2024-06-24, 10:50 Autor: PAP

ME 2024 – węgierskie media: szaleńczy atak po kontuzji napastnika dał zwycięstwo nad Szkocją

Po poważnej kontuzji napastnika Barnabasa Vargi w meczu ze Szkocją, reprezentacja Węgier przeprowadziła szaleńczy atak, który dał bramkę i przedłużył nadzieje na pozostanie na piłkarskim Euro 2024 w Niemczech – komentują w poniedziałek węgierskie media.

W niedzielny wieczór w Stuttgarcie reprezentacja Węgier wygrała ze Szkocją 1:0, zajmując ostatecznie trzecie miejsce w grupie A. Bramkę w 100. minucie strzelił Kevin Csoboth.

„To jak dotąd najważniejsza bramka turnieju” – podsumowuje dziennik „Magyar Nemzet”. „Kto widział ostatnie dwadzieścia minut meczu, ten nigdy ich nie zapomni” – pisze z kolei portal 24.hu.

„Drużyna (trenera Węgier) Marco Rossiego grała cierpliwie i taktycznie przeciwko Szkocji, która nie pokazała nic ofensywnego, a w ostatnich 15 minutach nie tylko mentalnie, ale także fizycznie przytłoczyła swoich przeciwników” – dodaje 24.hu.

Media zaznaczają, że węgierscy kibice odzyskali nadzieję na awans do kolejnej rundy, którą będą żyć przez kilka następnych dni, kiedy będą ważyć się losy pozostałych meczów mistrzostw.

Prasa na Węgrzech podkreśla również opieszałość służby medycznej, która musiała być popędzana przez węgierskich piłkarzy, aby czym prędzej udzieliła pomocy Vardze, który doznał groźnej kontuzji.

W 69. minucie Varga zderzył się ze szkockim bramkarzem Angusem Gunnem i na chwilę stracił przytomność. Na boisku pojawiły się służby medyczne, rozstawiono zasłony i po dłuższej przerwie zniesiono zawodnika z boiska.

Napastnik Ferencvarosu doznał kilku złamań kości twarzy i wstrząśnienia mózgu. Najprawdopodobniej będzie musiał przejść operację – poinformowała Węgierska Federacja Piłkarska. Rossi przekazał, że nawet jeśli Węgry będą grać dalej w turnieju, Varga na pewno nie wystąpi już w żadnym meczu.

„Honor obroniony. Modlimy się za Barnabasa Vargę!” – napisał na platformie X po meczu premier Węgier Viktor Orban. „Walczyliśmy dla niego do końca, chcieliśmy wygrać” – powiedział węgierski pomocnik Rolland Sallai.

Po meczu wiele gwiazd futbolu, w tym m.in. francuski napastnik Antoine Griezmann, a także piłkarskie federacje wyraziły swoje wsparcie dla węgierskiego piłkarza.

Węgrzy wygrali w Stuttgarcie ze Szkotami 1:0 i zajęli trzecie miejsce w grupie A z dorobkiem trzech punktów, zachowując szanse na awans do 1/8 finału Euro 2024.

Z Budapesztu Marcin Furdyna (PAP)

mrf/ co/

2024-06-30, godz. 19:30 W. Brytania/ Niebieskie, zamszowe buty Presleya sprzedano na aukcji za 120 tys. funtów Niebieskie, zamszowe buty należące niegdyś do Elvisa Presley zostały sprzedane na londyńskiej aukcji za 120 tys. funtów. Legendarny piosenkarz miał na sobie… » więcej 2024-06-30, godz. 19:30 LN siatkarzy - Polacy na trzecim miejscu po wygranej ze Słowenią 3:0 (opis) Polscy siatkarze pokonali Słowenię 3:0 (26:24, 25:16, 25:17) w meczu o trzecie miejsce Ligi Narodów w Łodzi. To piąty medal biało-czerwonych w tych rozgrywkach… » więcej 2024-06-30, godz. 19:20 2. Ekstraliga żużlowa - Cellfast - Stal 40:50 (korekta) Cellfast Wilki Krosno - Texom Stal Rzeszów 40:50. Pierwszy mecz wygrało Krosno 51:39. Punkt bonusowy dla Krosna. Punkty: Cellfast Wilki Krosno: Kenneth… » więcej 2024-06-30, godz. 19:20 2. Ekstraliga żużlowa - 10. kolejka (tabela) Wyniki meczów 10. kolejki i tabela 2. Ekstraligi żużlowej: 2024-06-29:Arged Malesa Ostrów Wlkp. - Innpro ROW Rybnik 62:28 Energa Wybrzeże Gdańsk - #OrzechowaOsada… » więcej 2024-06-30, godz. 19:20 Trwa nabór uzupełniający na Śląski Festiwal Nauki Katowice 2024 Nabór uzupełniający uczestników prowadzą do 19 lipca br. organizatorzy Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice 2024 (ŚFN). 8. edycja wydarzenia, którego poprzednie… » więcej 2024-06-30, godz. 19:00 ME 2024 - Anglia - Słowacja 0:1 (do przerwy) 1/8 finału: Anglia - Słowacja 0:1 do przerwy. Bramki: 0:1 Ivan Schranz (25). Żółta kartka - Anglia: Marc Guehi, Kobbie Mainoo, Jude Bellingham. Słowacja:… » więcej 2024-06-30, godz. 19:00 Turcja/ W Stambule mimo zakazu odbył się krótki marsz równości Mimo zakazu władz miejskich w Stambule odbył się w niedzielę krótki marsz równości LGBTQ+. Kilkuset uczestników maszerowało przez około 10 minut po jednej… » więcej 2024-06-30, godz. 19:00 2. Ekstraliga żużlowa - Cellfast - Stal 50:40 Cellfast Wilki Krosno - Texom Stal Rzeszów 50:40. Punkt bonusowy dla zespołu Cellfast Wilków, który w I rundzie w Rzeszowie wygrał 50:40. Punkty: Cellfast… » więcej 2024-06-30, godz. 19:00 Do godz. 18.00 strażacy otrzymali 820 wezwań związanych ze zdarzeniami atmosferycznymi W związku z przechodzącym przez Polskę frontem atmosferycznym strażacy do godz. 18.00 otrzymali 820 zgłoszeń związanych z usuwaniem skutków silnego wiatru… » więcej 2024-06-30, godz. 18:50 Wielkopolskie/ Usunięto drzewa blokujące dk nr 11 niedaleko Piły (aktl.) Powalone przez silny wiatr drzewa zablokowały w niedzielne popołudnie drogę krajową nr 11 w okolicach Dobrzycy (pow. pilski, woj. wielkopolskie) - podała… » więcej