Radio Opole » Wiadomości z regionu
2015-09-22, 14:40 Autor: Radio Opole

Kandydat na posła z Brzegu obiecuje pomoc rolnikom

Wojciech Komarzyński z Prawa i Sprawiedliwości na dzisiejszej (22.09) konferencji w Przylesiu w powiecie brzeskim zapowiedział, że będzie walczył o rozwój wsi i pomoc rolnikom. Kandydat na posła z Brzegu przekonywał, że tej grupie społecznej należy się wsparcie, szczególnie po tegorocznej ogromnej suszy.

Wojciech Komarzyński- Wprowadzenie ustawy lub programu o powszechnych ubezpieczeniach działalności rolniczej jest jak najbardziej wskazane. Dotyczy to nie tylko suszy, czy innych klęsk żywiołowych, ale również ekstremalnych wahań cen produktów rolnych. Po prostu rolnik nie może sam ponosić konsekwencji za rzeczy, które nie są od niego zależne – przekonuje kandydat Prawa i Sprawiedliwości.

Komarzyński dodaje, że potrzebne jest wyrównanie dopłat bezpośrednich dla rolników i zmniejszenie procedur administracyjnych w tym zakresie. Kandydat na posła chce również zająć się „patologiami” w agencjach rolnych.

Członek brzeskiego PiS–u dodał, że będzie również walczył o poprawę infrastruktury drogowej na wojewódzkich szlakach komunikacyjnych na terenie gminy Olszanka. Jego zdaniem, stan nawierzchni tych dróg jest fatalny i wymaga gruntownych modernizacji.

Posłuchaj rozmówcy:

Maciej Stępień

Wiadomości z regionu

2017-03-24, godz. 22:06 Dzień z Heweliuszem w Głubczycach Musieli wykazać się nie tylko sporą wiedzą, ale również talentem plastycznym, czy informatycznym. W Głubczycach zakończono Międzyszkolny Konkurs Wiedzy z Fizy ... » więcej 2017-03-24, godz. 21:45 Dla poprawy edukacji uczniów. Rusza nowy projekt w powiecie namysłowskim Blisko 2 mln złotych będzie kosztować dokształcanie uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych w gminach powiatu namysłowskiego. Tamtejsze starostwo ... » więcej 2017-03-24, godz. 20:50 Ścieżka rowerowa wokół Dębowej już gotowa Trzy urzędy zrzuciły się na dokończenie ścieżki rowerowej wokół akwenu Dębowa w gminie Reńska Wieś. Gospodarz - samorząd Reńskiej Wsi - dał 200 tysięcy złotyc ... » więcej 2017-03-24, godz. 20:15 Aplikacja BLISKO dla mieszkańców gminy Kluczbork już działa Ma ostrzegać przed zagrożeniami meteorologicznymi i informować o najważniejszych wydarzeniach. Kluczbork uruchomił aplikację 'BLISKO' na urządzenia mobilne. M ... » więcej 2017-03-24, godz. 20:01 Nysa: Dom Złotej Jesieni potrzebny od zaraz. Dzieci daleko, rodzice bez opieki Utworzenie w Nysie Domu Złotej Jesieni, a także rozbudowa, lub budowa kolejnego Domu Dziennego Pobytu - to tematy, które zdominowały sesję nyskiej Rady Senior ... » więcej 2017-03-24, godz. 19:45 O faunie i florze. Gimnazjaliści rywalizowali w konkursie o parkach krajobrazowych Dziewięć czteroosobowych drużyn rywalizowało w wojewódzkim finale ogólnopolskiego konkursu 'Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski'. » więcej 2017-03-24, godz. 19:20 Opolski NFZ ogłosił konkurs w sprawie rehabilitacji leczniczej Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia ogłosił konkurs ofert związany z rehabilitacją leczniczą. » więcej 2017-03-24, godz. 18:40 Rekers rozpoczął produkcję w strefie w Olszowej Kolejna firma rozpoczęła działalność w strefie aktywności gospodarczej w Olszowej pod Ujazdem. Niemieckie przedsiębiorstwo Rekers zbudowało zakład, w którym p ... » więcej 2017-03-24, godz. 18:00 Zaprezentują historię znanej w Europie rodziny żydowskich przemysłowców „Śladami Emanuela Fränkla - Najlepszego ze starej szkoły” - pod takim hasłem przebiegać będzie zwiedzanie Prudnika. Sobotnia impreza organizowana jest z okazj ... » więcej 2017-03-24, godz. 17:45 Kto ma rację? Kto mówi prawdę o zerwanych mediacjach? Różne wersje wydarzeń Dwie strony sporu i dwie różne wersje wydarzeń. Diametralnie różne są informacje przekazywane przez opolski ratusz i przedstawicieli Dobrzenia Wielkiego odnoś ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »