Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-07-17, 18:45 Autor: Aleksander Petryszyn

Opolscy posłowie ponad podziałami dla regionu. Plany na najbliższe miesiące

Ryszard Galla i Antoni Duda [fot. Barbara Więcek]
Ryszard Galla i Antoni Duda [fot. Barbara Więcek]
Opolscy parlamentarzyści na jutro (18.07) zaplanowali w stolicy, podczas posiedzenia sejmu, spotkanie opolskiego zespołu. To okazja by dopracować listę zadań w regionie, na rzecz których będą pracować w najbliższych miesiącach. Wśród tematów - najważniejsze kwestie dotyczą dalszego rozwoju infrastruktury, zarówno dróg jak i tras kolejowych.
- Dzięki naszym staraniom wiele zadań pojawiło się na liście rządowych projektów infrastrukturalnych, a kilka innych może trafić na tę listę w formie przygotowawczej. Powinniśmy o to zabiegać. Pracowaliśmy także nad tym, aby weszły zadania w zakresie infrastruktury kolejowej. Szczególnie zależało nam na linii kolejowej, ogólnie nazwanej Opole - Górny Śląsk, prowadzącej z Opola do Kędzierzyna-Koźla - mówi Ryszard Galla, poseł reprezentujący Mniejszość Niemiecką.

Ważną sprawą, którą promować będą opolscy posłowie jest rozwinięcie transportu na Odrze.

- Wznowienie transportu rzecznego będzie kosztować olbrzymie pieniądze. Trudno powiedzieć czy się znajdą, wszystko zależy od sytuacji w kraju, od rozwoju gospodarczego. Na pewno nie uda się od razu, tych pieniędzy trzeba będzie szukać różnymi sposobami i z różnych źródeł - mówi Antoni Duda, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Dodajmy, że po raz pierwszy od 5 lat na Odrę wróciły barki z węglem. Transport "testowy" płynie z portu w Gliwicach do Wrocławia.
Ryszard Galla
Antoni Duda

Wiadomości z regionu

2018-04-26, godz. 19:40 Czy w Opolu Czarnowąsach hodowano psy do walk? Sześć czworonogów odebrano w asyście policji Sześć psów rasy pitbull terrier i amstaff zostało odebranych z domu jednorodzinnego w Opolu Czarnowąsach. Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami dostało anonimowe ... » więcej 2018-04-26, godz. 19:30 Świetlice formą pomocy dziecku i rodzinie w środowisku lokalnym Opolskie placówki wsparcia dziennego, świetlice i kluby działające na rzecz rodzin prezentowały swoją działalność na II Opolskiej Konferencji 'Świetlice jako ... » więcej 2018-04-26, godz. 18:01 Historia, prelekcje i odznaczenia ministra kultury. W Brzegu zorganizowano Międzynarodowy Dzień Ochrony Zabytków Dziś (26.04) w Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu rozmawiano o historii, a także przyszłości najstarszych obiektów w regionie. Tegoroczna edycja Międzynarodoweg ... » więcej 2018-04-26, godz. 17:50 Dyrekcja BCM: Za 2-3 lata możemy zacząć się bilansować. Opozycja sceptycznie patrzy w przyszłość Na dzisiejszej sesji Rady Powiatu Brzeskiego rozmawiano o bieżącej sytuacji w tamtejszym szpitalu. Lecznica od lat zmaga się z problemami finansowymi, a od dw ... » więcej 2018-04-26, godz. 17:46 Terroryści opanowali Collegium Civitas na kampusie uniwersyteckim w Opolu. Trwają ćwiczenia [FILM, ZDJĘCIA] Terroryści, strzały, dym i wybuchy na kampusie Uniwersytetu Opolskiego. Tak rozpoczęły się największe w kraju ćwiczenia antyterrorystyczne pod kryptonimem KOC ... » więcej 2018-04-26, godz. 16:59 Zaginął 74-letni Ernest Jakse. Policja apeluje o pomoc Opolska policja poszukuje zaginionego Ernesta Jakse, mieszkańca Dobrodzienia. Mężczyzna wyszedł 25 kwietnia 2018 roku w godzinach porannych ze szpitala przy u ... » więcej 2018-04-26, godz. 16:09 Terroryści na Uniwersytecie Opolskim. To tylko ćwiczenia! Na kampusie Uniwersytetu Opolskiego ruszyły jedne z największych ćwiczeń antyterrorystycznych w kraju, pod kryptonimem „KOCIOŁ-18”. » więcej 2018-04-26, godz. 15:52 Na sport wiejski potrzeba więcej pieniędzy. Wnioski z Konwentu Marszałków Ludowe Zespoły Sportowe borykają się z niedofinansowaniem. Stanowisko w tej sprawie wystosował do rządzących Konwent Marszałków Województw RP. Obradował on w ... » więcej 2018-04-26, godz. 14:15 Violetta Porowska kandydatem PiS na prezydenta Opola [KOMENTARZE] Prawo i Sprawiedliwość wybrało Violettę Porowską na kandydata w wyborach na prezydenta miasta Opola. » więcej 2018-04-26, godz. 14:08 Utrudnienia na opolskim odcinku autostrady [AKTUALIZACJA] Na 263 kilometrze A4, na wysokości Góry św. Anny, zepsuł się samochód ciężarowy. Auto zablokowało prawy i środkowy pas na jezdni trzypasmowej. Ruch w kierunku ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »