Radio Opole » Wiadomości z regionu
2017-01-02, 16:30 Autor: Daria Placek

Nowe tablice będą wyznaczały granice miasta. Nie ma decyzji w sprawie tablic dwujęzycznych

Tablice dwujęzyczne © (fot. Mariusz Jarzombek)
Tablice dwujęzyczne © (fot. Mariusz Jarzombek)
Opole dosłownie poszerza swoje granice - ratusz przystąpił do montażu tablic wyznaczających teren powiększonego miasta. Jak poinformował wiceprezydent Mirosław Pietrucha, demontowane są natomiast te z nazwami miejscowości włączonych do stolicy regionu.
- Tam, gdzie znikały te tablice dotychczasowe w weekend to raczej była to spontaniczna działalność mieszkańców albo też po prostu kogoś, kto miał własne powody, by je zdjąć. My po zdemontowaniu tych tablic przekażemy je właścicielom, czyli władzom gmin, a jeżeli to jest znakowanie dróg powiatowych, to zwrócimy je Zarządowi Dróg Powiatowych - wyjaśnia.

Zgodnie z prawem znikną także tablice dwujęzyczne z nazwami sołectw. Prezydent Arkadiusz Wiśniewski tłumaczy, że w ich miejsce mogłyby stanąć dwujęzyczne tablice informacyjne, ale nie chce dziś rozstrzygać, czy rzeczywiście wkrótce się one pojawią.

- Myślę, że tablice dwujęzyczne to są rzeczy, które mogą budzić konflikt, więc proponuję, by odłożyć te rozstrzygnięcia na okres późniejszy, żeby kolejnych obszarów problemowych nie wprowadzać do negocjacji. Porozumienie się w tej sprawie z mieszkańcami też jest dobrym pomysłem, ale poczekajmy jeszcze z decyzjami - zaznacza.

Proces oznaczania granic miasta może potrwać kilka tygodni.
Mirosław Pietrucha
Arkadiusz Wiśniewski

Wiadomości z regionu

2018-11-15, godz. 23:35 Pożar stodoły w Biestrzynniku. Nie żyje mężczyzna Trwa dogaszanie pożaru w Biestrzynniku, w powiecie opolskim. Opolska straż pożarna potwierdza ofiarę śmiertelną, jest to mężczyzna, jego tożsamość ustala poli ... » więcej 2018-11-15, godz. 21:55 Kolizja na tzw. ślimaku na ul. Niemodlińskiej w Opolu Doszło tam do zdarzenia z udziałem dwóch samochodów osobowych. » więcej 2018-11-15, godz. 19:30 Prudniccy seniorzy zdobyli uprawnienia mediatorów. "Chcę pomagać ludziom" 12 seniorów z Prudnika uzyskało uprawnienia mediatorów. Dzięki temu łatwiej będzie w tym regionie uzyskać pomoc w konfliktowych sytuacjach. Nowi mediatorzy pr ... » więcej 2018-11-15, godz. 19:00 Nowy burmistrz Prudnika chce współpracować z radnymi, ale bez wchodzenia w koalicje Partyjne koalicje w radzie miejskiej Prudnika wyklucza burmistrz elekt Grzegorz Zawiślak. Nie ułatwi mu to sprawowania urzędu. Jego komitet wyborczy Prudnicza ... » więcej 2018-11-15, godz. 18:31 Koalicja w województwie pozostaje bez zmian. Pytanie dla kogo z PSL "stołek" w zarządzie jest otwarte Koalicja sejmiku województwa opolskiego zawarta. Tworzą ją Koalicja Obywatelska, Mniejszość Niemiecka oraz Polskie Stronnictwo Ludowe. Za nami podpisanie poro ... » więcej 2018-11-15, godz. 18:30 Senat Uniwersytetu Opolskiego jest za połączeniem z Państwową Medyczną Wyższą Szkołą Zawodową w Opolu. Uchwała przyjęta Senat Uniwersytetu Opolskiego przyjął uchwałę o połączeniu uczelni z Państwową Medyczną Wyższą Szkołą Zawodową w Opolu. Ostateczną decyzję w sprawie fuzji pod ... » więcej 2018-11-15, godz. 16:35 Idzie nowe. Od grudnia e-zwolnienia zastąpią tradycyjne L4 128 tysięcy e-zwolnień wystawili opolscy lekarze przez 10 miesięcy tego roku. Trzy razy więcej druków medycy z naszego województwa wydali w formie papierowej. ... » więcej 2018-11-15, godz. 16:30 "Poczta kolejowa" historycznym akcentem na 150. rocznicę uruchomienia linii Oleśnica - Namysłów - Kluczbork Pociąg odjechał z Oleśnicy o godzinie 9.23, a dokładnie o 10.40 na stację kolejową w Kluczborku wjechała już 'Poczta kolejowa' wypakowana po brzegi listami i ... » więcej 2018-11-15, godz. 15:37 Oddając krew służą ojczyźnie. Uhonorowano stu dawców krwi Oddali razem ponad 4700 litrów krwi. 100 honorowych dawców krwi otrzymało odznaki za zasługi dla zdrowia narodu. Wręczono je podczas uroczystej gali w Narodow ... » więcej 2018-11-15, godz. 14:55 Atak na dziecko w powiecie strzeleckim, sprawca został zatrzymany. "Jest znany w okolicy" [NOWE INFORMACJE] Do zdarzenia doszło po godzinie 10.00. Jak informuje Paulina Porada ze strzeleckiej policji 36-letni mężczyzna wtargnął do przypadkowego domu w jednej z miejs ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »