Radio Opole » Wiadomości z regionu
2015-09-24, 12:52 Autor: Radio Opole

Spór o restrukturyzację BCM–u. Polityczne zagrywki?

Dziś (24.09) przed sesją Rady Powiatu Brzeskiego, radni z Platformy Obywatelskiej zorganizowali konferencję prasową. Apelowali do władz wojewódzkich, NFZ–u, a także do lokalnych samorządów, by wyrazili swoją opinie na temat programu naprawczego dla tonącego w długach szpitala. Chodzi m.in. o ograniczenie działalności oddziałów zabiegowych i likwidację SOR–u, ponieważ są nierentowne. Opozycja sprzeciwia się takim działaniom.

Lider brzeskiej PO i kandydat na posła Jacek Niesłuchowski mówił dziś, że w przygotowanej restrukturyzacji lecznicy brakuje harmonogramu i szczegółów dotyczących planowanych działań.

- Dyrektor Brzeskiego Centrum Medycznego oraz Zarząd Powiatu nie konsultowali tego dokumentu, ani z Radą Społeczną BCM–u, organem doradczym i opiniującym, ani z wojewodą opolskim, który odpowiada za system ratownictwa. Nie konsultowano tego również ze środowiskiem medycznym oraz z samorządami z powiatu brzeskiego – podkreśla Niesłuchowski.

Maciej Stefański, starosta brzeskiKonferencję radnych opozycji szybko skomentował starosta brzeski Maciej Stefański, szef powiatowych struktur PiS–u.

- Widzę, że opozycja idzie po bandzie kosztem mieszkańców. To są już polityczne zagrywki. Wybory się zbliżają, niektórzy nasi radni kandydują do Sejmu i na problemach szpitala chcą wjechać do parlamentu. Takim działaniem nie osiągnięcie sukcesu, to będzie wręcz odwrotnie. Czeka was dotkliwa porażka – uważa starosta brzeski.

Stefański dodał, że szpital na pewno nie zostanie zlikwidowany, a ograniczenie działalności oddziałów zabiegowych nie jest do końca przesądzone.

Maciej Stępień

Wiadomości z regionu

2019-11-21, godz. 21:45 Niebezpieczny wieczór na opolskich drogach. Śmiertelny wypadek koło Praszki Na drodze krajowej nr 45 miejscowości Kowale samochód osobowy zderzył się z ciężarówką. Do tego zdarzenia doszło po godzinie 21. To jest odcinek między Praszką… » więcej 2019-11-21, godz. 21:00 Na Politechnice Opolskiej gotowali studenci z całego świata. Bariera językowa nie stanowiła problemu Międzynarodowy Dzień Gotowania na Politechnice Opolskiej. Dział współpracy międzynarodowej wraz z Instytutem Konfucjusza zorganizował smaczny wieczór. Studenci… » więcej 2019-11-21, godz. 20:00 Nyski oddział Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków ma 15 lat. "Z cukrzycą da się żyć, tylko trzeba wiedzieć jak" Nyscy diabetycy świętowali dziś (21.11) 15-lecie istnienia zrzeszającej ich organizacji. Podczas gali w miejscowym muzeum nie brakowało wspomnień, wzruszeń, a… » więcej 2019-11-21, godz. 19:45 Opole będzie miało autobusy elektryczne Ratusz zakupi elektryczne autobusy dla Opola. Urząd miasta wygrał konkurs ogólnopolski, dzięki któremu Centrum Unijnych Projektów Transportowych przyznało 14 milionów… » więcej 2019-11-21, godz. 19:00 Do trzech razy sztuka? Skarbimierz-Osiedle zapowiada kolejne podejście do walki o prawa miejskie Skarbimierz-Osiedle nie rezygnuje ze starań o prawa miejskie. Władze gminy ponownie zachęcają mieszkańców do wypełniania ankiet, w których mogą oni określić, jaki… » więcej 2019-11-21, godz. 18:45 Trzy nowe wozy dla strażaków z gminy Walce W tym roku strażacy z gminy Walce wzbogacili się o trzy nowe samochody. Nie wszystkie są firmowo nowe, ale i tak druhowie są z nich zadowoleni, bo wymieniły wysłużone… » więcej 2019-11-21, godz. 18:00 Na co dzień pomagają innym, dzisiaj mają święto. W Opolu zorganizowano spotkanie z okazji Dnia Pracownika Socjalnego Pracownicy socjalni mają dziś (21.11) swoje święto. W Opolu szczególny dzień dla wszystkich pracowników służb społecznych połączono z 20-leciem Regionalnego Ośrodka… » więcej 2019-11-21, godz. 16:54 Policjanci poszukują świadków wypadku Policjanci z Opola poszukują świadków wypadku drogowego z 12 listopada. Do zdarzenia doszło na ulicy Wrocławskiej przed skrzyżowaniem z ulicą Niemodlińską. » więcej 2019-11-21, godz. 16:45 Ostatnia droga Jana Labusa. W pożegnaniu burmistrza Ozimka wzięły udział setki osób Ozimek pożegnał Jana Labusa. W ostatniej drodze zmarłemu w niedzielę (17.11) burmistrzowi towarzyszyli współpracownicy, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych… » więcej 2019-11-21, godz. 16:45 Droga wojewódzka 414 w Lubrzy oddana do użytku. Przecięcia wstęgi nie było. "Wybudowaliśmy coś na kształt obwodnicy..… Droga wojewódzka 414 w Lubrzy oddana do użytku. Zakończono przebudowę drogi między Białą a Prudnikiem. Za blisko 30 mln złotych wymieniono 4 kilometry nawierzchni… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »