Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-04-21, 09:25 Autor: Witold Wośtak

Dom Pomocy Społecznej "Anna" będzie bardziej funkcjonalny. Trwają remonty

Wyremontowana świetlica w DPS "Anna" [fot. facebook.com/DPS "Anna" w Krapkowicach]
Wyremontowana świetlica w DPS "Anna" [fot. facebook.com/DPS "Anna" w Krapkowicach]
Wyremontowana świetlica w DPS "Anna" [fot. facebook.com/DPS "Anna" w Krapkowicach]
Wyremontowana świetlica w DPS "Anna" [fot. facebook.com/DPS "Anna" w Krapkowicach]
Trwają remonty w krapkowickim Domu Pomocy Społecznej "Anna". Wszystkie prace mają służyć poprawie standardu życia mieszkańców.
Tydzień temu oddano do użytku zmodernizowaną świetlicę, salę terapeutyczną oraz pokój jednego z podopiecznych. Ta część remontu kosztowała 10 tysięcy złotych. Całość pokryto z budżetu placówki.

- Poszerzono między innymi drzwi do świetlicy, a na jej ścianach widnieje teraz kolor zielony - mówi Dorota Dobiecka, dyrektor DPS Anna. - W naszych pomieszczeniach brakowało dobrego oświetlenia, ale w tej chwili ono jest już zamontowane. Podczas terapii to będzie pomoc dla mieszkańców mających problem ze wzrokiem. Położono też gładzie i wykonano inne prace charakterystyczne dla zmiany wystroju wnętrza.

Spełni się także jedno z marzeń mieszkańców i pracowników domu.

- Mianowicie powstanie aneks kuchenny z kawiarenką. Mieszkańcy będą mogli prowadzić treningi umiejętności społecznych przez przygotowywanie prostych potraw. Przyjmą też swoich gości we wspomnianej kawiarence - zwraca uwagę Dobiecka.

Z kolei w poniedziałek (24.04) ruszy remont jadalni. Przypomnijmy, że podczas akcji "Wspólny stół dla DPS Anna" udało się zebrać ponad 12 tysięcy złotych. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup stołów przystosowanych do potrzeb osób niepełnosprawnych.
Dorota Dobiecka 1
Dorota Dobiecka 2

Wiadomości z regionu

2017-05-26, godz. 21:15 Kędzierzyńska policja chce zamknięcia strzelnicy. Prokuratura ustala, kto strzelał 8 kwietnia w pobliżu obwodnicy mias ... Zbłąkana kula wpadła do samochodu, którym jechał 55-letni pan Krzysztof z żoną i 10-letnim wnukiem. Pocisk ranił go w szyję. W znajdującej się nieopodal strze ... » więcej 2017-05-26, godz. 21:00 Opolski NFZ daje 420 tysięcy złotych na programy zdrowotne w gminach Opolski Oddział Narodowego Fundusz Zdrowia przeznaczy 420 tysięcy złotych na programy zdrowotne realizowane przez samorządy. Dofinansowanie takich zadań wynik ... » więcej 2017-05-26, godz. 20:30 Skwitowano zarząd powiatu prudnickiego. Zrealizował więcej inwestycji niż planowano Nie kwestie finansowe, ale dotyczące stylu pracy władz powiatu krytykowano podczas sesji w Prudniku. Przy jednym głosie wstrzymującym się zarząd powiatu otrzy ... » więcej 2017-05-26, godz. 19:15 Jest projekt architektoniczny reaktywowanej Pomologii Zakończono pierwszy etap opracowywania Programu Funkcjonalno-Użytkowego dla prószkowskiej Pomologii. Wyłoniono koncepcję architektoniczną Międzynarodowego Cen ... » więcej 2017-05-26, godz. 18:30 Młodzież Wszechpolska zbiera słodycze dla dzieci z domu dziecka. Dziś wśród krwiodawców Zachęcali do oddawania krwi i przekazywania czekolad, bo zbierają słodycze dla dzieci z Domu Dziecka w Tarnowie Opolskim. Okręg opolski Młodzieży Wszechpolski ... » więcej 2017-05-26, godz. 18:02 Zmiany, zmiany. Jeden koncert w Kielcach? Nowe informacje dotyczące festiwalu Jak podaje serwis wirualnemedia członek zarządu TVP Maciej Stanecki poinformował, w piątek po południu, że podjęto decyzję o odstąpieniu od pomysłu na organiz ... » więcej 2017-05-26, godz. 17:32 Profesor Adam Strzembosz spotkał się z opolskimi prawnikami Pierwszy prezes Sądu Najwyższego i przewodniczący Trybunału Stanu w latach 1990-1998, profesor Adam Strzembosz spotkał się z opolskimi prawnikami. Dyskutował ... » więcej 2017-05-26, godz. 17:08 Seria włamań w Strzelcach Opolskich. Łup to prawie ćwierć miliona złotych Seria włamań do firm na terenie Strzelec Opolskich. W ostatnich dniach nieznani sprawcy włamali się do biur 5 przedsiębiorstw. Wszystkie znajdują się na teren ... » więcej 2017-05-26, godz. 16:45 Nyscy gimnazjaliści - Kresowianom. Piosenki, projekcje, wspomnienia Spotkaniem z Kresowianami w nyskim muzeum młodzież z gimnazjum nr 1 zakończyła obchody Tygodnia Kultury Kresowej. Były lwowskie piosenki, wojenne wspomnienia ... » więcej 2017-05-26, godz. 16:30 Radni Opola przeciwni przebudowie pomnika w Gosławicach Radni Opola nie zastosują się do zaleceń prokuratury w sprawie pomnika upamiętniającego niemieckich żołnierzy poległych w I wojnie światowej. Zdecydowali o ty ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »