Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-04-12, 09:30 Autor: Dorota Kłonowska

„Od XL –ki do modelki” - nysanki lżejsze i piękniejsze na wiosnę

[fot.Dorota Kłonowska]
[fot.Dorota Kłonowska]
Nyska PWSZ rozpoczęła nowy program skierowany do mieszkanek tego miasta. Panie mają szansę stracić na wiosnę zbędne kilogramy, nabyć zdrowych nawyków żywieniowych, a także wypięknieć. Przez kilka miesięcy będą pod opieką zarówno dietetyków, jak i pracownic Instytutu Kosmetologii. Wszystkie zabiegi, porady i ćwiczenia są bezpłatne.
- Hasło projektu jest typowo reklamowe, bowiem niewskazane jest zrzucenie w ciągu kilku miesięcy aż tylu kilogramów, aby z rozmiaru XL przejść do S – mówi opiekunka projektu Ewa Szura. Nie zawsze też chodzi o odchudzanie, ponieważ są panie zadowolone ze swojej tuszy i przy tym zdrowe.

Ważne jest natomiast poznanie zasad zdrowego odżywiania, zaznanie ruchu na świeżym powietrzu i szeroko rozumiana biologiczna odnowa.

W programie przewidziano m.in. zajęcia fitness, nordic walking, zabiegi pielęgnacyjne, prelekcje prowadzone przez członków Studenckiego Koła Naukowego „Trzymaj Formę” dotyczące zdrowego stylu życia i wiele innych atrakcji. Zajęcia będą odbywać się w ZSO Carolinum w Nysie, w Instytucie Kosmetologii, będą też spacery z kijkami. Paniami zajmą się także kosmetyczki. Ponadto każda uczestniczka programu będzie miała zagwarantowaną systematyczną analizę składu ciała.

- Faktycznie wiosną każdy chce być „lżejszy”, a przy tym zdrowszy. Ja na pewno będę stosować dietę i obiecuję sobie więcej ruchu na świeżym powietrzu – mówi nysanka, pani Aniela.
Ewa Szura, nysanka

Wiadomości z regionu

2019-08-23, godz. 21:15 W brzeskim szpitalu wznawia działalność Oddział Intensywnej Terapii W Brzeskim Centrum Medycznym otwarto zmodernizowany Oddział Intensywnej Terapii. Zakupiono dodatkowe specjalistyczne łóżka i nowoczesny sprzęt. To ma sprawić, ... » więcej 2019-08-23, godz. 21:00 Ruszyła budowa obwodnicy Niemodlina. Będzie gotowa do 2021 roku Na placu budowy pojawił się ciężki sprzęt. To oznacza, że na dobre ruszyły prace związane z powstaniem obwodnicy Niemodlina. Będzie miała długość 11,5 kilomet ... » więcej 2019-08-23, godz. 19:30 Bus PiS w trasie: mieszkańców Kluczborka i Olesna interesuje obwodnica i województwo częstochowskie Obwodnica Kluczborka i powstanie województwa częstochowskiego - to były tematy, które najbardziej interesowały mieszkańców Kluczborka i Olesna, którzy spotkal ... » więcej 2019-08-23, godz. 19:30 Opolska Wojewódzka Komenda OHP zajęła 4. miejsce w ogólnopolskim rankingu. "To wyznacznik naszej pracy" Ochotnicze Hufce Pracy nie tylko wspierają w procesie kształcenia, wychowania, czy integracji młodzież zagrożoną wykluczeniem społecznym. Stwarzają też warunk ... » więcej 2019-08-23, godz. 18:50 Mężczyzna przygnieciony klapą wywrotki na remontowanym odcinku A4 Poważny wypadek na terenie remontowanego fragmentu autostrady A4 w rejonie Góry św. Anny. Ze wstępnych informacji wynika, że jeden z mężczyzn pracujący przy r ... » więcej 2019-08-23, godz. 18:41 DK 45 w Mechnicy zablokowana. W zderzeniu dwóch samochodów ucierpiało 5 osób Zablokowana jest droga krajowa nr 45 w Mechnicy - to trasa Opole - Kędzierzyn-Koźle. » więcej 2019-08-23, godz. 17:30 Nauczyciele dyplomowani odebrali awanse. "To podsumowanie tego co robiliśmy do tej pory" 258 nauczycieli z całego województwa odebrało certyfikaty poświadczające zdobycie awansu zawodowego, nauczyciela dyplomowanego. To najwyższy z czterech stopni ... » więcej 2019-08-23, godz. 16:15 "To czas wielkiej mobilizacji. Bezpośrednia rozmowa daje najwięcej". Bus Prawa i Sprawiedliwości zatrzymał się w Opolu ... Opole to kolejne z miejsc, które pojawiło się dziś (23.08) na trasie busa Prawa i Sprawiedliwości. Od rana Violetta Porowska, startująca z pierwszego miejsca ... » więcej 2019-08-23, godz. 15:15 Mieszkańcy Górek koło Opola pracują nad odnową wsi Najpierw zniszczony mur zamienili na ekologiczny mural, potem ustawili wielkie donice z kwiatami, a teraz szykują kącik do wspólnego grillowania. Mieszkańcy w ... » więcej 2019-08-23, godz. 14:45 Bus PiS odwiedził Nysę. "Mieszkańcy wyrażają poparcie i życzliwość" 500 plus, wyższe emerytury, ale także uczciwość i konsekwencja - to najczęstsze argumenty nyskich zwolenników PiS, którzy przyszli pod Wieżę Ziębicką, aby wyr ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »