Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-07-19, 17:00 Autor: Witold Wośtak

Policjanci z całego województwa świętowali swój dzień w Krapkowicach [ZDJĘCIA]

Wojewódzkie obchody Święta Policji w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Wojewódzkie obchody Święta Policji w Krapkowicach [fot. Witold Wośtak]
Wręczenie odznaczeń, przemówienia, minuta ciszy dla poległych funkcjonariuszy, podziękowania i życzenie wyłącznie udanych patroli. Tak wyglądały wojewódzkie obchody Święta Policji na krapkowickim rynku.
Uczestniczyli w nich przedstawiciele różnych służb mundurowych, delegacje władz różnego szczebla i grupa zainteresowanych mieszkańców. - Bezpieczeństwo wewnętrzne kraju nie było jeszcze na tak wysokim poziomie - mówił z kolei nadinspektor Jan Lach, wywodzący się z Opolszczyzny zastępca komendanta głównego policji.

Jako przykład podaje udaną organizację kilku światowych przedsięwzięć w ostatnim roku.- Wzbudziliśmy szacunek i zaufanie nie tylko w Polsce, bo podziękowania oraz forma szacunku docierała praktycznie z całego świata. Poza tym zdecydowanie poprawił się poziom bezpieczeństwa na polskich drogach.

- Do tej pory mamy o 190 ofiar śmiertelnych mniej, porównując do ubiegłego roku - dodaje nadinspektor Lach.

Inspektor Jarosław Kaleta, komendant wojewódzki policji w Opolu, komentuje też ograniczenie przestępczości o 15 procent rok do roku w skali kraju. Chodzi o siedem podstawowych kategorii, między innymi kradzieże, bójki i rozboje.

- To jest duża zmiana, a taką tendencję spadkową odnotowujemy z roku na rok - mówi inspektor Kaleta. - Z jednej strony jest mniej przestępstw, czyli maleje dynamika przestępczości, a z drugiej strony wzrasta wykrywalność. Policja stosuje coraz to nowsze metody śledcze i ma do dyspozycji coraz lepszy sprzęt. Do tego dochodzi wyszkolenie funkcjonariuszy, którzy zdobywają doświadczenie. Dzięki temu widzimy najnowsze wyniki z takimi liczbami.

Inspektor Kaleta zwraca również uwagę na akcje profilaktyczne. Seniorom należy przypominać o próbach oszustw metodą "na wnuczka", a nastolatków ostrzegać przed niebezpiecznymi substancjami psychoaktywnymi.
Jan Lach
Jarosław Kaleta

Wiadomości z regionu

2019-10-20, godz. 21:28 Goście Niedzielnej Loży Radiowej podsumowali wybory parlamentarne W wyborach wzięło udział blisko 63% uprawnionych do głosowania. Na Wiejskiej w Warszawie znalazł się cały przekrój politycznych sympatii Polaków. Studio Radia ... » więcej 2019-10-20, godz. 21:14 Utrudnienia na Opolskiej w Krapkowicach. W poniedziałek (21.10) rozpoczyna się remont Uwaga kierowcy, od 21 października trzeba się liczyć z utrudnieniami na ul. Opolskiej w Krapkowicach. Zaczyna się remont odcinka od wjazdu ze strony Gwoździc ... » więcej 2019-10-20, godz. 18:04 Wypadek w Opolu. Osobówka wjechała pod pociąg pospieszny Do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem doszło w Opolu, w dzielnicy Malina, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na ul. Adama. » więcej 2019-10-20, godz. 17:42 Jarmark Produktów Tradycyjnych i Regionalnych. Smaki regionu można poznać w Mosznej Sery, dżemy, nalewki, ciastka, słodycze i wiele innych, wytwarzanych na Opolszczyźnie przysmaków, można dzisiaj (20.10) skosztować w zamku w Mosznej. Na Jarma ... » więcej 2019-10-20, godz. 17:21 Dwa wypadki z udziałem motocyklistów Do pierwszego wypadku doszło przed 15:00 w miejscowości Ścigów niedaleko Krapkowic. Tam motocyklista zderzył się z osobówką. Kierowca motoru został zabrany do ... » więcej 2019-10-20, godz. 14:40 Najlepsze opolskie rękodzieło znajdziesz dzisiaj w "Wytwórni". Trwają targi w CWK Świece, miody, swetry, Przytulanki dla najmłodszych, stroiki i inne ręcznie wykonane drobiazgi można znaleźć na targach manufaktur „Wytwórnia”, które odbywają ... » więcej 2019-10-20, godz. 14:15 Brzeg: 7-miesięczne dziecko poparzone kawą W jednym z mieszkań w Brzegu doszło do poparzenia niemowlaka. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala śmigłowcem LPR. » więcej 2019-10-20, godz. 11:05 "Siła wieku w człowieku". Dzisiaj (20.10) obchodzimy Europejski Dzień Seniora Obecnie na świecie żyje ponad 600 mln osób powyżej 60. roku życia. W Polsce w 2018 było ich 9,5 miliona. » więcej 2019-10-20, godz. 09:39 Wypadek na autostradzie A4, na 232 kilometrze. Lądował helikopter LPR Do zdarzenia doszło o godzinie 7:11 między węzłami Opole Zachód i Opole Południe - w kierunku na Katowice. » więcej 2019-10-19, godz. 20:36 Opolanie uczcili pamięć księdza Jerzego Popiełuszki. W 35. rocznicę śmierci kapelana Solidarności, modlono się o jego ... W opolskiej katedrze upamiętniono przypadającą 19 października, 35. rocznicę śmierci księdza Jerzego Popiełuszki. Po uroczystej mszy świętej w intencji kanoni ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »