Radio Opole » Wiadomości z regionu
2014-10-27, 17:46 Autor: Radio Opole

KNP bez kandydata w Opolu

Kongres Nowej Prawicy nie będzie miał kandydata na prezydenta Opola. To wynik dzisiejszej decyzji PKW.

Łukasz Szewczyk, KNPUgrupowanie stawiało na Łukasza Szewczyka z Ozimka, szefa struktur wojewódzkich. KNP zarejestrowało jednak listę kandydatów na radnych Opola w jednym okręgu wyborczym. Dlatego Miejska Komisja Wyborcza nie zarejestruje Szewczyka jako kandydata na prezydenta.

Kongres Nowej Prawicy odwoływał się od decyzji o nie zarejestrowaniu 4 list kandydatów na radnych, ale Państwowa Komisja Wyborcza odwołanie odrzuciła.
- Opole jest tylko jednym z elementów Opolszczyzny, więc walczymy w tych wyborach o mandaty w sejmiku województwa, mamy też kandydatów na włodarzy innych miejscowości - mówi Rafał Łężny, rzecznik Kongresu Nowej Prawicy w regionie.

- Wystawiamy listy we wszystkich okręgach do sejmiku województwa, mamy swojego kandydata na prezydenta Kędzierzyna- Koźla, jest nim Dawid Rum a w większości okręgów wyborczych udało nam się zarejestrować kandydatów do rady miasta.
Podobnie w Strzelcach Opolskich startujemy do rady miasta, a także w Jemielnicy czy Ujeździe - dodaje Łężny.

KNP zarejestrowało listę kandydatów na radnych Opola w okręgu numer 5. Tylko pod tą listą zebrano wymaganą liczbę podpisów poparcia. Mogło być ono udzielone przez osoby wpisane do rejestru wyborców Opola. Miejska Komisja Wyborcza podczas weryfikacji podpisów stwierdziła, że listy zostały poparte częściowo przez osoby nie figurujące w rejestrze wyborców.

Posłuchaj:


Aneta Skomorowska

Wiadomości z regionu

2019-09-20, godz. 11:30 Gotowy jest już Prudnicki Szlak Miejski."Szykujemy sporo niespodzianek dla mieszkańców i turystów" Trasa prudnickiego szlaku liczy około 5 kilometrów. To ostatni etap realizowanego przez Agencję Promocji i Rozwoju Gminy Prudnik polsko-czeskiego projektu. Sz ... » więcej 2019-09-20, godz. 11:15 Genealodzy z całej Polski po raz kolejny spotkają się w Brzegu Już po raz szósty pasjonaci genealogii spotkają się na Zamku Piastów w Brzegu na Ogólnopolskiej Konferencji Genealogicznej. Wydarzenie rozpocznie się dzisiaj ... » więcej 2019-09-20, godz. 08:57 Z pieniędzy gminy dofinansują patrole policji 5 tysięcy złotych przeznaczyły władze gminy Lubsza na dodatkowe patrole policji. Porozumienie w tej sprawie podpisał Komendant Powiatowy Policji w Brzegu insp ... » więcej 2019-09-19, godz. 22:30 Senat Politechniki Opolskiej pozytywnie zaopiniował trzech kandydatów na rektora uczelni Senat Politechniki Opolskiej pozytywnie zaopiniował trzech kandydatów na rektora uczelni. O funkcję ubiegać się będą prorektor ds. studenckich i inwestycji pr ... » więcej 2019-09-19, godz. 22:00 Benzen i brak wałów - o tym mieszkańcy Kędzierzyna-Koźla rozmawiali z kandydatami na parlamentarzystów Kwestie poprawy jakości powietrza, budowy obwodnicy i transportu, a także szkolnictwo i wsparcie dla przedsiębiorców - między innymi o tym rozmawiali dzisiaj ... » więcej 2019-09-19, godz. 20:45 Uniwersytet Opolski oficjalnie współpracuje z Zespołem Opolskich Parków Krajobrazowych Oficjalną umowę o współpracy podpisał dzisiaj (19.09) rektor Uniwersytetu Opolskiego z dyrektorem Zespołu Opolskich Parków Krajobrazowych. » więcej 2019-09-19, godz. 20:30 Opole: opóźnia się remont ulicy Oleskiej. Kierowcy muszą uzbroić się w cierpliwość Kończy się remont pierwszego odcinka ulicy Oleskiej Opolu. Jutro (20.09) drogowcy mają rozpocząć układanie nawierzchni asfaltowej między rondem Rotmistrza Wit ... » więcej 2019-09-19, godz. 18:00 W gminie Izbicko powstaje pierwsza świetlica dla seniorów Pierwsza świetlica dla seniorów ma powstać w gminie Izbicko. Jedno popołudnie w tygodniu najstarsi mieszkańcy będą mogli spędzić w swoim gronie i uczestniczyć ... » więcej 2019-09-19, godz. 17:30 Pod okiem strażaków młodzież uczyła się jak ratować życie i prawidłowo udzielić pierwszej pomocy [ZDJĘCIA] Usztywniali kończyny, bandażowali rany i reanimowali ofiary wypadków. 17 drużyn ze szkół podstawowych w Opolu pod okiem opolskich strażaków szlifowało umiejęt ... » więcej 2019-09-19, godz. 17:00 Na Opolszczyźnie skróciły się kolejki do tomografu, rezonansu i usunięcia zaćmy. To jeden z lepszych wyników w kraju Najlepiej w kraju wypada województwo opolskie pod względem skrócenia kolejek na badanie tomografem oraz rezonansem magnetycznym. Niewiele gorzej jest z oczeki ... » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »