Radio Opole » Wiadomości z regionu
2015-11-27, 09:00 Autor: Monika Antczak

Internetowa akcja przeciwko podziałowi województwa opolskiego. Zbierają podpisy pod petycją

Aleksandra Schwierz i Jarosław Grzegorzak o akcji "NIE oddamy opolskiego" [fot. Monika Antczak]
Aleksandra Schwierz i Jarosław Grzegorzak o akcji "NIE oddamy opolskiego" [fot. Monika Antczak]
Trwa zbieranie podpisów pod petycją do premier Beaty Szydło, którą stworzyli inicjatorzy facebookowej akcji "NIE oddamy opolskiego".
Jest to oddolna, apolityczna inicjatywa mieszkańców Opolszczyzny, którzy nie godzą się na odłączenie od województwa powiatu oleskiego. - Kategorycznie nie zgadzamy się na jakiekolwiek ingerencje w strukturę naszego województwa, o których coraz głośniej mówi partia rządząca - wyjaśnia Aleksandra Schwierz, pomysłodawczyni akcji.

- Powiat oleski stanowi 10% powierzchni województwa, bardzo dobrze się rozwija i charakteryzuje się niskim poziomem bezrobocia, dlatego uważamy, że rozpoczynanie dyskusji o jego odłączeniu nie jest dobrym pomysłem. Partia rządząca ma obenie wiele tematów, które Polaków interesują bardziej niż podział administracyjny kraju - wyjaśnia.

Do inicjatywy przyłączyli się przedstawiciele Nowoczesnej. - Postanowiliśmy nie czekać i w oparciu o docierające do nas sygnały przeprowadzić pewne wyprzedzające działania - tłumaczy Jarosław Grzegorzak, lider partii na Opolszczyźnie.

- Apelujemy o to, aby nie ruszać granic województwa opolskiego. Mamy nadzieję, że rosnące poparcie dla inicjatywy na portalu społecznościowym przerodzi się w podpisy pod przygotowaną przez inicjatorów akcji petycją - zaznacza.

Dodajmy, że zmiana granic Opolszczyzny miałaby nastąpić wskutek zapowiadanego powstania województwa częstochowskiego.
Aleksandra Schwierz
Jarosław Grzegorzak

Wiadomości z regionu

2020-04-04, godz. 21:15 Służba więzienna przekazała samochód strażakom Zakład Karny nr 2 w Strzelcach Opolskich przekazał samochód citroen jumper Ochotniczej Straży Pożarnej w Solarni. Wycofane z eksploatacji pojazdy Służba Więzienna… » więcej 2020-04-04, godz. 21:13 Raport dnia: Brak informacji o nowych zachorowaniach na Opolszczyźnie. Są decyzje dotyczące badań 90 osób w naszym regionie zaraziło się do tej pory koronawirusem. W ciągu ostatniej doby, na terenie Opolszczyzny nie potwierdzono nowych zachorowań. » więcej 2020-04-04, godz. 20:41 Na początek mamy ponad 300 miejsc, może być nawet 1000. Decyzją wojewody w województwie uruchomiono 5 izolatoriów W 5 wyznaczonych już izolatoriach, zlokalizowanych w Opolu, Kędzierzynie-Koźlu oraz Nysie, jest 336 pojedynczych miejsc. Wojewoda zabezpieczył także 222 miejsc… » więcej 2020-04-04, godz. 20:30 Niedziela Palmowa rozpoczyna Wielki Tydzień. Nabożeństwa przeniosły się do radia i internetu Kościół katolicki rozpoczyna świętowanie Wielkiego Tygodnia, czyli uroczysty czas upamiętniający ostatnie dni Chrystusa, przygotowujący do największego święta… » więcej 2020-04-04, godz. 19:48 Dzikie zwierzęta czują się w miastach coraz pewniej. Do rozwoju zjawiska może przyczyniać się koronawirus Na ulicach opolskich miast coraz częściej można spotkać dzikie zwierzęta. Częściowo to efekt epidemii koronawirusa, i ograniczonego ruchu, ale spory wpływ na to… » więcej 2020-04-04, godz. 19:00 NFZ Opole: Będą testy na koronawirusa dla pacjentów i personelu medycznego każdego szpitala Pacjenci i personel medyczny wszystkich szpitali będą mieli zagwarantowany dostęp do testów na obecność wirusa SARS-CoV-2. Koszty testów pokryje Narodowy Fundusz… » więcej 2020-04-04, godz. 18:57 Śmiertelny wypadek w miejscowości Ćwiercie. Na miejscu lądował śmigłowiec LPR Dwie osoby ucierpiały w wypadku w miejscowości Ćwiercie w powiecie krapkowickim. Jak poinformował dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Opolu… » więcej 2020-04-04, godz. 18:39 Komputery i tablety trafią do najbardziej potrzebujących uczniów i nauczycieli. Opolskie samorządy wnioskują o wsparcie Jest zainteresowanie opolskich samorządów ministerialnym programem „Zdalna Szkoła”. Umożliwia on gminom i powiatom zakup komputerów i tabletów do szkół, które… » więcej 2020-04-04, godz. 18:00 W dwa lata wybudowali wiatę biesiadną Korzystając ze słonecznej pogody w Zimnej Wódce powstaje wiata przy domu spotkań. Spore zadaszenie ma być wykorzystywane m.in. w czasie dożynek czy innych imprez… » więcej 2020-04-04, godz. 17:03 Koronawirus doprowadzi do zapaści przewoźników publicznych? Z rozkładów jazdy wypadło wiele autobusów Wykluczenie komunikacyjne stało się problemem mieszkańców Opolszczyzny. Powodem są ograniczenia, które w transporcie publicznym wprowadzono w związku z pandemią… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »