Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-12-09, 17:30 Autor: Monika Pawłowska

Aglomeracja Opolska osiągnęła najlepszy wynik w kraju. Podsumowuje 2016 rok

Konferencja prasowa podsumowująca rok działalności Aglomeracji Opolskiej [fot. Monika Pawłowska]
Konferencja prasowa podsumowująca rok działalności Aglomeracji Opolskiej [fot. Monika Pawłowska]
Stowarzyszenie Aglomeracja Opolska podsumowało działalność w kończącym się roku. Jest najlepszym ZIT w kraju.
Przewodniczący zarządu prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski podkreśla, że jeżeli chodzi o poziom podpisanych umów i wydatkowania pieniędzy nasza aglomeracja jest najlepsza spośród wszystkich szesnastu działających w kraju tzw. Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT).

- Aglomeracja Opolska jest też jedyną tego typu organizacją, która nie jest objęta tzw. procedurą naprawczą. W 15 województwach mają problemy i negocjują z Ministerstwem Rozwoju. Jeżeli chodzi o nasze województwo to jesteśmy absolutnymi liderami - tłumaczy.

Piotr Dancewicz, dyrektor biura Aglomeracj Opolskiej zaznacza, że praca idzie pełną parą, dlatego udało się osiągnąć bardzo dobry wynik.

- Wdrożyliśmy 31% dostępnej alokacji w ramach instrumentu ZIT, czyli tuż przed kontraktacją lub zakontraktowane rozstrzygnięte konkursy. Natomiast jak jest dobrze, to są oczekiwania, żeby było jeszcze lepiej i w perspektywie 2017 roku mamy osiągnąć 38% wykonania - wyjaśnia.

Na razie największym beneficjentem aglomeracji jest Opole. - Do tej pory pozyskaliśmy 78 milionów złotych dofinansowania, a projekty, które będą realizowane są warte prawie 95 milionów złotych - dodaje prezydent Wiśniewski.

- To są zarówno projekty twarde, jak i miękkie. Jest to kluczowy projekt, czyli remont mostu na ulicy Niemodlińskiej, a także projekty związane z doszkalaniem i kształceniem zawodowym na różnych poziomach. Jesteśmy też jedną z gmin, które dostały środki na działania związane z ochroną dziedzictwa - informuje.

W przyszłym roku zaplanowano sześć naborów. Będą one związane ze strategiami niskoemisyjnymi, efektywnością energetyczną budynków publicznych, wsparciem edukacji przedszkolnej, kształceniem zawodowym i ogólnym, a także przygotowaniem terenów inwestycyjnych w Aglomeracji Opolskiej.
Arkadiusz Wiśniewski cz.1
Piotr Dancewicz
Arkadiusz Wiśniewski cz.2

Wiadomości z regionu

2018-07-19, godz. 20:47 Czy głubczyckiemu PKS-owi grozi bankructwo? Powiatowi radni PiS mają wątpliwości co do zarządzania spółką Zbyt niskie płace pracowników, a wysokie rady nadzorczej. Utrzymywanie nierentownych kursów i sprzedaż w 2017 dwóch autokarów za 3.300 złotych netto. Powiatow ... » więcej 2018-07-19, godz. 20:30 Stracił dolary i portfel. Zguby odzyskał dzięki uczciwości mieszkanek Namysłowa 600 dolarów amerykańskich, karty kredytowe, portfel oraz paszport stracił 46-letni rockman z Ukrainy, który w miniony weekend bawił się w Namysłowie na jednej ... » więcej 2018-07-19, godz. 20:00 Prudnik: rosną szeregi związku Solidarność Lucyna Mastyga została wybrana nową szefową prudnickiej Solidarności. Przez 16 lat tamtejszym strukturom tego związku zawodowego przewodziła Waleria Dąbrowska ... » więcej 2018-07-19, godz. 19:25 Wspólna akcja policji i KAS. W powiecie brzeskim zamknięto dwa nielegalne salony gier Dziewięć nielegalnych automatów w dwóch salonach gier zabezpieczyli funkcjonariusze Urzędu Celno-Skarbowego i Komendy Powiatowej Policji w Brzegu. Po eksperym ... » więcej 2018-07-19, godz. 18:15 Wybór dyrektorki przedszkola w Kędzierzynie-Koźlu nieważny - tak stwierdził wojewoda Konkurs na stanowisko dyrektorki przedszkola numer 17 w Kędzierzynie-Koźlu jest nieważny. Tak stwierdził wojewoda opolski wydając rozstrzygnięcie nadzorcze. » więcej 2018-07-19, godz. 17:34 Poważny wypadek w fabryce pod Strzelcami Opolskimi Po godzinie 14:00 służby ratunkowe zostały powiadomione o wypadku, do którego doszło na terenie zakładów Kronospan. Kobieta spadła z podestu z wysokości około ... » więcej 2018-07-19, godz. 16:45 Bakterie coli w wodzie w Ozimku. Na miejscu jest beczkowóz, sytuacja może potrwać nawet do soboty Woda z ujęcia przy ulicy Częstochowskiej w Ozimku jest niezdatna do picia i kąpieli. Jak wykazały badania Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w w ... » więcej 2018-07-19, godz. 16:30 Kolejne miliony dla szpitala w Kędzierzynie-Koźlu Ponad 9 milionów złotych z pieniędzy unijnych przez Regionalny Program Operacyjny otrzyma szpital w Kędzierzynie-Koźlu. Dzięki temu wyremontowane i doposażone ... » więcej 2018-07-19, godz. 15:37 Młody bocian wypadł z gniazda w Zubrzycach. Trafi do Leśnego Pogotowia Młody bocian wypadł z gniazda w Zubrzycach w powiecie głubczyckim. Na miejsce z interwencją przyjechali strażacy oraz straż miejska z Głubczyc. » więcej 2018-07-19, godz. 14:29 Prudnik: sprawca miał znaczne ilości środków odurzających Do 10 lat więzienia grozi mieszkańcowi Prudnika. 27-letniemu mężczyźnie przedstawiono zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających. W jego mieszkani ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »