Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-11-23, 15:00 Autor: Monika Pawłowska

Stok do snowtubingu będzie jedną z atrakcji Jarmarku Bożonarodzeniowego w Opolu

Taki stok stanie na opolskim rynku z okazji Jarmarku Bożonarodzeniowego [UM Opole]
Taki stok stanie na opolskim rynku z okazji Jarmarku Bożonarodzeniowego [UM Opole]
Przygotowania do Jarmarku Bożonarodzeniowego w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Przygotowania do Jarmarku Bożonarodzeniowego w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Przygotowania do Jarmarku Bożonarodzeniowego w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Przygotowania do Jarmarku Bożonarodzeniowego w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Wysoki na siedem metrów stok stanie na opolskim rynku. Będzie to jedna z nowych atrakcji podczas tegorocznego Jarmarku Bożonarodzeniowego w Opolu, który ruszy 2 grudnia.
- Podstawą jarmarku będą zlokalizowane wokół ratusza tradycyjne domki handlowe, w których będziemy gościć ponad pięćdziesięciu wystawców - informuje Łukasz Śmierciak, naczelnik wydziału promocji opolskiego urzędy miasta.

Nie zabraknie również zupełnie innych atrakcji. - Na rynku powstanie chyba jedyny na Opolszczyźnie, a na pewno w centrum Opola sztuczny stok do jazdy na pontonach. Ta ponad trzydziestometrowa atrakcja będzie nieodpłatnie dostępna dla mieszkańców przez cały czas trwania jarmarku. Dodatkowo za symboliczną opłatą będzie również możliwość skorzystania przez najmłodszych z karuzeli weneckiej - wyjaśnia naczelnik.

Oficjalne otwarcie jarmarku będzie miało miejsce w niedzielę 4 grudnia. - Na rynku powstanie Uśmiechnięta Kraina Świętego Mikołaja - mówi Alicja Sajewicz z wydziału promocji. - Będzie można zrobić sobie zdjęcie z prawdziwym mikołajem, który będzie mógł wręczać prezenty. Przygotowana zostanie także kuchnia św. Mikołaja, gdzie z panią Mikołajową będzie można wypiekać i zdobić pierniki. Z kolei w pokoju elfów będzie możliwość przygotowania świątecznych ozdób na choinkę.

Oprócz tego zorganizowane zostaną tego dnia warsztaty rzeźbienia w lodzie, Marsz Mikołajów, a wieczorem osiemset światełek ledowych w rękach mieszkańców rozświetli rynek na 800-lecie Opola.

Tegoroczny Jarmark Bożonarodzeniowy w Opolu potrwa do 21 grudnia, a w mieście w tym czasie zaplanowano szereg świątecznych spotkań i wydarzeń.
Łukasz Śmierciak
Alicja Sajewicz

Wiadomości z regionu

2019-03-18, godz. 20:20 Co dalej z otmuchowskim Sandaczem? "Prace idą pełną parą, znajdziemy brakujące pieniądze na remont" Prace remontowe przy 'Sandaczu', czyli dawnym ośrodku wypoczynkowym nad Jeziorem Otmuchowskim idą pełną parą i nie są zagrożone, mimo iż powiat wycofał się z ... » więcej 2019-03-18, godz. 20:15 Duże utrudnienia przy dworcu PKP Opole Wschodnie. Od dzisiaj czasowo będzie zamykany przejazd pod wiaduktem na ul. Ole ... W związku z przebudową dworca kolejowego Opole Wschodnie dzisiaj (18.03) rozpoczyna się demontaż przęsła oraz podpór pod wiaduktem kolejowym na ulicy Oleskiej. » więcej 2019-03-18, godz. 20:00 Joachim Brudziński, szef MSWiA spotkał się w Opolu z podległymi mu służbami Koordynacja działań, podsumowanie pracy w ubiegłym roku i plan na rok trwający. W Opolu minister spraw wewnętrznych i administracji Joachim Brudziński spotkał ... » więcej 2019-03-18, godz. 18:40 Trwają przygotowania do tegorocznego Dnia Flagi. Patronat nad wydarzeniem objął premier Mateusz Morawiecki - Przygotowania do Święta Flagi Rzeczypospolitej trwają już długo, bo tak ważnej uroczystości nie da się zorganizować w przeciągu jednego miesiąca - powiedzia ... » więcej 2019-03-18, godz. 17:40 Pięciu kierowców straciło prawo jazdy. W terenie zabudowanym jechali ponad 100 km/h Policjanci ze Strzelec Opolskich w miniony weekend (15-17.03) zatrzymali pięciu kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość o przynajmniej 50 km/h w ter ... » więcej 2019-03-18, godz. 17:40 Dzielni nastolatkowie wyróżnieni. Karolina i Denis z medalami "Młody Bohater" Wykazali się niezwykłą odwagą i przytomnością umysłu, dzięki czemu uratowali ludzkie życie. 17-letnia Karolina Łada z Jasienicy Górnej i 14-letni Denis Korzen ... » więcej 2019-03-18, godz. 16:35 Służbowy samochód ministra Brudzińskiego zatrzymany na Opolszczyźnie za przekroczenie dozwolonej prędkości. Skończyło ... Kluczborska policja udowodniła, że nawet przedstawiciele rządu nie mogą liczyć na taryfę ulgową. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli samochód szefa MSWiA J ... » więcej 2019-03-18, godz. 16:30 Bus "NowejPiątki" w trasie. Na początek odwiedził dwie gminy powiatu opolskiego Dąbrowa i Komprachcice to pierwsze przystanki w województwie opolskim w ramach akcji 'NowaPiątka'. Przedstawiciele administracji rządowej prowadzą od dziś (18 ... » więcej 2019-03-18, godz. 15:23 Centrum Opola bez samochodów, ale z ogródkami letnimi. Ratusz przygotowuje pierwszy etap zmian Azyl dla pieszych i rowerzystów oraz wprowadzenie strefy zamieszkania z ograniczonym ruchem samochodów w obszarze ulic: Koraszewskiego, Rynek, Książąt Opolski ... » więcej 2019-03-18, godz. 15:00 Przebudowa dworca Opole Wschodnie: Zabytkowe filary i barierki nie trafią na złom. Zostaną wykorzystane w innych miejs ... Żeliwne filary wiaduktu zostaną ponownie wykorzystane - takie są plany PKP PLK, który prowadzi przebudowę stacji Opole Wschodnie. Przypomnijmy, dziś (18.03) w ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »