Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ewa Florek i Anna Malczewska zapraszają na rekor ...
2017-04-20, 16:22 Autor: Marek Świercz

Ewa Florek i Anna Malczewska zapraszają na rekordową 36. Międzynarodową Wystawę Psów Rasowych (i nie tylko)

Ewa Florek i Anna Malczewska [fot. Paula Hołubowicz]
Ewa Florek i Anna Malczewska [fot. Paula Hołubowicz]
- W tym roku bijemy kolejny rekord. Do głównej wystawy zgłoszono 2 841 piesków, ale jeśli doliczyć szereg imprez towarzyszących, to w Opolu zobaczymy w sumie 4 223 psy. Przyjadą hodowcy z całej Polski i Europy, będzie nawet trzech ze Stanów Zjednoczonych i jeden pies aż z Filipin - mówiły w Loży Radiowej Ewa Florek i Anna Malczewska, zapraszając Opolan na 36. Międzynarodowa Wystawę Psów Rasowych.
Główna wystawa stratuje w CWK w sobotę, ale już w piątek zaczynają się już w piątek 21 kwietnia. Nowością jest sobotnia wystawa Welsh Corgi i Lancashire Heelerów, która w poprzednich latach organizowana była w parku w Mosznej.

- Psie mody się zmieniają. Kiedyś bardzo modne były jamniki, w jednej wystawie brało udział po 300 sztuk. Na przełomie lat 80. i 90. XX wieku w modzie były dobermany i rottweilery, teraz panuje moda na buldożki francuskie, przyjedzie ich do Opola ponad sto - mówiły członkinie opolskiego oddziału Związku Kynologicznego w Polsce.

Organizatorki wystawy zapewniały też, że hodowla psów to raczej hobby niż biznes. Zaznaczyły także, że zgodnie z obowiązującymi przepisami na wystawie nie można psów kupować, trzeba udać się w tym celu do zarejestrowanej hodowli.

- I to dobry sposób, bo tam można zobaczyć nie tego jednego psa, którego kupimy, ale także jego rodziców i rodzeństwo, sprawdzić, w jakich warunkach były wychowywane - tłumaczyły, równocześnie przestrzegając przed ogłaszającymi się w prasie pseudohodowlami.

Zobacz także

2017-10-06, godz. 16:19 Violetta Porowska o czarnym proteście kobiet, kwestii wolności i ciężkiej pracy polityka Przed kim lub przed czym trzeba bronić kobiet w Polsce? Czy rzeczywiście są one w naszym kraju dyskryminowane? O tym rozmawialiśmy w piątkowej Loży Radiowej, ... » więcej 2017-10-05, godz. 14:10 Piotr Dardziński o tym, że kluczem do sukcesu opolskich akademików jest model kameralnego nauczania nastawionego na ja ... - Może się nie założę, ale jestem pewny, że dożyjemy czasów, kiedy w pierwszej setce najlepszych uczelni na świecie będą także polskie uczelnie - stwierdził n ... » więcej 2017-10-05, godz. 13:10 Mirosław Przewoźnik o tym, że państwo powinno i zamierza objąć niepełnosprawnych wszechstronna opieką - Być może jest to pierwszy tak kompleksowy, bo obejmujący kilka resortów równocześnie, program prospołeczny. Mamy tu założoną współpracę kilku resortów: zdro ... » więcej 2017-10-04, godz. 13:10 Magdalena Przysiężna-Pizarska, Marcin Boehme i Agnieszka Przelor o szukaniu Wikingów w krainie mafii - Włosi w ogóle nie interesują się tą częścią swojej historii. Dla nich ważny jest antyk, potem nie ma nic i pojawia się Renesans - żartowali w Loży Radiowej ... » więcej 2017-10-04, godz. 10:45 Weronika Wiese o parytetach, czyli kobietach w Sejmie i Bundestagu - Jeśli chodzi udział kobiet w życiu politycznym, to na tle krajów postkomunistycznych Polska wypada całkiem nieźle. W naszym Sejmie jest obecnie 27 procent k ... » więcej 2017-10-04, godz. 10:29 Sławomir Kuźnicki o akademii rocka, czyli o tym, co łączy Bowiego z Orwellem i kto był najlepszym gitarzystą świata - Do tej pory robiliśmy takie zajęcia dla studentów, tym razem zapraszamy do udziału w Akademii Rocka uczniów szkół średnich - mówił w Loży Radiowej dr Sławom ... » więcej 2017-10-03, godz. 09:42 Antoni Duda i Rajmund Miller o sieci szpitali, prezydenckim dwupaku i Deklaracji Opolskiej - Jeśli ktoś myśli, że z powodu takich inicjatyw jak Deklaracja Opolska na PiS padł blady strach, to jest w błędzie. Patrzymy na nie z przymrużeniem oka a naw ... » więcej 2017-09-29, godz. 16:06 Rafał Tkacz o tym, że niedobre zagrania wyborcze pojawiają się nawet w szkolnych wyborach, co jest jednak argumentem z ... - Chciałbym wierzyć, że takie incydenty zdarzają się sporadycznie a jeśli już mają miejsce, to są szybko wykrywane - mówił w Loży Radiowej Rafał Tkacz, dyrekt ... » więcej 2017-09-29, godz. 15:20 Robert Bryk o nocnej i świątecznej opiece medycznej i o tym, że z pomocy lekarza rodzinnego możne skorzystać każdy - Wszystkie umowy dotyczące nocnej i świątecznej opieki medycznej zostały zawarte, co jest o tyle istotne, że od 1 października zaczyna działać sieć szpitali ... » więcej 2017-09-28, godz. 22:11 Łukasz Jastrzembski o atrakcyjnych obchodach jubileuszu Leśnicy i o pozytywnym szaleństwie mieszkańców Koncerty zespołu „Śląsk” i orkiestry dętej, wykłady, wznowienie książki „Osiem wieków Ziemi Leśnickiej”, rocznicowa pieśń i hejnał, odsłonięcie pamiątkowych t ... » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »