Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Iwona Niedojadło o aktywności osób starszych w n ...
2017-07-17, 14:21 Autor: Agnieszka Stefaniak

Iwona Niedojadło o aktywności osób starszych w naszym województwie i organizacji Forum Seniorów Województwa Opolskiego

Iwona Niedojadło o aktywności seniorów z naszego regionu
Opolscy seniorzy są aktywni, choć aktywność ta jest różna w poszczególnych częściach regionu. Wynika to przede wszystkim z dostępności szkoleń, warsztatów. Starsi mieszkańcy mają okazję wykazać się w Forum Seniorów. Gremium ma docelowo liczyć 36 osób. Założeniem projektu jest m.in. zwiększenie liczby aktywnych seniorów, edukacja, przeciwdziałanie e-wykluczeniu, czy wsparcie istniejących rad seniorów w województwie.
- Problemem seniorów z małych wsi jest na przykład brak komunikacji publicznej. On ich po prostu ogranicza. Trudno im dostać się do miasta na zajęcia. Wszak nie wszędzie da się dojechać rowerem - zauważa Iwona Niedojadło z fundacji Flexi Mind, która organizuje forum.

W środowisku osób 60 plus zauważana jest coraz większa aktywność.

- Seniorzy mają potrzebę dzielenia się tym, co wiedzą, co potrafią. Jak również są też te osoby, które widzą, że właśnie nadszedł ten czas, że mogę myśleć o sobie, o tym co mnie interesuje - mówi Iwona Niedojadło.

Na wrzesień zaplanowano dwa spotkania grup roboczych, które zajmą się opracowaniem opinii dot. działania forum, zakresu działania, wyboru członków. Urząd marszałkowski powoła kapitułę, również z grona seniorów. W połowie października powstanie już właściwe Forum Seniorów Województwa Opolskiego.

Zobacz także

2017-08-30, godz. 09:05 Andrzej Buła o krewetkach, blaskach i cieniach ustawy wdrożeniowej oraz debacie publicznej o smogu - Trochę wracam do korzeni, bo mieszkańcy Kluczborka pewnie pamiętają, że w latach 90. prowadziłem pizzerię. Powiem tak: na boisku i w kuchni czuję się jak u ... » więcej 2017-08-29, godz. 11:27 Krzysztof Gaworski o Polakach mądrych po szkodzie i prawie, które nie przystaje do rzeczywistości - Chronimy siedliska ptaków, utrzymując taki, a nie inny poziom wody, a zapomnieliśmy chyba o rybach. Jest instrukcja gospodarowania wodą. Wydaje mi się, że p ... » więcej 2017-08-29, godz. 09:11 Janusz Wójcik o obchodach kolejnej rocznicy porozumień sierpniowych i towarzyszących im sierpniowych nieporozumieniach - Robiliśmy Solidarność z Lechem Wałęsą. I jeśli ktoś to dziś podważa, mówiąc, że był przede wszystkim TW Bolkiem, to znaczy, że pomniki powinniśmy stawiać Cz ... » więcej 2017-08-28, godz. 15:06 Radosław Siczewski o wyższej emeryturze za dłuższą pracę i kalkulatorze polskiego emeryta 3 lipca w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych ruszyła akcja informacyjna związana z reformą emerytalną. W tym okresie doradców emerytalnych w opolskich placówka ... » więcej 2017-08-25, godz. 14:11 Justyna Osiecka-Sułek o "fenomenie Makłowicza" i kuchni, która dostarcza wrażeń nie tylko kulinarnych W stolicy regionu trwa Festiwal Opolskich Smaków, w telewizji mnożą się programy kulinarne, internet kipi od blogów kulinarnych. Do tego poważni politycy ścią ... » więcej 2017-08-25, godz. 14:19 Mariusz Snopek o tym, czym współczesny tatuaż estetyczny różni się od pierwotnego i więziennego - Tatuaż od dawna nie jest już w Polsce tematem tabu, przestał być kojarzony ze środowiskami kryminalnymi - mówił w Loży Radiowej dr Mateusz Snopek z Uniwersy ... » więcej 2017-08-24, godz. 15:25 Violetta Porowska i Mieczysław Wojtaszek o tym, że z programu pomocy żywnościowej korzysta w regionie 24 tysiące osób, ... - To program bardzo potrzebny i bardzo udany - tak o Programie Operacyjnym Pomoc Żywnościowa mówili w Loży Radiowej mówili wicewojewoda opolska Violetta Porow ... » więcej 2017-08-28, godz. 08:00 Adelaide Di Maggio o spotkaniu Europejskiego Parlamentu Młodzieży w Opolu 30 sierpnia w Opolu rozpocznie się spotkanie członków Europejskiego Parlamentu Młodzieży. To tzw. sesja selekcyjna, która ma za zadanie wyłonić polskich repre ... » więcej 2017-08-24, godz. 14:22 Roman Jarosiński o wyburzeniu ozimskiego Manhattanu, miłośnikach żeliwa i rajdzie dla twardzieli - Koniec pewnej epoki oznacza początek nowej - tak w Loży Radiowej o wyburzeniu biurowca Huty Małapanew mówił mec. Roman Jarosiński, wiceprezes Stowarzyszenia ... » więcej 2017-08-23, godz. 14:24 Jolanta Ilnicka o poszukiwaniach przodków na wakacjach i nie tylko i o "genealogicznych kundlach" Od maja 2015 roku opolscy miłośnicy genealogii mają swoje stowarzyszenie. Przystąpić do niego może każdy, kto pasjonuje się poszukiwaniem antenatów, ale i gen ... » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »