Radio Opole » Wiadomości z regionu
2015-11-19, 14:02 Autor: Aneta Skomorowska

Na mecz może przyjść a porozmawiać o sprawach niepełnosprawnych już nie? Pieszczuk pyta o L4 wiceprezydenta Opola

Adam Pieszczuk złożył pismo w ZUS [fot. Aneta Skomorowska]
Adam Pieszczuk złożył pismo w ZUS [fot. Aneta Skomorowska]
Czy Janusz Kowalski był na zwolnieniu lekarskim od 1 do 13 listopada? Pyta o to Adam Pieszczuk, były radny Opola z SLD, a obecnie członek partii Zieloni. Pismo w tej sprawie złożył w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.
Pieszczuk chce także wiedzieć, czy przebywający na L4 może kibicować w czasie meczu na trybunach.

Powodem złożenia takiego pisma do ZUS jest nieobecność wiceprezydenta Kowalskiego w audycji Radia Opole "Opolska rodzina".

- Pan redaktor na antenie powiedział, że pan Janusz Kowalski nie przyjdzie na tę audycję dlatego, że jest chory i jest na zwolnieniu lekarskim - mówi Pieszczuk. - Śledząc profil na FB zobaczyłem, że dwa dni wcześniej był na meczu piłki siatkowej i kibicował drużynie opolskich siatkarek - dodaje.

- Partia Zielonych szuka aktywności, więc w sposób nieładny zaczepia innych - odpowiada wiceprezydent Kowalski. - Ktoś, kto miał kiedyś zerwane ścięgno achillesa wie, jak ciężka jest to kontuzja - dodaje.

- Trudno mi się do tych niegrzecznych uwag odnieść. Ja mam codziennie kilka godzin rehabilitacji no i trudno, żebym się tłumaczył, że po tym organizm musi odpoczywać a moja aktywność jest ograniczona do absolutnego minimum - zaznacza.

Rzecznik prasowy oddziału ZUS w Opolu Katarzyna Adamczyk zaznacza, że mogą potwierdzić, czy wiceprezydent Kowalski przebywał na L4.

- Jeśli mówimy o zwolnieniach lekarskich przy pracodawcy, który zatrudnia powyżej 20 pracowników, to pracodawca a nie ZUS wypłaca należność za zwolnienie chorobowe. Będzie odpowiedź na pismo złożone przez osobę zainteresowaną - zapewnia rzecznik oddziału ZUS.

O rozwoju sprawy będziemy państwa informować.
Adam Pieszczuk
Janusz Kowalski
Katarzyna Adamczyk

Wiadomości z regionu

2018-08-14, godz. 21:00 Gra terenowa, pokaz sprzętu wojskowego i oczywiście wojskowa grochówka - opolscy logistycy zapraszają na święto Wojska ... Obchody rozpoczną się uroczystą mszą świętą w intencji ojczyzny o godz. 10:30 w katedrze. » więcej 2018-08-14, godz. 20:55 Tak będzie wyglądał nowy stadion Odry Opole Najlepszy projekt to praca zespołu architektów z Warszawy z pracowni 90 Architekci oraz mysłowickie GMT Sp. z o.o. Nad wyborem projektu debatował 11-osobowy s ... » więcej 2018-08-14, godz. 19:00 Szykują się podwyżki opłat za niesegregowanie śmieci Cztery razy więcej zapłacą za odbiór śmieci osoby, które ich nie segregują. Ministerstwo Środowiska pracuje nad zmianami w przepisach, które drastycznie podni ... » więcej 2018-08-14, godz. 17:55 Niebezpiecznie na opolskich drogach. Zderzenie w Nysie, wypadek w Grodkowie [ZDJĘCIA] Do dwóch groźnych zdarzeń doszło na drogach naszego regionu. W Nysie na ul. Otmuchowskiej w wyniku zderzenia busa z samochodem osobowym ucierpiało pięć osób. ... » więcej 2018-08-14, godz. 17:12 Duże zainteresowanie Krapkowickim Budżetem Obywatelskim 2019. Padło ponad 20 propozycji 24 propozycje zgłoszono do Krapkowickiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Gmina jest podzielona na trzy obszary: lewobrzeżną i prawobrzeżną część Krapkowic oraz ... » więcej 2018-08-14, godz. 17:00 Strzelecki szpital z unijnych pieniędzy wyremontuje internę i wyposaży w niezbędny sprzęt Ponad 3,5 mln unijnego wsparcia na modernizację oddziału wewnętrznego wraz z wyposażeniem w niezbędny sprzęt otrzyma Szpital Powiatowy w Strzelcach Opolskich. ... » więcej 2018-08-14, godz. 17:00 Znamy datę wyborów samorządowych. Startuje kampania wyborcza Ogłoszono termin wyborów samorządowych - oficjalnie może wystartować kampania wyborcza. W jej prowadzeniu należy zachować zasady. » więcej 2018-08-14, godz. 16:37 Petarda wybuchła 12-latkowi w ręce. Pijany mężczyzna, który proponował dziecku petardy, usłyszał zarzuty Opolska policja przestrzega przed nieodpowiedzialnym obchodzeniem się z petardami. W niedzielę (12.08) policjanci z Niemodlina otrzymali zgłoszenie o młodym c ... » więcej 2018-08-14, godz. 15:45 Bakterie gronkowca w opolskim basenie Błękitna Fala. Zamknięta jedna niecka Zamknięta jest niecka ze zjeżdżalnią. W pozostałych basenach kąpiel jest dozwolona i bezpieczna. » więcej 2018-08-14, godz. 15:30 Gmina Byczyna wyremontuje dwa kolejne mieszkania dla repatriantów ze Wschodu Kolejne dwie rodziny repatriantów osiedlą się w Polanowicach. Gmina Byczyna otrzymała dotację w wysokości ok. 300 tysięcy złotych z rządowych pieniędzy na prz ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »