Radio Opole » Wiadomości z regionu
2015-11-19, 14:02 Autor: Aneta Skomorowska

Na mecz może przyjść a porozmawiać o sprawach niepełnosprawnych już nie? Pieszczuk pyta o L4 wiceprezydenta Opola

Adam Pieszczuk złożył pismo w ZUS [fot. Aneta Skomorowska]
Adam Pieszczuk złożył pismo w ZUS [fot. Aneta Skomorowska]
Czy Janusz Kowalski był na zwolnieniu lekarskim od 1 do 13 listopada? Pyta o to Adam Pieszczuk, były radny Opola z SLD, a obecnie członek partii Zieloni. Pismo w tej sprawie złożył w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.
Pieszczuk chce także wiedzieć, czy przebywający na L4 może kibicować w czasie meczu na trybunach.

Powodem złożenia takiego pisma do ZUS jest nieobecność wiceprezydenta Kowalskiego w audycji Radia Opole "Opolska rodzina".

- Pan redaktor na antenie powiedział, że pan Janusz Kowalski nie przyjdzie na tę audycję dlatego, że jest chory i jest na zwolnieniu lekarskim - mówi Pieszczuk. - Śledząc profil na FB zobaczyłem, że dwa dni wcześniej był na meczu piłki siatkowej i kibicował drużynie opolskich siatkarek - dodaje.

- Partia Zielonych szuka aktywności, więc w sposób nieładny zaczepia innych - odpowiada wiceprezydent Kowalski. - Ktoś, kto miał kiedyś zerwane ścięgno achillesa wie, jak ciężka jest to kontuzja - dodaje.

- Trudno mi się do tych niegrzecznych uwag odnieść. Ja mam codziennie kilka godzin rehabilitacji no i trudno, żebym się tłumaczył, że po tym organizm musi odpoczywać a moja aktywność jest ograniczona do absolutnego minimum - zaznacza.

Rzecznik prasowy oddziału ZUS w Opolu Katarzyna Adamczyk zaznacza, że mogą potwierdzić, czy wiceprezydent Kowalski przebywał na L4.

- Jeśli mówimy o zwolnieniach lekarskich przy pracodawcy, który zatrudnia powyżej 20 pracowników, to pracodawca a nie ZUS wypłaca należność za zwolnienie chorobowe. Będzie odpowiedź na pismo złożone przez osobę zainteresowaną - zapewnia rzecznik oddziału ZUS.

O rozwoju sprawy będziemy państwa informować.
Adam Pieszczuk
Janusz Kowalski
Katarzyna Adamczyk

Wiadomości z regionu

2018-10-21, godz. 14:05 Opolszczyzna: prawie 14 procent uprawnionych poszło do urn. Frekwencja do południa Niecałe 14 procent - tyle do godziny 12:00 wyniosła frekwencja wyborcza w województwie opolskim. W podziale na gminy, najchętniej do urn poszli wyborcy w gmin ... » więcej 2018-10-21, godz. 14:00 Poszukiwania zaginionego mieszkańca Zawadzkiego zakończone sukcesem Poszukiwany od wczoraj (20.10) 69-letni mieszkaniec Zawadzkiego Wiktor Szaton odnaleziony - informuje policja. Tuż po godzinie 12.00 wyziębionego mężczyznę pr ... » więcej 2018-10-21, godz. 14:00 Prudnik: nowe punkty do głosowania uwzględniają też potrzeby niepełnosprawnych W trzech miejscach zmieniono lokale do głosowania w Prudniku. W gminie tej jest ich w sumie 27. Dziewięć takich punktów znajduje się w sołectwach. » więcej 2018-10-21, godz. 13:30 Ks. Łukasz Knieć, diecezjalny duszpasterz młodzieży, o Synodzie Biskupów w Rzymie i problemach młodych ludzi Biskupi, eksperci, audytorzy i osoby świeckie, które nie skończyły 30 lat dyskutują o sprawach i problemach młodych ludzi na całym świecie. W Rzymie trwa Spec ... » więcej 2018-10-21, godz. 12:30 Naruszone plomby na urnach wyborczych zmienią kolor. To znak, że ktoś próbował je zerwać Przeźroczyste urny to nie jedyna nowość, jaką napotkamy dzisiaj w lokalach wyborczych. » więcej 2018-10-21, godz. 12:02 Pożar kurnika. 20 tysięcy martwych kurczaków 20 tysięcy kurczaków padło w wyniku pożaru, do którego doszło w nocy na fermie drobiu w Zalesiu Śląskim (gmina Leśnica). » więcej 2018-10-21, godz. 12:00 Kilkanaście powiadomień o naruszeniu kodeksu wyborczego w czasie ciszy wyborczej otrzymała opolska policja 11 zgłoszeń dotyczących naruszeń przepisów kodeksu wyborczego odnotowała w sobotę (20.10) na Opolszczyźnie policja. Dotyczyły one na przykład zamalowywania i ... » więcej 2018-10-21, godz. 11:00 Urna wyborcza będzie cały czas pilnowana. "Aby tajność głosowania nie była naruszona" Przeźroczyste urny, jakie są używane w tych wyborach samorządowych dołożyły obowiązków obwodowym komisjom wyborczym. W każdej komisji pracującej w lokalu wybo ... » więcej 2018-10-21, godz. 10:45 Wybory samorządowe na Opolszczyźnie wystartowały bez zakłóceń - Siedziby wszystkich obwodowych komisji wyborczych w Opolu zostały otwarte punktualnie o 7:00. Nie odnotowano żadnych incydentów - powiedział w porannej rozm ... » więcej 2018-10-21, godz. 10:00 W Opolu wybory rozpoczęły się punktualnie. Na razie bez incydentów. Głosują głównie osoby starsze Tłumów nie ma, ale jeśli głosują, to głównie osoby starsze. Taka sytuacja jest w Obwodowej Komisji Wyborczej numer 64 przy Powstańców Śląskich w Opolu. Kamila ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »