Radio Opole » Wiadomości z regionu
2016-04-04, 18:30 Autor: Dorota Kłonowska

Nysa: Władze nie ustąpią w sprawie handlu obwoźnego

Targ na płycie bocznej stadionu STALI [fot.UM Nysa]
Targ na płycie bocznej stadionu STALI [fot.UM Nysa]
[fot.Dorota Kłonowska]
[fot.Dorota Kłonowska]
Nie będzie kompromisu - tylko targowisko miejskie i płyta boczna stadionu STALI to miejsca handlu obwoźnego w Nysie. Takie stanowisko przedkładają nyskim kupcom władze tego miasta, nie zważając na głosy protestu. Nie pomogło kilka spotkań w magistracie, które przebiegały w nerwowej atmosferze. W efekcie powierzchnia handlowa ma zostać dodatkowo okrojona.
Handel obwoźny to pierwszoplanowy temat w Nysie, a pogłoski i plotki wyprzedzają rzeczywistość. Ostatnie nieoficjalne doniesienia wieszczą koniec targu na płycie bocznej stadionu STALI. Być może powodem są ulotki, jakie pojawiły się w całym mieście o nowym placu targowym przy ul. Grodkowskiej. Faktycznie prywatny inwestor wydzielił takie niewielkie miejsce, zapraszając handlowców, jednak do dzisiaj brakuje chętnych.

Burmistrz Kordian Kolbiarz dementuje, jakoby chciał zlikwidować targ na stadionie.

- Targowisko miejskie i płyta boczna stadionu STALI są jedynymi miejscami wyznaczonymi w Nysie pod handel. Niczego nie likwiduję, choć liczba stanowisk na stadionie się nieco zmniejszy. Nie mogą bowiem być zastawiane straganami boczne drogi przy płycie – z uwagi na bezpieczeństwo. To moja ostateczna decyzja – mówi Kolbiarz.

Kupcy, zwłaszcza ci z tzw. targu bułgarskiego, narzekają na ciasnotę i kałuże. Faktycznie podczas opadów deszczu trudno przejść pomiędzy straganami. Mówią o spadku obrotów i braku miejsc dla każdego chętnego do handlowania.

- Chyba zaczniemy sprzedawać kalosze. Jest nam obojętne, gdzie postawimy stragany, byle tylko mieć miejsce pracy i klientów. Tymczasem trudno o jedno i drugie – słychać powszechne narzekania.

Ostatnio obok płyty bocznej stadionu pojawiły się hałdy tłucznia. Teren będzie utwardzany.
Kupcy, Kordian Kolbiarz

Wiadomości z regionu

2019-02-22, godz. 20:00 Nyscy aktywiści mają dość smogu i domagają się rozszerzenia działań na rzecz poprawy jakości powietrza Nyski Alarm Smogowy po raz kolejny zwraca uwagę na złą jakość powietrza w mieście. Podczas dzisiejszej (22.02) manifestacji przed nyskim magistratem zbierano ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:30 Biolodzy z Uniwersytetu Opolskiego mają na swoim koncie kolejny sukces Opolscy naukowcy wraz z zespołem ze Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Mikołowie, Ogrodu Botanicznego PAN w Powsinie i Uniwersytetu Jagielońskiego dokonali jedne ... » więcej 2019-02-22, godz. 19:15 Zamieszanie z internetową sondą o placach zabaw w Opolu. Wątpliwości dotyczą systemu głosowania Chodzi o wyniki internetowej sondy, która miała rozstrzygnąć, gdzie w Opolu pojawią się nowe miejsca zabaw dla dzieci. Wygrały trzy lokalizacje: ul. Spychalsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 18:00 Nowe autobusy PKS-u Strzelce Opolskie. Są mini, midi i duże 15 nowych autobusów trafiło już do PKS-u w Strzelcach Opolskich. Pojazdy kupiono dzięki dotacji unijnej. Zastąpiły one jedną czwartą taboru, którym do tej por ... » więcej 2019-02-22, godz. 17:30 Opolscy nauczyciele szykują się do strajku. Egzaminy się nie odbędą? Pod uwagę brany jest termin egzaminów gimnazjalnych, które odbędą się w dniach 10-12 kwietnia, może to być czas egzaminów ósmoklasistów w dniach 15-17 kwietni ... » więcej 2019-02-22, godz. 17:15 Grodków: z karetki ma zniknąć lekarz. "Bezpieczeństwo mieszkańców nie ulegnie pogorszeniu" Mieszkańcy Grodkowa chcą, by w jedynej stacjonującej w mieście karetce pogotowia pozostał lekarz. Opolski Urząd Wojewódzki planuje, by od kwietnia w grodkowsk ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:30 To nie była odra. Dziecko z przedszkola nr 23 w Opolu nie było chore U dziecka, które chodzi do przedszkola nr 23 w Opolu, nie stwierdzono odry - dowiedziało się nieoficjalnie Radio Opole. » więcej 2019-02-22, godz. 16:30 Policjantka wracała po pracy do domu, zatrzymała pijanego rowerzystę Prawie 4 promile alkoholu miał 56-letni rowerzysta, którego zatrzymała wracająca po pracy do domu strzelecka policjantka. Mężczyzna próbował jechać na rowerze ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:15 Uczczono ofiary Marszu Śmierci w Racławicach Śląskich. "Ta pamięć lokalna nie powinna nigdy wygasnąć" [ZDJĘCIA] Wojewódzkie uroczystości upamiętniające „Marsze Śmierci” odbyły się w Racławicach Śląskich. Odsłonięto tablicę pamiątkową wspominającą więźniów niemieckiego o ... » więcej 2019-02-22, godz. 16:00 Ordynariusz Andrzej Czaja na liście biskupów, którzy mieli ukrywać księży-pedofilów. Rzecznik kurii: to informacje kom ... Opolska kuria podważa informacje zawarte w raporcie fundacji „Nie lękajcie się”. To raport dotyczący wykorzystywania małoletnich w Kościele, który dwa dni tem ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »