Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Marcin Gambiec o wyborczych planach Mniejszości Niemieckiej…
2018-06-14, 15:27 Autor: Marek Świercz

Marcin Gambiec o wyborczych planach Mniejszości Niemieckiej w Opolu, krytyce niesłownego prezydenta i kandydacie opozycji

Marcin Gambiec o wyborczych planach Mniejszości Niemieckiej w Opolu, krytyce niesłownego prezydenta i kandydacie opozycji
- Mamy w swoim gronie kilku potencjalnych kandydatów na prezydenta Opola. Żadna decyzja jeszcze nie zapadła. Cały czas rozmawiamy, nie tylko w gronie Mniejszości Niemieckiej, ale także z innymi środowiskami - mówił w Loży Radiowej Marcin Gambiec, przewodniczący Klubu Radnych Mniejszość Niemiecka - Dla Samorządu, który w prezydenckim sondaży NTO uzyskał wysoki wynik na poziomie 10,5 procent wskazań. - Ja sam nie podjąłem jeszcze decyzji, czy byłbym gotów startować - dodał.
Gambiec dał się poznać jako konsekwentny krytyk wielu poczynań prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego. Jak tłumaczy, od początku kadencji miał swoje zdanie, natomiast cieszy go, że inni radni także zaczęli dostrzegać błędy włodarza Opola i przestali go bezkrytycznie wspierać. Zdaniem Gambca, Wiśniewski jest w dużej mierze sam sobie winny.

- Kiedyś potrafił rozmawiać, spotykał się z liderami klubów radnych, tłumaczył swoje plany. W pewnym momencie przestał, co musiało się odbić na funkcjonowaniu rady. Kiedy to się stało? Myślę, że wtedy, kiedy udało mu się przeforsować powiększenie Opola - tłumaczy nasz gość.

Zapytany o to, czy zagłosuje za absolutorium dla prezydenta, Gambiec stwierdził, że ma do niego dużo zastrzeżeń, przede wszystkim związanych z niedotrzymaniem obietnic złożonych nowym dzielnicom miasta. Nie przekonuje go argument, że problemem jest to, iż Opole nie otrzymało od ościennych gmin publicznych obiektów na terenie przekazanych miastu.

- Ostrzegaliśmy, że tak będzie, trzeba to było załatwić z rządem na etapie składania wniosku o zmianę granic - przekonuje.

Naszego gościa zapytaliśmy także o to, dlaczego Mniejszość Niemiecka nie poparła wspólnego kandydata Koalicji Obywatelskiej, choć PO dawała jasno do zrozumienia, że na to liczy.

- Nie popieramy, bo go nie znaliśmy. I jak mamy teraz popierać kogoś, kto nie przedstawił jeszcze żadnego programu? - pyta retorycznie Gambiec.

Zobacz także

2019-12-27, godz. 12:40 Aleksandra Zwarycz podsumowuje działalność i zmiany jakie zaszły w Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu Przeprowadzka z ul. Koraszewskiego do świeżo wyremontowanej kamienicy na ul. Damrota, zmiany w Budżecie Obywatelskim, wystartowanie Inicjatywy Lokalnej, a także… » więcej 2019-12-23, godz. 10:32 Dr Agnieszka Franczyk o tym co zrobić by w święta nie oszaleć, unikać kłótni i cieszyć się chwilą - Święta należy rozpoczynać przede wszystkim z dobrym nastawieniem - mówiła w Loży Radiowej dr Agnieszka Franciszyk, psycholog z Uniwersytetu Opolskiego. » więcej 2019-12-23, godz. 14:35 Jolanta Ilnicka o tym, że święta to doskonały czas na rozpoczęcie przygody z genealogią - Wigilia to spotkanie rodzinne. Spotkamy się w domach z osobami, z którymi nie spotykamy się codziennie. To nawet może być inna okazja, np. urodziny czy imieniny… » więcej 2019-12-20, godz. 15:30 Maria Szuster i Franciszek Posacki o proekologicznej działalności młodzieży i czy czują się słuchani Nasi goście niedawno organizowali spotkanie na Uniwersytecie Opolskim pt. „A co z nami?” Była to debata na temat odrzucenia przez Polskę celu osiągnięcia przez… » więcej 2019-12-20, godz. 15:28 Jan Strzeżek o charytatywnej i politycznej działalności Młodej Prawicy - Wychodzę z założenia, że stowarzyszenie, które ma charakter polityczno-społeczny powinno przy okazji przeprowadzać akcje charytatywne. My takie akcje przeprowadziliśmy… » więcej 2019-12-23, godz. 16:18 Rajmund Miller o tzw. ustawie kagańcowej i usprawnieniach dla starszych lekarzy przy e-receptach - Martwię się o Polskę – powiedział w Loży Radiowej Rajmund Miller, poseł Platformy Obywatelskiej pytany o tzw. ustawę kagańcową procedowaną przez parlament. » więcej 2019-12-23, godz. 16:18 Katarzyna Czochara o ustawie ws. sądów, przez opozycję nazywaną ustawą kagańcową, wiceministrach z Opolszczyzny i poselskich… - Bez względu na opcję polityczną 70% mieszkańców naszego kraju chce reformy sądownictwa - powiedziała w Loży Radiowej Katarzyna Czochara, poseł PiS. » więcej 2019-12-19, godz. 15:00 WSPÓLNA SPRAWA. Debata "Pracodawcy, związkowcy" o kosztach pracy i projekcie "Jasne zarobki" W programie rozmawialiśmy o projekcie opozycji pt. "Jasne zarobki", który zakłada, że każda oferta pracy będzie musiała posiadać informacje o proponowanym wynagrodzeniu… » więcej 2019-12-19, godz. 14:37 B.Zarzycka, A.Buganik-Pszczyńska, J.Raźniewska i A.Iszczuk o 75-leciu trzech opolskich liceów, które odbędzie się we wrześniu… Naszych gości pytaliśmy o program jubileuszu, historię szkół i współpracę. » więcej 2019-12-19, godz. 15:03 Jolanta Kawecka i Michał Nowak o budżecie Opola na 2020 rok, który opiewa na 1,5 mld złotych Naszych gości pytaliśmy o budżet miasta Opola na 2020 rok. Przypomnijmy, wyniesie on 1,5 mld złotych. Jakie inwestycje będą realizowane w przyszłym roku i które… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »