Radio Opole » Kronika sportowa Radia Opole
2022-03-23, 09:19 Autor: Jakub Biel

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zwyciężyła w Rzeszowie

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wygrała z Asseco Resovią Rzeszów 3:2 (25:27, 20:25, 25:16, 25:23, 15:13) w zaległym meczu siatkarskiej ekstraklasy. Mecz zapewnił kibicom emocje na najwyższym poziomie od pierwszej do ostatniej piłki tego spotkania.
Asseco Resovia Rzeszów, choć w tym sezonie spisuje się poniżej pokładanych w tej drużynie nadziei, to na mecz ze zwycięzcą siatkarskiej Ligi Mistrzów podeszła wyjątkowo zmotywowana.

Pokazał to już pierwszy set spotkania, w którym siatkarze Resovii rywalizowali punkt za punkt z aktualnym liderem PlusLigi. Wzajemne wymiany ciągnęły się przez całą długość pierwszej partii. Do jej rozstrzygnięcia konieczna była gra na przewagi. Wojnę nerwów w końcówce wygrali gospodarze, którzy pokonali kędzierzynian 27:25.

Od początku drugiego seta Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle próbowała robić wszystko, aby odskoczyć od rzeszowian. Ci jednak nie odpuszczali i za każdym razem, gdy ZAKSA wychodziła na prowadzenie, odrabiali straty.

Przełamanie nastąpiło przy stanie 14:14, kiedy to gospodarze wyszli na 2. punktowe prowadzanie. Od tego momentu Resovia krok po kroku powiększała przewagę przybliżając się do zwycięstwa. Ostatecznie Resovia okazała się lepsza także i w tej odsłonie meczu, wygrywając ją 25:20.

Podrażnieni takim obrotem spraw siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle wzięli się do pracy w secie trzecim. Podopieczni Gheorghe Cretu od początku seta narzucili swój styl gry i sukcesywnie powiększali przewagę. W pewnym momencie osiągnęła nawet 10. punktów. ZAKSA bez większych problemów wygrała tę odsłonę 25:16.

Początek czwartej partii do złudzenia przypominał pierwszego seta. Siatkarze grali punkt za punkt i nikt nie mógł ''odskoczyć'' od przeciwnika. Ta sztuka udała się kędzierzynianom, którzy wyszli na prowadzenie 11:8.

Kędzierzynianie utrzymywali bezpieczną przewagę prowadząc 13:10, 15:12 i 17:14. W tym momencie do głosu doszli jednak gospodarze, którzy zniwelowali przewagę ZAKSY i doprowadzili do remisu 18:18.

Dwa dobre ataki i as serwisowy Kamila Semeniuka pozwoliły ZAKSIE wejść w decydującą fazę seta z wynikiem 21:18. Resovia ambitnie podjęła jeszcze walkę, jednak nie zdołała odwrócić losu tego seta i ZAKSA mogła walczyć o zwycięstwo w tie-breaku.

Początek 5. seta rozpoczął się od skutecznego ataku Łukasza Kaczmarka. Niestety, gospodarze wyrównali, a nawet wyszli na prowadzenie osiągając przewagę serwisu 7:5. ZAKSA była jednak w stanie wyrównać stan seta, a w połowie partii była o włos lepsza prowadząc 8:7.

Dobry blok Łukasza Kaczmarka pozwolił przed decydującą fazą meczu wyjść ZAKSIE na prowadzenie 10:8. Niestety, Resovia doprowadziła do wyrównania, a nawet wyszła na prowadzenie 11:10.

Chłodniejsze głowy zachowali jednak siatkarze ZAKSY, a kluczowe okazały się: skuteczny atak i as serwisowy Norberta Hubera. ZAKSA wygrała seta 15:13 i cały mecz 3:2. Było to również 40. w historii zwycięstwo ZAKSY z Resovią Rzeszów.

Kronika sportowa Radia Opole

2024-07-23, godz. 19:39 Skoczek wzwyż Kobielski tymczasowo zawieszony po wykryciu zabronionej substancji w jego organizmie! Skoczek wzwyż Norbert Kobielski, który znalazł się w składzie reprezentacji Polski na igrzyska w Paryżu, został tymczasowo zawieszony w związku z wykryciem… » więcej 2024-07-23, godz. 19:37 WTA Jassy - Piter odpadła w I rundzie debla Porażka Katarzyny Piter w pierwszej rundzie debla tenisowego turnieju WTA na ziemnych kortach w Jassach w Rumunii. » więcej 2024-07-23, godz. 19:35 El. LM - Wysokie zwycięstwo Jagiellonii w Poniewieżu Piłkarze Jagiellonii Białystok wygrali na wyjeździe z litewskim FK Poniewież 4:0 (3:0) w pierwszym meczu II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. » więcej 2024-07-23, godz. 16:23 1. liga - Węgierski napastnik w Wiśle Kraków Tamás Kiss został nowym piłkarzem pierwszoligowej Wisły Kraków. Węgierski napastnik podpisał z 'Białą Gwiazdą' umowę ważną do 30 czerwca 2026 roku… » więcej 2024-07-23, godz. 16:00 Ekstraklasa - B. Nowak przechodzi do GKS-u Katowice Bartosz Nowak został nowym piłkarzem GKS-u Katowice. 30-letni pomocnik podpisał kontrakt ważny do końca czerwca 2027 roku. Do 'GieKSy' Nowak przeszedł z… » więcej 2024-07-23, godz. 15:58 WTA w Pradze - Fręch awansowała do ćwierćfinału singla Magdalena Fręch awansowała do ćwierćfinału singla tenisowego turnieju WTA na kortach ziemnych w Pradze. » więcej 2024-07-23, godz. 15:57 Challenger w Zugu - Majchrzak wygrał z Kaśnikowskim w I rundzie Kamil Majchrzak wygrał z Maksem Kaśnikowskim 7:6 (7-3), 6:3 w meczu I rundy tenisowego challengera na kortach ziemnych w szwajcarskim mieście Zug. » więcej 2024-07-23, godz. 13:06 Audycja Cały Nasz Sport [21.07.2024] Cały sportowy świat odlicza już godziny do rozpoczęcia XXXIII Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. W stolicy Francji o medale będzie rywalizować ponad… » więcej 2024-07-23, godz. 12:31 A. Murray zakończy karierę po igrzyskach w Paryżu Szkocki tenisista Andy Murray potwierdził, że igrzyska olimpijskie w Paryżu będą jego ostatnim turniejem w profesjonalnej karierze. 37-latek poinformował… » więcej 2024-07-23, godz. 11:59 Trenerzy Lavarini i Grbić na dłużej selekcjonerami polskich reprezentacji Prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Sebastian Świderski poinformował o przedłużeniu kontraktów z selekcjonerami polskich reprezentacji. » więcej