2024-05-17, 20:50 Autor: PAP

Ekstraklasa piłkarska – Stal – Pogoń 0:0 (opinie)

Po meczu Stal – Pogoń (0:0) powiedzieli:

Jens Gustafsson (trener Pogoni Szczecin): "Jeśli popatrzmy na mecz przez pryzmat całych 90 minut, to można powiedzieć, że zrobiliśmy wszystko, aby osiągnąć korzystny wynik. Zawodnicy zostawili serce na boisku. Owszem, zaczęliśmy kiepsko. Przez pierwsze dwadzieścia, trzydzieści minut było z naszej strony pasywne, wyglądaliśmy na lekko wystraszonych, ale potem rośliśmy i graliśmy swój mecz. Stworzyliśmy na tyle dużo sytuacji, aby strzelić gola, lecz czasami tak bywa w futbolu, że czegoś brakuje, aby przechylić szalę na swoja korzyść. Musimy to zaakceptować".

Kamil Kiereś (trener Stali Mielec): "Przygotowując się do tego spotkania szukaliśmy pewności siebie, pazerności, aby walczyć o trzy punkty. Namiastką tego był początek spotkania, bo do dwudziestej minuty realizowaliśmy to, co chcieliśmy. Byliśmy zdecydowani, docieraliśmy z piłką do takich stref, że mogliśmy za linię obrony posyłać prostopadłe i skośne podania. Nie wykorzystaliśmy tego i był to kluczowy moment. Gdy zgubiliśmy posiadanie piłki, to zgubiliśmy także pewność siebie. Pogoń jest mocna, gdy przechodzi z obrony do ataku. Gdy się przeciwko niej broni, musi się to robić w średnim, albo średnio-niskim pressingu. Nie można +ustawić autobusu+ w swoim polu karnym. W przerwie rozmawialiśmy o tym i tak starliśmy się grać. Dobrym momentem było wejście Kokiego Hinokio, bo wtedy przeszliśmy kilka razy do wyższego pressingu, choć nie stworzyliśmy sobie klarownych sytuacji. Mateusz Kochalski powtierdził, to co potwierdza przez cały sezon i tym meczem zgłosił on mocne aspiracje, aby wybrano go bramkarzem sezonu". (PAP)

gw/ krys/

2024-06-21, godz. 22:00 Apple odkłada wprowadzenie na rynek UE systemu generatywnej AI Koncern Apple poinformował w piątek, że odkłada wprowadzenie na rynek UE swojego systemu generatywnej sztucznej inteligencji (AI) ze względu na 'niepewność… » więcej 2024-06-21, godz. 22:00 Grecja - Polska 78:73 w towarzyskim meczu koszykarzy Reprezentacja Polski koszykarzy przegrała w Pireusie z Grecją 73:78 (27:19, 14:27, 19:14, 13:18) w pierwszym meczu towarzyskim w trakcie letnich przygotowań… » więcej 2024-06-21, godz. 21:50 ME 2024 - Buksa: w drugiej połowie Austriacy byli bezlitośni 'W drugiej połowie Austriacy byli bezlitośni' - ocenił piłkarz reprezentacji Polski Adam Buksa po przegranej z Austrią 1:3 w mistrzostwach Europy. 'Bardzo… » więcej 2024-06-21, godz. 21:50 W. Brytania/ Farage: wojna jest winą Putina, ale rozszerzenie NATO go sprowokowało Nigel Farage, lider brytyjskiej prawicowo-populistycznej partii Reform UK, powiedział w piątek, że wojna na Ukrainie 'oczywiście' jest winą Władimira Putina… » więcej 2024-06-21, godz. 21:50 ME 2024 - Holandia - Francja 0:0 (do przerwy) Grupa D: Holandia - Francja 0:0 do przerwy. Żółta kartka - Holandia: Jerdy Schouten. Sędzia: Anthony Taylor (Anglia).(PAP) wkp/ mak/ co/ » więcej 2024-06-21, godz. 21:40 ME 2024 - Rangnick: pierwsze 20 minut ułożyło się dla nas idealnie Selekcjoner reprezentacji Austrii Ralf Rangnick nie krył zadowolenia ze swoich piłkarzy, szczególnie za pierwsze 20 minut, w spotkaniu z Polską w Berlinie… » więcej 2024-06-21, godz. 21:40 MKiDN: Otwieramy pierwszy w historii Sezon Kulturalny Polska-Rumunia 2024-2025 Otwarcie z udziałem ministry kultury Hanny Wróblewskiej wystawy „Tatry. Wróblewski, Karłowicz, Wyczółkowski” w Narodowym Muzeum Brukenthala w Sybinie… » więcej 2024-06-21, godz. 21:40 ME w pływanie - dwa srebrne medale Polaków (opis) Srebrne medale w piątkowych konkurencjach pływackich mistrzostw Europy w Belgradzie wywalczyli Ksawery Masiuk na 50 m st. grzbietowym i mieszana sztafeta 4x100… » więcej 2024-06-21, godz. 21:40 WHO: intensywne upały mogą pogłębić kryzys humanitarny w Strefie Gazy Intensywne upały mogą zaostrzyć problemy zdrowotne mieszkańców Strefy Gazy przesiedlonych z powodu wojny - ostrzegł w piątek dr Richard Peeperkorn, przedstawiciel… » więcej 2024-06-21, godz. 21:40 Poland Open - 11 polskich zapaśniczek na podium w Warszawie Reprezentantki Polski Agata Walerzak i Jowita Wrzesień wygrały w Warszawie międzynarodowy turniej zapaśniczy Poland Open. Na podium w 28. edycji tej imprezy… » więcej