Radio Opole » Wiadomości z regionu
2015-09-14, 16:35 Autor: Radio Opole

Nyscy werbiści pomagają rodzinie uchodźców. Na początek samochód

Nyscy ojcowie werbiści kupili samochód rodzinie, która uciekła z Syrii i chce rozpocząć nowe życie w jednej z miejscowości koło Głogówka. Auto już tam trafiło, a pochodzi ze składek zarówno samych werbistów, jak i zbiórki przeprowadzonej przez nich na ten cel.

Syrian refugee camp, Karkosik Erbil / Fot. Mustafa Khayat Follow/ Flickr.com

Nyski werbista, który zainicjował zbiórkę pomocy dla uchodźców, chce zachować anonimowość. Wiadomo natomiast, ze pochodzi z okolic Głogówka, nawiązał kontakt z rodziną z Damaszku i w różny sposób jej pomaga.

Jest to 5 osobowa rodzina, która także nie chce się ujawniać z nazwiska. Znajduje się w trudnej sytuacji, bowiem ojciec rodziny nie ma na razie pracy, nikt też z jej członków nie zna języka polskiego. Zdecydowali jednak, ze swoją przyszłość zwiążą z Polską, nie chcą migrować do Niemiec czy innych krajów.

- To oczywiste, że pomagamy jak tylko możemy - mówi ojciec werbista Jan Wróblewski, rzecznik Ośrodka Migranta Fu Shenfu w Warszawie.

Podkreśla, że zakupiony samochód, to wyłącznie inicjatywa nyskich werbistów, a szczególnie jednego z misjonarzy, który zainicjował zbiórkę na ten cel. Auto przyda się zwłaszcza w przyszłości na dojazdy do pracy. Samochód już trafił do rodziny z Damaszku.

Posłuchaj:

Dorota Kłonowska

Wiadomości z regionu

2019-02-20, godz. 21:27 Samobójstwo w gminie Popielów? Śledczy badają okoliczności śmierci mieszkańca powiatu nyskiego Zwłoki 34-letniego mężczyzny znaleziono w okolicach mostu nad Odrą w jednej z miejscowości w gminie Popielów. To mieszkaniec powiatu nyskiego. » więcej 2019-02-20, godz. 21:00 TOZ w Opolu walczy o psa Dino. Będzie interweniować u prokuratora generalnego Opolskie Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami nie składa broni w walce o owczarka Dino. Wolontariusze zapowiadają, że będą interweniować u prokuratora generalne ... » więcej 2019-02-20, godz. 20:45 Prof. Paweł Frącz o sytuacji na Politechnice Opolskiej. "Miałem prawo do zadawania pytań" - To nie jest kwestia konfliktu, a raczej pewnej sytuacji, w której zadaje się konkretne pytania, do czego, jako senator uczelni miałem prawo - mówi prof. Paw ... » więcej 2019-02-20, godz. 19:30 Śmierć na stoku narciarskim. Nie żyje 31-letni mieszkaniec gminy Walce 31-letni mieszkaniec gminy Walce zmarł na skutek obrażeń, które odniósł w wypadku na stoku narciarskim w Zieleńcu. Do tragedii doszło 10 lutego, mężczyzna zma ... » więcej 2019-02-20, godz. 19:15 Piotr Bobak nie będzie już wiceburmistrzem Nysy. Prawo nie pozwala łączyć tej funkcji z mandatem radnego powiatu Będą zmiany we władzach Nysy. Jeden z wiceburmistrzów, Piotr Bobak, rezygnuje ze stanowiska. » więcej 2019-02-20, godz. 19:00 Na paczkowskim rynku zatańczono poloneza. "Dobrze wykonany gwarantuje sukces na maturze" [ZDJĘCIA] Około 150 osób zatańczyło dziś (20.02) w południe poloneza na rynku w Paczkowie. Oprócz tegorocznych maturzystów, polski taniec narodowy wykonali także ich na ... » więcej 2019-02-20, godz. 17:00 Prudnik: chcą, aby ochrona pszczół była w programach nauczania szkół średnich Ochronę populacji pszczół zakłada przedsięwzięcie edukacyjne prudnickiego starostwa. Jego celem jest uświadomieni znaczenia tych owadów dla środowiska natural ... » więcej 2019-02-20, godz. 17:00 Wojewódzki Inspektorat Weterynarii w Opolu podsumował kontrole ubojni i przewoźników zwierząt do rzeźni 29 kontroli rzeźni i brak stwierdzonych nieprawidłowości. Powiatowi lekarze weterynarii zakończyli kontrole w regionie zlecone przez Wojewódzki Inspektorat We ... » więcej 2019-02-20, godz. 15:30 Wniosek złożony, teraz pora na decyzję Komisji Europejskiej. Walka ze smogiem na Opolszczyźnie Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego niemal w ostatniej chwili zdążył złożyć wniosek do Komisji Europejskiej o pieniądze na program ochrony powietrza. » więcej 2019-02-20, godz. 14:45 Tomasz D., były kierownik ZAKSY, przyznał się do przywłaszczenia ponad miliona złotych. Został aresztowany na 3 miesią ... Były kierownik ZAKSY Kędzierzyn-Koźle Tomasz D. przyznał się przed prokuratorem do tego, że przywłaszczył ponad milion złotych z kont zawodników ZAKSY. Pienią ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »