Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Loża Radiowa (rozmowy w latach 2014 - 2021) » Paweł Kukiz o niemożliwych wyborach prezydenckich…
2020-03-30, 13:58 Autor: Ewa Skrabacz

Paweł Kukiz o niemożliwych wyborach prezydenckich, sejmowym e-votingu i zbyt cienkiej tarczy antykryzysowej

Paweł Kukiz o niemożliwych wyborach prezydenckich, sejmowym e-votingu i zbyt cienkiej tarczy antykryzysowej [fot. Justyna Krzyżanowska]
Paweł Kukiz o niemożliwych wyborach prezydenckich, sejmowym e-votingu i zbyt cienkiej tarczy antykryzysowej [fot. Justyna Krzyżanowska]
- Wybory to potężna operacja logistyczna, to nie jest tylko kwestia tego, że ludzie idą albo nie idą do urn. To jest dwadzieścia kilka tysięcy komisji wyborczych, trzeba przeszkolić samorządy, muszą być dostępne spisy wyborców, lokale do głosowania. To cały szereg czynności przygotowawczych, które w tych warunkach są nierealne, niemożliwe do spełnienia – mówił poseł Paweł Kukiz, Koalicja Polska – Kukiz’15.
Z Pawłem Kukizem rozmawiają Joanna Matlak i Ewa Skrabacz cz. 1
Z Pawłem Kukizem rozmawiają Joanna Matlak i Ewa Skrabacz cz. 2
- Rosnące szanse Władysława Kosiniaka-Kamysza to świetny scenariusz z dwóch powodów. Po pierwsze, Kosiniak-Kamysz niesie dokładnie te postulaty, z którymi szedłem w 2015 r., czyli postulaty państwa demokratycznego, obywatelskiego, zmiany ordynacji wyborczej. Dla mnie, który zrobi wszystko dla spełnienia tych idei - nawet muzykę rzuciłem, by próbować zmienić ustrój państwa - to bardzo ważne. Drugi powód jest taki, że Władek naprawdę ma szansę przeskoczyć w sondażach panią Kidawę-Błońską i to jedyny konkretny kontrkandydat dla prezydenta Dudy - stwierdził Kukiz.

- Od pięciu lat walczyliśmy z Kukiz’15 o wprowadzenie elementów e-votingu, e-konsultacji. Rozmawiałem o tym z prezydentem Dudą, prezesem Kaczyńskim i nie było zainteresowania. Mimo że teraz było to bardzo niedopracowane, robione ad hoc, to jednak formuła elektroniczna jak najbardziej jest potrzebna i było to dobre rozwiązanie - tak poseł skomentował zdalne głosowanie sejmowe.

- Tarcza antykryzysowa jest zbyt mała i powiedziałbym, że zbyt cienka. Szykuje się potężna recesja. Stany Zjednoczone, Niemcy, Szwajcaria czy Francja wprowadzają potężne programy pomocowe. Węgrzy mają znacznie ciekawszą tę tarczę. U nas też są jakieś ułatwienia dla przedsiębiorców, ale trzeba dać potężne programy pomocowe. My daliśmy projekt tarczy w oparciu o wcześniejsze konsultacje z przedsiębiorcami. Wyciągnęliśmy taki dekalog postulatów przedsiębiorców, czyli m.in. dobrowolny ZUS dla przedsiębiorców, wprowadzenie powszechnej abolicji dla firm od danin publiczno-prawnych, uwolnienie środków z rachunków i natychmiastowe zwroty VAT czy odroczenie terminów złożenia sprawozdań i deklaracji podatkowych. Tylko namiastka z tego znalazła się w ustawie, więc zagłosowałem przeciw tarczy – wyjaśniał Paweł Kukiz.

Zobacz także

2021-11-29, godz. 18:10 Bartłomiej Kałużny, koordynator ds. promocji Szlachetnej Paczki na Opolszczyźnie o skali biedy i potrzebie pomagan… - Raport biedy publikowany jest co roku. Poniżej granicy skrajnego ubóstwa żyje ponad 2 mln Polaków, a w 2020 r. przybyło ich 400 tys., w tym 100 tys. stanowią… » więcej 2021-11-29, godz. 11:30 Senator PiS Jerzy Czerwiński o senackich poprawkach w sprawie ochrony granic, sytuacji geopolitycznej w kontekście kryzysu… - Te poprawki mają na celu wybić tej ustawie zęby - powiedział w Południowej Loży Radiowej Jerzy Czerwiński, senator PiS o poprawkach przegłosowanych w… » więcej 2021-11-29, godz. 09:15 Monika Bartel o wstępnych wynikach spisu rolnego w województwie opolskim - Wyniki powszechnego spisu rolnego 2020 wskazują na dalsze przemiany rolnictwa, jego specjalizację, koncentrację i regionalizację produkcji rolnej - powiedziała… » więcej 2021-11-26, godz. 17:41 Młodzieżowa Loża Radiowa o rozwiązaniach, które mogłyby pomóc w walce z pandemią koronawirusa Gośćmi Młodzieżowej Loży byli dziś Kaja Jarema (PL 2050), Dawid Rygol (stowarzyszenie Od Nowa) i Igor Hetlof - Rydzyński (Młodzi Demokraci, PO). » więcej 2021-11-26, godz. 13:15 Rafał Bartek o zmianach na niemieckiej scenie politycznej i pracy doktorskiej o determinantach poparcia dla Mniejszości… - Nas oczywiście najbardziej interesują kwestie dotyczące mniejszości - mówił w Południowej Loży Rafał Bartek, przewodniczący Towarzystwa Społeczno-Kulturalnego… » więcej 2021-11-26, godz. 09:34 Dr Diana Rokita-Poskart, ekonomistka z Politechniki Opolskiej o tarczy antyinflacyjnej - Na pewno rozwiązania służące obniżce podatków pośrednich takich jak VAT czy akcyza mogą pomóc w obniżeniu inflacji - powiedziała dr Diana Rokita-Poskart… » więcej 2021-11-25, godz. 13:08 Debata "Pracodawcy, związkowcy – wspólna sprawa" o pomysłach rządu na walkę z szarą strefą i paszportach covidowych… Gośćmi debaty byli: dr Artur Żurakowski (ekonomista), Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), Grzegorz Adamczyk (Solidarność), dr Jerzy Szeliga… » więcej 2021-11-25, godz. 09:14 Łukasz Sowada, przewodniczący Rady Miasta Opola o stanowisku dot. sytuacji na granicy, podwyżkach cen biletów MZK i… - Wydaje mi się ,że to szerzej zorganizowana akcja przez przedstawicieli PiS w terenie, podobne oświadczenia także do innych samorządów w pływały i będą… » więcej 2021-11-24, godz. 17:15 Katarzyna Kownacka o swojej pracy doktoranckiej dotyczącej mniejszości niemieckiej a konkretnie zmian poparcia w wyborach… Gościem Popołudniowej Loży Radiowej była dziś Katarzyna Kownacka, która z wyróżnieniem obroniła pracę doktorancką pt. "Determinanty zmian poparcia dla… » więcej 2021-11-24, godz. 13:45 Dorota Koncewicz o trwającej wiele lat batalii o obwodnicę Niemodlina, zakończeniu inwestycji, radości mieszkańców… - Jestem przeszczęśliwa, że ta inwestycja na którą moi mieszkańcy czekali tyle lat, podobnie jak i ja, wreszcie doczekała się szczęśliwego finału. Wreszcie… » więcej
678910
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »