Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-06-17, 08:30 Autor: Daria Placek

Absolwenci UO w finale ogólnopolskiego konkursu. W sieci zarządzają szpitalem

Drużyna Uniwersytetu Opolskiego, która bierze udział w konkursie [fot. Rafał Wielki]
Drużyna Uniwersytetu Opolskiego, która bierze udział w konkursie [fot. Rafał Wielki]
Zespół absolwentów prawa Uniwersytetu Opolskiego znalazł się w finałowej trójce konkursu Healthcare Catalyst Challenge, który miał formę gry symulacyjnej. Uczestnicy tworzyli model biznesowy podmiotu medycznego. - Dokonywaliśmy wielu analiz sytuacji finansowej, prawnej czy otoczenia rynkowego szpitala - opowiada Oskar Woźniak.
- Ma się dosłownie dwa, trzy dni na podjęcie konkretnych strategicznych decyzji. Jest to pierwszy tak naprawdę projekt edukacyjny w całości poświęcony edukacji zdrowotnej, polegającej na zarządzaniu jednostką, placówką medyczną, która z takiego publicznego charakteru SP ZOZ zostaje przekształcona w spółkę kapitałową, a docelowo ma wejść także na giełdę - tłumaczy.

Jak zaznacza Woźniak, mimo że opolska drużyna konkurs traktuje jako przygodę to awans do kolejnego etapu z najlepszymi jest dużym sukcesem.

- To pokazuje na jak wielu płaszczyznach przygotował nas kierunek, który studiowaliśmy. Mieliśmy co prawda w czasie studiów podstawy z zakresu prawa medycznego, natomiast nigdy tak kompleksowo się tym nie zajmowaliśmy i pomimo że nie mieliśmy z tym do czynienia i dalej uważamy to za zabawę to udało nam się wejść w tę materię, poznać ją dogłębnie, udało nam się sprawdzić czy damy radę - dodaje Woźniak.

Finał konkursu odbędzie się 24 czerwca w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Oskar Woźniak cz. 1.
Oskar Woźniak cz. 2.

Wiadomości z regionu

2020-07-13, godz. 20:00 Tarnów Opolski: na razie jest prowizoryczna piaskownica, a ma być cały plac zabaw Na osiedlu Zakładowym w Tarnowie Opolskim mieszka ponad 150 dzieci. Od zeszłego roku, gdy rozebrano plac zabaw, który nie spełniał warunków bezpieczeństwa, nie… » więcej 2020-07-13, godz. 20:00 W Kędzierzynie-Koźlu odbędzie się akcja odkomarzania Od jutra (14.07) do końca tygodnia, jeśli tylko pogoda pozwoli, w Kędzierzynie-Koźlu prowadzona będzie akcja odkomarzania. Opryskiwane będą parki, skwery, place… » więcej 2020-07-13, godz. 19:37 Wypadek w okolicach Zawady na DK 45. Droga Opole - Kluczbork jest zablokowana Zablokowana jest droga krajowa nr 45 w okolicach Zawady na trasie Opole - Kluczbork. Doszło tam do zderzenia samochodu ciężarowego i 2 samochodów osobowych. » więcej 2020-07-13, godz. 19:00 Raport dnia: jeden nowy przypadek zakażenia koronawirusem w regionie. Zachorowała nastolatka, jej stan jest dobry 299 nowych zachorowań na COVID-19 potwierdziło dziś (13.07) Ministerstwo Zdrowia. Jeden przypadek dotyczy Opolszczyzny. Oznacza to, że w naszym regionie koronawirusem… » więcej 2020-07-13, godz. 19:00 Reńska Wieś: realizują sołeckie pomysły dzięki dotacjom z urzędu marszałkowskiego Pięć pomysłów działaczy sołeckich z gminy Reńska Wieś w tym roku ma być dofinansowanych dzięki funduszom z urzędu marszałkowskiego. Pierwsze zadanie już zostało… » więcej 2020-07-13, godz. 18:00 Wybory 2020: wybory prezydenckie potwierdziły dominację PiS w powiecie prudnickim Andrzej Duda zdecydowanym zwycięzcą wyborów prezydenckich w powiecie prudnickim. Najwyższe poparcie, ponad 57 proc. uzyskał w gminach Prudnik i Lubrza. Najmniej… » więcej 2020-07-13, godz. 18:00 Punkt Informacyjny ZUS w Krapkowicach ponownie otwarty Po 4 miesiącach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa klienci mogą od dzisiaj (13.07) korzystać z placówki znajdującej się w budynku starostwa powiatoweg… » więcej 2020-07-13, godz. 17:00 Pakosławice miały własny program profrekwencyjny. Do urn poszedł tam największy odsetek wyborców w powiecie nyskim Choć nie udało się wywalczyć pojazdu w ramach akcji 'Bitwa o wozy', to mobilizację wyborczą mieszkańców nagrodzi samorząd. Mowa o Reńskiej Wsi w gminie Pakosławice… » więcej 2020-07-13, godz. 17:00 Opole: trzy kolory, czyli spór o elewację bloku. "Bez wątpienia taka kolorystyka się broni" Biel, czerwień i szary - takie kolory pojawiły się na nowej elewacji bloku przy ulicy Prószkowskiej w Opolu. Jednak nie wszystkim one przypadły do gustu. Część… » więcej 2020-07-13, godz. 16:15 WYBORY 2020. Opolanie w pierwszy weekend sierpnia wejdą za darmo do zoo czy na baseny. To nagroda za to, że poszli do … W pierwszy weekend sierpnia opolanie wejdą za darmo na baseny, do zoo czy Muzeum Polskiej Piosenki. To nagroda dla mieszkańców stolicy regionu za blisko 70-procentową… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »