Radio Opole » Wiadomości z regionu
2015-08-19, 16:58 Autor: Radio Opole

Rada Miasta Opola pozostawi sądowi skargę pracowników ECO?

Komisja rewizyjna Rady Miasta Opola nie zbada zasadności skargi złożonej przez związki zawodowe pracowników Energetyki Cieplnej Opolszczyzny. Pismo dotyczy niewłaściwych rzekomo działań prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego.

Marcin Ociepa Marcin Ociepa, przewodniczący rady miasta zaznacza, że natychmiast przekazał skargę komisji rewizyjnej, jako jeden z adresatów pisma.

- W międzyczasie sprawa sporu w ECO trafiła do sądu - tłumaczy.

- W podobnych przypadkach rada miasta zazwyczaj odstępuje od badania skargi, bo my nie jesteśmy od tego, żeby konkurować z wymiarem sprawiedliwości w wydawaniu wyroków. Rada miasta bada poprawność postępowania prezydenta, natomiast jeśli mówimy o podejrzeniu popełnienia jakiegoś wykroczenia, powinny wkraczać organy wymiaru sprawiedliwości - dodaje.

Ociepa zapewnia, że rada miasta poczeka na wyrok, nie mówiąc o swoich racjach. Uchwała komisji rewizyjnej stanie na sesji pod koniec sierpnia, a radni ostatecznie zdecydują o odstąpieniu od badania zasadności skargi. - Zapraszam pracowników na obrady - mówi Ociepa.

- Wprawdzie nie jesteśmy w stanie przygotować w sali aż 150 miejsc, ale delegacja zawsze będzie mile widziana. Nie będzie tak, jak życzyli sobie pracownicy, że na najbliższej sesji posłuchają rozpatrywania skargi. Mogą obserwować ewentualną dyskusję przed podjęciem decyzji o odstąpieniu od badania zasadności skargi - zwraca uwagę.

- Takie są procedury, ale możemy wrócić do sprawy po wyroku sądowym - zaznacza przewodniczący Rady Miasta Opola.

Posłuchaj wypowiedzi:

Witold Wośtak

Wiadomości z regionu

2019-04-20, godz. 12:21 Mimo sądowych zakazów wsiadł za kółko i spowodował wypadek Sądy już trzykrotnie zakazywały prowadzenia samochodu 39-latkowi z Gogolina, a on znów zasiadł za kierownicą i spowodował wypadek. Mężczyzna jechał osobowym p ... » więcej 2019-04-20, godz. 12:11 Rodzinny obiad, wierzbowe gałązki i dzień bez marudzenia, czyli Wielkanoc u Czechów W Polsce polewamy się wodą, a w Czechach mężczyźni biją kobiety wierzbowymi gałązkami - to największa różnica między nami, a południowymi sąsiadami podczas ce ... » więcej 2019-04-20, godz. 12:09 MOSiR w Opolu przygotował świąteczną ofertę dla mieszkańców. Czekają pływalnia, lodowisko i stadion lekkoatletyczny Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Opolu z okazji świąt przygotował specjalną ofertę dla mieszkańców Opola. Wyjątkiem będzie niedziela, kiedy wszystkie obie ... » więcej 2019-04-20, godz. 12:05 W kościołach trwa tradycyjne święcenie pokarmów, które trafią na świąteczny stół Zgodnie z tradycją w Wielką Sobotę święcone są pokarmy, które później znajdą się na wielkanocnym stole. W wielu miejscach kultywowane są tradycyjne sposoby zd ... » więcej 2019-04-20, godz. 11:00 Wielka Sobota, to czas oczekiwania na Zmartwychwstanie Chrystusa. Kapłani poświęcą pokarmy - Nie chodzi o to, aby się najeść, ale aby być ze sobą. Najważniejsze jest dobro oczu nad stołem, a nie to, co na stole - powiedział w porannej rozmowie 'W cz ... » więcej 2019-04-20, godz. 10:00 Sąsiad, jak najlepsze zabezpieczenie. Nie stwarzajmy okazji złodziejom wyjeżdżając na święta z domu Przed świątecznym wyjazdem zabezpieczmy domy i trzymane w nich kosztowności - apeluje policja. Funkcjonariusze zwracają uwagę na fakt, że złodzieje w tym okre ... » więcej 2019-04-20, godz. 09:24 Opolskie będzie mieć kadrę w sportach konnych? Na Opolszczyźnie powstanie regionalna kadra w sportach konnych. To plany nowego zarządu Opolskiego Związku Jeździeckiego, którego prezesem został Sebastian Gr ... » więcej 2019-04-20, godz. 08:02 Pomoc medyczna w okresie Świąt Wielkanocnych Opolski oddział Narodowego Funduszu Zdrowia przypomina, gdzie szukać pomocy lekarskiej w okresie Świąt Wielkanocnych. W razie nagłego zachorowania lub pogorsz ... » więcej 2019-04-20, godz. 07:22 Śląsk Opolski kroszonką stoi. Pierwsza pojawiła się w XIX wieku Technik zdobienia jajek wielkanocnych jest wiele. Pisanki batikowe, malowanki, naklejanki, rysowanki, drapanki czy kroszonki. Te ostatnie odgrywają w naszym r ... » więcej 2019-04-19, godz. 20:00 Uważajmy na kieszonkowców, jedźmy ostrożnie - apeluje przed świętami policja Tłumy w sklepach, na bazarach, czy środkach komunikacji miejskiej. To idealne warunki dla złodziei. Ich aktywność zwiększa się zwłaszcza przed świętami. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »