Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-12-17, 21:00 Autor: Sławomir Kieler

II Kiermasz Bożonarodzeniowy w Muzeum Wsi Opolskiej. Zwiedzanie i zakupy razem

Kiermasz Bożonarodzeniowy w Muzeum Wsi Opolskiej [fot. Sławek Kieler]
Kiermasz Bożonarodzeniowy w Muzeum Wsi Opolskiej [fot. Sławek Kieler]
Opolanie całymi rodzinami odwiedzali w sobotę (17.12) skansen w Bierkowicach, uczestnicząc w zorganizowanym już po raz drugi Kiermaszu Bożonarodzeniowym.
Atrakcji dla wszystkich chętnych - niezależnie od wieku - nie brakowało. Najmłodsi mogli między innymi zobaczyć żywą szopkę a także uczestniczyć w warsztatach plastycznych, zdobienia pierników, czy wykonywania kartek świątecznych. Natomiast dorośli mieli okazję zobaczyć tradycyjne świąteczne wystroje w tym - między innymi - stoły wigilijne: kresowy i śląski. Wśród uczestników kiermaszu, było sporo stałych bywalców skansenu w Bierkowicach.

- Staramy się przyjeżdżać tu co najmniej kilka razy w roku i zawsze nam się tu podoba. Co prawda na Kiermaszu Bożonarodzeniowym jesteśmy pierwszy raz, bo poprzednio nie mieliśmy okazji, ale w tym roku bardzo chcieliśmy przyjechać, pokazać dzieciom tradycje, które były kiedyś - mówi jeden z odwiedzających.

Podczas kiermaszu można było kupić wyroby kulinarne, a także dekoracje świąteczne i rękodzieło ludowe i artystyczne. Zwiedzającym udostępniono również szereg obiektów zabytkowych m.in. kuźnię z Ziemiełowic, kościół z Gręboszowa i zagrodę "młyńską".
Zwiedzający skansen w Bierkowicach o Kiermaszu Bożonarodzeniowym.

Wiadomości z regionu

2020-01-27, godz. 20:40 Prudnik: zlikwidują szkoły, bo nie mają uczniów oraz nauczycieli Z zamiarem likwidacji trzech szkół średnich w Prudniku wystąpi tamtejsze starostwo. Nie ucierpią na tym uczniowie oraz nauczyciele. Placówki te od kilkunastu lat… » więcej 2020-01-27, godz. 20:07 "Konsolidacja UO i PMWSZ najbardziej pożądanym rozwiązaniem". Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego zachęca do połączenia… - Chcemy ustalić harmonogram działań dojścia do połączenia Uniwersytetu Opolskiego i Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu - powiedziała Anna Budzanowska… » więcej 2020-01-27, godz. 20:00 Wiosną będzie zbyt mało wody w przyrodzie. Przyczyny? Brak śniegu, mało deszczu i wysoka temperatura - Wiosenny deficyt wody jest praktycznie pewny - tak ocenia obecną sytuację hydrologiczną dr Mariusz Głowacki z Katedry Ochrony Powierzchni Ziemi Uniwersytetu… » więcej 2020-01-27, godz. 17:34 Uwaga pacjenci! Opolski NFZ zmienia adres Opolski oddział NFZ - w nowej siedzibie. Fundusz przenosi się z ulicy Głogowskiej w Opolu do biurowca przy ulicy Ozimskiej 72a. Nie oznacza to jednak, że swoich… » więcej 2020-01-27, godz. 17:10 Zabójstwa noworodków w Ciecierzynie. Biegli uznali, że matka Aleksandra J. była poczytalna Miała zabić czwórkę swoich nowo narodzonych dzieci, biegli uznali, że była wtedy poczytalna. Trwa proces Aleksandry J. oskarżonej o zabójstwo noworodków. Przypomnijmy… » więcej 2020-01-27, godz. 17:05 Przeżył piekło obozu Auschwitz-Birkenau. Grzegorz Tomaszewski uciekł z krematorium i przetrwał eksperymenty doktora Me… W Oświęcimiu trwają centralne uroczystości 75. rocznicy wyzwolenia niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz-Birkenau. Biorą w nich udział… » więcej 2020-01-27, godz. 17:03 Opole ponownie będzie miało dwa kąpieliska w sezonie letnim. Będą poszerzone plaże i dodatkowe miejsca grillowe Bolko i Malina, podobnie jak ubiegłym roku, mają pełnić funkcję dwóch kąpielisk w Opolu w sezonie wakacyjnym. Silesia nadal będzie akwenem niedostępnym dla pływających… » więcej 2020-01-27, godz. 16:45 Pierwsze przypadki koronawirusa w Europie. Czy Opolanie powinni być zaniepokojeni? Koronawirus zabił w Chinach 80 osób, a liczba zakażonych rośnie. Czy w sytuacji otwartego ruchu turystycznego między Polską a Chinami i wymiany studentów nam również… » więcej 2020-01-27, godz. 16:15 Nyski PKS otrzymał 7 nowych autobusów. Pojazdy znacząco odmłodzą flotę przewoźnika 7 nowych autobusów o napędzie spalinowym zasiliło dziś (27.01) flotę nyskiego PKS-u. Już za kilka dni będzie można je zobaczyć na drogach powiatu. » więcej 2020-01-27, godz. 15:56 W Opolu powstało biuro poselskie wiceministra Marcina Ociepy. "To będzie sztab do realizacji zobowiązań wyborczych" Poseł Marcin Ociepa, który do sejmu dostał się ostatniego miejsca na liście PiS i został sekretarzem stanu w resorcie MON, otworzył swoje pierwsze biuro poselskie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »