Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-07-17, 18:45 Autor: Aleksander Petryszyn

Opolscy posłowie ponad podziałami dla regionu. Plany na najbliższe miesiące

Ryszard Galla i Antoni Duda [fot. Barbara Więcek]
Ryszard Galla i Antoni Duda [fot. Barbara Więcek]
Opolscy parlamentarzyści na jutro (18.07) zaplanowali w stolicy, podczas posiedzenia sejmu, spotkanie opolskiego zespołu. To okazja by dopracować listę zadań w regionie, na rzecz których będą pracować w najbliższych miesiącach. Wśród tematów - najważniejsze kwestie dotyczą dalszego rozwoju infrastruktury, zarówno dróg jak i tras kolejowych.
- Dzięki naszym staraniom wiele zadań pojawiło się na liście rządowych projektów infrastrukturalnych, a kilka innych może trafić na tę listę w formie przygotowawczej. Powinniśmy o to zabiegać. Pracowaliśmy także nad tym, aby weszły zadania w zakresie infrastruktury kolejowej. Szczególnie zależało nam na linii kolejowej, ogólnie nazwanej Opole - Górny Śląsk, prowadzącej z Opola do Kędzierzyna-Koźla - mówi Ryszard Galla, poseł reprezentujący Mniejszość Niemiecką.

Ważną sprawą, którą promować będą opolscy posłowie jest rozwinięcie transportu na Odrze.

- Wznowienie transportu rzecznego będzie kosztować olbrzymie pieniądze. Trudno powiedzieć czy się znajdą, wszystko zależy od sytuacji w kraju, od rozwoju gospodarczego. Na pewno nie uda się od razu, tych pieniędzy trzeba będzie szukać różnymi sposobami i z różnych źródeł - mówi Antoni Duda, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Dodajmy, że po raz pierwszy od 5 lat na Odrę wróciły barki z węglem. Transport "testowy" płynie z portu w Gliwicach do Wrocławia.
Ryszard Galla
Antoni Duda

Wiadomości z regionu

2018-02-24, godz. 20:00 Polacy zapisują się na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Będą też grupy z Opolszczyzny Trwają zapisy uczestników na przyszłoroczne Światowe Dni Młodzieży, które odbędą się w Panamie. Swój udział potwierdziło ponad 1000 młodych osób z Polski. Do ... » więcej 2018-02-24, godz. 18:00 Samorządowa Loża Radiowa: Czy zamiana gruntów w Opolu to dobry pomysł? O zamianie gruntów, proponowanej przez opolski ratusz, rozmawiali goście dzisiejszej Samorządowej Loży Radiowej. Za tereny w Opolu Grudzicach, ratusz odstąpi ... » więcej 2018-02-24, godz. 17:00 Poduszki berlińskie lekarstwem na piratów drogowych. Taki pomysł mają mieszkańcy opolskich Krzanowic Drogowe poduszki berlińskie mają ostudzić fantazję piratów, którzy przemierzając opolskie Krzanowice za nic mają ograniczenia obowiązujące w terenie zabudowan ... » więcej 2018-02-24, godz. 16:00 Brzeg: konflikt między miastem, a BCM. Po stronie szpitala znów stanęło SKO Od 2014 roku władze Brzeskiego Centrum Medycznego domagają się umorzenia zaległego podatku od nieruchomości ze względu na słabą kondycję finansową lecznicy or ... » więcej 2018-02-24, godz. 16:00 W Brzegu sprawdzisz jakość powietrza. W mieście zamontowano specjalne sensory 10 czujników do mierzenia jakości powietrza zostało zamontowanych w różnych częściach Brzegu. Kilka z nich pojawiło się w centrum i przy głównych ulicach, a n ... » więcej 2018-02-24, godz. 15:00 Brzeski pomnik „hydraulika” doczeka się rozbiórki, ale dopiero w przyszłym roku Pół miliona złotych może kosztować usunięcie monumentu ku czci żołnierzy Armii Czerwonej u zbiegu ulic Oławskiej i Wrocławskiej w Brzegu. To wstępne szacunki ... » więcej 2018-02-24, godz. 15:00 Strażacy zebrali dary dla Kresowian Ponad tonę darów - ubrań, żywności, ale też sprzętów dla dzieci typu wózki czy foteliki samochodowe, zebrali strażacy z OSP Grodzisko. Druhowie zaangażowali s ... » więcej 2018-02-24, godz. 14:00 Groźna choroba coraz częściej atakuje psy i koty Coraz większa liczba psów i kotów choruje na parwowirozę. Niepokojące dane napływają z gabinetów weterynaryjnych powiatu kędzierzyńsko-kozielskiego. Nie ma of ... » więcej 2018-02-24, godz. 14:00 Dwóch pijanych kierowców zatrzymali policjanci na terenie powiatu kluczborskiego Jeden z pijanych kierowców jechał przez Kluczbork zygzakiem, drugi - wjechał do rowu przy drodze krajowej numer 45. » więcej 2018-02-24, godz. 13:00 Uciekł z miejsca wypadku, jest poszukiwany przez policję Policja poszukuje sprawcy nocnego wypadku, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Sosnkowskiego i Pużaka w Opolu. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »