Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-05-28, 21:30 Autor: Mariusz Chałupnik

Nowy sprzęt i dodatkowe zajęcia w zespole gimnazjalno-szkolnym w Branicach

Branicki zespół gimnazjalno-szkolny realizuje projekt edukacyjny [fot. ZGS Branice]
Branicki zespół gimnazjalno-szkolny realizuje projekt edukacyjny [fot. ZGS Branice]
Dodatkowe zajęcia między innymi z matematyki, informatyki, języków obcych, doradztwa zawodowego, ale także wsparcie dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. A dla nauczycieli dodatkowe szkolenia. Branicka szkoła otrzymała dofinansowanie na projekt edukacyjny.
Władze zespołu gimnazjalno-szkolnego w Branicach otrzymały ponad 760 tysięcy dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

- Mieliśmy przestarzałą infrastrukturę i chcieliśmy to zmienić. W pewnym momencie los się do nas uśmiechnął - mówi Zenobia Majewska, dyrektor zespołu gimnazjalno-szkolnego w Branicach. - Zgłosiła się do nas pani, która zawodowo się tym zajmuje. Pisze projekty i pomogła nam w napisaniu naszego projektu. Przeprowadziła nas przez ten projekt, podpowiadała cały czas, z którego obszaru jeszcze możemy postarać się o pieniądze.

W ramach projektu dyrekcja szkoły zakupiła sprzęt za ponad 140 tysięcy złotych. Są to między innymi tablice interaktywne, rzutniki czy kamery. Całkiem nowy sprzęt pojawił się w pracowni informatycznej.

- Myślę, że obecnie jest ona jedną z najnowocześniejszych w naszym regionie - dodaje Majewska. - Wymieniliśmy komputery, dofinansowanie objęło sprzęt. Dostaliśmy nowe monitory, nowe komputery i klawiatury. Otrzymaliśmy także dużą tablicę interaktywną. Troszkę musieliśmy sami również zainwestować. Nasz wkład to nowe okablowanie zarówno internetowe, jak i elektryczne.

Projektem objęci są uczniowie z klas od 4 do 6 szkoły podstawowej oraz gimnazjaliści. Będzie on realizowany do czerwca 2018 roku.
Zenobia Majewska
Zenobia Majewska

Wiadomości z regionu

2019-04-22, godz. 18:00 Turawa: tłumy opolan wypoczywały podczas świąt nad jeziorami turawskimi Turawa nie tylko na lato. Mimo, że do rozpoczęcia wodnego sezonu pozostało jeszcze trochę czasu, to nad jeziorami tłumy ludzi. Setki opolan i turystów wybrało ... » więcej 2019-04-22, godz. 16:00 Pod Grodkowem powstaje nowoczesna hala sportowa. Mają w niej trenować najlepsi polscy sportowcy W podgrodkowskim Sulisławiu powstaje nowoczesna hala widowiskowo-sportowa. Według planów, obiekt będzie mógł pomieścić 300-osobową widownię i gościć najlepszy ... » więcej 2019-04-22, godz. 15:00 W szkołach w gminie Namysłów pojawiły się pierwsze oczyszczacze powietrza. Każdy może pomóc w zakupie kolejnych W namysłowskich placówkach edukacyjnych pojawiły się pierwsze oczyszczacze powietrza. Docelowo, urządzenia mają pojawić się we wszystkich gminnych podstawówka ... » więcej 2019-04-22, godz. 14:49 "Zajączek" odwiedził dzieci z parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu Najpierw modlitwa, a później szukanie słodkości. Jak co roku dzieci i młodzież parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Opolu otrzymały świąteczne, wielkanocne prez ... » więcej 2019-04-22, godz. 13:49 Opolskie: śmigus-dyngus. Tradycja powoli wymierająca Drugi dzień Świąt Wielkanocnych nieodzownie kojarzy nam się również z tradycją polewania wodą, czyli śmigusem-dyngusem. Patrząc jednak na puste, a co ważniejs ... » więcej 2019-04-22, godz. 13:45 Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Niemodlinie Jedna osoba została poszkodowana w wypadku dwóch samochodów osobowych na ul. Brzeskiej w Niemodlinie. » więcej 2019-04-22, godz. 12:00 Opóźnia się otwarcie rozbudowanego Solarisa i parkingu na pl. Kopernika w Opolu Opóźnienia na placu budowy przy Solarisie. Niektóre sklepy informowały, że otwarcie rozbudowanej galerii miało nastąpić 16 kwietnia. Urząd Miasta Opola poinfo ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:29 Coraz częściej świętujemy aktywnie Na rowerze, rolkach, z kijkami do nordic walking, wykorzystując infrastrukturę sportową, czy po prostu spacerowo. Coraz częściej świąteczny czas spędzamy akty ... » więcej 2019-04-22, godz. 11:00 34. wielkanocna procesja konna z Żędowic do Zawadzkiego - Intencją naszej procesji jest przede wszystkim modlitwa o urodzaj - przypomniał w rozmowie 'W 4 oczy' Radia Opole ks. Rafał Przybyła, diecezjalny duszpaster ... » więcej 2019-04-22, godz. 09:00 Czerwone, żółte, niebieskie... Twórczynie ludowe o znaczeniu jajek wręczanych kawalerom w lany poniedziałek W tradycji ludowej jajko było nie tylko symbolem nowego życia, ale przede wszystkim służyło do obdarowywania się. Jaja w różnych kolorach, często opatrzone wi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »