Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-07-17, 18:45 Autor: Aleksander Petryszyn

Opolscy posłowie ponad podziałami dla regionu. Plany na najbliższe miesiące

Ryszard Galla i Antoni Duda [fot. Barbara Więcek]
Ryszard Galla i Antoni Duda [fot. Barbara Więcek]
Opolscy parlamentarzyści na jutro (18.07) zaplanowali w stolicy, podczas posiedzenia sejmu, spotkanie opolskiego zespołu. To okazja by dopracować listę zadań w regionie, na rzecz których będą pracować w najbliższych miesiącach. Wśród tematów - najważniejsze kwestie dotyczą dalszego rozwoju infrastruktury, zarówno dróg jak i tras kolejowych.
- Dzięki naszym staraniom wiele zadań pojawiło się na liście rządowych projektów infrastrukturalnych, a kilka innych może trafić na tę listę w formie przygotowawczej. Powinniśmy o to zabiegać. Pracowaliśmy także nad tym, aby weszły zadania w zakresie infrastruktury kolejowej. Szczególnie zależało nam na linii kolejowej, ogólnie nazwanej Opole - Górny Śląsk, prowadzącej z Opola do Kędzierzyna-Koźla - mówi Ryszard Galla, poseł reprezentujący Mniejszość Niemiecką.

Ważną sprawą, którą promować będą opolscy posłowie jest rozwinięcie transportu na Odrze.

- Wznowienie transportu rzecznego będzie kosztować olbrzymie pieniądze. Trudno powiedzieć czy się znajdą, wszystko zależy od sytuacji w kraju, od rozwoju gospodarczego. Na pewno nie uda się od razu, tych pieniędzy trzeba będzie szukać różnymi sposobami i z różnych źródeł - mówi Antoni Duda, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Dodajmy, że po raz pierwszy od 5 lat na Odrę wróciły barki z węglem. Transport "testowy" płynie z portu w Gliwicach do Wrocławia.
Ryszard Galla
Antoni Duda

Wiadomości z regionu

2017-11-21, godz. 12:40 Ponad 20 procent opolskich seniorów nie czuje się bezpiecznie w domu. Prelekcje i konferencja w Opolu Co piąta starsza osoba na Opolszczyźnie nie czuje się bezpiecznie w swoim mieszkaniu - to wyniki badań prof. Anny Weissbrot-Koziarskiej z Uniwersytetu Opolski ... » więcej 2017-11-21, godz. 12:30 Ojciec oskarżony o molestowanie seksualne córki. Najpierw uniewinniony, teraz sprawa zostanie ponownie zbadana Prokuratura zarzuciła 29-letniemu Arturowi G., że w kwietniu 2015 roku doprowadził swoją 4-letnią córkę do poddania się tzw. innej czynności seksualnej. Sytua ... » więcej 2017-11-21, godz. 11:45 13 osób na ławie oskarżonych. Szajka dealerów narkotyków z Opola rozbita 13 osób zasiądzie na ławie oskarżonych w sprawie dotyczącej obrotu i sprzedaży amfetaminy w Opolu. Handel narkotykami w stolicy województwa miał być prowadzon ... » więcej 2017-11-21, godz. 11:15 Kolizja na opolskim odcinku autostrady. Samochód zjechał z drogi i uderzył w drzewo Do zdarzenia doszło na jezdni w kierunku Katowic przed węzłem Opole-Zachód. Terenowy opel zjechał z jezdni, przebił się przez ogrodzenie i uderzył w drzewo. » więcej 2017-11-21, godz. 10:30 Paweł Kukiz i wojewoda o zmianach w ordynacji wyborczej. Dwie różne oceny - Nie podoba nam się znoszenie jednomandatowych okręgów wyborczych na poziomie gmin, czyli burmistrzów, wójtów - powiedział w porannej rozmowie 'W cztery oczy ... » więcej 2017-11-21, godz. 10:00 Strażacy przygotowani do działania w przypadku zagrożenia radiologicznego Strażacy z grupy chemicznej z Kędzierzyna-Koźla będą jeszcze lepiej przygotowani do udziału w akcjach ratowniczych, w których mogą być narażeni na działanie p ... » więcej 2017-11-21, godz. 10:00 Wypił alkohol, "poprawił" narkotykami i wsiadł za kółko. Wjechał w ogrodzenie i dachował Policjanci z nyskiej drogówki zatrzymali 38-latka. Mężczyzna kierował osobowym audi mając ponad 2 promile alkoholu oraz będąc pod wpływem narkotyków. Funkcjon ... » więcej 2017-11-21, godz. 08:30 W końcu wyremontowali drogę. Siedem lat po powodzi Po 7 latach od powodzi w końcu została naprawiona droga zniszczona przez wodę. Odcinek trasy powiatowej między Ciskiem a Sukowicami wyremontowano za pieniądze ... » więcej 2017-11-21, godz. 07:30 Pracownicy DPS piszą petycje o większe zarobki, które są najniższe w pomocy społecznej Personel Domów Pomocy Społecznej to nadal jedna z najsłabiej wynagradzanych grup zawodowych. Funkcjonowaniu tych placówek poświęcona była narada robocza w Pru ... » więcej 2017-11-21, godz. 06:00 Straż miejska pobierze próbki z pieca. Ciąg dalszy walki z zanieczyszczeniem powietrza Strażnicy miejscy z Kędzierzyna-Koźla nie tylko będą zaglądać do palenisk, ale również pobiorą próbki popiołu. Ma to pomóc w walce z tymi, którzy w domowych p ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »