Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-01-15, 09:25 Autor: Kamila Gal-Skorupa

Ruszył remont biblioteki w Namysłowie

Remont biblioteki w Namysłowie [fot. Mateusz Magda]
Remont biblioteki w Namysłowie [fot. Mateusz Magda]
Remont namysłowskiej biblioteki [fot. Mateusz Magda]
Remont namysłowskiej biblioteki [fot. Mateusz Magda]
Rozpoczął się remont namysłowskiej biblioteki. Miasto na ten cel otrzymało dotację z Ministerstwa Kultury.
Inwestycja zakłada wymianę instalacji elektrycznych i wodno-kanalizacyjnych. Zostanie także zakupiony nowy sprzęt multimedialny, z którego będą mogli korzystać czytelnicy.

- Planujemy stworzenie w bibliotece miejsca, w którym będą się mogły spotykać grupy działające na terenie Namysłowa - mówi Marcin Piekarek, dyrektor Namysłowskiego Ośrodka Kultury. - Mamy nadzieje, że w bibliotece uda nam się stworzyć przestrzeń kawiarnianą. Jest także plan, aby na dachu biblioteki zrobić taras, na który będzie można dojechać windą - wyjaśnia.

- Nie chcieliśmy, aby namysłowianie przez kilka miesięcy pozostali bez dostępu do literatury, dlatego przenieśliśmy część księgozbioru i można normalnie wypożyczać nasze pozycje - zaznacza Piekarek. Bibliotekę przenieśliśmy do dwóch naszych placówek, do świetlicy miejskiej na dworcu PKP do pomieszczenia, które znajduje się na parterze. Cześć biblioteczna z lekturami i literaturą dziecięcą została natomiast przeniesiona do zabytkowego młyna - dodaje.

Remont ma się zakończyć pod koniec sierpnia. W sumie inwestycja będzie kosztować 1,3 miliona złotych.
Marcin Piekarek 1
Marcin Piekarek 2

Wiadomości z regionu

2023-12-06, godz. 22:00 Plac zabaw na 40-lecie opolskiego przedszkola integracyjnego nr 51. "Tę historię tworzą ludzie" Podwójną okazję do świętowania mają przedszkolaki i personel przedszkola nr 51 w Opolu. Placówka obchodzi 40-lecie istnienia, a dziś (6.12) otwarto przy… » więcej 2023-12-06, godz. 21:15 Mikołajki na lodzie. Wielkie ślizganie na opolskim "Toropolu" 'Lodowe Mikołajki jak z bajki' pod takim hasłem odbyła się dziś (6.12) impreza na opolskim 'Toropolu'. Wydarzenie rozpoczęło się pokazem łyżwiarskim… » więcej 2023-12-06, godz. 20:30 Obwodnica Zawady: wojewoda czuje niedosyt, a dla miasta ważne są dwie kwestie Brak wypracowania społecznie akceptowalnego wariantu, istotny wzrost kosztów i brak zaangażowania inwestycyjnego ze strony władz Opola. Tak Ministerstwo Infrastruktury… » więcej 2023-12-06, godz. 20:00 "Święta są idealną okazją, żeby to zrobić". Studenci rejestrują się w bazie Fundacji DKMS [ZDJĘCIA] Ratują życie osób chorych na nowotwory krwi. Studenci rejestrują potencjalnych dawców szpiku na Uniwersytecie Opolskim i Politechnice Opolskiej w ramach akcji… » więcej 2023-12-06, godz. 20:00 Kluczbork: czujny policjant po służbie zatrzymał poszukiwanego Kluczborski policjant w dniu wolnym od pracy zatrzymał poszukiwanego mężczyznę, który nie stawił się do więzienia. » więcej 2023-12-06, godz. 19:00 Zwierzę to zły pomysł na prezent. "Zawsze się to na nim odbija" Zwierzątko w prezencie? Tylko pluszowe. Nadchodzące święta, podobnie jak wakacje, to czas, gdy w schroniskach przybywa kotów i psów. » więcej 2023-12-06, godz. 18:30 Mieli sprzedawać narkotyki uczniom podstawówki w Głogówku Co najmniej trzy lata więzienia grożą czwórce mieszkańców gminy Głogówek, którzy zostali oskarżeni o sprzedaż narkotyków nieletnim. Przed Sądem Okręgowym… » więcej 2023-12-06, godz. 18:29 Pięć setów w hali Azoty. Siatkarze ZAKSY przegrywają z Bogdanką Siatkarze kędzierzyńskiej ZAKSY bez kolejnego ligowego zwycięstwa na koncie. W meczu 10. kolejki PlusLigi trójkolorowi po pięciosetowej batalii przegrali… » więcej 2023-12-06, godz. 17:30 Archiwum Państwowe w Opolu świętuje 70-lecie. "To już nie jest miejsce, w którym przechowuje się dokumenty" Opolskie Archiwum Państwowe ma 70 lat. W Studenckim Centrum Kultury odbyła się dziś (6.12) gala z tej okazji. Siedem dekad funkcjonowania placówki zaprezentowano… » więcej 2023-12-06, godz. 16:30 Kolejny etap naboru w ramach budżetu obywatelskiego Nysy. Jakie projekty zakwalifikowano? Dwa projekty: modernizacja boiska wielofunkcyjnego przy ul. Poznańskiej oraz oświetlenie wsi Jędrzychów przeszły do dalszego etapu naboru do budżetu obywatelskiego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »