Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-06-17, 09:00 Autor: Ewelina Laxy

CKE podała wstępne wyniki egzaminu gimnazjalnego. Najlepiej wypadł język polski i angielski

Test gimnazjalisty [fot. Ewelina Laxy]
Test gimnazjalisty [fot. Ewelina Laxy]
Gimnazjaliści przystępowali do testów w trzech częściach. W pierwszej zmagali się z przedmiotami humanistycznymi: językiem polskim a także z historią i wiedzą o społeczeństwie. W drugiej części rozwiązywali zadania z matematyki a także z przedmiotów przyrodniczych: fizyki, chemii, biologii i geografii. Trzecią częścią był test z wybranego nowożytnego języka obcego.
Język polski znowu cieszył się najlepszym wynikiem wśród zdających. Średnio uzyskali oni 68% punktów. Najtrudniejsze okazały się zadania dotyczące świadomości językowej.

Nieco gorzej uczniowie poradzili sobie z matematyką. Test z tego przedmiotu przyniósł uczniom średnio 51%. Najmniej problemów gimnazjaliści mieli z zadaniami algebraicznymi, najwięcej z tymi, które wymagały wnikliwej analizy informacji.

Z egzaminu w zakresie historii i wiedzy o społeczeństwie, uczniowie w województwie opolskim uzyskali 57% maksymalnego wyniku. Najwięcej trudności przyniosło zadanie chronologiczne, w którym musieli umiejscowić wydarzenia historyczne w epoce. Wykonało je poprawnie tylko 35% piszących.

Test dotyczący przedmiotów przyrodniczych opolscy gimnazjaliści zdali na średnio 51%. Lepiej było z językami obcymi. Te, na poziomie podstawowym, zdawali na ponad 60%.

W województwie najlepiej poradzili sobie gimnazjaliści z powiatów krapkowickiego i kędzierzyńsko-kozielskiego. W regionie do egzaminu przystąpiło 8061 uczniów.

Wiadomości z regionu

2019-04-24, godz. 16:56 EUROWYBORY: Andrzej Buła z poparciem Mniejszości Niemieckiej Mniejszość Niemiecka oficjalnie poparła kandydaturę Andrzeja Buły w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Zarząd Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego Niemców na ... » więcej 2019-04-24, godz. 16:45 Sejmik województwa o strajku nauczycieli - jest apel do premiera. Radni PiS przeciw Sejmik Województwa Opolskiego zaapelował do premiera o zakończenie sporu z nauczycielami. Tekst uchwały przygotowali radni Koalicji Obywatelskiej, natomiast p ... » więcej 2019-04-24, godz. 16:30 Podczas prac remontowych na paczkowskim rynku zginął mężczyzna Na teren budowy wszedł postronny mężczyzna. Został uderzony przez koparkę a następnie przygnieciony przez element obrotowego nadwozia. Maszynę obsługiwał 54-l ... » więcej 2019-04-24, godz. 16:30 Łączenie nierentownych oddziałów lekarstwem na długi szpitali? Od 7 do 9 milionów złotych. Takie jest szacunkowe łączne zadłużenie opolskich szpitali. Najczęstszym powodem ujemnego bilansu jest utrzymywanie nierentownych ... » więcej 2019-04-24, godz. 15:30 Kolejny przykład braku przyzwolenia na prowadzenie "po pijaku". Tym razem zareagowali kierowcy z Kluczborka Obywatelskie zatrzymanie kompletnie pijanego kierowcy w Kluczborku. Do zdarzenia doszło wczoraj (23.04) około 20:00. » więcej 2019-04-24, godz. 15:20 To praca dla państwa i dla społeczeństwa. Ślubowanie i awanse w opolskiej Służbie Celno-Skarbowej 12 nowych funkcjonariuszy zasiliło szeregi opolskiej Służby Celno-Skarbowej. Nowi funkcjonariusze będą m.in. zwalczać przestępstwa o charakterze korupcyjnym, ... » więcej 2019-04-24, godz. 14:22 Prudnik: w dwóch protestujących szkołach średnich odbędą się rady pedagogiczne W dwóch placówkach ponadpodstawowych w Prudniku doszło do zawieszenia akcji strajkowej. W piątek tegoroczni maturzyści zakończą rok szkolny. W szkołach, gdzie ... » więcej 2019-04-24, godz. 13:29 EUROWYBORY: Porozumienie deklaruje walkę z określeniem "polskie obozy koncentracyjne" Przedstawiciele Porozumienia chcą walczyć z określeniem 'polskie obozy koncentracyjne', które według ich wyliczeń w latach 2008-2016 w niemieckich mediach poj ... » więcej 2019-04-24, godz. 13:19 Uwaga kierowcy! Zamknięte przejazdy kolejowe w Zdzieszowicach i Rozwadzy Z powodu trwających prac remontowych na linii kolejowej Kędzierzyn-Koźle - Opole kierowcy samochodów mają nieco utrudnień. Zamknięte zostały dwa przejazdy kol ... » więcej 2019-04-24, godz. 13:15 Modlą się na Jasnej Górze o pomyślność na maturze Około tysiąca maturzystów z diecezji opolskiej zjechało do Częstochowy aby modlić się o pomyślność podczas zbliżającego się egzaminu dojrzałości. Uczestnicy m ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »