Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole 2 (DAB+) z 24 października 2017 roku

6:00 INFOPORANEK (DAB+)
Najważniejsze informacje z kraju, świata, ale przede wszystkim z naszego regionu, obok których trudno przejść obojętnie. W pierwszej części programu sporo miejsca poświęcamy zagadnieniom historycznym, związanym z daną datą, a następnie przechodzimy do najważniejszych spraw Opolszczyzny. W drugiej godzinie nie brakuje informacji z kraju, a w trzeciej przechodzimy do spraw międzynarodowych.

W audycji także stałe cykle:

06:20 Lokalne kalendarium historyczne – Bolesław Bezeg
07:20 Fale niepodległości - Bolesław Bezeg
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka
  • Dziś na cmentarzu w Opolu-Półwsi będzie miał miejsce pogrzeb Ryszarda Kowalczyka, jednego z dwóch braci, którzy w 1971 roku doprowadzili do wysadzenia w powietrze auli Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu. Był to ich desperacki akt sprzeciwu wobec reżimu komunistycznego. Po żmudnym wielowątkowym śledztwie oskarżono Ryszarda i Jerzego Kowalczyków i skazano: tego pierwszego na 25 lat więzienie, tego drugiego na karę śmierci. Potem kary złagodzono. Ryszard Kowalczyk odsiedział 12 lat. Zmarł 18 października. Młodszy Jerzy wyjechał na leśne odludzie, żyje dziś jak pustelnik. W rozmowie "W cztery oczy" zmarłego wspominać będzie jego przyjaciel, Bogusław Bardon, opolski działacz "Solidarności", aktywista antykomunistycznego podziemia w latach 80.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka
  • W "Poglądach i osądach" o swoim spotkaniu z młodszym braci Kowalczyków, z którym przeprowadził długi wywiad w jego pustelni, opowie Tomasz Kwiatek, wicedyrektor PUP w Opolu, redaktor naczelny Niezależnej Gazety Obywatelskiej.
Zaprasza od 6:05 do 9:00 Paweł Konieczny. Do autora można napisać tu:
pawel.konieczny@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***