Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-07-17, 18:45 Autor: Aleksander Petryszyn

Opolscy posłowie ponad podziałami dla regionu. Plany na najbliższe miesiące

Ryszard Galla i Antoni Duda [fot. Barbara Więcek]
Ryszard Galla i Antoni Duda [fot. Barbara Więcek]
Opolscy parlamentarzyści na jutro (18.07) zaplanowali w stolicy, podczas posiedzenia sejmu, spotkanie opolskiego zespołu. To okazja by dopracować listę zadań w regionie, na rzecz których będą pracować w najbliższych miesiącach. Wśród tematów - najważniejsze kwestie dotyczą dalszego rozwoju infrastruktury, zarówno dróg jak i tras kolejowych.
- Dzięki naszym staraniom wiele zadań pojawiło się na liście rządowych projektów infrastrukturalnych, a kilka innych może trafić na tę listę w formie przygotowawczej. Powinniśmy o to zabiegać. Pracowaliśmy także nad tym, aby weszły zadania w zakresie infrastruktury kolejowej. Szczególnie zależało nam na linii kolejowej, ogólnie nazwanej Opole - Górny Śląsk, prowadzącej z Opola do Kędzierzyna-Koźla - mówi Ryszard Galla, poseł reprezentujący Mniejszość Niemiecką.

Ważną sprawą, którą promować będą opolscy posłowie jest rozwinięcie transportu na Odrze.

- Wznowienie transportu rzecznego będzie kosztować olbrzymie pieniądze. Trudno powiedzieć czy się znajdą, wszystko zależy od sytuacji w kraju, od rozwoju gospodarczego. Na pewno nie uda się od razu, tych pieniędzy trzeba będzie szukać różnymi sposobami i z różnych źródeł - mówi Antoni Duda, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Dodajmy, że po raz pierwszy od 5 lat na Odrę wróciły barki z węglem. Transport "testowy" płynie z portu w Gliwicach do Wrocławia.
Ryszard Galla
Antoni Duda

Wiadomości z regionu

2017-07-22, godz. 23:10 Master Truck w Polskiej Nowej Wsi znów pełen atrakcji [ZDJĘCIA] Ponad 700 ciężarówek, zabytkowych pojazdów i motocykli można zobaczyć w ramach 13 Master Truck Show w Polskiej Nowej Wsi. W programie imprezy są także koncert ... » więcej 2017-07-22, godz. 23:00 Tarnów Opolski stawia na tradycyjne produkty spożywcze Inkubator przetwórstwa lokalnego powstanie w Kosorowicach. Ma to być miejsce, w którym mieszkańcy, miejscowi rolnicy i firmy przygotowywać będą różne produkty ... » więcej 2017-07-22, godz. 22:00 Kolejny dzień protestów. Trwa spór o przyszłość Sądu Najwyższego Kolejny wieczór z protestami przed opolskimi sądami. W akcji wzięło udział dziewięć miast powiatowych naszego województwa. Uczestnicy manifestacji wyrażają w ... » więcej 2017-07-22, godz. 21:00 Udowodnili, że wzrok nie jest konieczny do gry w bowling. W Opolu rozegrano ogólnopolski turniej Przełamują bariery i pokazują, że sport jest dla każdego. W Opolu rozegrano Ogólnopolski Turniej w Bowling Osób Niewidomych i Słabowidzących. W zawodach uczes ... » więcej 2017-07-22, godz. 20:45 Niezidentyfikowane zwłoki znaleziono w rzece Widawa w Namysłowie Zwłoki mężczyzny wyłowiono po południu z rzeki Widawa w Namysłowie. » więcej 2017-07-22, godz. 19:15 Nurkowie wyłowili zwłoki mężczyzny z wyrobiska w Grodźcu Ciało 36-letniego mężczyzny wyłowiono z wyrobiska Bajka w Grodźcu. » więcej 2017-07-22, godz. 18:50 Śmigłowiec LPR lądował w Choruli po zderzeniu dwóch samochodów Trzy osoby zostały ranne w zderzeniu dwóch samochodów osobowych na drodze wojewódzkiej numer 423 w Choruli (powiat krapkowicki). » więcej 2017-07-22, godz. 16:05 Namysłowianie i działacze ruchu Kukiz'15 zbierali podpisy w sprawie imigrantów Zbierają podpisy w Namysłowie, bo chcą przeprowadzenia referendum na temat ewentualnego przyjęcia do miasta imigrantów. » więcej 2017-07-22, godz. 16:00 Plusy i minusy nowego prawa wodnego. Nowe przepisy tematem Samorządowej Loży Radiowej Nowe prawo wodne było tematem Samorządowej Loży Radiowej. Zaproszeni goście komentowali przepisy, które według zapewnień rządu, nie dotkną społeczeństwa wyższ ... » więcej 2017-07-22, godz. 14:00 Na razie bez zastrzeżeń. Sanepid kontroluje miejsca wypoczynku dzieci i młodzieży w regionie Ośrodki, w których odpoczywają dzieci, muszą spełnić szereg wymagań, żeby móc organizować kolonie czy obozy. Są stale kontrolowane przez różne służby, między ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »