Radio Opole » Program Radia Opole

Radio Opole 2 (DAB+) z 10 października 2017 roku

6:00 INFOPORANEK (DAB+)
Najważniejsze informacje z kraju, świata, ale przede wszystkim z naszego regionu, obok których trudno przejść obojętnie. W pierwszej części programu sporo miejsca poświęcamy zagadnieniom historycznym, związanym z daną datą, a następnie przechodzimy do najważniejszych spraw Opolszczyzny. W drugiej godzinie nie brakuje informacji z kraju, a w trzeciej przechodzimy do spraw międzynarodowych.

W audycji także stałe cykle:

06:20 Lokalne kalendarium historyczne – Bolesław Bezeg
07:20 Okładka z legendą - Justyna Dziedzic
08:04 W cztery oczy – poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka
  • We wtorek w Opolskim Urzędzie Wojewódzkim grupie opozycjonistów antykomunistycznych z Opolszczyzny wręczone zostaną Krzyże Wolności i Solidarności. To odznaczenie zostało ustanowiony przez Sejm 5 sierpnia 2010 roku. Po raz pierwszy przyznano je w czerwcu 2011 roku przy okazji obchodów 35. rocznicy protestów społecznych w Radomiu. Krzyż nadawany jest przez Prezydenta RP, na wniosek Prezesa Instytutu Pamięci Narodowej, działaczom opozycji wobec dyktatury komunistycznej, za działalność na rzecz odzyskania przez Polskę niepodległości i suwerenności lub respektowanie praw człowieka w PRL. W rozmowie "W cztery oczy" Andrzej Tomczyk, działasz solidarnościowy z Namysłowa opowie nam o swoich niezwykłych, filmowych nieomal przygodach ze stanu wojennego, kiedy to ukrywał w swoim mieszkaniu Józefa Piniora, organizował spotkania z bp. Gulbinowiczem, gościł czołowych działaczy podziemia, np. Zbigniewa Bujaka, który dla zmylenia kapusi przybył w doklejoną brodą i wąsami.
08:40 Poglądy i osądy - poranna rozmowa Zbigniewa Górniaka
  • A w "Poglądach i osądach" Janusz Oszytko z opolskiej delegatury IPN opowie o tym, czym są Krzyże Wolności i Solidarności, jakie jest ich symboliczne znaczenie i dlaczego niektórzy dostają je dopiero po 35 latach od wydarzeń, których byli bohaterami.
Zaprasza od 6:05 do 9:00 Paweł Konieczny. Do autora można napisać tu:
pawel.konieczny@radio.opole.pl
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »