Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-07-22, 18:07 Autor: Monika Pawłowska

Opolscy policjanci mają nowe hybrydowe radiowozy [ZDJĘCIA]

Hybrydowy radiowóz trafił do Komendy Miejskiej Policji w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Hybrydowy radiowóz trafił do Komendy Miejskiej Policji w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Hybrydowy radiowóz trafił do Komendy Miejskiej Policji w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Hybrydowy radiowóz trafił do Komendy Miejskiej Policji w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Hybrydowy radiowóz trafił do Komendy Miejskiej Policji w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Hybrydowy radiowóz trafił do Komendy Miejskiej Policji w Opolu [fot. Monika Pawłowska]
Hybrydowy radiowóz trafił do Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Drugi niebawem zasili flotę nyskiej komendy.
- To pierwsze tego typu policyjne samochody na Opolszczyźnie - informuje zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Opolu inspektor Zbigniew Białostocki.

- Po pierwsze ma automatyczną skrzynię biegów, a po drugie jest to samochód hybrydowy. Na pierwszy rzut oka przypomina troszeczkę jazdę meleksem. W przypadku, gdy jedzie tylko na napędzie elektrycznym emisja CO2 jest zerowa, a w instrukcji obsługi jest napisane, że średnie zużycie paliwa to 3,3 litra na 100 kilometrów - wyjaśnia inspektor Bialostocki.

W Opolu przekazano dziś klucze do pierwszego takiego hybrydowego samochodu. - Będą z niego korzystać policjanci ruchu drogowego i prewencji - zapowiada nadkomisarz Bogdan Piotrowski, Komendant Miejski Policji w Opolu.

- Swoje zadania będzie spełniał w rejonie terenów zielonych, czyli na wyspie Bolko i kąpieliskach na terenie Opola - tam, gdzie zgodnie z ekologią jego wjazd nie będzie powodował emisji spalin. Jest to bardzo przydatny zakup, bo nasza flota nie jest za bogata - podkreśla.

Przyjazne dla środowiska pojazdy zostały zakupione w ramach akcji "Zielone patrole". Zostały sfinansowane po połowie przez Komendę Wojewódzką Policji w Opolu i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Opolu. - To już kolejne nasze wsparcie przy zakupach policyjnego sprzętu - mówi Piotr Soczyński, prezes opolskiego funduszu.

- Mam nadzieję, że nie tylko poprawia się komfort pracy policjantów i bezpieczeństwo naszych mieszkańców, ale przede wszystkim jakość i bezpieczeństwo dla środowiska - tłumaczy.

Radiowozy, które trafiły na Opolszczyznę to toyoty yaris, które kosztowały po blisko 70 tysięcy złotych.
Zbigniew Białostocki
Bogdan Piotrowski
Piotr Soczyński

Wiadomości z regionu

2019-10-21, godz. 08:00 Na obwodnicę Opola wraca ruch wahadłowy Miejski Zarząd Dróg w Opolu informuje, że dzisiaj (21.10) na Obwodnicy Północnej zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. Powodem utrudnień będą kolejne roboty dr ... » więcej 2019-10-20, godz. 21:28 Goście Niedzielnej Loży Radiowej podsumowali wybory parlamentarne W wyborach wzięło udział blisko 63% uprawnionych do głosowania. Na Wiejskiej w Warszawie znalazł się cały przekrój politycznych sympatii Polaków. Studio Radia ... » więcej 2019-10-20, godz. 21:14 Utrudnienia na Opolskiej w Krapkowicach. Dzisiaj rozpoczyna się remont Uwaga kierowcy, od dzisiaj (21.10) trzeba się liczyć z utrudnieniami na ul. Opolskiej w Krapkowicach. Zaczyna się remont odcinka od wjazdu ze strony Gwoździc ... » więcej 2019-10-20, godz. 18:04 Wypadek w Opolu. Osobówka wjechała pod pociąg pospieszny Do zderzenia samochodu osobowego z pociągiem doszło w Opolu, w dzielnicy Malina, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym na ul. Adama. » więcej 2019-10-20, godz. 17:42 Jarmark Produktów Tradycyjnych i Regionalnych. Smaki regionu można poznać w Mosznej Sery, dżemy, nalewki, ciastka, słodycze i wiele innych, wytwarzanych na Opolszczyźnie przysmaków, można dzisiaj (20.10) skosztować w zamku w Mosznej. Na Jarma ... » więcej 2019-10-20, godz. 17:21 Dwa wypadki z udziałem motocyklistów Do pierwszego wypadku doszło przed 15:00 w miejscowości Ścigów niedaleko Krapkowic. Tam motocyklista zderzył się z osobówką. Kierowca motoru został zabrany do ... » więcej 2019-10-20, godz. 14:40 Najlepsze opolskie rękodzieło znajdziesz dzisiaj w "Wytwórni". Trwają targi w CWK Świece, miody, swetry, Przytulanki dla najmłodszych, stroiki i inne ręcznie wykonane drobiazgi można znaleźć na targach manufaktur „Wytwórnia”, które odbywają ... » więcej 2019-10-20, godz. 14:15 Brzeg: 7-miesięczne dziecko poparzone kawą W jednym z mieszkań w Brzegu doszło do poparzenia niemowlaka. Dziecko zostało przetransportowane do szpitala śmigłowcem LPR. » więcej 2019-10-20, godz. 11:05 "Siła wieku w człowieku". Dzisiaj (20.10) obchodzimy Europejski Dzień Seniora Obecnie na świecie żyje ponad 600 mln osób powyżej 60. roku życia. W Polsce w 2018 było ich 9,5 miliona. » więcej 2019-10-20, godz. 09:39 Wypadek na autostradzie A4, na 232 kilometrze. Lądował helikopter LPR Do zdarzenia doszło o godzinie 7:11 między węzłami Opole Zachód i Opole Południe - w kierunku na Katowice. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »