Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-06-17, 08:30 Autor: Daria Placek

Absolwenci UO w finale ogólnopolskiego konkursu. W sieci zarządzają szpitalem

Drużyna Uniwersytetu Opolskiego, która bierze udział w konkursie [fot. Rafał Wielki]
Drużyna Uniwersytetu Opolskiego, która bierze udział w konkursie [fot. Rafał Wielki]
Zespół absolwentów prawa Uniwersytetu Opolskiego znalazł się w finałowej trójce konkursu Healthcare Catalyst Challenge, który miał formę gry symulacyjnej. Uczestnicy tworzyli model biznesowy podmiotu medycznego. - Dokonywaliśmy wielu analiz sytuacji finansowej, prawnej czy otoczenia rynkowego szpitala - opowiada Oskar Woźniak.
- Ma się dosłownie dwa, trzy dni na podjęcie konkretnych strategicznych decyzji. Jest to pierwszy tak naprawdę projekt edukacyjny w całości poświęcony edukacji zdrowotnej, polegającej na zarządzaniu jednostką, placówką medyczną, która z takiego publicznego charakteru SP ZOZ zostaje przekształcona w spółkę kapitałową, a docelowo ma wejść także na giełdę - tłumaczy.

Jak zaznacza Woźniak, mimo że opolska drużyna konkurs traktuje jako przygodę to awans do kolejnego etapu z najlepszymi jest dużym sukcesem.

- To pokazuje na jak wielu płaszczyznach przygotował nas kierunek, który studiowaliśmy. Mieliśmy co prawda w czasie studiów podstawy z zakresu prawa medycznego, natomiast nigdy tak kompleksowo się tym nie zajmowaliśmy i pomimo że nie mieliśmy z tym do czynienia i dalej uważamy to za zabawę to udało nam się wejść w tę materię, poznać ją dogłębnie, udało nam się sprawdzić czy damy radę - dodaje Woźniak.

Finał konkursu odbędzie się 24 czerwca w budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Oskar Woźniak cz. 1.
Oskar Woźniak cz. 2.

Wiadomości z regionu

2019-06-24, godz. 21:46 Marcin Ociepa spotkał się z mieszkańcami Brzegu. "Jesteśmy blisko ludzi i ważny jest dla nas silny głos Opolszczyzny w ... Wiceminister przedsiębiorczości i technologii Marcin Ociepa odwiedził dziś (24.06) Brzeg. » więcej 2019-06-24, godz. 21:30 Mąż zaatakował żonę potłuczoną butelką. Groził, że zabije, jeśli kobieta nie wycofa pozwu rozwodowego Do tej dramatycznej sytuacji doszło w Strzelcach Opolskich w minioną sobotę (22.06). Dzisiaj Daniel N. usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd aresztował go ... » więcej 2019-06-24, godz. 21:00 Przed nami kolejne upalne dni. IMGW ostrzega IMGW wydało ostrzeżenie dla wszystkich powiatów naszego województwa. Od wtorku (25.06) do środy zmagać się będziemy z kolejną falą upałów. » więcej 2019-06-24, godz. 20:37 Kolizja samochodu osobowego z ciężarowym na obwodnicy Opola Do zderzenia samochodu osobowego z ciężarowym doszło na obwodnicy Opola, na wysokości skrętu w ulicę Bierkowicką. W miejscu zdarzenia jest utrudniony przejazd. » więcej 2019-06-24, godz. 20:11 To oni budowali Polskę i sławili ją poza granicami. Wkład polskich inżynierów w niepodległość Stoją za większością projektów, a nasz kraj może chwalić się ich osiągnięciami również za granicami. Polscy inżynierowie są cenionymi fachowcami na całym świe ... » więcej 2019-06-24, godz. 18:45 Sprawdź poziom cukru we krwi - zachęca opolski NFZ Z okazji Światowego Dnia Walki z Cukrzycą Opolski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zaprasza w czwartek (27.06) na bezpłatne badania poziomu cukr ... » więcej 2019-06-24, godz. 18:30 Ruch Narodowy organizuje kontrmanifestację do Marszu Równości w Opolu. "Ustawimy się kordonem przed katedrą i będziemy ... Przedstawiciele Ruchu Narodowego, Fundacji Pro Prawo do Życia i Młodzieży Wszechpolskiej zapowiadają kontrmanifestację do II Marszu Równości, organizowanego w ... » więcej 2019-06-24, godz. 17:00 Ministerstwo Zdrowia chce zmienić system funkcjonowania SOR-ów. Nie wszystkie placówki godzą się na proponowane rozwią ... Ma być sprawniej, bezpieczniej i bardziej przejrzyście. Ministerstwo Zdrowia wprowadza nowe rozwiązania w szpitalnych oddziałach ratunkowych, dotyczące system ... » więcej 2019-06-24, godz. 16:45 W pierwszy długi weekend tych wakacji na opolskich drogach zginęły 4 osoby. Policja zatrzymała 35 nietrzeźwych kierowc ... Tragiczne żniwo na opolskich drogach w pierwszy długi weekend wakacji. Między 19 a 23 czerwca, w pierwszy długi weekend tych wakacji na opolskich trasach dosz ... » więcej 2019-06-24, godz. 15:00 Opole zadba o równouprawnienie. W tym celu utworzono nowe stanowisko W Opolu będzie działał pełnomocnik do spraw równego traktowania. To nowe stanowisko na urzędowej mapie miasta objęła Dorota Piechowicz-Witoń, która będzie je ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »