Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-11-24, 21:15 Autor: Monika Pawłowska

Całe Opole podzielone na dzielnice. Jednostki dostaną więcej pieniędzy

I Festiwal Dzielnic w Opolu [fot. Monika Antczak]
I Festiwal Dzielnic w Opolu [fot. Monika Antczak]
Konferencja prasowa dotycząca zmian związanych z dzielnicami w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Konferencja prasowa dotycząca zmian związanych z dzielnicami w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Blisko 3 miliony złotych przeznaczy Opole w przyszłym roku na zadania inwestycyjno-remontowe we wszystkich dzielnicach. Rada miasta zatwierdziła zmiany zasad finansowania jednostek pomocniczych.
- Zlikwidowane zostaną także dysproporcje budżetowe, które do tej pory między dzielnicami były spore - mówi Marcin Ociepa, przewodniczący Rady Miasta Opola.

- Wprowadzone zostaną dwa rozwiązania. Nie mniej niż 20 tysięcy złotych i nie więcej niż 40 tysięcy złotych na zadania bieżące, które będą naliczane według przelicznika 10 złotych na jednego mieszkańca. W uchwałę wpisano wreszcie także, że na każdą dzielnicę przeznaczy się co roku nie mniej niż 100 tysięcy złotych na zgłaszane przez nich zadania inwestycyjno-remontowe - wyjaśnia.

10 przyłączonych do Opola sołectw w nowym roku stanie się dzielnicami. Nowe dzielnice powstaną także na tych terenach miasta, gdzie jeszcze ich nie ma. W sumie Opole będzie miało 29 dzielnic. - Tak podzieliliśmy miasto, że poszczególne obszary tworzą całość - mówi Łukasz Sowada, wiceprzewodniczący komisji doraźnej i radny Opola.

- W przyszłym roku mamy zamiar, aby takie rady dzielnic utworzyć na terenie całego miasta, także na dużych osiedlach jak osiedle Armii Krajowej. Ponadto zamierzamy z rady dzielnicy Wójtowa Wieś-Szczepanowice wyłączyć osiedle Dambonia, które w naturalny sposób powinno być odrębną radą dzielnicy - tłumaczy.

Ponadto diety dla przewodniczących rad dzielnic wzrosną z 200 do 300 złotych miesięcznie.

Dodajmy, że uchwały w tych sprawach zostały podjęte jednogłośnie, a zmiany zostały wypracowane przez komisję, w której skład wchodzili przedstawiciele wszystkich klubów oraz dzielnic.
Marcin Ociepa
Łukasz Sowada

Wiadomości z regionu

2019-10-19, godz. 14:19 Siatkarskie muzeum "Volley Bajka". Srebrny jubileusz Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle [ZDJĘCIA] Otwarciem siatkarskiego muzeum 'Volley Bajka' rozpoczęły się dzisiejsze obchody jubileuszu 25-lecia Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Dla fanów ośmiokrotneg ... » więcej 2019-10-19, godz. 13:07 Książki fotograficzne i ich autorzy. Weekend pod znakiem 9. Opolskiego Festiwalu Fotografii Otwarcie wystawy książek fotograficznych i spotkania z ich twórcami - ten weekend to obfituje w wydarzenia w ramach trwającego w stolicy regionu 9. Opolskiego ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:55 Wszechpolacy porządkują cmentarz przy Niemodlińskiej. "Gdy Opole było częścią Niemiec, grzebano tu Polaków" Członkowie Młodzieży Wszechpolskiej już po raz kolejny porządkują (19.10) cmentarz przy ulicy Niemodlińskiej w Opolu. Oprócz grabienia liści czy przycinania g ... » więcej 2019-10-19, godz. 12:12 Pustułki, szczygły, kosy, szpaki. W Opolu-Półwsi trwa Opolski Spacer Ornitologiczny Już po raz szósty w tym roku miłośnicy dzikich ptaków wybrali się na Opolski Spacer Ornitologiczny. Tym razem skrzydlatych mieszkańców miasta wypatrują na ter ... » więcej 2019-10-19, godz. 10:45 Wszystko o wolontariacie. W Opolu rozpoczyna się (19.10) Festiwal Wolontariatu IMPULS Opolskie Centrum Wolontariatu „Iskra” daje dziś szansę, by spróbować swoich sił jako wolontariusz. » więcej 2019-10-19, godz. 09:37 Wypadek na trasie Nysa - Prudnik W Niemysłowicach, na DK41, terenowe BMW wypadło z drogi, dachowało i wpadło do rowu. » więcej 2019-10-19, godz. 08:30 Prudnik: wysłużone auta jednostek OSP wymagają pilnej wymiany OSP Moszczanka będzie miała nowe średnie auto gaśnicze. Tamtejsi strażacy przeprowadzili na ten cel publiczną zbiórkę pieniędzy. » więcej 2019-10-19, godz. 07:27 Prokuratura skierowała akt oskarżenia wobec trzech napastników z Grodkowa. Bili i kradli, by mieć pieniądze na alkohol Do 12 lat za kratkami może spędzić trzech mieszkańców Grodkowa, którzy napadli w miejscowym parku na dwójkę rowerzystów i ukradli im telefony. Skradziony sprz ... » więcej 2019-10-18, godz. 21:30 Festiwal Impuls pokaże, jak działa wolontariat w praktyce Rozpalą chęć działania i pomagania, a przy tym pokażą jak funkcjonuje wolontariat w praktyce. W ramach Festiwalu Wolontariatu Impuls opolanie będą mogli dzisi ... » więcej 2019-10-18, godz. 20:45 Opolanie wybierają radnych dzielnicowych Ruszyło głosowanie na członków rad dzielnic Opola. Tym razem aby zachęcić do udziału w głosowaniu miasto wprowadziło zmiany. Wystarczy wejść na stronę interne ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »