Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-01-02, 16:30 Autor: Daria Placek

Nowe tablice będą wyznaczały granice miasta. Nie ma decyzji w sprawie tablic dwujęzycznych

Tablice dwujęzyczne © (fot. Mariusz Jarzombek)
Tablice dwujęzyczne © (fot. Mariusz Jarzombek)
Opole dosłownie poszerza swoje granice - ratusz przystąpił do montażu tablic wyznaczających teren powiększonego miasta. Jak poinformował wiceprezydent Mirosław Pietrucha, demontowane są natomiast te z nazwami miejscowości włączonych do stolicy regionu.
- Tam, gdzie znikały te tablice dotychczasowe w weekend to raczej była to spontaniczna działalność mieszkańców albo też po prostu kogoś, kto miał własne powody, by je zdjąć. My po zdemontowaniu tych tablic przekażemy je właścicielom, czyli władzom gmin, a jeżeli to jest znakowanie dróg powiatowych, to zwrócimy je Zarządowi Dróg Powiatowych - wyjaśnia.

Zgodnie z prawem znikną także tablice dwujęzyczne z nazwami sołectw. Prezydent Arkadiusz Wiśniewski tłumaczy, że w ich miejsce mogłyby stanąć dwujęzyczne tablice informacyjne, ale nie chce dziś rozstrzygać, czy rzeczywiście wkrótce się one pojawią.

- Myślę, że tablice dwujęzyczne to są rzeczy, które mogą budzić konflikt, więc proponuję, by odłożyć te rozstrzygnięcia na okres późniejszy, żeby kolejnych obszarów problemowych nie wprowadzać do negocjacji. Porozumienie się w tej sprawie z mieszkańcami też jest dobrym pomysłem, ale poczekajmy jeszcze z decyzjami - zaznacza.

Proces oznaczania granic miasta może potrwać kilka tygodni.
Mirosław Pietrucha
Arkadiusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2019-01-18, godz. 19:45 Przedstawiciele Kościołów modlą się o jedność Chrześcijan Rozpoczął się Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Wydarzenie inauguruje msza z homilią ekumeniczną w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Op ... » więcej 2019-01-18, godz. 19:30 Problem z kartą wędkarską, czyli po co potrzebne zaświadczenie, skoro ważniejsza jest karta [INTERWENCJA] Wędkarze, którzy zdali egzamin na kartę przed końcem stycznia 1997 roku muszą wymienić ten dokument na nowy. Według ministerstwa rolnictwa aby to zrobić należ ... » więcej 2019-01-18, godz. 18:09 Powiatowi radni PiS w Prudniku uważają, że opozycji należy się większość miejsc w komisji rewizyjnej rady powiatu Rządząca koalicja utrudnia opozycji funkcje kontrolne w powiecie prudnickim. Tak twierdzą radni Prawa i Sprawiedliwości, którzy są w mniejszości. Chodzi o skł ... » więcej 2019-01-18, godz. 18:00 Seniorzy z Reńskiej Wsi mają wreszcie swój dom dziennego pobytu Seniorzy z Reńskiej Wsi od dzisiaj (18.01) oficjalnie mogą korzystać z domu dziennego pobytu, który powstał w dawnych salkach katechetycznych. Dzięki rządowej ... » więcej 2019-01-18, godz. 17:04 Trwa śledztwo w sprawie rektora Politechniki Opolskiej. Policja zabezpieczyła dokument i dysk twardy Funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Opolu na polecenie prokuratora pojawili się wczoraj (17.01) na Politechnice Opolskiej. Jak informuje Stanisław Bar ... » więcej 2019-01-18, godz. 17:00 Wyszedł z DPS... bo mu się nie podobało. Szukali go strażacy i policjanci Ponad 50 osób poszukiwało 55-letniego mężczyzny, który wyszedł z Domu Pomocy Społecznej w Leśnicy. Strażacy i policjanci przeczesywali okoliczne lasy i pola. ... » więcej 2019-01-18, godz. 16:52 Płonie stolarnia w Dąbrówce Łubniańskiej Dziewięć zastępów straży pożarnej gasi pożar stolarni w miejscowości Dąbrówka Łubniańska w powiecie opolskim. » więcej 2019-01-18, godz. 16:15 W Byczynie wraca temat pieniędzy na renowację murów. "Sami zajmujemy się rzeczami doraźnymi" Gmina Byczyna kolejny raz będzie walczyć o dofinansowanie na renowację średniowiecznych murów. Były burmistrz Robert Świerczek zapowiadał pozyskanie dotacji, ... » więcej 2019-01-18, godz. 15:49 Oszuści znów w natarciu. Tym razem podają się za funkcjonariuszy CBŚ Po raz kolejny mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla odbierają telefony od oszustów, podających się za policjantów z CBŚ. » więcej 2019-01-18, godz. 15:00 Kreatywnie, na sportowo i z pełną kulturą – tak zapowiadają się ferie zimowe w Opolu Urząd Miasta wraz z jednostkami miejskimi przygotował program dla dzieci i młodzieży. Ferie zimowe w województwie opolskim rozpoczną się w przyszły (28.01) po ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »