Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Violetta Porowska o zwycięstwie PiS w wyborach parlamentarnych…
2019-10-14, 14:40 Autor: Joanna Matlak

Violetta Porowska o zwycięstwie PiS w wyborach parlamentarnych, wynikach w regionie i tym że zbliżająca się kadencja będzie trudna

Violetta Porowska o zwycięstwie PiS w wyborach parlamentarnych, wynikach w regionie i tym że zbliżająca się kadencja będzie trudna
- Jestem bardzo zadowolona z naszego wyniku. To absolutnie historyczny wynik dla PiS na Opolszczyźnie, wynik który smakuje nieprawdopodobnie dobrze, bo wiemy jak ciężko było odbijać Opolszczyznę dla prawicy. Jednak się udało, zwyciężyliśmy, przekonywaliśmy bardzo mocno i przekonaliśmy, że warto w nas inwestować -mówiła w Loży Radiowej Violetta Porowska, szefowa PiS na Opolszczyźnie, która niebawem zostanie także posłem,
Szefowa PiS w regionie i "jedynka" na liście prawicy zdobyła w tych wyborach ponad 38,5 tys. głosów. – Żadnemu koledze czy koleżance nie udało się pobić tej liczby – mówiła Porowska, choć przypomnieliśmy że niegdyś Patryk Jaki zdobył prawie 30 tys. głosów. – 4 lata temu mówiliśmy, że jego wynik jest nie do pobicia. Kiedy pracowaliśmy z kolegami ze sztabu, wszyscy mówili że jak pobiję Patryka to będzie wspaniale; okazało się że zrobiłam dużo więcej.

Violetta Porowska zwróciła uwagę na wynik Jerzego Czerwińskiego, który ponownie został senatorem z okręgu wschodniego (nr 51) i zdobył ponad 73 tys. głosów, najwięcej z całej „trójki” która dostała się do senatu. Mówiła, że to fenomenalny wynik, o który nawet założyła się z marszałkiem Stanisławem Karczewskim.

Najwięcej osób w regionie ze wszystkich posłów zdobył jednak Witold Zembaczyński z Koalicji Obywatelskiej. „Jedynka” na liście opozycji zapewniła mu ponad 40 000 głosów. – Gratuluję mu tego wyniku, widziałam się rano z panem Zembaczyńskim. To bardzo dobry wynik, ale chciałabym podkreślić kontekst. A jest tak, że cała lista KO zrobiła dużo mniejszy wynik niż lista PiS. Właściwie ten wynik Zembaczyńskiego to jeden jedyny wynik na liście, który jest bardzo duży, a wszyscy poniżej to dużo skromniejsze wyniki.

Analizując listę PiS, Porowska wskazała, że pięć osób zrobiło wybitne wyniki. Pracowała cała lista – zaznaczyła. Przypomnijmy, że Katarzyna Czochara zdobyła 23 120 głosów, Janusz Kowalski 20 973, Kamil Bortniczuk 16 953, a Marcin Ociepa 16 066.

Dodajmy, że ostatnia trójka to nie są członkowie PiS, lecz przedstawiciele koalicji. – to ciekawy układ i konfiguracja. To pokazuje, że umiemy współpracować i jestem z tego układu zadowolona. Mamy wszystkich tych, którzy pokazali, że potrafią pracować. To nie są przypadkowe osoby, całą swoją wieloletnią pracą udowodnili, że region i sprawy Opolszczyzny są najważniejsze. Jestem przekonana, że ta piątka będzie robiła wszystko, by promować województwo i czynić je wyjątkowym.

Z przyszła poseł rozmawialiśmy także o możliwych koalicje (jeśli będą konieczne), ugrupowaniach opozycyjnych jakie weszły do sejmu i tym, że zbliżają się kadencja będzie trudna.

Zobacz także

2019-12-05, godz. 15:53 Marcin Antosiewicz o tym jaki jest współczesny Niemiec i jak z nim rozmawiać o historii - Dyskusja o Polakach i Niemcach to dyskusja zawsze na czasie. Z wyników barometru polsko-niemieckiego wynika, że 59% Polaków uważa, że nasze relacje są dobre… » więcej 2019-12-03, godz. 15:19 Marcelina Zawisza o tym, że w sumie jest marksistką, ale nie widzi w tym nic złego, bo ten rodzaj lewicowej tradycji wciąż… - Tak, myślę, że w zasadzie jestem marksistką, choć wolę mówić o sobie jak demokratycznej socjalistce - powiedziała w Loży Radiowej po chwili namysłu Marcelina… » więcej 2019-12-03, godz. 14:29 Zbigniew Kubalańca o 5,5 mln złotych na działania kulturalne, sportowe i turystyczne i tym, że Urząd Marszałkowski chce… - Zarząd województwa zauważył ile organizacje pozarządowe robią w obszarze kultury, turystyki czy sportu i tak np. w kulturze mamy wzrost z 280 tys. złotych do… » więcej 2019-12-02, godz. 13:24 Violetta Porowska o pierwszych dniach w sejmie, o SOR-ze na Katowickiej i feminatywach w polityce - Na tej sesji zostało obnażone całe sedno sprawy, czyli to że marszałek chce po prostu zlikwidować SOR, bo taki ma koncept a nie dlatego, że są przeciwwskazania… » więcej 2019-11-29, godz. 14:59 Paweł Nakonieczny o tym, że Black Friday to zarówno okazja, jak i pułapka - Gdy mamy Black Friday, pojawia się uzasadnione pytanie, czy to klienci łowią okazje, czy to raczej okazje łowią klientów - mówił w Loży Radiowej Paweł Nakonieczny… » więcej 2019-11-29, godz. 15:01 Michał Kalinowski i Michał Maliński o tym czy Konfederacja i Lewica mogą być liderami opozycji - Cieszymy się, że rośnie nam w sondażach, a dzieje się tak dlatego, że słuchamy naszych wyborców – mówił w Młodzieżowej Loży Radiowej Michał Kalinowski z Lewicy… » więcej 2019-11-28, godz. 15:47 WSPÓLNA SPRAWA. Grzegorz Adamczyk o rozszerzonych ulgach na automatyzację i robotyzację, które ma zaproponować rząd i pomyśle… Ulga prorozwojowa, ulga na automatyzację i robotyzację – minister Jadwiga Emilewicz zapowiedziała pakiet rozwiązań, które mają mobilizować firmy do inwestycji… » więcej 2019-11-28, godz. 15:44 Łukasz Cichy o tym jak wychowuje Collegium Nobilium Opoliense i trwającej rekrutacji - Collegium Nobilium Opoliense to szkoła liderów i unikalny projekt edukacyjny - mówił w Loży Radiowej Łukasz Cichy, wiceprezes i szef Kancelarii Collegium. -… » więcej 2019-11-27, godz. 14:23 Loża Radiowa gości w Kamieniu Śląskim na konferencji o migrantach w Polsce Środowa Loża Radiowa była lożą wyjazdową, która wybrała się w teren, do sanktuarium św. Jacka w Kamieniu Śląski, gdzie eksperci dyskutowali na temat różnych aspektów… » więcej 2019-11-26, godz. 15:04 Bartłomiej Machnik o tym, czy Warszawa różni się od innych polskich miast - Od jakieś czasu przebywam w Warszawie, tam się zadomowiłem od strony naukowej i zawodowej, tam też pracuję w prywatnej uczelni Collegium Humanum, która zamierza… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »