Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-11-23, 15:00 Autor: Monika Pawłowska

Stok do snowtubingu będzie jedną z atrakcji Jarmarku Bożonarodzeniowego w Opolu

Taki stok stanie na opolskim rynku z okazji Jarmarku Bożonarodzeniowego [UM Opole]
Taki stok stanie na opolskim rynku z okazji Jarmarku Bożonarodzeniowego [UM Opole]
Przygotowania do Jarmarku Bożonarodzeniowego w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Przygotowania do Jarmarku Bożonarodzeniowego w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Przygotowania do Jarmarku Bożonarodzeniowego w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Przygotowania do Jarmarku Bożonarodzeniowego w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Wysoki na siedem metrów stok stanie na opolskim rynku. Będzie to jedna z nowych atrakcji podczas tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Opolu, który ruszy 2 grudnia.
- Podstawą jarmarku będą zlokalizowane wokół ratusza tradycyjne domki handlowe, w których będziemy gościć ponad pięćdziesięciu wystawców - informuje Łukasz Śmierciak, naczelnik wydziału promocji opolskiego urzędy miasta.

Nie zabraknie również zupełnie innych atrakcji. - Na rynku powstanie chyba jedyny na Opolszczyźnie, a na pewno w centrum Opola sztuczny stok do jazdy na pontonach. Ta ponad trzydziestometrowa atrakcja będzie nieodpłatnie dostępna dla mieszkańców przez cały czas trwania jarmarku. Dodatkowo za symboliczną opłatą będzie również możliwość skorzystania przez najmłodszych z karuzeli weneckiej - wyjaśnia naczelnik.

Oficjalne otwarcie jarmarku będzie miało miejsce w niedzielę 4 grudnia. - Na rynku powstanie Uśmiechnięta Kraina Świętego Mikołaja - mówi Alicja Sajewicz z wydziału promocji. - Będzie można zrobić sobie zdjęcie z prawdziwym mikołajem, który będzie mógł wręczać prezenty. Przygotowana zostanie także kuchnia św. Mikołaja, gdzie z panią Mikołajową będzie można wypiekać i zdobić pierniki. Z kolei w pokoju elfów będzie możliwość przygotowania świątecznych ozdób na choinkę.

Oprócz tego zorganizowane zostaną tego dnia warsztaty rzeźbienia w lodzie, Marsz Mikołajów, a wieczorem osiemset światełek ledowych w rękach mieszkańców rozświetli rynek na 800-lecie Opola.

Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu potrwa do 21 grudnia, a w mieście w tym czasie zaplanowano szereg świątecznych spotkań i wydarzeń.
Łukasz Śmierciak
Alicja Sajewicz

Wiadomości z regionu

2020-01-28, godz. 18:58 Zamiast chodnikiem idą przez błoto. Pasażerowie z pośpiechu skracają sobie drogę przy remontowanym dworcu autobusowym Ruszyła budowa centrum przesiadkowego Opole Główne. Teren został ogrodzony. Problem w tym, że pasażerowie, którzy chcą sobie skrócić drogę między dworcem PKP a… » więcej 2020-01-28, godz. 18:45 Nowy sekretarz i zastępca wójta w gminie Walce Z nowym rokiem w urzędzie gminy Walce pojawiły się nowe osoby na czołowych stanowiskach. Wójt ma już zastępcę, uporządkowane zostały też sprawy związane ze stanowiskiem… » więcej 2020-01-28, godz. 18:00 Spór wokół kompostowni odpadów w Przedmościu obok Praszki. Mieszkańcy mówią o bombie ekologicznej Mieszkańcy Przedmościa (gmina Praszka) nie chcą kompostowni odpadów we wsi. Inwestycja jest już jednak realizowana. » więcej 2020-01-28, godz. 16:32 Przedstawiciele Solidarnej Polski proszą o poparcie reformy sądownictwa Opolscy politycy Solidarnej Polski zwrócili się do sędziów z prośbą o poparcie reformy sądownictwa i zaakceptowanie słuszności powołanej Izby Dyscyplinarnej. Na… » więcej 2020-01-28, godz. 16:25 Sprawa banerów antyaborcyjnych ponownie w opolskim sądzie. Prokuratura: "Treści nie nieprzyzwoite" Mieszkaniec Opola złożył do sądu wniosek o ukaranie działacza fundacji pro-prawo do życia, zarzucając mu wywołanie zgorszenia w miejscu publicznym, jazdę pod prąd… » więcej 2020-01-28, godz. 16:05 Seniorzy z opolskich Chabrów stawiają na aktywność fizyczną Rada Dzielnicy Chabry w Opolu stawia na aktywizację sportowo-fizyczną w każdym wieku. Dzisiaj (28.01) w Centrum Rozrywki 'Kubatura' seniorzy powyżej 75. roku życia… » więcej 2020-01-28, godz. 15:15 "Wspólne działania na rzecz regionu ponad podziałami". Utworzono Opolski Zespół Parlamentarny Promowanie i skuteczny lobbing na rzecz najważniejszych i największych projektów dla Opolszczyzny - to główne zadania powołanego na ostatnim posiedzeniu sejmu… » więcej 2020-01-28, godz. 13:23 To nie koronawirus, a grypa. Są już wyniki badań mężczyzny, który wrócił z Chin i trafił na obserwację do Szpitala Wojewódzkiego… - Sytuacja jest zmienna, w Polsce mamy na razie podejrzenia zarażenia koronawirusem z Chin. Na świecie jest już kilka tysięcy osób zarażonych - przyznała w 'Loży… » więcej 2020-01-28, godz. 11:38 Policja z Kędzierzyna-Koźla ma dwa nowe radiowozy Policjanci z Kędzierzyna-Koźla mają dwa nowe oznakowane radiowozy. Z jednego korzystają mundurowi z komendy powiatowej, z drugiego ich koledzy z komisariatu w… » więcej 2020-01-28, godz. 11:33 Niebezpiecznie na kąpielisku Bolko w Opolu. Mieszkańcy skarżą się na zaśmiecanie terenu, rozpalane tam ogniska, czy sk… Zwiększenie liczby patroli Straży Miejskiej i objęcie monitoringiem miejskim miejsc wjazdowych i wyjazdowych - tego chcą mieszkańcy osiedla i domów jednorodzinnych… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »