Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-01-15, 09:25 Autor: Kamila Gal-Skorupa

Ruszył remont biblioteki w Namysłowie

Remont biblioteki w Namysłowie [fot. Mateusz Magda]
Remont biblioteki w Namysłowie [fot. Mateusz Magda]
Remont namysłowskiej biblioteki [fot. Mateusz Magda]
Remont namysłowskiej biblioteki [fot. Mateusz Magda]
Rozpoczął się remont namysłowskiej biblioteki. Miasto na ten cel otrzymało dotację z Ministerstwa Kultury.
Inwestycja zakłada wymianę instalacji elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych. Zostanie także zakupiony nowy sprzęt multimedialny, z którego będą mogli korzystać czytelnicy.

- Planujemy stworzenie w bibliotece miejsca, w którym będą się mogły spotykać grupy działające na terenie Namysłowa - mówi Marcin Piekarek, dyrektor Namysłowskiego Ośrodka Kultury. - Mamy nadzieje, że w bibliotece uda nam się stworzyć przestrzeń kawiarnianą. Jest także plan, aby na dachu biblioteki zrobić taras, na który będzie można dojechać windą - wyjaśnia.

- Nie chcieliśmy, aby namysłowianie przez kilka miesięcy pozostali bez dostępu do literatury, dlatego przenieśliśmy część księgozbioru i można normalnie wypożyczać nasze pozycje - zaznacza Piekarek. Bibliotekę przenieśliśmy do dwóch naszych placówek, do świetlicy miejskiej na dworcu PKP do pomieszczenia, które znajduje się na parterze. Cześć biblioteczna z lekturami i literaturą dziecięcą została natomiast przeniesiona do zabytkowego młyna - dodaje.

Remont ma się zakończyć pod koniec sierpnia. W sumie inwestycja będzie kosztować 1,3 miliona złotych.
Marcin Piekarek 1
Marcin Piekarek 2

Wiadomości z regionu

2022-12-04, godz. 19:38 O białych górnikach w Muzeum Śląska Opolskiego Górnicy mają dziś swoje święto. 4 grudnia obchodzona jest tradycyjna Barbórka. Na Opolszczyźnie świętują biali górnicy, którzy na co dzień pracują… » więcej 2022-12-04, godz. 19:07 "Przegrać z mistrzami świata to nie wstyd". Opolscy kibice o meczu Polska-Francja 'Przegrać po takiej walce i z mistrzami świata to nie wstyd' - to komentarz kibiców, którzy dzisiejsze zmaganie Polaków w Katarze obserwowali w strefie kibica… » więcej 2022-12-04, godz. 18:00 Mikołaje na motocyklach zjechali do Opola na jarmark bożonarodzeniowy Sanie z reniferami zamienili na dwa kółka i ryczące silniki. Mikołaje na motocyklach pojawili się na pl. Wolności w Opolu. Motocykliści w charakterystycznych… » więcej 2022-12-04, godz. 17:44 Charytatywna zbiórka podczas świątecznego jarmarku w Opolu Na jarmarku bożonarodzeniowym można nie tylko zasmakować przysmaków, ale m.in. zobaczyć występy romskim zespołów. Stowarzyszenie 'Górska Roma' prowadzi… » więcej 2022-12-04, godz. 16:31 Uwaga, kierowcy. Są utrudnienia na A4 po dachowaniu lawety przewożącej auto Kolizja na A4. Między węzłami Strzelce Opolskie i Łany na km 281 doszło do dachowania lawety z samochodem osobowym. Zablokowany jest prawy pas w kierunku… » więcej 2022-12-04, godz. 15:34 "Szanse na wygraną małe, ale nadzieja jest" - opolanie o meczu Polski z Francją w 1/8 finału mundialu To jeden z najważniejszych meczów ostatnich lat, jaki przyszło grać polskiej reprezentacji w piłce nożnej. Tak o mundialowym starciu biało-czerwonych, którzy… » więcej 2022-12-04, godz. 14:45 Pierwszy charytatywny kiermasz adwentowy przed hospicjum Betania Zbierają na opłacenie rachunków za energię elektryczną i gaz. Przed siedzibą hospicjum Betania w Opolu trwa pierwszy charytatywny kiermasz adwentowy. Każdy… » więcej 2022-12-04, godz. 14:37 Młodzi pływacy rywalizują na basenie o puchar prezydenta Opola Niedzielę spędzają na basenie rywalizując o puchar prezydenta Opola. Młodzi pływacy na basenie Wodna Nuta biorą udział w Mistrzostwach Szkółek Pływ… » więcej 2022-12-04, godz. 14:05 Mikołaje, skrzaty i elfy pojawiły się ósmej edycji biegów w Żytniowie Ponad 200 zawodników pojawiło się na starcie Biegu Mikołajkowego w Żytniowie w gminie Rudniki. Uczestnicy zawodów w czerwonych czapkach mierzyli się z dystansem… » więcej 2022-12-04, godz. 12:03 Zamiast dzwonków sań, w Prudniku warto dziś nasłuchiwać... ryku silników Na prudnickim rynku ponownie pojawią się dziś (04.12) 'motomikołaje'. To impreza z długą, bo już 16-letnią tradycją. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »