem był Huang Tien Hao, który do Opola przyjechał z mamą.

- Jestem zachwycony światłami w studiu muzycznym. Sprawiło mi ogromną radość po prostu patrzenie na nie, jak ruszały się w każdym kierunku - dodawał.

Zwiedzający zaznaczali, że opolskie radio jest bardzo ciekawe.

- Trudno mi wybrać miejsce, które podobało mi się najbardziej. Wszystkie pomieszczenia, które widzieliśmy, były ciekawe. Ale gdybym musiała wybrać, wybrałabym stół realizatorski, bo przesuwanie hebla zmienia muzykę - mówiła Jong Hui Jou.

Największym zainteresowaniem cieszyły się stare rejestratory i odtwarzacze dźwięków, studia nagraniowe oraz archiwum.
Uczestnicy zwiedzania

Wiadomości z regionu

2018-02-25, godz. 06:00 Prudnik: roszady w obiektach szkolnych mają usprawnić oświatę gminną i powiatową Poprawa bazy edukacyjnej oraz zarządzania oświatą, takie mają być efekty decyzji radnych Prudnika i tamtejszego powiatu. Kluczowa w tej sprawie jest uchwała o ... » więcej 2018-02-24, godz. 20:00 Polacy zapisują się na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Będą też grupy z Opolszczyzny Trwają zapisy uczestników na przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Panamie. Swój udział potwierdziło ponad 1000 młodych osób z Polski. Do ... » więcej 2018-02-24, godz. 18:00 Samorządowa Loża Radiowa: Czy zamiana gruntów w Opolu to dobry pomysł? O zamianie gruntów, proponowanej przez opolski ratusz, rozmawiali goście dzisiejszej Samorządowej Loży Radiowej. Za tereny w Opolu Grudzicach, ratusz odstąpi ... » więcej 2018-02-24, godz. 17:00 Poduszki berlińskie lekarstwem na piratów drogowych. Taki pomysł mają mieszkańcy opolskich Krzanowic Drogowe poduszki berlińskie mają ostudzić fantazję piratów, którzy przemierzając opolskie Krzanowice za nic mają ograniczenia obowiązujące w terenie zabudowan ... » więcej 2018-02-24, godz. 16:00 Brzeg: konflikt między miastem, a BCM. Po stronie szpitala znów stanęło SKO Od 2014 roku władze Brzeskiego Centrum Medycznego domagają się umorzenia zaległego podatku od nieruchomości ze względu na słabą kondycję finansową lecznicy or ... » więcej 2018-02-24, godz. 16:00 W Brzegu sprawdzisz jakość powietrza. W mieście zamontowano specjalne sensory 10 czujników do mierzenia jakości powietrza zostało zamontowanych w różnych częściach Brzegu. Kilka z nich pojawiło się w centrum i przy głównych ulicach, a n ... » więcej 2018-02-24, godz. 15:00 Brzeski pomnik „hydraulika” doczeka się rozbiórki, ale dopiero w przyszłym roku Pół miliona złotych może kosztować usunięcie monumentu ku czci żołnierzy Armii Czerwonej u zbiegu ulic Oławskiej i Wrocławskiej w Brzegu. To wstępne szacunki ... » więcej 2018-02-24, godz. 15:00 Strażacy zebrali dary dla Kresowian Ponad tonę darów - ubrań, żywności, ale też sprzętów dla dzieci typu wózki czy foteliki samochodowe, zebrali strażacy z OSP Grodzisko. Druhowie zaangażowali s ... » więcej 2018-02-24, godz. 14:00 Groźna choroba coraz częściej atakuje psy i koty Coraz większa liczba psów i kotów choruje na parwowirozę. Niepokojące dane napływają z gabinetów weterynaryjnych powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Nie ma of ... » więcej 2018-02-24, godz. 14:00 Dwóch pijanych kierowców zatrzymali policjanci na terenie powiatu kluczborskiego Jeden z pijanych kierowców jechał przez Kluczbork zygzakiem, drugi - wjechał do rowu przy drodze krajowej numer 45. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »