Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-06-20, 15:36 Autor: Kacper Śnigórski

Zieloni i Razem zebrali podpisy, teraz złożą projekt uchwały ws. poprawy warunków zatrudnienia

Adam Piszczuk i Szymon Pytlik na konferencji prasowej [fot. Partia Razem]
Adam Piszczuk i Szymon Pytlik na konferencji prasowej [fot. Partia Razem]
Przedstawiciele Partii Zieloni i Razem zebrali wymaganą liczbę podpisów pod projektem uchwały obywatelskiej dotyczącej kontraktu społecznego dla opolskich pracowników. Domagają się w nim poprawy warunków zatrudnienia, zarobków czy pakietu socjalnego.
Ich zdaniem minimalna pensja w jednostkach należących do miasta powinna wynosić 70% średniej krajowej, czyli około 3200 złotych na rękę.

- Taka kwota pozwoli na godne życie - mówi Adam Piszczuk z Partii Zieloni. - Chodzi o to, żeby nie powtórzyło się 1,19 zł na godzinę. Żeby w Opolu w nowych zakładach pracy w strefie ekonomicznej nie było zarobków na poziomie najniższej krajowej. To sprawia, że ludzie wyjeżdżają z Opola - mówi Piszczuk.

- To jest uchwała intencyjna, w żaden sposób niezobowiązująca - mówi Szymon Pytlik z Partii Razem. - To nie jest wpływ bezpośredni. Uchwała nie zobowiązuje prezydenta do jakiegokolwiek ustalania poziomu płac. Nie o to nam chodzi. To jest uchwała intencyjna. Po pierwsze w miejscach pracy podległych ratuszowi, tak jak to było z ochroniarzami w folwarku, miasto może zapisać pewne warunki w procedurze przetargowej. Np. poprzez zapis, żeby to była umowa o pracę, a nie zlecenie. Po drugie, poprzez dobór inwestorów - mówi Pytlik.

Żeby złożyć projekt uchwały obywatelskiej partie musiały zebrać 300 podpisów.
Adam Piszczuk
Szymon Pytlik

Wiadomości z regionu

2019-09-19, godz. 22:30 Senat Politechniki Opolskiej pozytywnie zaopiniował trzech kandydatów na rektora uczelni Senat Politechniki Opolskiej pozytywnie zaopiniował trzech kandydatów na rektora uczelni. O funkcję ubiegać się będą prorektor ds. studenckich i inwestycji pr ... » więcej 2019-09-19, godz. 22:00 Benzen i brak wałów - o tym mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla rozmawiali z kandydatami na parlamentarzystów Kwestie poprawy jakości powietrza, budowy obwodnicy i transportu, a także szkolnictwo i wsparcie dla przedsiębiorców - między innymi o tym rozmawiali dzisiaj ... » więcej 2019-09-19, godz. 20:45 Uniwersytet Opolski oficjalnie współpracuje z Zespołem Opolskich Parków Krajobrazowych Oficjalną umowę o współpracy podpisał dzisiaj (19.09) rektor Uniwersytetu Opolskiego z dyrektorem Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych. » więcej 2019-09-19, godz. 20:30 Opole: opóźnia się remont ulicy Oleskiej. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość Kończy się remont pierwszego odcinka ulicy Oleskiej Opolu. Jutro (20.09) drogowcy mają rozpocząć układanie nawierzchni asfaltowej między rondem Rotmistrza Wit ... » więcej 2019-09-19, godz. 18:00 W gminie Izbicko powstaje pierwsza świetlica dla seniorów Pierwsza świetlica dla seniorów ma powstać w gminie Izbicko. Jedno popołudnie w tygodniu najstarsi mieszkańcy będą mogli spędzić w swoim gronie i uczestniczyć ... » więcej 2019-09-19, godz. 17:30 Pod okiem strażaków młodzież uczyła się jak ratować życie i prawidłowo udzielić pierwszej pomocy [ZDJĘCIA] Usztywniali kończyny, bandażowali rany i reanimowali ofiary wypadków. 17 drużyn ze szkół podstawowych w Opolu pod okiem opolskich strażaków szlifowało umiejęt ... » więcej 2019-09-19, godz. 17:00 Na Opolszczyźnie skróciły się kolejki do tomografu, rezonansu i usunięcia zaćmy. To jeden z lepszych wyników w kraju Najlepiej w kraju wypada województwo opolskie pod względem skrócenia kolejek na badanie tomografem oraz rezonansem magnetycznym. Niewiele gorzej jest z oczeki ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:30 Krajowi liderzy Lewicy w Opolu przekonywali do "Paktu dla kobiet" Lewicobus z Adrianem Zandbergiem, liderem partii Razem i Włodzimierzem Czarzastym szefem SLD, odwiedził Opolszczyznę. Na placu Wolności w Opolu krajowi liderz ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:30 Kompleks mieszkań treningowych dla osób niepełnosprawnych powstanie w Prudniku W budynku szkoły zawodowej w Prudniku mają znajdować się mieszkania treningowe. Starostwo stara się o rządowe dofinansowanie i liczy na pozytywną decyzję, co ... » więcej 2019-09-19, godz. 16:00 Cisek: w Łanach centrum miejscowości ma się zazielenić Na razie centrum miejscowości Łany w gminie Cisek szpeci brzydki, pusty plac, ale już niedługo to miejsce ma zyskać zupełnie nowe oblicze. Spory teren ma stać ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »