Radio Opole » Wiadomości z regionu
2015-09-22, 14:40 Autor: Radio Opole

Kandydat na posła z Brzegu obiecuje pomoc rolnikom

Wojciech Komarzyński z Prawa i Sprawiedliwości na dzisiejszej (22.09) konferencji w Przylesiu w powiecie brzeskim zapowiedział, że będzie walczył o rozwój wsi i pomoc rolnikom. Kandydat na posła z Brzegu przekonywał, że tej grupie społecznej należy się wsparcie, szczególnie po tegorocznej ogromnej suszy.

Wojciech Komarzyński- Wprowadzenie ustawy lub programu o powszechnych ubezpieczeniach działalności rolniczej jest jak najbardziej wskazane. Dotyczy to nie tylko suszy, czy innych klęsk żywiołowych, ale również ekstremalnych wahań cen produktów rolnych. Po prostu rolnik nie może sam ponosić konsekwencji za rzeczy, które nie są od niego zależne – przekonuje kandydat Prawa i Sprawiedliwości.

Komarzyński dodaje, że potrzebne jest wyrównanie dopłat bezpośrednich dla rolników i zmniejszenie procedur administracyjnych w tym zakresie. Kandydat na posła chce również zająć się „patologiami” w agencjach rolnych.

Członek brzeskiego PiS–u dodał, że będzie również walczył o poprawę infrastruktury drogowej na wojewódzkich szlakach komunikacyjnych na terenie gminy Olszanka. Jego zdaniem, stan nawierzchni tych dróg jest fatalny i wymaga gruntownych modernizacji.

Posłuchaj rozmówcy:

Maciej Stępień

Wiadomości z regionu

2017-04-28, godz. 19:40 Graffiti na wejściu do zamku w Sławięcicach. Jest nagroda za wskazanie sprawców Nieznany wandal „ozdobił” bazgrołami zabytkowe wejście do parku i przejście pod mostem łączące park i szkołę w Sławięcicach. Oba te obiekty nie tak dawno siłą ... » więcej 2017-04-28, godz. 19:15 Parlament Europejski zajmie się petycją TSKN w sprawie Dużego Opola Parlament Europejski zajmie się 4 maja sprawą domniemanego łamania praw mniejszości niemieckiej podczas procesu zmiany granic miasta Opola. Petycję w tej spra ... » więcej 2017-04-28, godz. 18:45 Nowoczesna chce zdobyć Opole podczas wyborów samorządowych Politycy Nowoczesnej zapowiadają walkę o zwycięstwo w przyszłorocznych wyborach samorządowych na Opolszczyźnie, zwłaszcza w stolicy regionu. » więcej 2017-04-28, godz. 18:18 "Pineza" poszukiwany listem gończym. Jest zamieszany w wielomilionowe oszustwa podatkowe Henryk P., bardziej znany jako 'Pineza' jest poszukiwany przez wrocławską prokuraturę, która wysłała za nim list gończy. Najbardziej znany opolski gangster je ... » więcej 2017-04-28, godz. 18:15 Przekroczone stany alarmowe na opolskich rzekach. Przez województwo przechodzi fala wezbraniowa Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega mieszkańców Opolszczyzny: na pięciu wodowskazach w regionie jest przekroczony poziom alarmowy. » więcej 2017-04-28, godz. 17:25 Czy Opole będzie miastem miodem płynącym? Młodzi Konserwatyści zbierają podpisy Chcą, aby Opole było przyjaznym miejscem dla pszczół. Młodzi Konserwatyści rozpoczęli zbiórkę podpisów pod obywatelskim projektem uchwały 'Opole miastem pszcz ... » więcej 2017-04-28, godz. 16:30 Nie będzie betonowych leżanek w centrum Opola? Miasto wstrzymuje realizację projektu Miasto wstrzymuje prace nad realizacją nowych siedzisk pod ratuszem. To reakcja na krytyczne opinie mieszkańców co do instalacji cementowych brył w ścisłym ce ... » więcej 2017-04-28, godz. 15:59 WIOŚ nie użyczy strażakom z Kędzierzyna-Koźla sprzętu do badania chemii w powietrzu Chromatograf gazowy sprzężony ze spektrometrem masowym. Tak nazywa się mobilne urządzenie do badania substancji chemicznych znajdujących się w powietrzu. Sprz ... » więcej 2017-04-28, godz. 15:30 Brzegiem będzie rządzić księżna. O berło powalczą kobiety Jutro ruszają coroczne Dni Księstwa Brzeskiego. W tym roku wyjątkowo majówka potrwa aż pięć dni. Jedną z najważniejszych atrakcji jest wybór księżnej lub księ ... » więcej 2017-04-28, godz. 14:30 Zbiorniki nyski i otmuchowski wypełnione w połowie. RZGW oszczędnie informuje o stanie wód 54 mln metrów sześciennych wody znajduje się obecnie w Jeziorze Nyskim na dopuszczalne 121, zbiornik otmuchowski jest wypełniony w ponad połowie, czyli jest w ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »