Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Marcin Gambiec o wyborczych planach Mniejszości Niemieckiej…
2018-06-14, 15:27 Autor: Marek Świercz

Marcin Gambiec o wyborczych planach Mniejszości Niemieckiej w Opolu, krytyce niesłownego prezydenta i kandydacie opozycji

Marcin Gambiec o wyborczych planach Mniejszości Niemieckiej w Opolu, krytyce niesłownego prezydenta i kandydacie opozycji
- Mamy w swoim gronie kilku potencjalnych kandydatów na prezydenta Opola. Żadna decyzja jeszcze nie zapadła. Cały czas rozmawiamy, nie tylko w gronie Mniejszości Niemieckiej, ale także z innymi środowiskami - mówił w Loży Radiowej Marcin Gambiec, przewodniczący Klubu Radnych Mniejszość Niemiecka - Dla Samorządu, który w prezydenckim sondaży NTO uzyskał wysoki wynik na poziomie 10,5 procent wskazań. - Ja sam nie podjąłem jeszcze decyzji, czy byłbym gotów startować - dodał.
Gambiec dał się poznać jako konsekwentny krytyk wielu poczynań prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego. Jak tłumaczy, od początku kadencji miał swoje zdanie, natomiast cieszy go, że inni radni także zaczęli dostrzegać błędy włodarza Opola i przestali go bezkrytycznie wspierać. Zdaniem Gambca, Wiśniewski jest w dużej mierze sam sobie winny.

- Kiedyś potrafił rozmawiać, spotykał się z liderami klubów radnych, tłumaczył swoje plany. W pewnym momencie przestał, co musiało się odbić na funkcjonowaniu rady. Kiedy to się stało? Myślę, że wtedy, kiedy udało mu się przeforsować powiększenie Opola - tłumaczy nasz gość.

Zapytany o to, czy zagłosuje za absolutorium dla prezydenta, Gambiec stwierdził, że ma do niego dużo zastrzeżeń, przede wszystkim związanych z niedotrzymaniem obietnic złożonych nowym dzielnicom miasta. Nie przekonuje go argument, że problemem jest to, iż Opole nie otrzymało od ościennych gmin publicznych obiektów na terenie przekazanych miastu.

- Ostrzegaliśmy, że tak będzie, trzeba to było załatwić z rządem na etapie składania wniosku o zmianę granic - przekonuje.

Naszego gościa zapytaliśmy także o to, dlaczego Mniejszość Niemiecka nie poparła wspólnego kandydata Koalicji Obywatelskiej, choć PO dawała jasno do zrozumienia, że na to liczy.

- Nie popieramy, bo go nie znaliśmy. I jak mamy teraz popierać kogoś, kto nie przedstawił jeszcze żadnego programu? - pyta retorycznie Gambiec.

Zobacz także

2020-01-07, godz. 15:03 Leszek Korzeniowski o rezygnacji Grzegorza Schetyny ze startu na przewodniczącego Platformy Obywatelskiej i sześciu innych… Byłego wieloletniego posła, a także byłego szefa Platformy Obywatelskiej w regionie pytaliśmy o kondycję partii, o to czy zmiana na stanowisku lidera coś zmieni… » więcej 2020-01-07, godz. 14:26 Paweł Ziorko o konflikcie na linii USA-Iran i jak w tej sytuacji powinna zachować się Polska - To na pewno był duży szok – mówił w Loży Radiowej Paweł Ziorko, dyrektor Instytutu Spraw Zagranicznych Collegium Nobilium Opoliense, a także redaktor naczelny… » więcej 2020-01-03, godz. 15:59 Młodzieżowa Loża Radiowa o budżecie państwa na 2020 rok Tym razem z młodzieżówkami partyjnymi rozmawialiśmy o projekcie ustawy budżetowej na rok 2020. Przypomnijmy, zarówno wydatki, jak i dochody budżetu państwa wyniosą… » więcej 2020-01-03, godz. 15:56 Tomasz Maciaś o dokonaniach i planach Opolskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego - Plany, które założyliśmy na rok ubiegły wypaliły, jesteśmy zadowoleni z ich realizacji i dobrze to rokuje na przyszłość. Oddaliśmy dwa nowe osiedla na Kaliskiej… » więcej 2020-01-02, godz. 15:34 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". Podsumowanie 2019 roku w gospodarce, prognozy na 2020 i o tym, jakim… Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy o najważniejszych zmianach dla pracodawców i pracowników, jakie wchodzą w życie wraz z Nowym Rokiem. Drugi wątek w rozmowie, który… » więcej 2020-01-02, godz. 15:10 Łukasz Berlik o nieudanej batalii w obronie gogolińskiego Karlika i skutkach sylwestrowych wystrzałów - Dostaliśmy informację, że Karlik właśnie jest wycinany przez PKP PLK. Postanowili dopiąć swego i zrobili to, co zapowiadali pomimo racjonalnych przesłanek, aby… » więcej 2019-12-31, godz. 14:41 Dr Adam Drosik o najważniejszych wydarzeniach politycznych w 2019 i o tym co przyniesie nam rok 2020 - Wybory parlamentarne i utrzymanie władzy przez Prawo i Sprawiedliwość – tak odpowiedział dr Adam Drosik, politolog Uniwersytetu Opolskiego gdy zapytaliśmy o… » więcej 2019-12-31, godz. 14:40 Opole w 2019 roku okiem Arkadiusza Wiśniewskiego i o tym czy prezydent ma chrapkę na kolejne powiększenie miasta - Z perspektywy Opola budżet wzrósł z 700 mln do 1,5 mld złotych. Inwestycje znacząco wzrosły, zrealizowaliśmy wiele zadań w nowych dzielnicach – mówił w Loży… » więcej 2019-12-30, godz. 14:48 Piotr Moc o nowej, interaktywnej ramówce Radia Opole na 2020 rok - Pomyśleliśmy, że trochę odświeżymy zarówno zawartość audycji ale i same tytuły, do których się słuchacze przyzwyczaili. Autorzy programów się raczej nie zmieniają… » więcej 2019-12-30, godz. 14:48 Beniamin Godyla o bieżącej pracy w senacie Z parlamentarzystą rozmawialiśmy m.in. o tzw. ustawie kagańcowej, a także specustawa ws. ASF. » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »