Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-07-19, 17:00 Autor: Ewelina Laxy

Niezwykłe odwiedziny w Radiu Opole [FILM, ZDJĘCIA]

Studenci Międzynarodowej Letniej Szkoły Języka Angielskiego (19.07.17)
Studenci Międzynarodowej Szkoły Letniej Języka Angielskiego odwiedzili Radio Opole. Młodzi ludzie z całego świata, którzy na opolskim uniwersytecie biorą udział w kursie językowym, nie tylko zwiedzali radio, ale poznawali też tajniki nagrywania i sposoby pracy w naszej rozgłośni.
- Najpierw byliśmy na pierwszym piętrze, potem na drugim. największe wrażenie zrobiły na mnie archiwa radiowe i stare taśmy, w których 38 cm taśmy to jedna sekunda dźwięki. Nie znałam tego, teraz wiem, jak kiedyś się to robiło. To wspaniałe - mówiła po zwiedzaniu radia Alison.

Najmłodszym uczestnikiem był Huang Tien Hao, który do Opola przyjechał z mamą.

- Jestem zachwycony światłami w studiu muzycznym. Sprawiło mi ogromną radość po prostu patrzenie na nie, jak ruszały się w każdym kierunku - dodawał.

Zwiedzający zaznaczali, że opolskie radio jest bardzo ciekawe.

- Trudno mi wybrać miejsce, które podobało mi się najbardziej. Wszystkie pomieszczenia, które widzieliśmy, były ciekawe. Ale gdybym musiała wybrać, wybrałabym stół realizatorski, bo przesuwanie hebla zmienia muzykę - mówiła Jong Hui Jou.

Największym zainteresowaniem cieszyły się stare rejestratory i odtwarzacze dźwięków, studia nagraniowe oraz archiwum.
Uczestnicy zwiedzania

Wiadomości z regionu

2018-06-24, godz. 08:30 Piechniczek: na pewno dokonałbym zmian w składzie drużyny. W niedzielę mecz o wszystko - Jestem przekonany, że Adam Nawałka rozmawiał indywidualnie z niektórymi zawodnikami i to on musi sam podjąć decyzje dotyczące strategii na mecz z Kolumbią w ... » więcej 2018-06-24, godz. 08:15 W stolicy regionu trwają uroczystości ku czci Matki Bożej Opolskiej Wieczorne nabożeństwo w kościele pod wezwaniem świętego Wojciecha, a następnie procesja do opolskiej katedry rozpoczęły diecezjalne obchody ku czci Matki Boże ... » więcej 2018-06-23, godz. 22:30 Joanna Lichocka kończy objazd po regionie. Na ostatnim przystanku rozmawiała z mieszkańcami Namysłowa Plany rządu, wypełnianie obietnic przedwyborczych, a także palące sprawy danego regionu - te kwestie zdominowały spotkanie Joanny Lichockiej z mieszkańcami pó ... » więcej 2018-06-23, godz. 22:30 O co chodzi w modlitwie "Ojcze Nasz"? Uliczny teatr wyjaśnił. Boży Weekend w Opolu Grupa aktorów wyszła na ulice Opola, by krótkim przedstawieniem teatralnym ewangelizować mieszkańców. Bohaterami przedstawienia są dwaj aniołowie, którzy zjaw ... » więcej 2018-06-23, godz. 20:35 Poważny wypadek na drodze wojewódzkiej nr 403. Jedna osoba ranna Do zdarzenia doszło na na wysokości autostradowego węzła Brzeg. Toyota corolla wypadła z drogi i uderzyła bokiem w drzewo. » więcej 2018-06-23, godz. 20:30 Gospodarka to podstawa. Posłanki PiS w Oleśnie. "Padło wiele ciekawych pytań i postulatów" [FILM, ZDJĘCIA] Ponad trzydzieści osób uczestniczyło w Oleśnie w spotkaniu z posłanką Prawa i Sprawiedliwości Joanną Lichocką. Rozmawiano o sprawach międzynarodowych, jak cho ... » więcej 2018-06-23, godz. 18:45 Młodzi i nietrzeźwi. Dwie groźne kolizje na opolskich drogach. Kierowcy "na podwójnym gazie" Kilka minut po 22:00 w powiecie nyskim 24-letni kierowca opla wymusił pierwszeństwo na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 41 z drogą na Domaszkowice i zderzył się ... » więcej 2018-06-23, godz. 17:35 Media mają misję mówić Polakom, jak jest naprawdę - posłanka Joanna Lichocka w Strzelcach Opolskich [FILM, ZDJĘCIA] Kwestie społeczne, plan rozwoju dróg lokalnych i kwestia repolonizacji mediów to tematy, które najbardziej interesowały mieszkańców Strzelec Opolskich, którzy ... » więcej 2018-06-23, godz. 17:30 Minęło 60 lat od święceń kapłańskich biskupa Jana Wieczorka W Bodzanowicach swoją 60. rocznicę święceń kapłańskich świętował dziś (23.06) biskup Jan Wieczorek. Emerytowany ordynariusz gliwicki 23 czerwca 1958 roku, dzi ... » więcej 2018-06-23, godz. 14:00 Warsztaty dla rodzin, przyjaciół i sąsiadów osób niewidomych "Świat dotyku i dźwięku bez tajemnic" Fundacja Szansa dla Niewidomych wychodzi z kolejną ofertą warsztatów, które mają przybliżyć codzienność, w jakiej muszą odnaleźć się osoby z dysfunkcjami wzro ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »