Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-12-02, 12:00 Autor: Kamila Gal-Skorupa

Teren dawnego Zamku Górnego w Opolu zostanie zrewitalizowany

Projekt rewitalizacji Zamku Górnego [fot. UM w Opolu]
Projekt rewitalizacji Zamku Górnego [fot. UM w Opolu]
Projekt rewitalizacji Zamku Górnego [fot. UM w Opolu]
Projekt rewitalizacji Zamku Górnego [fot. UM w Opolu]
Projekt rewitalizacji Zamku Górnego [fot. UM w Opolu]
Projekt rewitalizacji Zamku Górnego [fot. UM w Opolu]
Most zwodzony, pomnik Władysława Opolczyka i zielony skwer - to pomysły na rewitalizację tzw. Zamku Górnego położonego przy Wzgórzu Uniwersyteckim w Opolu. Miasto otrzymało na ten cel trzymilionową dotację z Unii Europejskiej.
- Zbudujemy most zwodzony, który będzie przebiegać nad ulicami Władysława Opolczyka i Sienkiewicza. Powstanie tam także taras widokowy - mówi Arkadiusz Wiśniewski, prezydent Opola. - Na zapleczu Collegium Minus powstaną miejsca parkingowe. W ramach projektu zrobimy też schody na górce i wieżę. Jest to element ochrony dziedzictwa kulturowego Opola. W wieku XVII i XVIII w tamtym miejscu przebiegały mury miejskie – wyjaśnia.

- Rewitalizacja Zamku Górnego będzie świetnie uzupełniała przebudowę placu Kopernika, wpisze się też w obchody 800-lecia Opola - twierdzi prezydent Opola. - Powstanie tam też sporo terenów zielonych i elementów małej architektury. Będę rozmawiał z architektem miejskim i konserwatorem zabytków o tym, żeby postawić na zielonym skwerze pomnik Władysława Opolczyka. Takiego miejsca w Opolu nie mamy, a warto upamiętnić tę postać – dodaje.

Ratusz zapewnia, że prace renowacyjne powinny zakończyć się do końca przyszłego roku.
Arkadiusz Wisniewski 1
Arkadiusz Wisniewski 2

Wiadomości z regionu

2022-12-06, godz. 15:26 Mikołaj spotkał się z ukraińskimi dziećmi w Opolu [ZDJĘCIA] Święty mikołaj pamięta dzisiaj o wszystkich dzieciach, także tych, które do naszego województwa przyjechały po wybuchu wojny w Ukrainie. Spotkanie dla… » więcej 2022-12-06, godz. 14:39 Mikołaje na motocyklach rozdają prezenty najmłodszym mieszkańcom Kędzierzyna-Koźla Już po raz 17. motocykliści w Kędzierzynie-Koźlu przygotowali mikołajkową akcję rozdawania prezentów dla najmłodszych mieszkańców miasta. Członkowie… » więcej 2022-12-06, godz. 14:15 ECO dostarczy ciepło do mieszkańców Czarnowąs oraz Dobrzenia Wielkiego. Trzeba podpisać nowe umowy ECO będzie od 1 stycznia nowym sprzedawcą ciepła dla mieszkańców opolskiej dzielnicy Czarnowąsy oraz w gminie Dobrzeń Wielki, pod warunkiem uzyskania stosownych… » więcej 2022-12-06, godz. 14:12 Opole: Izba Administracji Skarbowej zmieniła lokalizację. Przeniosła się do CUP Opolska Izba Administracji Skarbowej ma nową siedzibę. Przeniosła się do jednego z budynków nowo powstałego Centrum Usług Publicznych przy ulicy Pileckiego… » więcej 2022-12-06, godz. 13:25 Śmiertelne potrącenie pieszej w Brzegu Tragedia na ul. Słowackiego w Brzegu. Dziś (06.12) przed południem na jednej z dróg osiedlowych doszło do potrącenia pieszej przez samochód dostawczy. » więcej 2022-12-06, godz. 13:00 Św. Mikołaj zawitał do najmłodszych pacjentów w USK w Opolu Były uśmiechy na twarzach, ale też zaskoczenie i radość w oczach. Najmłodszych pacjentów z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu odwiedził dziś… » więcej 2022-12-06, godz. 12:30 Opole: rondo na styku Witosa z aleją Solidarności jest już przejezdne Bardzo dobra informacja dla kierowców z Opola. Zakończyła się budowa ronda na styku Witosa z aleją Solidarności, tuż przy Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym… » więcej 2022-12-06, godz. 11:20 Nowa metoda w chirurgii otyłości. Pionierski zabieg wykonano w Opolu Pierwszy w Polsce zabieg założenia tzw. bariclipa na żołądek przeprowadzono w szpitalu MSWiA w Opolu. To najnowsza, praktykowana do tej pory jedynie w Belgii… » więcej 2022-12-06, godz. 11:10 Fałszywi gazownicy w Brzegu. Senior stracił 40 tys. złotych Ponad 40 tys. złotych stracił 85-letni mieszkaniec Brzegu oszukany przez fałszywych kontrolerów instalacji gazowej. Do tego zdarzenia doszło wczoraj (5.1… » więcej 2022-12-06, godz. 09:45 Ireneusz Jaki w Radiu Opole: "Czuję się nękany. To przestaje być śmieszne" - Nie udało im się mnie zawiesić, to próbowali mnie odwołać, ale to też się nie udało. Nadal pełnię funkcję prezesa Wodociągów i Kanalizacji - tak… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »