Radio Opole » Wiadomości z regionu
2014-11-18, 11:11 Autor: Radio Opole

Najlepsi wolontariusze w regionie

Poświęcają swój czas dla dobra innych, a za swoją pracę nie dostają wynagrodzenia - mowa o wolontariuszach.

Można jednak uhonorować ich inaczej - rozstrzygnięto konkursy „Barwy wolontariatu” oraz „Organizacja przyjazna wolontariuszom”.

- W "Barwach wolontariatu" wyróżniliśmy 5 osób - mówi Karolina Bujak z Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych w Opolu. - Pierwsze miejsce zajęła Justyna Szlezinger, kolejne osoby to Natalia Gajowska i Jagoda Stolze. Dwie osoby dostały tyle samo punktów - to Sebastian Wicher i Agnieszka Bąkowska.

Aż 15 organizacji uhonorowano w konkursie "Organizacja przyjazna wolontariuszom".

- Dyplom Organizacji Przyjaznej Wolontariuszom otrzymały: Szkolny Klub Wolontariusza przy Publicznym Gimnazjum w Paczkowie, Diecezjalna Fundacja Ochrony Życia, Fundacja Rozwój, Świetlica Środowiskowa Oaza, Nutricia ZP SP Z O.O. Opole, Młodzieżowy Wolontariat Klub 8 Fundacji ŚWIAT NA TAK przy Publicznym Gimnazjum , Zespół Szkół Gimnazjalnych, Licealnych i Zawodowych w Byczynie, Szkolne Koło Wolontariatu przy Zespole Szkół Zawodowych nr 4 w Opolu i Stowarzyszenie „WIOSNA” Akademia Przyszłości.

Wśród organizacji i instytucji, które otrzymały certyfikat, dodatkowe wyróżnienie otrzymały Fundacja Rozwój, Nutricia ZP SP Z O.O. Opole, Zespół Szkół Gimnazjalnych, Licealnych i Zawodowych w Byczynie i Szkolne Koło Wolontariatu przy Zespole Szkół Zawodowych nr 4 w Opolu.

Nagrody oraz dyplomy zostaną wręczone podczas Gali Wolontariatu 4 grudnia.

Małgorzata Lis-Skupińska

Wiadomości z regionu

2019-01-16, godz. 17:11 Bus przygniótł mężczyznę. Do zdarzenia doszło podczas wymiany kół Cztery zastępy straży pożarnej pomagały w wyciągnięciu mężczyzny, który został przygnieciony przez busa. Do zdarzenia doszło na ulicy Szczęśliwej w Opolu tuż ... » więcej 2019-01-16, godz. 17:00 Bartosz Kurek honorowym obywatelem Nysy. "Na dzisiaj tytuł nie mógł trafić do nikogo innego" Mistrz Europy i świata w siatkówce, a także dwukrotny olimpijczyk, Bartosz Kurek, został honorowym obywatelem Nysy. Decyzję o przyznaniu tytułu podjęli podcza ... » więcej 2019-01-16, godz. 16:43 I Ekumeniczne Polsko-Rumuńskie Sympozjum Liturgiczne w Opolu Za nami I Ekumeniczne Opolskie Sympozjum Liturgiczne pod hasłem 'Duch Święty w misteriach Kościoła'. Odbyło się ono na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Opol ... » więcej 2019-01-16, godz. 15:10 Lekarze USK w Opolu ratują 50-latka z głębokiej hipotermii. Dzisiaj odłączają go od aparatury Mężczyzna trafił na OIOM Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w poniedziałek, gdy temperatura jego ciała spadła do 22 stopni, a serce pracowało tylko pod spe ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:31 Okradli kiosk i salonik prasowy. Dwóm mężczyznom grozi do 10 lat więzienia Prudniccy policjanci z wydziału kryminalnego, zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 19 i 21 lat, którzy podejrzani są o napad na kiosk i salonik prasowy w Prudnik ... » więcej 2019-01-16, godz. 14:00 Czwartek dniem żałoby w Opolu. Opolanie wstrząśnięci wydarzeniami w Gdańsku Prezydent Arkadiusz Wiśniewski wydał stosowne rozporządzenie w tej sprawie. Początkowo żałoba miała obowiązywać w środę, ale data została zmieniona. » więcej 2019-01-16, godz. 13:43 Nysanin, który w Internecie namawiał do przestępstw i nienawiści, usłyszał zarzuty Publiczne pochwalanie i nawoływanie do popełnienia przestępstw oraz stosowanie gróźb wobec grupy osób, z uwagi na ich przynależność polityczną. Takie zarzuty ... » więcej 2019-01-16, godz. 12:01 Materiał wybuchowy zniszczył bankomat w Tułowicach. Trwa policyjne dochodzenie W nocy włamano się do jednego z bankomatów w Tułowicach. Do zdarzenia doszło na terenie jednego z dyskontów. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że sprawcy z ... » więcej 2019-01-16, godz. 12:00 47 milionów złotych na ścieżki rowerowe w powiecie opolskim Za 47 milionów złotych powstaną w powiecie opolskim ścieżki rowerowe. Inwestycję prowadzi powiat opolski, a znaczną część pieniędzy - prawie 39 mln złotych - ... » więcej 2019-01-16, godz. 11:23 Szpital w Kędzierzynie-Koźlu przejmuje ratownictwo medyczne. Trzeba będzie kupić lub pożyczyć karetki Od 1 kwietnia to szpital, a nie prywatna firma, będzie odpowiadać za organizację ratownictwa medycznego. Oznacza to, że lecznice będą musiały wynająć lub kupi ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »