Radio Opole » Wiadomości z regionu
2015-11-19, 14:02 Autor: Aneta Skomorowska

Na mecz może przyjść a porozmawiać o sprawach niepełnosprawnych już nie? Pieszczuk pyta o L4 wiceprezydenta Opola

Adam Pieszczuk złożył pismo w ZUS [fot. Aneta Skomorowska]
Adam Pieszczuk złożył pismo w ZUS [fot. Aneta Skomorowska]
Czy Janusz Kowalski był na zwolnieniu lekarskim od 1 do 13 listopada? Pyta o to Adam Pieszczuk, były radny Opola z SLD, a obecnie członek partii Zieloni. Pismo w tej sprawie złożył w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.
Pieszczuk chce także wiedzieć, czy przebywający na L4 może kibicować w czasie meczu na trybunach.

Powodem złożenia takiego pisma do ZUS jest nieobecność wiceprezydenta Kowalskiego w audycji Radia Opole "Opolska rodzina".

- Pan redaktor na antenie powiedział, że pan Janusz Kowalski nie przyjdzie na tę audycję dlatego, że jest chory i jest na zwolnieniu lekarskim - mówi Pieszczuk. - Śledząc profil na FB zobaczyłem, że dwa dni wcześniej był na meczu piłki siatkowej i kibicował drużynie opolskich siatkarek - dodaje.

- Partia Zielonych szuka aktywności, więc w sposób nieładny zaczepia innych - odpowiada wiceprezydent Kowalski. - Ktoś, kto miał kiedyś zerwane ścięgno achillesa wie, jak ciężka jest to kontuzja - dodaje.

- Trudno mi się do tych niegrzecznych uwag odnieść. Ja mam codziennie kilka godzin rehabilitacji no i trudno, żebym się tłumaczył, że po tym organizm musi odpoczywać a moja aktywność jest ograniczona do absolutnego minimum - zaznacza.

Rzecznik prasowy oddziału ZUS w Opolu Katarzyna Adamczyk zaznacza, że mogą potwierdzić, czy wiceprezydent Kowalski przebywał na L4.

- Jeśli mówimy o zwolnieniach lekarskich przy pracodawcy, który zatrudnia powyżej 20 pracowników, to pracodawca a nie ZUS wypłaca należność za zwolnienie chorobowe. Będzie odpowiedź na pismo złożone przez osobę zainteresowaną - zapewnia rzecznik oddziału ZUS.

O rozwoju sprawy będziemy państwa informować.
Adam Pieszczuk
Janusz Kowalski
Katarzyna Adamczyk

Wiadomości z regionu

2018-02-21, godz. 14:06 Brutalne zabójstwo w Baborowie? Trwa wyjaśnianie okoliczności sprawy Zabójstwo czy nieszczęśliwy wypadek? Policja w Głubczycach ustala okoliczności śmierci 47 letniego mężczyzny, którego ciało znaleziono w Baborowie. Wczoraj (2 ... » więcej 2018-02-21, godz. 14:00 Promują picie opolskiej wody. W PSP nr 14 stworzono źródełko dla uczniów Będą mogli ugasić pragnienie odwiedzając 'zdrój wodny' ufundowany przez spółkę Wodociągi i Kanalizacja w Opolu. Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 ... » więcej 2018-02-21, godz. 13:12 Radni opolskich Grudzic bronią boiska i planów ratusza ws. zamiany gruntów Radni Grudzic bronią uchwały o likwidacji targowiska i przejęciu terenów zielonych przez miasto. Przypomnijmy, prezydent Opola chce zamienić się na grunty z b ... » więcej 2018-02-21, godz. 13:00 Jarecki w Radzie Muzeum Polskiej Piosenki? Poseł Zembaczyński rezygnuje Będą zmiany w Radzie Muzeum Polskiej Piosenki. Rezygnację złożył Tymoteusz Pruchnik, kierownik działu Archiwum Muzeum Powstania Warszawskiego, a ma go zastąpi ... » więcej 2018-02-21, godz. 12:30 Dużo pomysłów do budżetu obywatelskiego Kędzierzyna-Koźla Ponad 60 zadań zgłoszono do tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego Kędzierzyna-Koźla. Na realizację wybranych pomysłów mieszkańców przeznaczono 1,6 mln zł. ... » więcej 2018-02-21, godz. 12:00 Dziś w Opolu - akcja "flash mob" dla mniejszości narodowych i etnicznych w UE Zbiorą się przed opolskim ratuszem i zaskoczą czymś przechodniów. Młodzież z mniejszości niemieckiej organizuje dziś (21.02) akcję 'flash mob'. Młodzi działac ... » więcej 2018-02-21, godz. 11:35 Wszystkie departamenty w jednym budynku. Plany marszałka dotyczące siedziby urzędu - To Prawo i Sprawiedliwość nas sprowokowało, żeby podjąć jakiekolwiek kroki - ocenił w porannej rozmowie 'W cztery oczy' marszałek regionu Andrzej Bula, pyta ... » więcej 2018-02-21, godz. 11:30 Opole miastem przyjaznym starzeniu? Certyfikat WHO Miejska Rada Seniorów wyszła z inicjatywą, aby Opole podjęło działania ws. przyłączenia się do światowej sieci WHO „Miast Przyjaznych Starzeniu”. Sieć zrzesza ... » więcej 2018-02-21, godz. 11:15 Narkotyki ukryte w dywanie. Właściciel już został zatrzymany [FILM] W zwiniętym dywanie, schowanym w kotłowni, ukrył narkotyki 35-letni mieszkaniec Brzegu. Śledczy znaleźli tam blisko 100 gramów marihuany i amfetaminy. Właścic ... » więcej 2018-02-21, godz. 10:35 Kradli elektronarzędzia i wyposażenie domów. Grozi im 10 lat więzienia Kradli elektronarzędzia, sprzęt elektroniczny, wyposażenie domów i paliwo. Straty wyceniono na 30 tysięcy złotych. Policjanci z Dobrodzienia zatrzymali w tej ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »