Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-12-17, 21:00 Autor: Sławomir Kieler

II Kiermasz Bożonarodzeniowy w Muzeum Wsi Opolskiej. Zwiedzanie i zakupy razem

Kiermasz Bożonarodzeniowy w Muzeum Wsi Opolskiej [fot. Sławek Kieler]
Kiermasz Bożonarodzeniowy w Muzeum Wsi Opolskiej [fot. Sławek Kieler]
Opolanie całymi rodzinami odwiedzali w sobotę (17.12) skansen w Bierkowicach, uczestnicząc w zorganizowanym już po raz drugi Kiermaszu Bożonarodzeniowym.
Atrakcji dla wszystkich chętnych - niezależnie od wieku - nie brakowało. Najmłodsi mogli między innymi zobaczyć żywą szopkę a także uczestniczyć w warsztatach plastycznych, zdobienia pierników, czy wykonywania kartek świątecznych. Natomiast dorośli mieli okazję zobaczyć tradycyjne świąteczne wystroje w tym - między innymi - stoły wigilijne: kresowy i śląski. Wśród uczestników kiermaszu, było sporo stałych bywalców skansenu w Bierkowicach.

- Staramy się przyjeżdżać tu co najmniej kilka razy w roku i zawsze nam się tu podoba. Co prawda na Kiermaszu Bożonarodzeniowym jesteśmy pierwszy raz, bo poprzednio nie mieliśmy okazji, ale w tym roku bardzo chcieliśmy przyjechać, pokazać dzieciom tradycje, które były kiedyś - mówi jeden z odwiedzających.

Podczas kiermaszu można było kupić wyroby kulinarne, a także dekoracje świąteczne i rękodzieło ludowe i artystyczne. Zwiedzającym udostępniono również szereg obiektów zabytkowych m.in. kuźnię z Ziemiełowic, kościół z Gręboszowa i zagrodę "młyńską".
Zwiedzający skansen w Bierkowicach o Kiermaszu Bożonarodzeniowym.

Wiadomości z regionu

2019-01-16, godz. 17:11 Bus przygniótł mężczyznę. Do zdarzenia doszło podczas wymiany kół Cztery zastępy straży pożarnej pomagały w wyciągnięciu mężczyzny, który został przygnieciony przez busa. Do zdarzenia doszło na ulicy Szczęśliwej w Opolu tuż ... » więcej 2019-01-16, godz. 17:00 Bartosz Kurek honorowym obywatelem Nysy. "Na dzisiaj tytuł nie mógł trafić do nikogo innego" Mistrz Europy i świata w siatkówce, a także dwukrotny olimpijczyk, Bartosz Kurek, został honorowym obywatelem Nysy. Decyzję o przyznaniu tytułu podjęli podcza ... » więcej 2019-01-16, godz. 16:43 I Ekumeniczne Polsko-Rumuńskie Sympozjum Liturgiczne w Opolu Za nami I Ekumeniczne Opolskie Sympozjum Liturgiczne pod hasłem 'Duch Święty w misteriach Kościoła'. Odbyło się ono na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opol ... » więcej 2019-01-16, godz. 15:10 Lekarze USK w Opolu ratują 50-latka z głębokiej hipotermii. Dzisiaj odłączają go od aparatury Mężczyzna trafił na OIOM Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w poniedziałek, gdy temperatura jego ciała spadła do 22 stopni, a serce pracowało tylko pod spe ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:31 Okradli kiosk i salonik prasowy. Dwóm mężczyznom grozi do 10 lat więzienia Prudniccy policjanci z wydziału kryminalnego, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 21 lat, którzy podejrzani są o napad na kiosk i salonik prasowy w Prudnik ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:00 Czwartek dniem żałoby w Opolu. Opolanie wstrząśnięci wydarzeniami w Gdańsku Prezydent Arkadiusz Wiśniewski wydał stosowne rozporządzenie w tej sprawie. Początkowo żałoba miała obowiązywać w środę, ale data została zmieniona. » więcej 2019-01-16, godz. 13:43 Nysanin, który w Internecie namawiał do przestępstw i nienawiści, usłyszał zarzuty Publiczne pochwalanie i nawoływanie do popełnienia przestępstw oraz stosowanie gróźb wobec grupy osób, z uwagi na ich przynależność polityczną. Takie zarzuty ... » więcej 2019-01-16, godz. 12:01 Materiał wybuchowy zniszczył bankomat w Tułowicach. Trwa policyjne dochodzenie W nocy włamano się do jednego z bankomatów w Tułowicach. Do zdarzenia doszło na terenie jednego z dyskontów. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że sprawcy z ... » więcej 2019-01-16, godz. 12:00 47 milionów złotych na ścieżki rowerowe w powiecie opolskim Za 47 milionów złotych powstaną w powiecie opolskim ścieżki rowerowe. Inwestycję prowadzi powiat opolski, a znaczną część pieniędzy - prawie 39 mln złotych - ... » więcej 2019-01-16, godz. 11:23 Szpital w Kędzierzynie-Koźlu przejmuje ratownictwo medyczne. Trzeba będzie kupić lub pożyczyć karetki Od 1 kwietnia to szpital, a nie prywatna firma, będzie odpowiadać za organizację ratownictwa medycznego. Oznacza to, że lecznice będą musiały wynająć lub kupi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »