Radio Opole » Wiadomości z regionu
2015-11-27, 09:00 Autor: Monika Antczak

Internetowa akcja przeciwko podziałowi województwa opolskiego. Zbierają podpisy pod petycją

Aleksandra Schwierz i Jarosław Grzegorzak o akcji "NIE oddamy opolskiego" [fot. Monika Antczak]
Aleksandra Schwierz i Jarosław Grzegorzak o akcji "NIE oddamy opolskiego" [fot. Monika Antczak]
Trwa zbieranie podpisów pod petycją do premier Beaty Szydło, którą stworzyli inicjatorzy facebookowej akcji "NIE oddamy opolskiego".
Jest to oddolna, apolityczna inicjatywa mieszkańców Opolszczyzny, którzy nie godzą się na odłączenie od województwa powiatu oleskiego. - Kategorycznie nie zgadzamy się na jakiekolwiek ingerencje w strukturę naszego województwa, o których coraz głośniej mówi partia rządząca - wyjaśnia Aleksandra Schwierz, pomysłodawczyni akcji.

- Powiat oleski stanowi 10% powierzchni województwa, bardzo dobrze się rozwija i charakteryzuje się niskim poziomem bezrobocia, dlatego uważamy, że rozpoczynanie dyskusji o jego odłączeniu nie jest dobrym pomysłem. Partia rządząca ma obenie wiele tematów, które Polaków interesują bardziej niż podział administracyjny kraju - wyjaśnia.

Do inicjatywy przyłączyli się przedstawiciele Nowoczesnej. - Postanowiliśmy nie czekać i w oparciu o docierające do nas sygnały przeprowadzić pewne wyprzedzające działania - tłumaczy Jarosław Grzegorzak, lider partii na Opolszczyźnie.

- Apelujemy o to, aby nie ruszać granic województwa opolskiego. Mamy nadzieję, że rosnące poparcie dla inicjatywy na portalu społecznościowym przerodzi się w podpisy pod przygotowaną przez inicjatorów akcji petycją - zaznacza.

Dodajmy, że zmiana granic Opolszczyzny miałaby nastąpić wskutek zapowiadanego powstania województwa częstochowskiego.
Aleksandra Schwierz
Jarosław Grzegorzak

Wiadomości z regionu

2019-08-18, godz. 07:49 Remontują parter urzędu, żeby petentom było wygodniej Po remoncie dachu urzędu gminy w Reńskiej Wsi przyszedł czas na parter. Prace budowlane już się rozpoczęły i potrwają jeszcze kilka tygodni, ale po ich zakońc ... » więcej 2019-08-18, godz. 07:40 Pseudokibice staranowali radiowóz w Kędzierzynie-Koźlu. Policja nie dopuściła do eskalacji awantur Ustawka pseudokibiców i staranowany radiowóz w Kędzierzynie-Koźlu. Około 13:00 na moście nieopodal stadionu Kuźniczka doszło do konfrontacji kilkudziesięciu c ... » więcej 2019-08-18, godz. 07:38 Sanepid przestrzega: miejskie fontanny, to nie kąpieliska. Nie pozwólmy wchodzić dzieciom Rodzice nie powinni pozwalać na kąpiel dzieci w fontannach, to niebezpieczne - ostrzega sanepid. » więcej 2019-08-18, godz. 07:30 Plenerowe Radio Opole w Strzelcach Opolskich. Mażoretki, dziewczęcy futbol i paraolimpiady [ZDJĘCIA] Ekipa Radia Opole w ten weekend zajechała na strzelecki rynek, aby porozmawiać z samorządowcami i mieszkańcami tego regionu. Stamtąd były transmitowane nasze ... » więcej 2019-08-17, godz. 22:09 Z recyklingiem i segregacją za pan brat. Piknik w Opolu był kolejną okazją do edukacji proekologicznej Dobiegł końca kolejny piknik ekologiczny w Opolu. Na finał - o 20:45 - wystąpił Michał Szpak z zespołem. » więcej 2019-08-17, godz. 20:08 Gmina Głuchołazy tętni życiem podczas wakacji. Do wyboru park, tężnia, Muszla Leśna, Pokrzywna i Jarnołtówek Dużą popularnością wśród turystów cieszy się w te wakacje gmina Głuchołazy. Samorząd przeznaczył dodatkowe 100 tysięcy złotych na organizację weekendowych i ś ... » więcej 2019-08-17, godz. 18:41 O tajnikach zielarstwa na Zamku Książęcym w Niemodlinie. "Ziół jest mnóstwo i nie zaszkodziła im nawet susza" Pod znakiem ziół mija sobota na niemodlińskim Zamku Książęcym. Zainteresowani mogą spróbować ziołowej herbaty, dowiedzieć się wielu ciekawostek z zakresu ziel ... » więcej 2019-08-17, godz. 16:15 Opolscy pielgrzymi dotarli na Jasną Górę [ZDJĘCIA] W jasnogórskim sanktuarium trwa właśnie msza święta, w której uczestniczy ponad trzy tysiące pielgrzymów z diecezji opolskiej. Przewodniczy jej ordynariusz An ... » więcej 2019-08-17, godz. 15:54 Wojewódzki Dzień Działkowca w Głuchołazach. Ogródki działkowe coraz popularniejsze Amatorzy ogródków działkowych świętowali dziś (17.08) w głuchołaskiej Muszli Leśnej. Zorganizowano tam wojewódzkie obchody z okazji Dnia Działkowca. » więcej 2019-08-17, godz. 15:54 Historyczny survival we Włodzieninie. Rozrywka dla całych rodzin W Parku Historii we Włodzieninie ruszyła kolejna edycja Historycznego Rajdu na pograniczu polsko-czeskim. Dla osób lubiących przygodę, aktywny wypoczynek i hi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »