Radio Opole » Wiadomości z regionu
2015-09-09, 13:44 Autor: Radio Opole

Opolska kuria jest gotowa do przyjęcia syryjskich rodzin

Diecezja opolska jeszcze w czerwcu zdecydowała się na przyjęcie 50 syryjskich rodzin we współpracy z fundacją Estera. Do tej pory uchodźcy nie dotarli na Opolszczyznę, a diecezja zakończyła współpracę z fundacją z powodu problemów komunikacyjnych.

Uchodzcy z Bliskiego Wschodu i Afryki... - Nie rezygnujemy jednak z decyzji o przyjęciu imigrantów - wyjaśnia ks. Joachim Kobienia, rzecznik opolskiej kurii.

- Obecnie nasza Caritas przygotowała dwa ośrodki diecezjalne do przyjęcia tych rodzin. Dodatkowo jest zamiar, aby w każdym dekanacie przygotować miejsce do zamieszkania dla poszczególnych rodzin. Przyjęcie imigrantów ma się odbyć we współpracy z władzami państwowymi.

Rodziny, które mają trafić do diecezji opolskiej, nie muszą być chrześcijanami. - Przyjmiemy uchodźców niezależnie od wyznania - dodaje ks. Kobienia.

- Nie wiemy czy rodziny, które przyjadą do naszej diecezji, będą chrześcijańskie. Co prawda są oni najbardziej prześladowani w Syrii, ale nie tylko oni są uchodźcami. Myślę, że będzie to też okazja by przełamać pewne stereotypy o muzułmanach - tłumaczy.

Dodajmy, że do Polski ma trafić nawet 11 tysięcy imigrantów z Syrii.

Posłuchaj:

Monika Antczak

Wiadomości z regionu

2019-02-16, godz. 20:10 Przedszkolaki z Kędzierzyna-Koźla "buźkami" monitorują jakość powietrza W Kędzierzynie-Koźlu nawet dzieci wiedzą, jak rozpoznać, czy powietrze jest dobrej jakości, czy zanieczyszcza je smog. W placówkach oświatowych, zaczynając od ... » więcej 2019-02-16, godz. 18:59 Opolscy strażacy ratowali turystów uwięzionych na wyciągu w czeskim ośrodku narciarskim Filipovice Służby ratunkowe naszych południowych sąsiadów o pomoc poprosiły Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Wysokościowego z Głuchołaz. W akcji brał też udział helikop ... » więcej 2019-02-16, godz. 18:40 Dwa autobusy i osobówka zderzyły się na DK 40 w Łące Prudnickiej. Cztery osoby są poszkodowane Mogą być jeszcze utrudnienia na drodze krajowej nr 40 w miejscowości Łąka Prudnicka. Około 17:40 na trasie z Prudnika do Głuchołaz doszło do zderzenia trzech ... » więcej 2019-02-16, godz. 16:41 5-letni chłopiec przygnieciony przez konar drzewa w lesie koło Niemodlina. Jego stan jest ciężki Chłopiec w ciężkim stanie trafił do Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Opolu. - Do wypadku doszło w piątkowe popołudnie - poinformował Radio Opole Darius ... » więcej 2019-02-16, godz. 16:21 Bezpłatnie zaczipuj i wysterylizuj psa. Akcja w Kędzierzynie-Koźlu Mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla mają okazję za darmo zaczipować swojego psa. W ten sposób właściciele czworonogów mogą być spokojniejsi, że ich pupil wróci do do ... » więcej 2019-02-16, godz. 16:10 Malują dziecięce przychodnie. "Największą nagrodą jest dla nas ich uśmiech" Zwierzęce, barwne postaci pojawiły się na ścianach przychodni dziecięcych w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Opolu. Od samego rana grupa Murki, specjalnie ... » więcej 2019-02-16, godz. 14:41 Od poniedziałku w Dobrzeniu Wielkim ruszają konsultacje w sprawie zmiany granic gminy 18 lutego rozpoczną się konsultacje społeczne dotyczące zmiany granic gminy Dobrzeń Wielki. W konsultacjach będzie mógł wziąć każdy mieszkaniec gminy, niezale ... » więcej 2019-02-16, godz. 12:01 Dachowanie w Przysieczy Do wypadku doszło w Przysieczy. Dachował tam samochód osobowy marki Mercedes. » więcej 2019-02-16, godz. 11:19 Sprawdzali, gdzie w Kędzierzynie-Koźlu żyją bezdomni Prawie stu mieszkańców Kędzierzyna-Koźla, to osoby bezdomne. Pracownicy opieki społecznej, strażnicy miejscy i policjanci wiedzą dokładnie, gdzie bezdomni prz ... » więcej 2019-02-16, godz. 08:12 Nowe jednostki i huczne rozpoczęcie sezonu - to plany Mariny Ujazd na ten rok Nowe łodzie, w tym jedna przerobiona na muzeum, pojawią się w tym roku na Kanale Gliwickim. Wejść na ich pokład będzie można w Marinie Ujazd. Właściciele mari ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »