Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Iwona Niedojadło o aktywności osób starszych w n ...
2017-07-17, 14:21 Autor: Agnieszka Stefaniak

Iwona Niedojadło o aktywności osób starszych w naszym województwie i organizacji Forum Seniorów Województwa Opolskiego

Iwona Niedojadło o aktywności seniorów z naszego regionu
Opolscy seniorzy są aktywni, choć aktywność ta jest różna w poszczególnych częściach regionu. Wynika to przede wszystkim z dostępności szkoleń, warsztatów. Starsi mieszkańcy mają okazję wykazać się w Forum Seniorów. Gremium ma docelowo liczyć 36 osób. Założeniem projektu jest m.in. zwiększenie liczby aktywnych seniorów, edukacja, przeciwdziałanie e-wykluczeniu, czy wsparcie istniejących rad seniorów w województwie.
- Problemem seniorów z małych wsi jest na przykład brak komunikacji publicznej. On ich po prostu ogranicza. Trudno im dostać się do miasta na zajęcia. Wszak nie wszędzie da się dojechać rowerem - zauważa Iwona Niedojadło z fundacji Flexi Mind, która organizuje forum.

W środowisku osób 60 plus zauważana jest coraz większa aktywność.

- Seniorzy mają potrzebę dzielenia się tym, co wiedzą, co potrafią. Jak również są też te osoby, które widzą, że właśnie nadszedł ten czas, że mogę myśleć o sobie, o tym co mnie interesuje - mówi Iwona Niedojadło.

Na wrzesień zaplanowano dwa spotkania grup roboczych, które zajmą się opracowaniem opinii dot. działania forum, zakresu działania, wyboru członków. Urząd marszałkowski powoła kapitułę, również z grona seniorów. W połowie października powstanie już właściwe Forum Seniorów Województwa Opolskiego.

Zobacz także

2017-09-06, godz. 07:54 Grzegorz Krukowski i Arkadiusz Jasiński o apolitycznych projektach społecznych dla Opola Radni Opola na ostatniej sesji przyjęli dwa projekty społeczne zgłoszone przez działaczy młodzieżówek prawicowych. Z pomysłem na wprowadzenie bezpłatnych prze ... » więcej 2017-09-05, godz. 14:44 Beata Cyganiuk o tym, ile opolskie szpitale dostaną na nasze leczenie w ostatnim kwartale tego roku - Podpisaliśmy już umowy ze wszystkimi opolskimi 23 szpitalami, które znalazły się w sieci szpitali. Umowy dotyczą finansowania świadczeń szpitalnych w ostatn ... » więcej 2017-09-05, godz. 14:18 Rafał Tkacz o konkursie "Wybieram wybory" i wyborach uzupełniających na Opolszczyźnie - "Wybieram wybory", bo chcemy promować chodzenie na wybory a nie ich lekceważenie - tak Rafał Tkacz, dyrektor opolskiej delegatury Krajowego Biura Wyborczego ... » więcej 2017-09-04, godz. 13:23 Sławomir Kłosowski o szkolnej reformie, prawdziwych powodach unijnych nacisków na Polskę i francuskich dylematach wybo ... - Mam świadomość, że totalna opozycja robi wszystko, żeby obrzydzić tę reformę, ale apeluję o cierpliwość. Pozwólmy, żeby ta reforma weszła w życie, poprawiaj ... » więcej 2017-09-04, godz. 14:00 Teresa Kudyba o białym złocie Opola i żywej historii przemysłu cementowego w stolicy regionu - Gdy miałam plany realizacji tego filmu, rozmawiałam ze znajomymi. I oni mnie pytali - "ale jakie cementownie chcesz pokazać? Przecież ich już nie ma". Ja ud ... » więcej 2017-09-01, godz. 16:06 Herbert Czaja o tegorocznych żniwach, głodzie ziemi i o tym, gdzie najlepiej organizować regionalne dożynki - Przez kilka lat to my organizowaliśmy wojewódzkie dożynki, zawsze w Opolu. I myślę, że to było dobre rozwiązanie, bo wszystkim rolnikom było łatwo dojechać. ... » więcej 2017-09-01, godz. 10:11 Irena Pordzik o roli konsula honorowego i Ukraińcach na Opolszczyźnie Irena Pordzik, właścicielka firmy transportowej z Izbicka została mianowana na Konsula Honorowego Ukrainy w Opolu. Konsulat rozpocznie działalność w połowie w ... » więcej 2017-08-31, godz. 14:08 Grzegorz Adamczyk o (nie)porozumieniach sierpniowych, Lechu Wałęsie i zapracowanych działaczach Solidarności - To są pobożne życzenia naszego byłego przewodniczącego - tak w Loży Radiowej Grzegorz Adamczyk, wiceprzewodniczący NSZZ Solidarności Śląska Opolskiego, skom ... » więcej 2017-08-31, godz. 08:46 Renata Kobylarz-Buła o łambinowickich obchodach rocznicy wybuchu II wojny światowej - Jak co roku spotkamy się pod Pomnikiem Martyrologii Jeńców Wojennych a potem w siedzibie muzeum w Łambinowicach wysłuchamy wykładu Bartosza Jańczaka na tema ... » więcej 2017-08-30, godz. 14:16 Paweł Kozerski o pół wieku pracy na Śląskim Wawelu i nieustających poszukiwaniach pamiątek po Piastach Śląskich Paweł Kozerski, dyr. Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu po 50 latach pracy zawodowej odchodzi na emeryturę. - Żartobliwie mówiąc, odliczając te wszystkie nadgod ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »