Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-01-31, 14:00 Autor: Kamila Gal-Skorupa

Fundacja "Akcja Demokracja" manifestowała przeciwko CETA

Aktywiści fundacji Akcja Demokracja manifestują przeciwko CETA
Aktywiści fundacji Akcja Demokracja manifestują przeciwko CETA
Aktywiści fundacji "Akcja Demokracja" protestowali przed biurem europosła PiS Sławomira Kłosowskiego. Fundacja domaga się od eurodeputowanego określenia stanowiska w sprawie głosowania nad umową handlową CETA z Kanadą.
Pod petycją przeciwko CETA podpisało się już prawie 11 tysięcy mieszkańców województwa opolskiego i dolnośląskiego.

- Głosowanie nad CETA odbędzie się 15 lutego w Parlamencie Europejskim. Aby umowa nie została wprowadzona w życie, potrzebujemy co najmniej 26 głosów naszych europosłów na "nie" - wyjaśnia Maria Świetlik, z fundacji "Akcja Demokracja". - Nadal większość europosłów na ten temat się nie wypowiada, a temat ten jest niezwykle istotny. Te umowy zawierają dwa podstawowe mechanizmy, takie jak zniesienie ceł i osłabienie prawa do tworzenia barier w handlu. Taką barierą jest np. zakaz stosowania antybiotyków w produkcji mięsa - wyjaśnia.

Manifestujący uważają, że wolny handel między Unią Europejską a Kanadą będzie mieć negatywny wpływ na jakość sprzedawanej żywości oraz przyczyni się do osłabienia polskiego rolnictwa.

Z europosłem Sławomirem Kłosowskim nie udało nam się skontaktować.
Maria Świetlik

Wiadomości z regionu

2019-12-06, godz. 21:30 To będzie obiekt nie tylko dla sportowców. Budowa hali w Zagwiździu na ostatniej prostej Murów kończy budowę pierwszej, profesjonalnej hali gimnastycznej na terenie gminy. Obiekt ma niebawem zostać otwarty przy szkole podstawowej w Zagwiździu. » więcej 2019-12-06, godz. 20:45 "Chcemy poprawy bezpieczeństwa na naszych ulicach". Radny Opola apeluje w imieniu mieszkańców Gosławic do prezydenta Mieszkańcy Gosławic chcą, żeby miasto ulicę Wiejską i Wygonową objęło strefą spokojnego ruchu i wprowadziło zakaz poruszania się tam samochodów ciężarowych powyżej… » więcej 2019-12-06, godz. 20:01 "Zrobiło się świątecznie, pięknie, kolorowo". W Opolu ruszył Jarmark Bożonarodzeniowy Ruszył Jarmark Bożonarodzeniowy na opolskim rynku. Wydarzenie pod hasłem 'Kraina Ciepła' zainaugurowało uroczyste uruchomienie 16-metrowego Koła Młyńskiego. Na… » więcej 2019-12-06, godz. 19:00 Mieszkańcy Ozimka prawdopodobnie 9 lutego 2020 roku wybiorą nowego burmistrza Wszystko wskazuje, że w niedzielę 9 lutego 2020 roku odbędą się przedterminowe wybory na burmistrza Ozimka. Projekt rozporządzenia w tej sprawie opublikowało Rządowe… » więcej 2019-12-06, godz. 16:59 Zderzenie trzech aut na DK 45. Nie żyje 28-letni mieszkaniec Baborowa [AKTUALIZACJA] Zablokowana jest droga krajowa nr 45 w miejscowości Żużela. Na trasie Krapkowice - Kędzierzyn-Koźle tuż po godzinie 16:00 zderzyły się trzy pojazdy - dwie osobówki… » więcej 2019-12-06, godz. 15:52 Wrażeń i prezentów wystarczy na długo. Mikołaje z wizytą na oddziale pediatrii USK Uśmiech jest najlepszym lekarstwem, co wiadomo nie od dzisiaj. Nie zabraknie go przez wiele godzin, a nawet dni na twarzach najmłodszych pacjentów Uniwersyteckiego… » więcej 2019-12-06, godz. 15:11 Prudnik: rękodzielnicy zaprezentują wyroby i ozdoby świąteczne Atrakcje dla całych rodzin przygotowano podczas Jarmarku Bożonarodzeniowego w Prudniku. Trzydniowej imprezie na rynku towarzyszyć będzie bogata oferta świątecznego… » więcej 2019-12-06, godz. 13:45 Nietypowy prezent na mikołaja. Policjanci z Tułowic otrzymali alkomat Alkomat na mikołaja. Każdy prezent jest dobry. Z takiego założenia wyszły władze Tułowic, które taki sprzęt podarowały policjantom z miejscowego posterunku. » więcej 2019-12-06, godz. 12:45 Sąd: pielęgniarz nie gwałcił więźnia, ale przekroczył uprawnienia Pielęgniarz z głubczyckiego więzienia Łukasz H., początkowo był oskarżany przez więźnia o przymuszenie do kontaktów seksualnych. Miało do tego dochodzić na terenie… » więcej 2019-12-06, godz. 12:30 Już można składać wnioski o "OPOLKĘ" Kartę autobusową proponuje dla mieszkańców stolicy województwa Miejski Zakład Komunikacyjny. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »