Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-11-02, 13:30 Autor: Marzena Śmierciak

O powiatach dla powiatów. Rusza Radio Opole 2, czyli nowy program na platformie DAB+

O nowej ofercie programowej Radia Opole 2 mówił prezes Piotr Moc [fot. Justyna Krzyżanowska]
O nowej ofercie programowej Radia Opole 2 mówił prezes Piotr Moc [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Rozszerzamy ofertę i dedykujemy tę propozycję przede wszystkim opolskim powiatom - powiedział w porannej rozmowie "W cztery oczy" prezes Radia Opole Piotr Moc. Dziś o 9:00 ruszył nowy 13-godzinny program Radio Opole 2 na platformie cyfrowej DAB+.
W naszych powiatowych studiach terenowych będziemy przyjmować gości, będziemy pytać mieszkańców o najważniejsze, ich zdaniem, problemy konkretnej części regionu.

- Nowością ramówki w Radiu Opole 2 jest fakt, że program z terenu będzie nadawany ze studia Radia Opole w Nysie, Brzegu, Głubczycach, ze Strzelec Opolskich, Kędzierzyna - Koźla, Kluczborka i Krapkowic - wyliczał prezes RO. - Mam często wyrzuty sumienia, że ściągamy naszych gości (do studia w Opolu) z odległych zakątków Opolszczyzny. To jest problem z dojazdem, to jest często czyjś czas, a teraz to się zmieni - powiedział Piotr Moc.

Radio Opole 2 rozpoczęło nadawanie od godz. 9:00 programem z powiatu opolskiego, następnie o 12:00 przeniesiemy się do powiatu krapkowickiego. O 15:00 - audycja autorska Krzysztofa Dobrowolskiego. Od godz 17:00 na platformie Radio Opole 2 - wydarzenia sportowe, a od 20:00 - program akademicki przygotowany przez Kacpra Śnigórskiego. Szczegółowy program każdego dnia znajdą Państwo na naszej stronie internetowej.

Dzięki Radio Opole 2 nowych i wszechstronnie prezentowanych tematów będzie znacznie więcej.

- Popołudnia z radiem cyfrowym też będą nowością, ponieważ będą dedykowane m.in. sportowi opolskiemu czy wydarzeniom kryminalnym. W piątki na przykład po godz. 17:00 - europejski rynek muzyczny i korespondencje ze świata i Europy. Poznamy hity list przebojów czeskich, węgierskich, czy chorwackich - powiedział prezes Radia Opole.

- Naszego nowego programu nadawanego na platformie DAB+ można posłuchać m.in. za pomocą odbiorników cyfrowych - tłumaczył w "Poglądach i Osądach" Sławomir Krzewiński, dyrektor ds. technicznych w naszej rozgłośni.

- Był taki moment i "zaklęte koło". Dlaczego nie nadajemy (cyfrowo)? Bo nie ma odbiorników. A dlaczego nie ma odbiorników? Bo nie nadajemy. To koło w którymś momencie zostało przerwane i producenci zaczęli wystawiać radioodbiorniki na sprzedaż. I efekt jest taki, że zaczęły one tanieć. W tej chwili takie zwykłe radio cyfrowe, które, przypomnijmy, zawsze ma UKF, kosztuje już od 50-60 złotych - mówił Krzewiński.

Polskie Radio ma już kilkadziesiąt kanałów internetowych oraz dodatkowo platformy cyfrowe DAB+. Technologia cyfrowa to przyszłość i ogromna wygoda dla naszych słuchaczy. Dodajmy, że programu Radio Opole 2 można także posłuchać w internecie za pośrednictwem komputerów czy smartfonów.
Piotr Moc, prezes Radia Opole
Piotr Moc, prezes Radia Opole
Sławomir Krzewiński, dyrektor techniczny RO
Opole i powiat opolski

Wiadomości z regionu

2024-10-04, godz. 22:00 PKP Intercity Remtrak wspiera powodzian. Zapadła decyzja o przekazaniu 300 tysięcy złotych 300 tysięcy złotych na pomoc osobom poszkodowanym w powodzi przekazała spółka PKP Intercity Remtrak. Jeden z oddziałów firmy zajmującej się naprawami… » więcej 2024-10-04, godz. 21:15 Na dwa spacery zaprasza w ten weekend Opolskie Towarzystwo Przyrodnicze Dwa wydarzenia na ten weekend przygotowało Opolskie Towarzystwo Przyrodnicze. Jutro (05.10) o 10:00 rozpocznie się spacer ornitologiczny na wyspie Bolko oraz… » więcej 2024-10-04, godz. 20:00 Drogi, szpitale, szkoły. Powiat nyski szacuje straty na 250 mln zł To wstępne szacunki. Największe są w infrastrukturze drogowej. - Utraciliśmy m.in. osiem mostów - mówi starosta nyski Daniel Palimąka. » więcej 2024-10-04, godz. 20:00 Nie są już ostatnią gminą w województwie. Prudnik uporządkował ewidencję zabytków Blisko 20 lat trwało przyjęcie Gminnej Ewidencji Zabytków dla terenów wiejskich gminy Prudnik. Dokument jest istotny dla mieszkańców, inwestorów oraz samorządu… » więcej 2024-10-04, godz. 19:00 Stracili dom przez ogień. Mieszkańcy Kielczy ruszyli na pomoc W jednej chwili dorobek ich życia strawił ogień, a oni sami cudem uszli z życiem. Małżeństwo z Kielczy straciło dzisiejszego (04.10) poranka dach nad głową… » więcej 2024-10-04, godz. 18:30 Lewin Brzeski podnosi się po powodzi. "W '97 byliśmy pozostawieni sami sobie, a teraz jednak jest pomoc" Lewin Brzeski powoli wraca do normalności po powodzi. W mieście udało się przywrócić dostęp do mediów, a niektórzy mieszkańcy zaczęli już odbudowę… » więcej 2024-10-04, godz. 18:00 "Dyrektor wybiegał windę". Ruszyła inwestycja przy szkole w Zawadzkiem Umowa podpisana, inwestycja ruszyła. Zespół Szkół Specjalnych w Zawadzkiem w końcu doczeka się windy. Firma wykonująca windę już jest na miejscu, trwają… » więcej 2024-10-04, godz. 17:30 Mamy mogą się zrelaksować i choć na chwilę zająć się sobą Fundacja Odkrywcy z Nysy zorganizowała warsztaty wytchnieniowe dla opiekunów osób z niepełnosprawnościami finansowane przez samorząd województwa z pieniędzy… » więcej 2024-10-04, godz. 17:30 Powodzianie będą mogli liczyć na pomoc psychologiczną na miejscu Mobilne punkty psychologiczne będą nadal odwiedzać tereny zalane, a specjaliści udzielą wsparcia powodzianom. Osoby poszkodowane w wyniku wielkiej wody mogą… » więcej 2024-10-04, godz. 17:00 Załóż odblask i żyj! Poza obszarem zabudowanym to obowiązek Mały przedmiot, a może uratować życie. Opolscy policjanci apelują o zakładanie elementów odblaskowych. Jesień i zima to czas, gdy szybko robi się ciemno… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »